PDA

Pogčedajte punu verziju : Preporuka za kupovinu telefona


sirNemanjapro
29. 11. 2006., 01:12
Posto sam pre mesecak i kusur dana ostao bez mobilnog telefona (NOKIA 3310) koji me je verno sluzio sve ove godine, odlucio sam da ga sa'ranim i kupim "sebe nov televon".

Odem do radnje mob telefona i prodavac mi pokaze sledece:

SAMSUNG D520 (175 eura) > http://www.gsmarena.com/samsung_d520-1441.php
i
Serikson K750i (159 eura) > http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_k750-1090.php

Molim za savet u izboru, procitao sam specifikacije, pogledao kritike, ali opet treba izabrati dizajn ili ja-mogu-sve-zivo telefon.

Inace ovaj Samsung me asocira na iPhone to be. ;)

oliver
29. 11. 2006., 01:53
ja bih se drzao Nokije, recimo N80, al' ocigledno da trazis <200e, pa onda ne znam sta da ti preporucim. mozda 6630

bluesman
29. 11. 2006., 02:10
A jel' bi mogao jednom da pogrešiš pa da umesto pokušaja da budeš duhovit napišeš normalan naslov teme? Evo, stvarno te molim da to počneš da radiš, stvarno mi je muka da idem po forumu i prepravljam naslove.

sirNemanjapro
29. 11. 2006., 02:21
^Zavisi, koliko nudis. :D Ok, ok... Chill out...

@oliver
NOKIA no more. Sem 6600, koji je veoma nezgrapan, ne znam koji bih drugi telefon iz NOKIA uzeo. Ovaj 6630 je takodje veoma glomazan, sem sto poseduje Symbian, karateristike su mu dosta losije od Samsunga i Seriksona.

Mene samo interesuje koji od ova dva da uzmem. Jedina frka mi je sto SAMUSNG nema slot za kartice, ali je ubedljivo najbolji sto se tice ekrana i dizajna u cenovnom rangu under 200eu.

nixa
29. 11. 2006., 02:25
@ bluesman :) ja sam bio "krivac" normalnije ime teme .... inace .. .zaradi neki novac i uzmi neki telefon iz E klase nokia ... a ako hoces da se zezas uzmi samsung or whatever

Ilija Studen
29. 11. 2006., 02:30
@ bluesman :) ja sam bio "krivac" normalnije ime teme .... inace .. .zaradi neki novac i uzmi neki telefon iz E klase nokia ... a ako hoces da se zezas uzmi samsung or whatever

E50 je odličan telefon. U smartphone je klasi, čvrst, lepo izgleda, nije velik, tanak. Ako ti treba normalan telefon sa dosta naprednih mogućnosti, a ne svemirski brod mislim da je to najbolji pazar.

sirNemanjapro
29. 11. 2006., 03:23
S'obzirom da telefon necu koristi kao HDD vec kao telefon, uzecu SAMSUNGA. :)
Prelomilo je to sto imam MSI MegaStick, pa mi ne treba prenosna memorija.

Jedino sto me sada tisti jeste podrska za primanje i slanje SMSa sa PCa preko USBa ili Bluetootha. Jel ima neko iskustva sa SAMUSNGOM i PCom?

Kada sam koristio jedno vreme Serikson T610 i iBook G4 odusevila me built in podrska Applea za slanje poruka (brooka koliko dobro sve radi). Tako da bih slican mehanizam voleo da imam na PCu.

Pedja
29. 11. 2006., 08:06
Nokia 6230i. Kupio sam bio SE 700k i posle mesec dana pacenja, trampio ga za ovaj i jos doplatio i sad sam miran. Mozda je stvar navike, ali SE mi uopste nije bio user friendly iako su mu karakteristike iste kao i kod 6230i.

Vise necu eksprimentisati, ako budem menjao telefon, opet ce biti Nokia.

Petar Marić
29. 11. 2006., 09:14
Motorola V980 (http://www.mobilnisvet.com/mobilni/548/Motorola/V980) je telefon (imam ga već 11 meseci) koji ima fenomenalan odnos mogućnosti/cena.
Dobijaš 3G telefon po ceni od ~100 eura.

