PDA

Pogčedajte punu verziju : 15. rok resenja problema HITNO


Baic
15. 11. 2006., 00:01
Recimo da je predpostavka, da su nastali neki problemi koji precutkuju hosting provideri, preseljenje domena na druge servere je trenutno nemoguce jer je akcija koja je u toku jako zavisna od domena i prezentacie i ona mora biti online.

U zadnjih 20 dana na hiljade zainteresovanih klienata je poslalo mail od cega je svega 7 zavrsilo u sanducetu, ostalima se mail vratio sa obavestenjem da nas mail nepostoji.

Danas sam citavog dana radio da dodjem do nekih informacija i sredim sta se srediti moze, ali i dalje neuspevamo dobiti sve mailove.

Postoji li mogucnost da se na nekom trecem hostu postavi i konfigurise taj domen tako da ako posta neprodje na trenutnom serveru zavrsi na tom privremenom serveru.

Meni nije problem da na kakav takav nacin dodjem do podatka ko nas je neuspesno kontaktirao, pa da ga kontaktiramo alternativnim putem, koji ce sigurno da prodje, ali bi neko resenje sa dodatnim serverom dosta olaksalo posao ako je naravno to moguce.

Nezamerite sto sam mnogo konfuzan ali nisam spavao 48h daveci se sa ovim problemom.

Molim Vas da neki predlog iznesete po hitnom postupku.

zira
15. 11. 2006., 00:16
Pa moze se podesiti da ti mail dolazi na drugi server, ali to zahtijeva DNS izmjene, koje koliko shvatam iz tvoje poruke nisu moguce... ako vec imas takav problem koji se ne rjesava kako treba, kako-tako mijenjaj provajdera, za tih 48h koje si vec izgubio na tome se sve moglo zavrsiti.
Ne znam kakav problem imas sa hostom...

Ili solomonski, dok se to ne rijesi, promijeni adresu na koju se salju ti kontakti, ako je sajtu. Ako je u stampanom materijalu... tu nema pomoci.

Baic
15. 11. 2006., 00:26
Nije problem promeniti server ali on sada mora biti non stop dostupan, uz to nije problem samo u loopez serverima, vec i u sezam serverima gde su jos neki domeni konkretnim mailovi nemogu doci ni na jedan od 30 mailova na 2 razlicita servera i 3 razlicita domena.

Sezam, verat, loopia i jos neki nemaju pojma o cemu se radi, sva sreca da sam nasao nacina da saznam ko je sve zainteresovan pa da ih mozemo kontaktirati.

Sve je radilo dobro do 24.10. a onda su nastali problemi na oba servera.

Baic
15. 11. 2006., 00:29
Samo da dodam, i forma koja je podatke slala u bazu je posle par sati otkazala, ni sveti php je nemoze osposobiti, dok komunikacija medju osobljem i slanje drugih poruka OK funkcionise, kao i insertovanje u bazu i slicno.

zira
15. 11. 2006., 00:31
Cudno... aj probaj da konkretizujes problem: daj jedan od tih problematicnih mailova na koje ne stize posta i kazi odakle ti ne stize posta na njega?

Baic
15. 11. 2006., 00:37
Evo ovako mail je ime.prezime@domen.com u kome zainteresovani treba da unese podatke koji se traze i da ih prosledi svojim mail klientom, trenutna verijanta.

Ljudi masovno salju mailove ali im nas server vrati poruku da mail nepostoji, sva sreca da su nas neki kontaktirali telefonom pa smo saznali sta se desava.

Ranije opcije su bile sandmail forma, koja je radila pa prestala, onda srednje resenje forma koja je prosledjivala podatke u bazu, i koja je radila ok ali je i ona otkazala.

Znaci proble je prakticno neresiv i niko nezna, bar za sada u cemu je tacno problem problem, kao da konkretna poruka bude odbijena, dok sve ostale koje se neodnose na taj formular prolaze, isti je slucaj sa loopia i sa sezam serverima.

nixa
15. 11. 2006., 01:20
pa odradite smtp formu i nadjite neki externi smtp server koji ce da radi to sto treba da radi ... ( ili je php toliko $#%$#$# da ni to ne radi ) ?

Ivan
15. 11. 2006., 01:29
Ranije opcije su bile sandmail forma, koja je radila pa prestala, onda srednje resenje forma koja je prosledjivala podatke u bazu, i koja je radila ok ali je i ona otkazala.

Ovo mi nije bas jasno, nemoguce je da sve ostalo (vec je navedeno: insertovanje u bazu i komunikacija medju osobljem) radi a da samo ta forma u dva razlicita oblika ne radi ... da se slucajno ne krije konkurencija (ili mozda neki nezadovoljni zaposleni) iza svega ovoga ? :1074:

Baic
15. 11. 2006., 01:45
Ovo mi nije bas jasno, nemoguce je da sve ostalo (vec je navedeno: insertovanje u bazu i komunikacija medju osobljem) radi a da samo ta forma u dva razlicita oblika ne radi ... da se slucajno ne krije konkurencija (ili mozda neki nezadovoljni zaposleni) iza svega ovoga ? :1074:

Nista nije isljuceno, u svakom slucaju sada mi je najvazije da saniram ono sto je neko sabotirao u preotekle 3 nedelje, i sutrasnji dan je biti ili nebiti.

