PDA

Pogčedajte punu verziju : Servis blog.co.yu


dmc_dtc
08. 11. 2006., 07:33
Pozdrav, ovom prilikom obavestavam javnost da je pusten u rad Servis www.blog.co.yu. Blog.co.yu ce se potruditi da popuni poprilicnu prazninu oko blog zajednice na domacem webu. Nasa namera je da pre svega pokusamo pribliziti pojam bloga potencijalnim korisnicima. Pored besplatne registracije bloga, sajt ce imati i forum i chat kao mesto za razmenu informacija i diskusije izmedju blogere. Za vise informacija pogledajte www.blog.co.yu


Blog.co.yu webteam!

dmc_dtc
08. 11. 2006., 10:10
napomena, znam da ovo izgleda kao spam ali mislim da otvaranje jednog ovakvog sajta moze nesto znaciti blogu i Srbiji, pa s toga ocekujem vasu podrsku... Pozdrav!

noviKorisnik
08. 11. 2006., 11:21
Nema veze toliko, nego daj direktne linkove za više informacija pošto ne uspevam da se snađem. Postoji sličica FAQ ali ne nalazim link na njoj. ... Forum i chat će imati - to znači da još uvek nema?

sirNemanjapro
08. 11. 2006., 13:06
U koraku 1/3 me je malo zbunilo sto stranica nije duza. Logicno je da se skroluje i dugme sledece da se pojavi barem 50px od dna, jedva sam ga "nabo" zbog docka. :D

noviKorisnik
08. 11. 2006., 14:23
http://novikorisnik.blog.co.yu/index.php?op=ViewArticle&articleId=41&blogId=29

Ilija Studen
08. 11. 2006., 14:27
http://novikorisnik.blog.co.yu/index.php?op=ViewArticle&articleId=41&blogId=29

Na osnovu ovog komentara samo ću postaviti jedno pitanje: koliko tražite za domen?

sirNemanjapro
08. 11. 2006., 17:41
Ponosni clan broj 30. :)

" дан на блогу... (Даље)
11/08,2006 Posted to Мој живот

Comments (0) "

Ovo ste zaboravili da prevedete.

dinke
08. 11. 2006., 18:21
Na osnovu ovog komentara samo ću postaviti jedno pitanje: koliko tražite za domen?
Isto pitanje ;)

MorenoArdohain
08. 11. 2006., 18:29
Mozda nekog interesuje bloger.co.yu domen? :)

nixa
08. 11. 2006., 19:49
Generalno ja znam da su se bile bitke oko ovog domena jako dugo ....samo sam ocekivao nesto dosta bolje od svega ovoga ... makar neko custom resenje i dobar set templejta ....

Polu razocaran ....

dmc_dtc
09. 11. 2006., 02:11
Pozdrav jos jednom. Zahvaljujem na konstruktivnim kritikama, no interesuje me u cemu je problem ako je softver Open Source. To jest on je uzet kao osnova. To sasvim sigurno ne znaci da je on losiji ili da mu ta cinjenica smanjuje upotrebna vrednost. Sustina jeste da ko hoce da bloguje, moze to uciniti, a sta god da mu se ne svidja moze izmeniti uz pomoc template editora. Takodje ne bih voleo da se misljenja ne donose na tudjim kritikama vec na svojim. Stojim na raspologanju za sve pitanja ili kritike.

nixa
09. 11. 2006., 03:59
upotrebna vrednost nece biti smanjena ...ali da li starno ocekujete da se open source software za bloging ponasa odlicno kada imate 1000 blog-a :) voleo bih to da vidim ... poenta je da cete imati vise problema nego koristi ...osim ako niste ovo zapoceli samo da bi rekli "evo mi imamo svoju varijantu blogera" ....
U svakom slucaju vam zelim srecu,ali ne mozes da ocekujes da dodjes na jedan ovakav forum i da budemo simatizeri nedovrsenih resenja

dmc_dtc
09. 11. 2006., 04:49
upotrebna vrednost nece biti smanjena ...ali da li starno ocekujete da se open source software za bloging ponasa odlicno kada imate 1000 blog-a :) voleo bih to da vidim ... poenta je da cete imati vise problema nego koristi ...osim ako niste ovo zapoceli samo da bi rekli "evo mi imamo svoju varijantu blogera" ....
U svakom slucaju vam zelim srecu,ali ne mozes da ocekujes da dodjes na jedan ovakav forum i da budemo simatizeri nedovrsenih resenja