Posle 11 meseci uvideo sam da ima samo 3 mane:
1. Nije "pametan"
2. Nema bluetooth
3. Niska cena - naime, još uvek mi nije jasno kako je Motorola mogla da proizvede tako kvalitetan a jevtin telefon

dinke
29. 11. 2006., 10:08
Jednom Nokia - Uvek Nokia :)

Kad smo vec na ovoj temi, koji smart preporucujete meni (i Nixi :) umesto sada vec prevazidjenog 3650 :) ? Ja sam se nekako primio na N93, ali jos uvek mi je preskup.

marinowski
29. 11. 2006., 10:21
Ja imam Nokiu 7610 i stvarno sam zadovoljan sa njim. Izasli su kasnije modeli koji izgledaju 'ozbiljnije' i koji su brzi, ali jos nisam nasao razloga za upgrade.

Symbian mi stvarno koristi, Putty za ssh, ICQ, Opera ...

skaarj
29. 11. 2006., 11:12
Ja imam n6600 i sasvim sam zadovoljan mogucnostima. Sledeci telefon koji cu uzeti je najverovatnije e61 jer mi sve vise treba qwerty tastatura.

conica
29. 11. 2006., 11:29
moram da se umesam... hocete da kupite i antivirus za mobilni kad vec kupujete smart?
:1064:

ppavlovic
29. 11. 2006., 11:32
Preporucujem Nokia 5110. Baterija drzi nedelju dana, mozes da posaljes SMS, a mozete ga iskoristiti i u samoodbrani (za ne daj Boze).

Ilija Studen
29. 11. 2006., 12:40
moram da se umesam... hocete da kupite i antivirus za mobilni kad vec kupujete smart?
:1064:

Uz N73 dobio i anti-virus :p

Što se samrta tiče defintivino pucaj na N73, N80 ili N91, u skladu sa potrebama i ukusom. N73 ima sve što se od jednog smartphonea očekuje uz relativno upotrebljivu kameru, N80 je slider sa svim mogućnostima N73 uz WiFi podrškom, a N91 komotno može poslužiti kao zamena za iPod.

Dušan Dželebdžić
29. 11. 2006., 13:13
Poslednjih par godina sam koristio SEriksone (T610, K700i, K750), a pre dve nedelje iz zezanja uzeo Nokiu 6070 (preko mt:s-a, za 2000 din). Telefon je nekoliko klasa niži od K750, ali kvalitet prijema i brzina GPRSa su neuporedivo bolji. Sada mi K750 stoji u fioci, očekujući da ga prodam, 6070 u ruci, a ja visim po MobilnomSvetu i gledam koju pravu Nokiu da uzmem. E60 deluje odlično, ali mislim da bi me i 6233 sasvim fino služio.

sirNemanjapro
29. 11. 2006., 13:38
@Ilija Studen
450 eura za mobilni?? No way hoze. :)

@ddz
U kakvom ti je stanju telefon i koliko trazis za njega?

Preporucujem Nokia 5110. Baterija drzi nedelju dana, mozes da posaljes SMS, a mozete ga iskoristiti i u samoodbrani (za ne daj Boze).
Zar ne treba dozvola od MUPa za nosenje toga?

Ilija Studen
29. 11. 2006., 13:49
Samo da se dopunim: E klasa je ako ti treba telefon, N klasa ako ti treba igračka. S obzirom da se Dinke zakucao na N93 preporučio sam neke "slabije" modele koji će mu savršeno lepo raditi posao za do 200e manje (N93 je zanimljiv "telefon", ali opet jako skup).

Još uvek tvrdim da je E50 odličan telefon sa svim stvarčicama koje čoveku trebaju, odlično kućište, kvalitetna tastatura, smart klasa, a dosta je jeftiniji od modela iz N klase.

450 eura za mobilni?? No way hoze. :)

To i mi, boranija od programera koji radimo na neozbiljnim projektima uglavnom možemo sebi da priuštimo. Šta je to za jednog CEO-a? :p

sirNemanjapro
29. 11. 2006., 14:20
Ekonomicnost na prvom mestu!

Pa nije ni cudo sto radite na neozbiljnim projetktima kada Vam je menadzment nikakav.