Nije problem kreirati formu, da sam ja radio to i da se desio taj problem nebi isao samo sandmail, i smestanje u MySQL, nego i CURL improvizacije, smestaj podataka na moja 3 servera na razlicitim lokaijama i sl, to mi je najmanji problem, vec kako je moguce da znaci za samo jednu jedinu poruku imamo problem.

A glupo mi je da sada tamo sam upao da nesto resim i odma zavedem ratno stanje i saslusavam zaposlene, a kroz 2 nedelje kada se sve zavrsi videcemo sta i kako dalje.

A gubici su izrazeni u evrima i to reda velicine 6 cifara.

robi-bobi
15. 11. 2006., 10:05
pa odradite smtp formu i nadjite neki externi smtp server koji ce da radi to sto treba da radi ... ( ili je php toliko $#%$#$# da ni to ne radi ) ?
moze to PHP

crews_adder
15. 11. 2006., 10:32
A gubici su izrazeni u evrima i to reda velicine 6 cifara.

Pa zasto ste onda uopste uzeli servere u Srbiji??

cvele
15. 11. 2006., 10:37
Pa zasto ste onda uopste uzeli servere u Srbiji??
nisu... uzeli su ih u svetskoj... (loopia)

dulem
16. 11. 2006., 23:04
Pa tako ti je kad ti se posao vrti za 6 cifara EUR-a a zakupis negde shared hosting. Meni to deluje malo neozbiljno.

Baic
16. 11. 2006., 23:17
Pa tako ti je kad ti se posao vrti za 6 cifara EUR-a a zakupis negde shared hosting. Meni to deluje malo neozbiljno.

Samo da naglasim da ja nisam radio taj posao, i da sam ga ja radio nista slicno se nebi desilo, znam sta su ljudi sremni da urade samo da to uniste posao od 4 cifre, procitao sam jedan dobar post radije na biznisblogu "Sa kime si takav si", takve stvari se dese kada se ispostavi da je mali iz komsiluka jeftiniji.

No bilo je sta je bilo ljudi iz loopije su ispali korektni dok je sezam zasluzio da ih na svakom koraku pljujem po svim osnovama.

Blood
17. 11. 2006., 01:01
Imao si srecu, prema tebi su ispali ok.
Ja imam losa iskustva sa loopiom od ranije, evo poslednjeg:
http://www.serie3.org/blog/?p=8

misk0
17. 11. 2006., 21:53
Nisi ispricao jesi li i kako si rijesio problem, ali citajuci sve to rekao bih da server na kojem se vrte sve te forme i formice ima problema sa komunikacijom.
Nisi rekao da li je jedan server i za web i za mail ili su 2 u pitanju. Da li jedan server prima a drugi cita postu ili su oba na istoj masini?...
Zasto ne pokusas sa razlicitih IPova (dislociranih) slati e-mailove, kontaktirajuci direkt e-mail server pa vidjeti probleme.
Moguce je takodje da imate stari DNS server koji nije sinhronizovan a koga neki klijenti query-uju i tako dobijaju 'staru' adresu mail servera koji vishe ne drzi vashe mailove.

Baic
18. 11. 2006., 04:23
Ukratko dva su servera i dva razlicita domena:
1. i jedina mogucnost je da iza toga stoji provaider(host, dobavljac konekcije), ili neko sa vecim ovlascenjima od njuh

Nisam tu bio da resavam ono sto se desilo vec da saniram posledice ako je moguce, sto je uz kakve takve rezultate i postignuto, jedno je sigurno sve ce se zavrsiti u najboljem redu.

S druge strane, nas poslovni svet je totalno neobrazovan sto se tice interneta i Dragan Varagic, koga svi oni jako cene bi trebao da organizuje neki dogadjaj na kome bi organizovao seminare o bezbednosti internet poslovanja.

Retrospektiva:
Unajmili osobu koja je trebala da obezbedi besprekorno funkcionisanje svega sto se tice interneta, ne da programira nego cisto konsalting, koja zna koji su programeri u stanju da odrade besprekorne aplikacije, ko je u stanju da garantuje bezbednost servera i ko je u stanju da obezbedi bezbedan pristup na internet. Posao bi bio odradjen bez i jedne greske, a novac koji bi ta osoba utrosila na angazovanje profesionalaca bi bio zanemariv u odnosu na prihode.

Stvar je jednostavna sve je odradjeno totalno neprofesionalno sto se tice weba, funkcionisanja svega u vezi weba, kao i web promocije. Ako dizajner nije cuo za FF ili nesto drugo osim IE, ako mu kazete dodaj ovaj clanak na sajt, a on kaze nemogu sada ostao mi neki fail kod nekoga tamo, ili nema pojma o tome kako se kodira file koji ide u include, a uz sve to vam stavi neke svoje delice koda u vas site da prati kako vam posao napreduje. Posteno da sam ja angazovao dizajnera i programera onog trenutka kada bi mi pokazali sta su napravili odrobijao bi ih bez ikakvog razmisljanja.

Tako sam divnu noc proveo, necu vise da razmisljam o ovome, odoh pod tus i pravo u krevet.