Nijedan softver nije nikad zavrsen, koliko se ja razumem a mi cemo se potruditi da on bude radio i kad bude 1000 ljudi. Sto se tice FAQ-a ko je pitao, za sada mozete pristupiti adresi http://www.blog.co.yu/faq.html sto je RAW i pocetna verzija FAQ-a i dokumentacije uopste.

zark0vac
09. 11. 2006., 05:09
S'obzirom da je sam kod i sistem komentarisan, ja cu malo prokomentarisati
dizajn ovog blog servisa. Poradite malo na css based dizajnu nemojte koristiti samo
grafiku exportovanu iz ps-a. Btw. za graficke elemente na sajtu se koristi
.gif format, jpg nije nikako dobra varijanta. Ako je slika u pitanju jpg je top sto
se tice optimizacije, ali za grafiku, koristite kombinaciju gif i png formata.
Ne bi bilo lose ni da obratite paznju na xHtml.
Na indexu div (ili tabela nisam gledao, mada sam primetio da koristite tabele vecinom)
za prijavljivanje korisnika u sistem prelazi preko linkova ispod delimicno.
Primeti se. Umesto mouseOver js efekta za swap-ovanje slika u linkovima
koristite a:hover stanje u css-u.

Nekako mi je previse sareno za moj ukus, licno, vise volim pregledne sajtove,
bez vise od 3 osnovne boje. Takodje mogli bi za <p> tag da koristite svetiju
boju texta da ne bude monotono u odnosu na ostatak. Tagove bi mogli da
'obojite'. Cini mi se da je pozadina sa kosim patternom nepotrebna, da bi lepse
izgledalo sa cistom #fff pozadinom..
Zasto nema favicona?
Isto tako, malo me je zbunilo sto na 1,2,3 stepovima nema linkova, makar
na prvom za registraciju stavite da posalje posetioca na stranu za registraciju bloga.
Header ima definitivno previse efekata. Pojednostavnite malo, previse zraci.
Sta fali da bude kao recimo ova slika "tvojih 15 minuta slave". (btw. zasto samo 15? :) )
Linkove bi mogli da odradite da hover ide preko celog LI-a, a ne ovako, izgleda kao da css nije ni prisutan. ;)
Za title stavite nesto originalnije od www.blog.co.yu, i zasto nema descriptiona?
I ponovo, nemojte za grafiku ako nema neke slike koristiti jpg format. To prvo promenite.

To je ono sto sam primetio pri poseti prvoj strani, nadam se da cete ispraviti.
Srecno sa servisom.

boccio
09. 11. 2006., 11:22
Pristup 1.
http://www.blogger.com/

Minimalisticki. "Cut the crap" pristup, ili kako ja volim da kazem "no bull****". Klikni dva puta, napravi blog i vozi. Nazalost, takav pristup moze da koristi samo neko ko ima ime, i ima pare...

Pristup 2.
http://www.blog.hr/

Portalski / community pristup, prilicno komercijalizovan. Ali kvalitetno koncipiran i osmisljen. Odaje utisak profesionalne ekipe koja informativno i tehnicki radi full-time na ovome.

A sad mi:
http://www.blog.co.yu/

Prvi utisak (subjektivan, naravno):
- Koncepcija servisa - "ma resicemo to usput..."
- Realizacija servisa - "uzecemo neki free skript..."
- Opsti utisak - skupili se drugari, sklepali nesto i ne znam sta sad ocekuju... neki hall of fame?

Moram da priznam da sam razocaran. Da je to www.mika-pera-blog.co.yu, bilo bi sve ok, ali samo ime domena vam stavlja odredjenu odgovornost na pleca koju mislim da niste spremni da iznesete... Blog.co.yu bi trebalo ipak da bude servis za klasu iznad. U cemu je problem?

