PDA

Pogčedajte punu verziju : Molim savjet iskusnijih...


dee
09. 11. 2006., 16:44
Radim prvi puta nesto ozbiljnije sa strancima...pa bih volio savjet od vas koji vec imate iskustvo, cisto generalno, kako stvari teku, cijene, na sta pazit, kako, itd itd?..

konkretno...

za jednu kanadsku firmu radio sam nekakav sistem za vodjenje online statistike nekakvih dogadjaja i taj sistem oni dalje prodaju kao nekakav web-proizvod. uglavnom, osnovna faza sistema je zavrsena, a ono sta je za dalje vjerojatno je da nastavim radit na tome ('upgrading and maintaning') a 'oni bi mi ponudili nekakav flat monthly fee'.

e sad, upgrading&maintaining ce ukljucivat svasta, od supporta korisnicima do razvijanja novih modula. prilicno opsirno postavljeno. naravno, nije problem, ali da ne ispadam ovca, nemam nikakav clue kakve novce uopce da predlozim kao neki zahtjev? reda velicine? (jer ce mi to bit predmet skorasnjeg razgovora)

- podrska korisnicima ce se u najvecem broju svodit na asistenciju kod kreiranja SQL upita (uz klasican support > kako da promijenim mail adresu u profilu?)
- u slucaju dodavanja novih modula, stvar je otprilike te kompleksnosti da se novi modul napise i integrira za recimo 10ak dana


eto, to je ono sta do sad znam o tom buducem dijelu, nadam se da bar okvirno dovoljno za neki savjet. kako se uopce krecu cijene vani za takve stvari? kako se to dogovara? uglavnom, svaki savjet je dobrodosao...

hvala unaprijed...

Pedja
09. 11. 2006., 17:17
Postne znas obim posla i vrste poslova, nabolje je da im trazis neki nizi fiksni mesecni iznos plus iznos po svakoj intervencij (ili po satu intervencije). To bi trebalo da bude najpovoljnije za obe strane.

dee
09. 11. 2006., 19:34
sta recimo znaci neki nizi fiksni mjesecni iznos? daj neki red velicine :) da ne lupam pa me blijedo gledaju (bilo da kazem previse bilo premalo), mislim, znam sta je ovdje ok, al nemam nikakvu predstavu kako je to vani :)

Pedja
10. 11. 2006., 01:25
Sto se tice iznosa moras to sam da smislis :)

Prosto, definisi poslove koje ces da im radis pausalno, bez posebne naknade i to uracunaj u fiksni iznos, a ostavi prostora da za sve ostalo naplacujes po angazmanu.

Gledaj da sto preciznije definises sta racunas u pausal da ne bude posle da se niste razumeli.

dee
10. 11. 2006., 04:43
Sto se tice iznosa moras to sam da smislis :)


to je ta nezgodacija, da...sto nemam nikakav osjecaj niti iskustvo na osnovi kojeg bi iskonstruiro nekakvu konkretnu cifru
ali dobro, nesto cu vec smislit...:D

hvala na savjetima u svakom slucaju