;)

dinke
29. 11. 2006., 15:02
Kao CEO moras voditi o ekonomicnosti, i odnosu cena perfomanse bez obzira na prihode. Osim u slucaju da zelis da impresioniras nekog u drustvu (eventualno nahvatas neku sponzorusu i sl). :)

Salu na stranu, mislim da se ovde savrseno vidi odnos prema novcu tipicnog srbina i tipicnog zapadnjaka. Na zapadu ljudi gledaju da ustede svaki dinar(euro, dolar), i tesko da bi neko uzeo mobilni sa 1000 sljastecih gluposti samo da bi bio cool u drustvu, a ovde je izgleda sasvim normalno da klinac u osnovnoj skoli fura mobilni koji kosta koliko i plata njegovih roditelja.

crews_adder
29. 11. 2006., 15:36
Ja (jos uvek) imam Siemens S45. Znaci, tipican sam zapadnjak and I'm proud of it. :D

Ono sto htedoh pitati te, Nemanja, je: je l' ti treba telefon da bi ga setao ili da bi mogao preko njega da telefoniras i smsujes? Uzmi telefon za pricu, a za setnju - nadji neku cicu. :)

Denis_Radenkovic
29. 11. 2006., 16:14
Pogledaj Openmoko (http://openmoko.com/, http://openmoko.com/press/index.html). Trebalo bi da izadje u Januaru i open source je - http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=35590

Ilija Studen
29. 11. 2006., 16:21
Ovo je sad više o tome kakav odnos čovek ima prema parama nego o samim telefonima. Ljudi različito gledaju na pare i vrednosti tako da im se i pristupi kupovini razlikuju. Meni je uvek bitnije šta mi nešto pruža od onoga koliko to košta. Čim potrošim pare više nema žaljenja. Gotovo... Zaboravio... Idemo dalje...

Biće para samo nas neće biti ;)

sirNemanjapro
29. 11. 2006., 16:22
Zamolio bih dinketa da direknto adresira ko su klinci, a ko zapadnjaci u ovom slucaju. :D

@crews_adder
Ne kupuje se svaki dan telefon. Ovaj SAMSUNG em sto je lep em sto je dobar a taman mi je na granici koliko bih novca potrosio.
Bez obzira sta pricali mislili itd. uvek postoji merilo koliko je ko i gde visoko na drustveno - socijalno lestvici.
Da to nije slucaj svi bi nosili istu odecu i obucu, jeli istu hranu i ziveli u istim kucama.
Its simple, u prirodi coveka je da se istice. Da li su to patike, telefon, sat, auto, devojka, dizajn sajta... To je ono sto nas razlikuje i drugacije nas vrednuje. Odelo, nazalost, cini coveka.

crews_adder
29. 11. 2006., 16:49
@crews_adder
Ne kupuje se svaki dan telefon. Ovaj SAMSUNG em sto je lep em sto je dobar a taman mi je na granici koliko bih novca potrosio.

Posto sam video da su ukusi razliciti, a o njima, je l', ne bi trebalo raspravljati, izbegao sam da ti preporucim SE K750i. Eto. :)

shoba
29. 11. 2006., 21:30
Zar niko ne koristi Life's Good tehnologiju? :)

Ja sam, za sad, veran LG U8290

http://www.3g.co.uk/PR/Oct2005/LGTMob.gif

[nq]
29. 11. 2006., 22:37
E50 je odličan telefon. U smartphone je klasi, čvrst, lepo izgleda, nije velik, tanak. Ako ti treba normalan telefon sa dosta naprednih mogućnosti, a ne svemirski brod mislim da je to najbolji pazar.

Joj, video sam E50 i meni se on ne svidja (dizajn) jes tanji i manji od E60, ali je E60 avion za njega ;)

Dragan Babić
30. 11. 2006., 22:08
Ja danas uzeo e61. Keva. Prosto ne mogu da prestanem da ga čačkam - kao dete sam majke mi. Mada sam toliko skraćen kada dođe do tehnike da je to neverovatno, danas sam "nabudžio" gmail na telefon kroz POP i ono - do jaja mi je. :P

http://lh4.google.com/image/babicdragan/RW9KwOxIM_I/AAAAAAAAABc/QFrFeG3B2kg/s288/DSCF3131.JPG

Dejan Bizinger
30. 11. 2006., 22:40
Video sam danas E61 i svidja mi se, slican je kao Treo ili Blackberry. Koliko si ga platio? Dobar je i E60.