Cela prica izgleda vrlo povrsna i polovicna. Jel na home page-u jednog takvog blog-servisa treba da citam ovo:

Od nečega se mora početi

Početak.

mislim, alo... :) Pravi, kvalitetni blog servis mora da ima neku pricu... A ne samo dobro ime domena, i nabudzen skript. To je vas problem #1. Treba zmarci da me prodju ako mi se blog entry pojavi na home page-u, a ne da citam "od necega se mora poceti" :) Znam ja da ste tek u Beti, i da nemate jos korisnike, ali to je problem koji VI morate da resite, a ne da cekate da vam kvalitetni bloggeri padnu sa kruske... i to ne sad da resavate, nego pre 2 meseca...

Da ne gusim previse, ovo je ok prica za perin-blog.com, ali ako zelite da furate servis kao BLOG.CO.YU, ja bih ipak molio da malo profesionalnije pristupite celoj prici, a za pocetak bar angazujte pristojnog UI dizajnera... 20 minuta sam pokusavao da klikcem ko retard na "kreirajte korisnika...kreirajte blog..." misleci da mi nesto opet nije u redu sa mishem :)

Alef
09. 11. 2006., 11:58
20 minuta sam pokusavao da klikcem ko retard na "kreirajte korisnika...kreirajte blog..." misleci da mi nesto opet nije u redu sa mishem :)

Hehehehe :1003: Ista prica i kod mene :1074:

BluesRocker
09. 11. 2006., 12:01
Treba zmarci da me prodju ako mi se blog entry pojavi na home page-u, a ne da citam "od necega se mora poceti" :)

Kunem se da nisam znao da ce da se pojavi na homepageu. :) Samo sam hteo da isprobam kako radi blog.

noviKorisnik
09. 11. 2006., 14:29
Nemate pojma :-P ... ja sam uspeo čak da promenim template !

Aleksandar.Ilic
09. 11. 2006., 15:05
iskreno, ja sam malo pametniji od boccia, posle 3-4 pokusaja sam pokusao da nadjem Register :D . Any way, evo sam i ja otvorio svoje blogce http://flylord.blog.co.yu Cak sam napisao i 2 clanka, a resio sam da ih napisem jos, i to mozda jos danas :) Any way, ima dosta cudniih stvari, ne razumem ovaj srpski prevod, dajte bre stavite engleski.
Jel ima neki help? Anything?

bluesman
09. 11. 2006., 16:01
^ Baš ste odvratni...

ivanhoe
09. 11. 2006., 16:43
ali da li starno ocekujete da se open source software za bloging ponasa odlicno kada imate 1000 blog-a :) voleo bih to da vidim ... poenta je da cete imati vise problema nego koristi ...

eh, Nixa, preterujes.. cak i odvratno resenje poput WordpressMU moze da radi sa 1000 blogova bez problema... ja trenutno odrzavam sajt sa ~6500 blogova na WPMU i dalje radi ok (jedino sto je kreirao oko 60000 tabela u mysql-u, ali to je vec druga prica)

mada da budem iskren ni komercijalna resenja nisu bas sjajna, a razvoj sopstvenog blog sistema od nule je skroz zaludan posao...

Aleksandar.Ilic
09. 11. 2006., 18:53
I morate malo brze da reagujete kad su spameri u pitanju
http://prokuplje.blog.co.yu/in...amp;articleId=81&blogId=57
http://zorand.blog.co.yu/index...amp;articleId=93&blogId=65

Ja ovo ne bih dopustio da se nalazi na mom servisu (da imam ovako nesto)

zira
09. 11. 2006., 19:09
Pa, ti blogovi koje pominjes formalno i prakticno nisu prekrsili nikakvo pravilo.

Aleksandar.Ilic
09. 11. 2006., 21:42
generalno da, ali.. :) Da li mislis da je i njihov sadrzaj ok?

zira
09. 11. 2006., 21:49
Pa otkud znam, to im je prvi post. Moguce i jedini. Ali to ne mozes znati 100% na osnovu tog prvog. I na kraju krajeva, to je "njihov" blog, neka pisu sta hoce, sve dok ne vrijedjaju druge i krse pravila i zakone. Koriscenje bloga u promotivne svrhe nije nista neobicno. Sad, neki to fino uviju u pricu, a neki ovako nabacaju linkove.

