PDA

Pogčedajte punu verziju : Kevin Mitnik, jedan od najpoznatijih hakera na svetu, u zatvoru...


Nikola Vavic
30. 10. 2006., 19:36
Kazna za upad do 15 godina
Kevin Miknik, jedan od najpoznatijih hakera na svetu, u zatvoru izdržava petnaestogodišnju kaznu, jer po međunarodnoj konvenciji rušenje tuđih sajtova i menjanje njihovih sadržaja predstavlja krivično delo.

Kako se hakuje?
Dva su principa probijanja sajtova. Teži, slanje velikih količina internet smeća ("bulk") na neki IP adresu. I drugi, "lakši", kada napadač nabavi administratorsko korisničko ime i lozinku, pa menja strane sajta kako želi. Lozinku mora da dobije od nekog "iznutra" ili ciljani sajt može zaraziti virusom "trojanac" ili "povratna vrata", koji će mu naći lozinku.

:seljak:


Via Svakodnevnica (http://www.personalmag.co.yu/blog/?postid=1147)

ivanhoe
30. 10. 2006., 20:15
povratna vrata :D

Ilija Studen
30. 10. 2006., 20:57
povratna vrata :D

Daaaaaaaaaaaa! Genijalo!

Joj što volim kad ljudi prevode bez trunke razumevanja.

Ivan
30. 10. 2006., 21:06
Nije to toliko crno koliko je cinjenica da ce bar 50% citalaca biti uverena da su iznete gluposti istina ...

Nikola Vavic
30. 10. 2006., 21:09
Zene i hakeri :1074:

Milos Vukotic
30. 10. 2006., 23:20
Joj što volim kad ljudi prevode bez trunke razumevanja.
Jes' da je offtopic, but nevermind:
Bili smo u "obilasku terena" s ekipom iz Svjetske Banke, nas nekoliko inžinjera i jedan jedini sociolog, classic english gentleman od svojih 50-60 godina, podsjećao me na Dr Watson-a... Zasjedosmo u neku kancelariju i krenu inžinjerska priča, englezu toliko dosadna da je počeo preturat po papirima koji su se odranije nalazili na stolu... Tako, za bruku, naleće na neki dokument na kojem je naziv našeg "Ministarstva za zaštitu životne sredine i uređenje prostora" bio preveden kao "Ministry of ... space regulation"... Okrenu se prema meni, pokaza mi to, napravi Monti Pajton facu i reče: "Space regulation... It is a big job, isn't it?"

borstale
30. 10. 2006., 23:44
:) Šta si mu odgovorio, majke ti?

Ilija Studen
30. 10. 2006., 23:54
Jes' da je offtopic, but nevermind:
Bili smo u "obilasku terena" s ekipom iz Svjetske Banke, nas nekoliko inžinjera i jedan jedini sociolog, classic english gentleman od svojih 50-60 godina, podsjećao me na Dr Watson-a... Zasjedosmo u neku kancelariju i krenu inžinjerska priča, englezu toliko dosadna da je počeo preturat po papirima koji su se odranije nalazili na stolu... Tako, za bruku, naleće na neki dokument na kojem je naziv našeg "Ministarstva za zaštitu životne sredine i uređenje prostora" bio preveden kao "Ministry of ... space regulation"... Okrenu se prema meni, pokaza mi to, napravi Monti Pajton facu i reče: "Space regulation... It is a big job, isn't it?"

:1006:

AAAAAAAAA! Genijalno! Jesi li bar častio čoveka pićem?

Milos Vukotic
31. 10. 2006., 00:07
Samo sam se "šeretski nasmiješio"... :)

dejanr
31. 10. 2006., 00:41
Ja sam sve mislio da je doba ovakvih izjava kod nas proslo. I da su se ljudi koji pisu, barem delimicno edukovali oko nekih stvari. Katastroffffaaaa.