Dragan Babić
30. 11. 2006., 23:02
300 jurosa sa "full opremom" i karticom od 512MB (miniSD).

[nq]
30. 11. 2006., 23:12
Dobar posao, ja sam toliko platio e60 u ns, doduse bez kartice :1027:
Meni je e61 bio bas velik, ... mada ni e60 nije mali.

Mada Nixa kaze da moze dosta jeftinije u bg. :1027:

skaarj
01. 12. 2006., 00:01
@Dragan

Gde si uzeo telefon? Da li ima one famozne arapske karaktere na tastaturi?

Dragan Babić
01. 12. 2006., 00:14
Uzeo sam u NS u Dunavskoj 13. Nema uvrnutih kraktera - ima naših. QWERTZ je odštampana ali radi kao QWERTY. Jebem li ga ako razumem.

ivanhoe
01. 12. 2006., 02:21
hmm, ja se lomim izmedju m600 (nema wifi, ali je manji od E61 i ima olovkicu sto mi deluje zgodno) i E70 (po specifikaciji zvuci sjajno, wifi, kamera, qwerty..)

Jel ima neko ovde neko iskustvo iz prve ruke sa nekim od ova dva modela?

sirNemanjapro
01. 12. 2006., 04:29
Mobilni telefon je totalno izgubio ono telefon iz imena, sve vise postaju PDA uredjaji sa mogucnoscu da prime SIM kartice i da se putem njih razgovara.

Eh, ta NOKIA 3310...

ivanhoe
01. 12. 2006., 12:13
Mobilni telefon je totalno izgubio ono telefon iz imena, sve vise postaju PDA uredjaji sa mogucnoscu da prime SIM kartice i da se putem njih razgovara.

pa to je pozitivna stvar, imas jedan uredjaj koji ti zavrsava sve sto treba, a ne da vuces gomilu stvari po dzepovima...

chesare
01. 12. 2006., 12:34
Bjarne (http://en.wikiquote.org/wiki/Bjarne_Stroustrup): I have always wished for my computer to be as easy to use as my telephone; my wish has come true because I can no longer figure out how to use my telephone. (za one koji jos nisu culi :) )

nixa
01. 12. 2006., 14:13
@Dragan : to dolazi uz biznis paket u m:ts -u :) pa ga ovi preprodaju verovatno ...

[nq]
01. 12. 2006., 22:07
Uzeo sam u NS u Dunavskoj 13.

Ako je to radnja gde sam i ja kupio, izbegavajte je u krugu od 1km (garancija).
Bice to lep dan kad budem mogao (bez grize savesti) da kupim original fon (npr. e60 u comtrejdu e bio oko 450 evra kad sam ja kupovao, znaci 150 evra vise.).

Dragan Babić
02. 12. 2006., 10:12
Baš pričam sa Dinketom o prodavcima mobilnih telefona - kako je sve to šabanerija i kako ti se najverovatnije smeju kada izađeš iz njihove prodavnice sa kupljenim telefonom jer su svesni da su te na neki (bilo koji) način zajebali. Šta ja znam, naučio sam da živim s tim tako da...

sirNemanjapro
02. 12. 2006., 18:21
Dok ne uzmem SAMUSNGA dobio sam na koriscenje SEriskson T610.

Dok sam imao iBook sve mi je islo iBook > Bluetooth > T610. Jednostavno, magija je kako to radi pod mac-om.

Poruke mi stizu na iBook direktno, sa njega isto odgovaram (sms). Kada me neko zove izbaci mi prvo na iBook-u ko me zove, da li zelim da se javim, da stavim na hold...
Ma odusevljen sam bio skroz, kao malo dete.

Sada vise nemam iBook i pade mi bas danas na pamet da pronadjem software za pisi koji preko bluetootha i telefona salje sms direktno i obrnuto.

Znaci treba mi program koji povezuje Bluetooth i mobilni telefon u cilju slanja SMSa.

Ja sam pretrazio ovu temu 2 puta preko gugla i nista nisam nasao da ovako nesto slicno postoji.