Veci problem je sto urednici blog.co.yu pustaju da automatika lista na naslovnici bas sve, umjesto da prate sta se desava i izdvajaju ono sta je vrijedno na naslovnu stranu... Ne znam sta bi im drugo i bio posao?

noviKorisnik
09. 11. 2006., 22:03
Pa za početak bi bilo zgodno da onemoguće vidljivost email adresa registrovanih korisnika. Ne znam zašto, ali nervira me to.

istok
11. 11. 2006., 11:35
Čestitke na inicijativi i trudu. Za početak OK, sad kad ste ovo postavili imate neki kredibilitet, imate već dosta korisnika, bilo bi najbolje da nađete sponzora da se ceo sajt redizajnira jer ovako neće daleko stići. Napravite neki bazični biznis plan, pomenite koliko ima blogova i poseta na blog.hr, i ta priča će proći kod nekog velikog brenda sigurno. Od tih para platite onda tim dizajnera koji će da ga uradi kako treba (javite mi se ako treba preporuka).

Ovako, sa ovim kosim linijama na sve strane i depresivnom kolor šemom, nije dobro. Pre svega blatite našu zemlju, zašto Hrvati moraju da imaju sve bolje od nas? Evo i blog.hr, nije ništa posebno, ali kad sam video ovaj naš reakcija je bila "Blagi blože" kao što sami kažete. :1064:

dmc_dtc
12. 11. 2006., 02:24
Hvala svima na kritikama. Mnoge smo uzeli u obir i potrudicemo se da ucinimo sajt sto boljim i funkcionalnijim.

Aleksandar.Ilic
12. 11. 2006., 19:55
Dobro i kad ce te bre da resite problem sa vremenom. Iskreno ja sam vec jako isfrustriran time i nervira me uzasno. Pre par minuta sam postovao komentar (meni je bilo 19:52) a tamo pise da sam objavio u 23:47. Totalno je nebulozno. I znate za taj problem vec nekolko dana i niko se nije potrudio da to ispravi.

1) Vreme je totalno otkaceno
2) ne rade mi SEO linkovi
3) mogu da izvucem emailove SVIH korisnika (ne pogledah danas da li ste ovo resili)

Nemoj samo da mi odgovoris da vas tim trenutno radi na problemima i da ce da ga resi u najskorijem vremenu. Ako nemate ljude koji znaju da rade, to nije problem. Zaposlite nekog da vam to resi.
Znaci niste ni prvi koju su pokrenuli blog comunity, niste nista extra, ipak zelimo da vam nekako pomognemo. Cak sam i ja resio da svoj blog pokrenem bas kod vas, a ne na mojblog ili na blogoye-u.
Tako da, ispravite ove bagove prvo.

dmc_dtc
13. 11. 2006., 00:44
Problem sa vremenom je resen sledeceg dana, ali si imao podeseno u tvom na +1 (sto nije ZONA nego offset), promenili smo svima na 0, i od tada nema problema. Ali si ti vratio nazad.... To bi trebalo biti Ok, sto se tice mailova to nece biti problem, za SEO linkove cemo videti, ali kad stigne sve na red. Nije mi jasno jedino zasto odmah aludiras na inkompetenciju? Znamo da nismo prvi, ali to ne znaci da ne zasluzujemo da postojimo, ... Stvarno ne razumem, ovo nije pozivitna kritika ovo je vec javno blacenje.... Naravno ovo pisem u svoje ime, i ne odslikava stav celog tima.

Vladimir

zira
13. 11. 2006., 01:15
Vladimire, iskuliraj :) covjek/korisnik ti se zali da nije zadovoljan i to nije blacenje, pogotovo jer ste vi pokrenuli diskusiju.
Mislim, ne mozes ocekivati da te neko stavlja u zvijezde jer i sam znas koliko to sto ste napravili nije ekstra tesko. Zato, slusaj svoje korisnike, jer bez njih uzalud vam trud.

nixa
13. 11. 2006., 01:38
^ pogotovu u okruzenju gde najverovatnije niko nece da bude vas korisnik ( osim Aleksandra ), i u okruzenju gde ces najverovatnije cuti najvise kompetentnih komentara ( evo Vladan je dobio dosta komentara za Donesi.com i pre samog lansiranja , pa onda gospoda iz Limundo itd ) .

