PDA

Pogčedajte punu verziju : Kako zastititi perl aplikaciju?


MorenoArdohain
30. 08. 2005., 00:12
Zna li neko nacin kako da zastitim aplikaciju pisanu u perlu? Pod zastitom mislim na to da aplikacija moze da radi samo na jednom serveru, identifikovanoj po IP ili MAC adresi..

Ne mogu da nadjem nesto elegantno, a free.. Palo mi na pamet da se napravi neki sistem sa licencama, recimo, jedan kriptovan fajl koji sadrzi podatke o IP/MAC adresi, eventualno, i podatke o kupcu.. Ali problematican je taj deo za iscitavanje tih kriptovanih fajlova, jer skript je vidljiv svakom.. Jedino da se i taj deo kriptuje..

Neka ideja, sugestija?

ivanhoe
18. 10. 2005., 13:39
Neka ideja, sugestija?

tja, jos jedna stara tema, da je izvucem iz mrtvih...

perl moze da dumpuje core nakon kompajliranja skripte i onda se od toga nekom madjijom napravi binary exe fajl, ali detalje za to moras da potrazis na google-u, secam se da mi je to neko jednom objasnjavao, ali nisam nikad ja licno probao...

sem ovoga, moze i tvoja ideja, samo napravi da u tom kriptovanom fajlu pored podataka imas i deo koda, koji ces onda sa eval da pokrenes, tako niko nece moci da jednostavno overrajduje zastitu... naravno onaj ko je dovoljno uporan, i zna malo perla, ce da ti razbije ovo prilicno lako, ali to generalno vazi za svaku zastitu, ali pretpostavka je da ce takva osoba pre da sedne i napise sam sebi skript, nego da se zeza sa krekovanjem...