PDA

Pogčedajte punu verziju : Utube tuži YouTube


Ilija Studen
04. 11. 2006., 10:14
Meni je ovo smešno: http://www.bug.hr/vijesti/?id=75441

1. Treba biti dovoljno lud ili samouveren pa tužiti Google
2. Treba biti dovoljno lud pa misliti da će nešto i izvući od ovoga (možda par viceva na njihov račun i samo dodatne trškove?)

No, kako god... Jedan od najsmešnijih povoda za tužbu u IT svetu na koje sam do sada naišao :)

Ivan
04. 11. 2006., 11:39
Hehe novi DDOS attack made by Google: TYPODOS ;)

zark0vac
04. 11. 2006., 20:11
Umesto da skacu od srece sto imaju toliko poseta i obogate se od toga,
oni nasli da tuze Google zbog toga sto im dovlaci posetioce? O.o
Pametni ljudi nema sta, jos ce platiti i googleove sudske troskove kada im
odbace tuzbu. A pritom Googleovi advokati nisu sigurno uopste skupi :))

noviKorisnik
04. 11. 2006., 20:46
Verujem da će im Google ponuditi besplatan hosting ... zbog ove reklame.

misk0
05. 11. 2006., 14:09
Bas sam juche citao i kontao koliko moras biti lud da ovo radis. Ne vidim ni jedan dobar razlog zasto bi tuzio YouTube zbog dolaska posjetioca? Uvijek mogu iskoristiti tu silnu popularnost da zaradjuju na adsensu ili slicnom servisu. A da im dolaze milioni posjeta dnevno cisto sumnjam, nisu valjda svi toliko blesavi da promase URL. Mislim da struktura vezana za server i link je stvarno najmanji trosak u cijeloj prici i ne kontam sta oni misle da ce dobiti tim sudskim postupkom.

ivanhoe
05. 11. 2006., 15:04
ajmo jedan kviz: koliko vas je otislo na njihovu stranu da vidi o cemu se radi ? E upravo to, pa pomnozite sad to sa svima koji su procitali vest...

cisti PR stunt, IMHO...

Ilija Studen
05. 11. 2006., 15:08
Ja nisam. Ne zanimaju me cevi... Uostalom, koliko zanimljiv sajt proizovađača cevi može biti zanimljiv?

zark0vac
05. 11. 2006., 15:16
btw. sajt im je inace full fullova. Direktno iz illustratora :)
<!-- ImageReady Slices (UTUBE-sliced.ai) -->

Sve u svemu, ovo mozda jeste dobar marketinski potez jer ce svi pohrliti
na njihov sajt da vide o cemu se radi, ali koliko moze da im se isplati
kada znaju da nemogu da dobiju spor sa Googleom?

misk0
05. 11. 2006., 15:19
Nisam otishao do sad na sajt, kontam da je jedina slicnost sa YouTube u nazivu, tako da me nije zainteresovalo. Ne kontam kakvu paznju zele privuci sa ovim ako vec imaju hiljade i hiljade posjeta zbog koga je i izbio cijeli problem.

Ilija Studen
05. 11. 2006., 15:21
Još jedna zanimljiva teorija: hoće da utope domen za masne pare ;)

zark0vac
05. 11. 2006., 15:21
Sada imaju hiljade (po njima) posetilaca koje zanimaju snimci, a posle ovog se najverovatnije nadaju da ce imati hiljade onih kojima su potrebne cevi? :)

Dzordz
05. 11. 2006., 16:06
Još jedna zanimljiva teorija: hoće da utope domen za masne pare ;)

Ova ideja mi se svidja! :1043:

sirNemanjapro
05. 11. 2006., 23:46
Ja nisam. Ne zanimaju me cevi... Uostalom, koliko zanimljiv sajt proizovađača cevi može biti zanimljiv?

genijalno! :1042: :1042:

Pedja
06. 11. 2006., 09:35
Onima koji se zanimaju za cevi moze da bude zanimljiv, a ovo svakako povecava vidljivost tog sajta. opaska o zaradi na AdSense me je nasmejala. Sumnjam da bi njima mnogo znacio sitnis koji bi tako zaradili :)

Bice ipak da su oni to sa tuzbom ozbiljno mislili bas tako kako su i napisali, ma koliko njihov zahtev bio nerealan.

misk0
06. 11. 2006., 21:41
opaska o zaradi na AdSense me je nasmejala. Sumnjam da bi njima mnogo znacio sitnis koji bi tako zaradili :)

Bice ipak da su oni to sa tuzbom ozbiljno mislili bas tako kako su i napisali, ma koliko njihov zahtev bio nerealan.

Nemam uopste osjecaj kolika je to firma, ali ne treba mi farma od 100 servera i loadbalancing da bi izdrzali opterecenje pogresnog klika. A ako im je problem i cijena za 2 server ili njih 5 onda im Adsense itekako moze donijeti love.

zark0vac
07. 11. 2006., 05:42
Po meni, oni ni ne nameravaju da izadju kao pobednici iz ovog spora.
Ova tuzba je, mislim, vid marketinga kako bi privukli paznju na svoje poslovanje.
Upravo da bi privukli i potencijalno zainteresovane kupce svojih proizvoda, cevi, stagod...

Mozda gresim, ali mi se to cini kao najlogicniji razlog za ovu tuzbu.