Poenta price je da niko ovde nema zlonamerne tendencije,vec samo zelimo da bude stvar bolja .... not much to ask ... ;)

dmc_dtc
13. 11. 2006., 03:07
Uopste nije problem za kritike, niti mi je bila namera ovde da hvatam korisnike, namera i jeste bila kritika i zadovoljan sam odzivom i imam sve pohvale za ovaj forum i ljude, sve smo uzeli itekako u razmatranje i hvala svima jos jednom na tome, naravno i Aleksandru, problem je samo u komentaru tipa "Ako ne znate vi da radite, uzmite nekog ko zna"? Nisam siguran da to moze da se smatra dobronamernim komentarom. Samo je u tome problem, daleko bilo da mi se ne svidja kritika ili da ne mogu da je podnesem. No dobro, da smirimo strasti (ili bar ja :) Mozda vise ne mogu objektivno da procenim komentare od silnog zamora bas oko rada na blogu ... Pa se izvinjavam zbog mojih reci ako se neko uvredio. No, ucinicemo sve da blog izgleda i radi sto bolje pa da prodje i vase standarde ;)

V.

noviKorisnik
13. 11. 2006., 12:47
Vladimire, da li su sada svi problemi rešeni brisanjem mog bloga?

U čemu je uopšte bio problem i zašto nisam dobio ni email obaveštenje?

Dejan Topalovic
13. 11. 2006., 13:22
Dobro i kad ce te bre da resite problem sa vremenom. Iskreno ja sam vec jako isfrustriran time i nervira me uzasno. Pre par minuta sam postovao komentar (meni je bilo 19:52) a tamo pise da sam objavio u 23:47. Totalno je nebulozno. I znate za taj problem vec nekolko dana i niko se nije potrudio da to ispravi.

1) Vreme je totalno otkaceno
2) ne rade mi SEO linkovi
3) mogu da izvucem emailove SVIH korisnika (ne pogledah danas da li ste ovo resili)

Nemoj samo da mi odgovoris da vas tim trenutno radi na problemima i da ce da ga resi u najskorijem vremenu. Ako nemate ljude koji znaju da rade, to nije problem. Zaposlite nekog da vam to resi.
Znaci niste ni prvi koju su pokrenuli blog comunity, niste nista extra, ipak zelimo da vam nekako pomognemo. Cak sam i ja resio da svoj blog pokrenem bas kod vas, a ne na mojblog ili na blogoye-u.
Tako da, ispravite ove bagove prvo.Eh, eh ... A kad se nesto slicno zahtjeva na ES-u, treba cekati preko nekoliko dana da se neko oglasi u vezi toga, a kamoli da nesto uradi po tom i slicnim pitanjima...

Nego, sto ne bi i ES zaposlio nekog da ispravlja bagove i sl.?

U vezi blog.co.yu mogu samo da kazem da je jako nedovrsen i da sam takodje kao i boccio 5-6 minuta u razmaku po 20-ak sekundi uzaludno klikao na ono "Kreiraj korisnika...".
Dizajn mi se ne svidja, sve je nekako aljkavo uradjeno...

No, nadam se da ce vremenom autori dati sve od sebe i napraviti kvalitetnu blog lokaciju.

cvele
13. 11. 2006., 13:28
prosto sramota da nepostoji pristojno hosted blogging resenje kod nas...

nixa
13. 11. 2006., 13:47
^ tebe sam cekao da se javis :)

noviKorisnik
14. 11. 2006., 10:00
Moj nalog je odblokiran. Šta da kažem ... HVALA - jedino bih voleo da čujem koji je bio razlog blokade.

...

Konačno je otklonjena mogućnost uvida u email adrese korisnika.

Posledica je da u Kontrolnom centru ukinuta opcija za kontrolu više urednika, zbilja zgodna stvar koja je na nesreću bila daleko od ispravne funkcije.