Ako neko ima neku ideju koji app koristiti ili sta vec, give me a buzz.


Da dodam na Draganovu tezu oko "prevodjenja preko vode". Kada sam otisao kod lokalnog dilera telefona, covek mi pokazuje i onda poce da mi prodaje fore kako da ja nosim telefon 3 meseca i prodam ga za iste pare, on ce kao da ga sredi... Dno dna... :(

Dušan Dželebdžić
02. 12. 2006., 19:53
Float's Mobile Agent (http://fma.sourceforge.net). Najbolja stvar za SE telefone.

sirNemanjapro
02. 12. 2006., 23:03
Citao sam upravo na drugom forumu da to nevidjeno kida resurse.
Na predlog skidam sada > Cell Phone Manager V6.0.9

Takodje probacu to sto si naveo.

PS
Nisi mi se javio. Pitao sam te za cenu tog k750

Dušan Dželebdžić
02. 12. 2006., 23:15
Nisam video tu poruku. Cena je 100€, ali već je rezervisan, sutra ide.

sirNemanjapro
03. 12. 2006., 00:35
Ok.

Skinuo sam Cell Phone Manager V6.1.0 < a ne V6.0.9.
I kada sam video interfejs pustio sam suzu. :'(

"Its soo ugly, teletabis style..."
Floats upravo downloadujem.

marinowski
03. 12. 2006., 20:07
Juce sam uspeo zaboraviti Nokiu 7610 u dzepu, pa je zavrsila u ves masini. http://www.marinowski.com/external/smiley/blink.gif

Mobilni je davao znakove zivota, ali se ponasao blago receno cudno, random pikseli na ekranu, tastatura flashuje. Naravno, ni jedna funkcija nije radila.

Vec sam odlucio da procitam pazljivo opet ovu temu, kada je mobilni nakon temeljitog susenja proradio. Izgleda da sve radi kako treba, jedino je pozadina ekrana neujednacenog kontrasta, izgleda bas unikatno.

Svejedno, ovo definitivno spada u 'do not try this at home' domen. Nisam uopste ocekivao da ce proraditi; valjda zato sto sam prao sa Arielom :)

Svaka cast Nokii. http://www.marinowski.com/external/smiley/svakacast.gif

Zero-Cool
03. 12. 2006., 21:26
Posle N6630 koji je zakon telefon,i koji mi je verno sluzio citavih godinu i po i kojeg bi svakom preporucio (osim onima koji ne vole velike telefone, mada nije tezak), sam se odlucio za samsunga i to D900. Imam ga tek par dana ali mogu vam reci da je fon strava. Mali je i tanak (slajd naravno) ima dobru kameru za uslikati ponekad ponesto. Ali eto ima i par mana a to je 2 dana drzi baterija, zbog svoje debljine je osetljiv i sve imam osecaj da bi se mogao slomiti.

Znaci za sve koje interesuje novi telefon, samo nokia i nista drugo, samsung u drugi dzep samo za sminku.

Takodje preporuka za sve koji vole smartphone N73 je em lep em nije jako velik, elegantan i ima sve sto ce vam ikad zatrebati od jednog telefona.

oliver
04. 12. 2006., 10:36
Takodje preporuka za sve koji vole smartphone N73 je em lep em nije jako velik, elegantan i ima sve sto ce vam ikad zatrebati od jednog telefona.

... i ubica je za nas koji imamo velike sake. tastatura mu je nezgodna u q, srecom pa sam nasao "zrtvu" koja ima taj telefon, isprobao i odlucio koji telefon necu kupovati :) sve mi se cini da cu kupim ciglu od e61 :)

Zero-Cool
04. 12. 2006., 10:41
^E to si u pravu, previse su im zgusnuti dugmici,a nisu tako ispupceni kao na 6630, pa je nezgodno za velike prste da ne stisnu pet dugmica u isto vreme:)

mungos
04. 12. 2006., 11:16
... i ubica je za nas koji imamo velike sake.

Majka Majevica rulez ;)

dinke
13. 12. 2006., 01:36
E, postao sam i ja ponosni vlasnik N73. E sad, ima li neko ko zna kako da importujem podatke iz 3650 (konkretno kontakte i kalendar) u N73 ? PC Suite koji sam instalirao sa CD-a ne radi sa 3650, a podatke koji sam exportovao sa starom verzijom PC Suita koja je radila sa 3650 ni da cuje da importuje.

