PDA

Pogčedajte punu verziju : DNS only hosting?


Pedja
09. 11. 2006., 08:53
Postoji li neki DNS host koji omogucuje da se preko nekakvog API-ja definisu poddomeni u zoni?

dulem
09. 11. 2006., 10:04
Jel tebi treba da imas potpunu kontrolu nad svojim DNS-om iz panela ? Pretpostavljam da zelis da kreiras svoje poddomene i eventualno dodajes neke hostove u DNS tabelu. To ti ima svaki ozbiljniji web hosting control panel tipa cpanel, H-Sphere, Plesk.
Pozdrav

Pedja
09. 11. 2006., 10:41
Ne treba mi to. Rucno mi nije prolem da podesavam. Treba mi mogucnost da programski podesavam poddomene, odnosno da mogu da menjam podesavanja zone.

Mr.Paja
09. 11. 2006., 13:31
Mislim da je ovo ono za čim tragaš :1043: :


LoopiaDNS je besplatna usluga sa kojom imate mogućnost da sami kontrolišete i podešavate vaše domene. Parkiranjem domena kod nas, automatski imate pristup u LoopiaDNS.

LoopiaDNS obuhvata
sledeće usluge:


WWW prosleđivanje

Prosleđivanje e-pošte

Neograničen broj domena

Neograničen broj poddomena

DNS-podešavanja

Dinamički DNS

Kontrol panel

Parkiranje domena




www.loopia.co.yu :1074:

MorenoArdohain
09. 11. 2006., 13:56
Naše DNS-usluge su besplatne do protoka od 200 MB/god. 200 MB DNS-saobraćaja odgovara ~1.000.000 DNS-očitavanja. Jedna normalna stranica iskoristi ~5 MB/god. Dodatni prostor možete naknadno kupiti.


Hm, limit moze biti problem. Ili ne?

Pedja
09. 11. 2006., 14:58
To sto nudi Loopia nije ono sto mi treba. Toje samo mogucnost rucne administracije DNS-a. Ima toga na svakom cosku cak i besplatno.

ivanhoe
09. 11. 2006., 16:34
a dizanje sopstvenog DNS servera nije opcija ?

Pedja
09. 11. 2006., 17:11
TO mi deluej najkomplikvanije, em terba podici DNS em napraviti ceo sistem za programsko menjanje i to sve zbog jedne zone :)

misk0
11. 11. 2006., 18:20
TO mi deluej najkomplikvanije, em terba podici DNS em napraviti ceo sistem za programsko menjanje i to sve zbog jedne zone :)

Iskreno, DNS je jedan, po meni, od najjednostavnijih servera. Ako bas ne nadjes to sto trazis onda ti je najlakse napraviti svoj DNS server i za jednu zonu trebas da parsiras i mjenjas 1 (slovima JEDAN) fajl. Kod svake izmjene trebas da povecas serijski broj za jedan da bi sekundarni serveri bili sinhronizovani i opalis jedan 'reload zone' ...

ivanhoe
11. 11. 2006., 23:20
podignes bind (na vecini servra je vec podignut), i onda samo na kraj /etc/named.conf dodas novu definiciju zone.. i u /etc/bind/ napravis novi fajl za taj domen sa odogovarajucim podacima (A, CNAME, MX i sl..)

Ovo je sve vrlo sematski i samo pratis shablon postojecih podataka, treba ti par sati za to... a imas ovde i gotovu klasu za to (ali nisam j koristio pa n znam kako radi) http://freshmeat.net/projects/dnsclassforphp/

A postoji opcija i da iskoristis myDNS server, to je DNS server koji podatke drzi u mySQL bazi, tako da mozes lako da brljas po njima. Radio sam za jednog holandskog provajdera web interfejs u perlu sa ovim DNS serverom, i nije mnogo komplikovano snaci se...