Jagoda
14. 11. 2006., 11:13
Evo i ja...mailu je trebalo nekoliko sati da stigne:) Al stigao:1042:
Nemam bas vremena za blog, ali bice za koji mesec pa tje pisemo:1008:
http://jagoda.blog.co.yu/

boccio
14. 11. 2006., 11:14
prosto sramota da nepostoji pristojno hosted blogging resenje kod nas...
yup :1027:

srdjan
14. 11. 2006., 11:45
prosto sramota da nepostoji pristojno hosted blogging resenje kod nas...

Što napušavate toliko čoveka, sajt radi public 5-6 dana... :1075:

boccio
14. 11. 2006., 14:27
Ma niko ga ne napusava... mozda smo samo previse ocekivali od blog servisa koji nosi ponosno ime BLOG.CO.YU :)

dmc_dtc
15. 11. 2006., 00:46
Potrudicemo se da opravdamo ime domena :) Ni ostali blog servisi nisu dostigli taj nivo za 6! dana!. Do tada ostaje otvoren poziv za vase dalje kritike i komentare jer cemo tako najlakse pribliziti blog servis vasim zeljama. Uskoro se planira forum i chat, a kompletno uputstvo za koriscenje servisa je vec napisano, samo jos da se malo doradi. Nesto je promenjen i dizajn, no opet napominjem, da neke stvari jednostavno nisu mogle da se urade dok se ne puste prvi korisnici, da se sumiraju realni problemi koji se pojave u radu, cuju i prve kritike i zamerke, pa se nadam da cete dati servisu novu sansu. Hvala.

Aleksandar.Ilic
15. 11. 2006., 00:59
pa nije ni prva jos prosla :) Samo je poenta, da neki od nas vole da kritikuju pogotovo ako nam jos to i zatraze :D
Ja cu najverovatnije ostaviti blog kod vas, sem ako se ne desi nesto katastrofalno :).

nixa
15. 11. 2006., 01:19
Sta ce vam forum ? pa i chat nije prikladno resenje za sajt tog tipa ....

usavrsite ovaj software sto imate ... slusajte korisnike .. napravite sto vise templejta ... nemoj da se rasplimsate ...

Petar Marić
15. 11. 2006., 01:37
Mora da su čuli za OneClick install :D

cvele
15. 11. 2006., 06:43
Potrudicemo se da opravdamo ime domena :) Ni ostali blog servisi nisu dostigli taj nivo za 6! dana!. Do tada ostaje otvoren poziv za vase dalje kritike i komentare jer cemo tako najlakse pribliziti blog servis vasim zeljama. Uskoro se planira forum i chat, a kompletno uputstvo za koriscenje servisa je vec napisano, samo jos da se malo doradi. Nesto je promenjen i dizajn, no opet napominjem, da neke stvari jednostavno nisu mogle da se urade dok se ne puste prvi korisnici, da se sumiraju realni problemi koji se pojave u radu, cuju i prve kritike i zamerke, pa se nadam da cete dati servisu novu sansu. Hvala.

Iskreno da ti kazem mislim da je sajt svoju sansu prokockao... prvi utisak je najjaci i o njemu se uvek prica, a trenutno se neprica dobro. Budi siguran da su ljudi koji su sajt ovoliko kritikovali ovde (bez zlih namera) pricali o tome i sa svojim nekim prijateljima. Vest se siri (sto je dobro)... ali vest je veoma nepovoljna po sajt.

Savet tebi, a i ostalima. Ako planirate da pravite neki ozbiljan servis pre pustanja u rad se postarajte da je dovrsen.

dmc_dtc
15. 11. 2006., 07:01
Savet tebi, a i ostalima. Ako planirate da pravite neki ozbiljan servis pre pustanja u rad se postarajte da je dovrsen.

Mislim da je nerealno ocekivati pustiti apsolutno gotov sajt (bilo koji dinamicki naravno) , ti kao web dizajner ili covek koji prati tu oblast (cenim), bi to trebao znati, a pogotvu kod web programiranja, no dobro, imas pravo na svoje misljenje. Ja uostalom ne pravim krajnje misljenje ni o cemu na prvi utisak jer je to neozbiljno i neobjektivno. Recimo google.com mi se "ama" uopste nije svideo tamo negde '98 godine kada sam nabasao na njega? Zamisli da su rekli "e to je to i gotovo"? Da ne pricam da yahoo nije imao antialiasing na logou par godina... Ali ipak, ne bunim se sto su promenili i sto to nije bila kranja "dovrsena" verzija kako ti kazes....