Ilija Studen
13. 12. 2006., 01:47
E, postao sam i ja ponosni vlasnik N73. E sad, ima li neko ko zna kako da importujem podatke iz 3650 (konkretno kontakte i kalendar) u N73 ? PC Suite koji sam instalirao sa CD-a ne radi sa 3650, a podatke koji sam exportovao sa starom verzijom PC Suita koja je radila sa 3650 ni da cuje da importuje.

Sličan problem sam imao i ja sa prebacivanjem podataka sa 3210. Sličan sam problem imao i ja - PC Suite nije umeo da komuniira sa oba telefona, a bacupovane podatke nije hteo da prebaci. Doduše, meni je bio bitan samo imenik tako da sam ga prebacio na karticu. Bilo je par duplih unosa koje sam samo kombinovao.

Milos Vukotic
13. 12. 2006., 09:24
Sličan sam problem imao prelaskom sa 6310i na 6630. PC Suite 6 ni da čuje za podatke backup-ovane sa verzijom 4.7 -totalno drugi format (!?)...

Na kraju mi je palo na pamet sasvim jednostavno rješenje: da, pomoću starog softvera, sinhronizujem stari telefon s Outlook-om a zatim (pomoću novog softvera) sinhronizujem i novi telefon... Fercera :)

dinke
13. 12. 2006., 09:28
Da, jedino sto ja nemam outlook. Da li eventualno moze sa express ?

@Ilija
A kako da iskopiram kontakte na sim karticu ?

Milos Vukotic
13. 12. 2006., 09:41
Moze i express, naravno... Samo što ti neće pokupiti kalendar, todo list i sl.

Kad kopiraš podatke na karticu nastane zbrka ako si imao više podataka za isto ime (ono: fiksni, mobilni, e-mail)... Napraviće ti imena poput Ilija, Ilija1, Ilija2, Ilija3... :)

Ilija Studen
13. 12. 2006., 09:55
Kad kopiraš podatke na karticu nastane zbrka ako si imao više podataka za isto ime (ono: fiksni, mobilni, e-mail)... Napraviće ti imena poput Ilija, Ilija1, Ilija2, Ilija3... :)

Da, kao što rekoh - bilo je duplikata, ali se dalo preživeti. U svakom slučaju, bilo je lakše nego da bacim ceo imenik ili se cimam 2h sa sinhronizacijom kroz razne alate.

Sad se ne sećam tačno opcije, ali kod Nokija bi trebalo da bude opcija Move contacts ili Contacts location. Odabereš da je kartica i on prebaci.

No, opet napomena: ako imaš mnogo ljudi koji imaju više detalja (brojeva telefona), napraviće ti duplikate pa ćeš morati da ih spajaš kad ih prebaciš na novi phone. Zato možda ne bi bilo loše da prošetaš kroz kontakte i vidiš koji će praviti problema i eventualno obrišeš nepotrebne.

Petar Marić
13. 12. 2006., 09:56
Koliko vidim imaš 3 načina da rešiš problem:
1. Ručno prekucaš sve podatke :D
2. Iskoristiš ZYB besplatni servis (https://zyb.com/Default.asp) da push-uješ podatke sa starog i pop-uješ na novi telefon
3. Iskoristiš neku od open-source aplikacija (http://www.bitpim.org/) koja će ti sama izvršiti sync bez potrebe za WAP/GRPS-om

Milos Vukotic
13. 12. 2006., 10:24
...ili se cimam 2h sa sinhronizacijom kroz razne alate.
Ti baš ne znaš da se zabavljaš :D

dinke
13. 12. 2006., 10:40
Instalirao sam outlook, odradio synhro 3650<-->outlook sa starom verzijom pc suita, deinstalirao pc suit, instalirao novi(sa diska koji ide uz n73) i konacno odradio synhro (kontakte/kalendar) n93<-->outlook.