Jes' da je offtopic, but nevermind:
Bili smo u "obilasku terena" s ekipom iz Svjetske Banke, nas nekoliko inžinjera i jedan jedini sociolog, classic english gentleman od svojih 50-60 godina, podsjećao me na Dr Watson-a... Zasjedosmo u neku kancelariju i krenu inžinjerska priča, englezu toliko dosadna da je počeo preturat po papirima koji su se odranije nalazili na stolu... Tako, za bruku, naleće na neki dokument na kojem je naziv našeg "Ministarstva za zaštitu životne sredine i uređenje prostora" bio preveden kao "Ministry of ... space regulation"... Okrenu se prema meni, pokaza mi to, napravi Monti Pajton facu i reče: "Space regulation... It is a big job, isn't it?"


LOL ... Ludnica.

Nemanja Avramović
31. 10. 2006., 16:02
Ah, ovo me podseća na "virus" invitation i uništenje jezgra hard diska uz pomoć olimpijske baklje... :1074:

ivanhoe
31. 10. 2006., 16:37
uzgred covek se zove MiTnick

Nikola Vavic
31. 10. 2006., 17:47
Ja sam u naslovu i napisao Miknik (namerno jer je tako pisalo u Blicu) ali je neko izgleda promenio :1050:

sirNemanjapro
31. 10. 2006., 19:12
Citao sam njegovu knjigu umetnost obmane i ostao sam zapanjen koliko je covek vispren i sta je sve uspeo da smisli. On jeste haker, ali barem ono sto se nalazi u knjizi on nije "pc" haker.
Naveo je oko 20tak nacina, ajd da kazem, prevare. Kako doci do informacija. I to uz pomoc telefona, harizmaticnosti i malo dobrog zapazanja.

U knjizi pise da je osudjen ali da nije u zatvoru, vec da pomaze kompanijama da se bolje zastite.
Jeste li gledali film sa Tomom Henksom i Leom DiKaprijom http://imdb.com/title/tt0264464/ ?

Nikola Vavic
31. 10. 2006., 19:25
Citao sam njegovu knjigu umetnost obmane i ostao sam zapanjen koliko je covek vispren i sta je sve uspeo da smisli.

Ako neko ne zna o kojoj knjizi je rec evo linkova:

http://www.mikroknjiga.co.yu/Prikazi/UMPR_prikaz.html
http://www.mikroknjiga.co.yu/Prikazi/UMOB_prikaz.html

Ivan
01. 11. 2006., 01:44
Procitao sam i posedujem obe knjige i mogu da preporucim svima da ih procitaju jer knjige opisuju "real life" situacije koje se desavaju svakog dana. Samim tim mogu se izvuci veoma korisne informacije o sistemu napada i kao i prevencije istih a posebno sa gledista coveka kao najslabije karike u lancu sigurnosti.

zark0vac
01. 11. 2006., 02:22
Kad ono medjutim :> Dobro sta ces, ne zna covek :1095:

Sto se tice knjiga najvise su fokusirane na razvijenije (citaj: Americko) trziste,
jer opisuje upravo njihove real-life situacije, zastitu informacija, kao i sta
se desava kada se narusi ta zastita. Kod nas se ne mogu primeniti neki
sceniariji iz Art of deception, ali polako, docicemo i mi na taj nivo :1027:

Do skora ta knjiga (ja sam je procitao kada je izasla u Mikro knjizari) nije
imala skoro nikakvih dodirnih tacaka sa Srbijom, ali do skora. ;)

Kako su svi presli sa cekova na kreditne kartice i polako ulazimo u
period koji su oni prosli pre 10ak (i vise?) godina knjiga moze da zainteresuje
upravo zbog primera koji se mogu (ili ce moci, kad se razviju takvi sistemi)
zadesiti bilo kome od nas.

Knjiga je stavise zanimljiva, 'sklepana' od mnogobrojnih pricica,
ali ne preporucujem kiddosima koji misle da ce nauciti Bog-zna-sta
kako bi se ovajdili kod nas :1064:

A drugu knjigu (Art of intrusion) sam procitao u eng verziji i opet ista prica,
nekoliko zanimljivih prica o raznoraznom hax0r0vanju od smesnih stvarcica
do toga kako je ekipa ljudi pokrala kazino. Ipak, pre preporucujem prvu.

E da, nemojte posle sticanja toliko l33t znanja iz ovih knjiga da krenete
h4x0rujete banke i kazina, pa da bude: :didntdoit ;)

:1071: Srecan rodj boccio