PDA

Pogčedajte punu verziju : 24casa


zira
31. 10. 2006., 21:32
Nedavno otvorene besplatne novine 24casa su izabrale to ime, koje si i meni dopada, onako, simpaticno je... jedino sto mi se to ime dopadalo odavno, otkada i imam www.24casa.com.

Ocigledno da su oni smisljali ime bez ikakavog pojma da ce im trebati i domen i registrovali su 24casa.co.yu. Sto je isto OK, mislim, 24casa nije zasticeno ime u Srbiji.

Dakle, sve OK do sada. Ali, zbog tog njihovog nerazmisljanja, ja sada greskom dobijam poslovnu prepisku lista 24casa, zahtijeve za sponzorstvo i svasta drugo, zato sto ljudi greskom unose .com umjesto .co.yu.

Ovo navodim cisto kao naravoucenije, i za one koji imaju domen, i za one koji kupuju domen.

Dzordz
31. 10. 2006., 21:59
a da ga uvaljas za par stotina jura? mozda i tauzendku :1064:

zira
31. 10. 2006., 22:02
Pa... da im je to bitno, to bi provjerili prije nego sto su krenuli... posto nisu, ne vjerujem da im je bitno... a ako nije bitno, onda to i ne kosta mnogo... problem je sto ja koristim domen 24casa.com i nije na prodaju (barem ne kao samo domen).

Slicno je bilo sa drugim mojim domenom, 24sata.com, ali su ljudi za Hrvatske pokusali da ga kupe prije nego sto su krenuli dalje.

Nikola Vavic
31. 10. 2006., 22:09
Jel si dobio ponudu od njih?

Krojacica
01. 11. 2006., 14:51
Da ta trgovina funkcionise kod nas, srbija.com bi odavno bio kupljen :1074:

zark0vac
01. 11. 2006., 15:24
Ne vidim zasto ne bi funkcionisala, mislim ocigledno je da ne funkcionise,
ali to je zato sto vecina ljudi ne vide potencijal od kupovine 'zauzetog' domena.
Medjutim pogodnosti su mnoge, pocevsi od atraktivnog naziva, mozda bas
naziva vase firme, naziva koji ce ljudi lako upamtiti, pa do ogromne vaznosti
kod page ranka. Google page rank recimo automatski dize vas sajt na vise
mesto ukoliko je prijavljen na dmoz i archive, ako je domen stariji ima prednost,
ako je registrovan na duze vreme opet poboljsava poziciju, vecina firmi koje
se bave parkiranjem i preprodajom domena su te domene prijavili na ove sajtove
i po meni se mnogo vise isplati dati i do 10.. ma i 20x vise para za domen
ukoliko vam ovoliko pomaze, pogotovo ukoliko se radi o sajtu koji pruza neku
uslugu ili slicno gde korisnici mahom dolaze sa pretrazivaca.

zira
01. 11. 2006., 16:36
Napravio sam "lapsus", nije 24casa.co.yu, vec 24sata.co.yu :)
Ali, poenta je ista...