PDA

Pogčedajte punu verziju : Php-gtk


dee
11. 11. 2006., 03:07
Gledam i koliko kontam, to bi trebalo radit standalone PHP desktop aplikacije.

ima li ko iskustva? moze li se sa tim radit 'nesto ozbiljno'? ima li smisla se ucit/trudit?

robi-bobi
11. 11. 2006., 04:31
ja sam se igrao pre godinu (dve? ala vreme leti)
radi to sto kazes

e sad, vredi li ...

ima svojih prednosti: os independent, kao i vec znanje PHP-a, pa nije daleko od toga sto znas

ja sam u ovome radio neku statistiku za sebe, cisto vezbanja radi.

radilo je

koliko bi mi vremena trebalo da isto uradim u .NEt - nemam pojma
preporucio bih ti da pre nego pocnes izucavanje GTK-a, pogledas i neke druge desktop tehnologije

Pedja
11. 11. 2006., 11:16
Sve je to zanimljivo, ali meni uvek smeta neki smek krpetine oji prati ovakve platforme a pre svega zbog manjka, da ne kazem nedostatka ozbiljne dokumentacije.

Ja sam osudjen da sve poredim sa Delhi-jem, a priznacete on je veliki zalogaj za poredjenje.

ivanhoe
12. 11. 2006., 00:16
pa dobro Pedja, Delphi ima jednu od najboljih developer dokumentacija ikada. Ono sto diskvalifikuje Delphi je sto kosta i to puno, nije bas alat za hobiste, pogotovo sad kad imas besplatnu verziju V.Studia da skines..

@dee: ako planiras da radis razvoj na linux platformi onda php-gtk nije los nacin da naucis da radis sa gtk u jednom relativno jednostavnom jeziku koji dobro znas. Posle ce ti biti jednostavnije da shvatis kako to da koristis iz npr. C-a ili rubija ili neceg treceg sto smisle u medjuvremenu..

dee
12. 11. 2006., 02:08
da, polako sklapam sliku (svidja mi se ovo kako si nazvo - hobisti ).. tu bi se mogo utrpat :D

nego, naletio sam i na Lazarus... http://www.lazarus.freepascal.org/

pricao sam neto s frendom koji razbija po Delphiju, ladno kaze da prelazi polako na Lazarus jer, 'prakticno moze sve isto', kompatibilno je, a besplatno...

zapravo naglas razmisljam, sa cime da pocnem u ucenju desktop programiranja... davno bijese faks i igranje sa C-om... neke osnove se znaju, ali daleko je to od prakse...pa si biram sta bi i kud bi...

uglavnom, jel radio ko sta sa Lazarusom?

krcko
04. 12. 2006., 01:49
radio sam ja nesto malo u Lazarusu, ali sam brzo ostavio (pascal ipak nije "moj" jezik :D)
a i skoro sam nasao FreeBASIC (http://www.freebasic.net) i ne ispustam ga iz ruku :D po mom misljenju najmocniji BASIC jezik do sada (zapocet je kao qb replacement) a jos uvek je u dev fazi (0.17 aktuelna verzija, jedva cekam 1.0! :D)

misk0
04. 12. 2006., 12:00
U zadnjoj mrezi su pisali o Turbo kao free proizvodu Borlanda koji je zapravo besplatna verziaj Delphija, C++ ili Java ekvivalentnih borland proizvoda. Ali kad odem na sajt, ne cini mi se da je Turbo besplatan. Mozda negdje grijesim..
Uglavno, pogledaj..