dmc_dtc
15. 11. 2006., 07:06
Sta ce vam forum ? pa i chat nije prikladno resenje za sajt tog tipa ....

usavrsite ovaj software sto imate ... slusajte korisnike .. napravite sto vise templejta ... nemoj da se rasplimsate ...

pa forum pre svega zbog tehnicke podrske... I neko dopisivanje blogera.....

mungos
15. 11. 2006., 12:41
Dmc_dtc, imam osjećaj da uopšte nemate pojma u šta ste se upustili :1060:

nixa
15. 11. 2006., 13:05
Ocigledno :) daj neka im neko objasni blogosferu i kako ona funcionise

boccio
15. 11. 2006., 15:04
Uf, mislim da ce covek da prokune dan kad je postovao ovde :1064:

No hard feelings, ALI:

Mislim da je nerealno ocekivati pustiti apsolutno gotov sajt (bilo koji dinamicki naravno) , ti kao web dizajner ili covek koji prati tu oblast (cenim), bi to trebao znati, a pogotvu kod web programiranja, no dobro, imas pravo na svoje misljenje.

Mislim da se pogresno razumemo. Ne pricamo o "apsolutno gotovom sajtu". Ako se neki software razvija, onda se on PRVO pusta samo odredjenom krugu testera, pa tek posle u javnost, i to vrlo oprezno. To sto ste vi na logo gore zalepili "beta" to ljudima ne znaci puno...

Ja recimo nikad ne bih javno pustio blog servis u rad, a da ga pritom nije u tihoj privatnosti, daleko od ociju testiralo BAREM 10-20 ljudi koji su bliski blogosferi i blogovanju. A verujem da ste i vi sad tu lekciju naucili. Samo na tezi nacin...


Ja uostalom ne pravim krajnje misljenje ni o cemu na prvi utisak jer je to neozbiljno i neobjektivno.

beeeeeeeep. Opet greska :) Jel ti pravis softver za sebe, ili za korisnike? Kako mozes da svoje misljenje postavljas kao merodavno? Ako se bavis ovim poslom, ovakav stav ce te zakopati vrlo brzo... Osim toga, korisnici nemaju vremena da se 100 puta vracaju na tvoj sajt da bi videli jel valja... Lojalnost korisnika je najveca muka na webu, i najveca para...


Recimo google.com mi se "ama" uopste nije svideo tamo negde '98 godine kada sam nabasao na njega? Zamisli da su rekli "e to je to i gotovo"? Da ne pricam da yahoo nije imao antialiasing na logou par godina... Ali ipak, ne bunim se sto su promenili i sto to nije bila kranja "dovrsena" verzija kako ti kazes....
Zamena teza, ovde se prica o nedovrsenim, nefunkcionalnim i losim stvarima, a ti navodis primere evolucije i sazrevanja neke price... Nebo i zemlja...

NHF, i wish you all the best, samo mislim da ste pogresno&naopako krenuli...

dmc_dtc
16. 11. 2006., 01:55
Ocigledno :) daj neka im neko objasni blogosferu i kako ona funcionise

Eto na sta mislim kada kazem pozitivna kritika? Kao prvo nije ovo "20 questions" pa da se utvrdjuje moja strucnost ili moja razmisljanja vec forum gde se nekome pozitivnom kritikom, ukazivanje na problem pomaze. Okej, mozes reci sta i sta ne valja, ali ocigledno ne pravis razliku izmedju kritike i necega sto nema ama veze sa kritikom, vec vise sa tvojim egom, i tvojom zeljom za dokazivanjem kojom jacas tvoj ego.ne kapiram sta zelis time postici? Zelis da napisem rad na temu blogosfere da ti se dokazem? Ali mi se pre cini da ti zelis dokazati kako bas ti znas sta je to, i vrlo ti je mnogo stalo da to svi cuju. Bravo! Ti si moj idol... aj sad idi......ili bolje ostani tu gde toliko vole tebe i tvoj ego, a ja cu da idem..... i nemoj da se zamaras takvim diletantima kao sto smo mi, da ti archimo taj tvoj protok, sa kojim mozes da uradis mnogo vise O presvetli guru NIXA koji vidim da si napisao vec napisao i knjigu cenim na ovakvim postovima koji su ocigledno nezreli pa ti zbog tvoje mladosti i neiskustva oprastam....

