PDA

Pogčedajte punu verziju : Novi rad - kosarka.rs.ba / misljenje


bokacbl
06. 11. 2006., 08:53
Pozdrav,

Evo nakon duze vremena i ja sam uradio internet prezentaciju
Košarkaškog saveza Republike Srpske, pa me interesuju vaši komentari, mišljenja, kritike, sugestije itd.

http://www.kosarka.rs.ba

Hvala

ZeroStyle
06. 11. 2006., 14:59
Pozdrav, prva zamjerka je sto nemas latinicu, ipak dosta ljudi ne zna cerilicu pa je dobro da ima i latinica.

Dalje nevidim smisao slikice tj logo-a koja se uzastopno ponavlja u vijestima, radije je izbaci ako nemas adekvatnu sliku.

I baci oko na :
http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.kosarka.rs.ba


Ostalo sve je ok i poprilicno dobro. Sretno sa daljim radom.

blogowski
06. 11. 2006., 15:04
Ja bi jos ubacio charset=UTF-8 i Doctype

Zero-Cool
06. 11. 2006., 15:17
Sad samo cekam da neko postavi pitanje a sto <table></table> layout :D

Slazem se sa Pedjom, stavi barem doc type i verovatno ce ti onda i kod biti validan, a sto se tabela tice ako je tebi tako lakse nemam nista protiv, mada...:1074:

shoba
06. 11. 2006., 17:06
Swap-ovane slike iz gornjeg menija se jedva razlikuju tako da mi se cini da efekat nije ostvario svoj cilj.

Takodje mislim da je efekat mouseOvera na levom meniju slab. Uocljivije bi bilo da si to uradio sa pomeranjem leve strelice ka tekstu linka ili promenom boje bordera polja sa linkom.

:1043:

zark0vac
06. 11. 2006., 18:05
Nije los dizajn, malo mi smeta sto je nekako previse svetao, fale mu 'zivlje' slike.
Tekst iz horizontalnih linkova bi bilo bolje da je beo. Ovako nekako izgleda 'prljavo' :)

Sto se tice tabela, jedu ti kod lepsi bi mnogo bio da si radio sa divovima al sta sad... ;) Takodje, bilo bi mnogo bolje da si swapovanje slika uradio sa css-om umesto js-om. Ostalo je fino, i naravno slazem se da one slike uz vesti nemaju efekat ako ne prate temu, pogotovo ako su sve iste.

Dragana Vukajlovic
06. 11. 2006., 18:49
Pored swap-ovanih slika, UTF-a i sl. ja sam zapazila u samom startu jednu sitnicu, ali po mom misljenju i veliku gresku. Zasto logo nije linkovan ka HP-u, da korisnik moze da se vrati na HP u svakom trenutku?

Inace, sajt je pregledan, slazem se Tekst iz horizontalnih linkova bi bilo bolje da je beo i eventualno, mislim da bi bilo dobro, zbog izgleda stranica, da se napravi neki prored izmedju vertikalne i horizontalne navigacije.

Ah, da, title tag i meta tagovi na svim stranicama isti? Zasto? Ili ja propustam neku drugu poentu? :)

ivanhoe
06. 11. 2006., 19:30
uf, meni je ovo mnogo sterilno, vizuelno dosadno... kao tehnicki crtez, a ne dizajn.... nije da je lose, ali si mnogo stegnut u dizajnu...pusti malo masti na volju, napravi malo slobodniji layout, neku slikicu koja razbija kockasti izgled ili malo neke plave negde da razveseli celu stvar...

i stavi belu boju u header, a ne #F4F4F4.. jeste mala razlika, ali na TFT-u se vidi..

MorenoArdohain
06. 11. 2006., 20:25
Da li i vi mislite da svi cirilicni fontovi sa izuzetkom Arial-a lose izgledaju na ekranu? Najezim se kad vidim tako nesto.