Da li da pominjem smaranje koje sam imao sa MSI Bluetooth-om (btoes), posto sam morao da reinstaliram drajvere zbog sp2, a drajveri su trazili neki license.dat fajl?!! Bolje da ne, iznerviram se cim pomislim na to :)

nixa
13. 12. 2006., 10:54
^ uradi bolje preko ZYB-a . jer outlook ne podrzava kontakte sa vise mobilnih telefona.

cvele
13. 12. 2006., 13:16
ja imam neki telefon... motorola valjda...
nazalost ima neku kameru (iako sam trazio bez) :/

ima sms mozes da zoves i primas pozive (khm to je ipak telefon)

vidim pricate o nekakvim kamerama... moj stav je:
Hoces da slikas? KUPIS KAMERU
Hoces minipc? Kupis handheld
Hoces igrice? gupis gameboy ili sta vec
Hoces telefon? KUPIS TELEFON!
Hoces mp3? Kupis ipod!

te "coooool" gluposti all-in-one nekako prilice mojoj sestri koja slusa city, gleda velikog brata i ide u srednju skolu. Koje su vam boje suknjice i koju vrstu ulozaka nosite? e da i jel mislite da je bolji Djogani ili Dr Iggy ?

Dragan Babić
13. 12. 2006., 13:21
^ Dr. Iggy.

Mr.Paja
13. 12. 2006., 13:35
Kupis HTC P330 i happy, happy, joy, joy :1042:
Kratak overview na Svakodnevnici (http://www.personalmag.co.yu/blog/?postid=1202)

Ilija Studen
13. 12. 2006., 13:36
ja imam neki telefon... motorola valjda...
nazalost ima neku kameru (iako sam trazio bez) :/

ima sms mozes da zoves i primas pozive (khm to je ipak telefon)

vidim pricate o nekakvim kamerama... moj stav je:
Hoces da slikas? KUPIS KAMERU
Hoces minipc? Kupis handheld
Hoces igrice? gupis gameboy ili sta vec
Hoces telefon? KUPIS TELEFON!
Hoces mp3? Kupis ipod!

te "coooool" gluposti all-in-one nekako prilice mojoj sestri koja slusa city, gleda velikog brata i ide u srednju skolu. Koje su vam boje suknjice i koju vrstu ulozaka nosite? e da i jel mislite da je bolji Djogani ili Dr Iggy ?

To sam isto i ja mislio. A onda sam se navikao na sve upakovano u N73. Umesto da u šetnju nosim:

1. Foto aparat koji nije baš mali ;)
2. MP3 player (koji nemam i koji bih morao da kupim)
3. Telefon
4. Slušalice
5. Torbicu za sve te gadžete

ja ponesem:

1. Telefon
2. Handsfree

Kvalitet fotografija se ne može porediti, ali uz zlatno pravilo da je najbolji aparat onaj koji imaš kad ti treba kamerica u telefonu se često pokaže kao izuzetno praktična stvar.

Ali dobro, na kraju: kome šta radi posao.

dinke
13. 12. 2006., 15:09
Ja nisam od ljudi koji preterano mnogo putuju, ali imam potrebu da svuda i na svakom mestu mogu da proverim/posaljem e-mail, po potrebi se nakacim na neki server i sl. (dal da pricam kako sam jednom na nekoj svadbi kompajlirao preko putty-a php ?) :)).

E sad, zasto Nokia N73 umesto starog 3650 :) ?

1) Zato sto ima najbolju kameru od svih mobilnih telefona. N puta mi se desilo da zelim da zabelezim neki trenutak a nisam imao cime (moj canon je ipak previse kabast da bi ga vukao svuda sa sobom). Slazem se da kamerica na telefonu nikada nece biti kvaliteta kao na foto aparatu, ali ovo je sasvim pristojna zamena.

2) Manji je (3650 = cigla bre), noviji, lepsi.

nixa
13. 12. 2006., 18:42
^ ja imam drugu logiku ... posto sam jos vlasnik N 3650,a svi telefoni do E klase su imali manje vise iste opcije ili one koje sam mogao da simuliram SW,onda je logika sledeca WLAN i SIP su 2 opcije na HW nivou koje se dobijaju u E klasi , i to je jedini razlog zasto da se predje na novi telefon,i naravno brzi CPU i veci Ram ...

za sekundarni telefon sam pazario v3 razr cisto pro forme ... lep je a i funcionalan sasvim dovoljno od jednog telefona.