Zahvaljujem se svima koji su dali konstruktivnu kritiku jos jednom, a ubuduce cu zaobici ovaj forum....

Vladimir

dmc_dtc
16. 11. 2006., 02:14
Uf, mislim da ce covek da prokune dan kad je postovao ovde :1064:

No hard feelings, ALI:
.

None taken, mozda necu da kunem dan kada sam postovao, ali evo slavim dan kada napustam forum!!!... pozdrav i mozda nekom drugom prilikom!!.....

jasmanac
16. 11. 2006., 02:21
Ajd uzdravlje.

bluesman
16. 11. 2006., 03:39
Iskreno, i ja mislim da ste preterali. Jedno je kritika, ali ovo je "strljanje na trgu".

Što reče Forest Gump: that's all I got to say about that.

noviKorisnik
16. 11. 2006., 03:51
Meni je žao što je proklizio da uhvati sledeće ...
Ja recimo nikad ne bih javno pustio blog servis u rad, a da ga pritom nije u tihoj privatnosti, daleko od ociju testiralo BAREM 10-20 ljudi koji su bliski blogosferi i blogovanju. A verujem da ste i vi sad tu lekciju naucili. Samo na tezi nacin...
... jer to je, bar što se mene tiče, suština priče i pritiska koji je mogao da se oseti sa strane foruma ... primedbu o testiranju sam naveo u samom startu, ali istina je da je put do istine najčešće vrlo duuuug.

zark0vac
16. 11. 2006., 04:37
..6 strana dug ;) i opet nedovoljno

bluesman
16. 11. 2006., 11:49
To jeste, najveci je problem kako obuzdati adrenalin, pa umesto nekog inhouse i objektivnog testiranja ne objaviti na sva zvona da je sajt gotov, ali opet... preteraste.

sirNemanjapro
21. 11. 2006., 04:04
SUBJECT: Pogled iz drugog ugla

Posto sam pomno pratio i ovu temu i blog.co.yu (nemanja.blog.co.yu) pitam se da li bih ja da sam na mestu dmc_dtc nastavio rad na blog.co.yu.
Znaci, ubili ste coveka u pojam, ali profesorski.
Mislim da je zaista izasao da proslavi dan kada je otisao sa foruma, nazalost.

Ne bih da komentarisem nixu (jer ga ni ja ne volim nesto preterano, vrlo egoistican i arogantan, ipak istini za volju web pro u svakom smislu, moje misljenje), ali zaista su na blog.co.yu postojale greske koje ni ja pocetnik u svemu ovome ne bih dozvolio, favicon, nepostojeci dugmici (mislim na fantomske klkove na registruj :) ), ne dovrsen prevod, losija graficka resenja.
I to je primeceno, i ispravljeno.

Posle toga je krenula redaljka, mislim da ono sto je zivaca imao to je Vladimir i iskoristio da napise ovu poslednju poruku na ovom forumu.

Bottom line:
Web ne prasta.

noviKorisnik
21. 11. 2006., 08:51
nixa flejmeru jedan - srami se :-P

blogowski
21. 11. 2006., 12:07
:) :) Nixa baba-roga :1030:

Ne bih da komentarisem nixu (jer ga ni ja ne volim nesto preterano, vrlo egoistican i arogantan, ipak istini za volju web pro u svakom smislu, moje misljenje)
Mada je ovo mnogo slatko... :)

borstale
21. 11. 2006., 12:26
Evo da se i ja pridružim hajki na Nixu: nije prijavio da mu kafić već ihhihi koliko ne radi, pa kad provincijalac dođe u Bg pa privučen reklamom na DPT potraži friendly kafić da popije kafu... aj da ne pričam dalje...

bluesman
21. 11. 2006., 14:14
Au, SNP, na...bao si sada :D

nixa
21. 11. 2006., 14:41
hehehe .... ocete fan club da otvorite :)

blogowski
21. 11. 2006., 14:43
^ Predlazem Nemanju za predsednika :-)