PDA

Pogčedajte punu verziju : Vaucheri i popusti na cene servisa...?


LiquidBrain
06. 12. 2006., 07:40
Pozdrav ljudi, interesuje me kako ste i ako ste implementirali vaucere koji daju neke pogodnosti klijentu, i koji princip da primenim za davanje vaucher koda klijentima?

Unapred Hvala.

nixa
06. 12. 2006., 12:23
Ja na net-u do sada sto sam radio je bio cisti string koji ako je unesen smajnuje neki % ukupnu cenu proizvoda...a offline vauceri nisu bili bas sa popustom :)

LiquidBrain
06. 12. 2006., 12:59
Tako neshto sam i ja razmishljao, ali me interesuje kako nejbolje distribuirati te vauchere?

;)

sirNemanjapro
06. 12. 2006., 13:17
Ja bih ti predlozio ako mozes da pitas firme koje su vlasnici vecine kioska, tipa Borba, Politika...Time ces pokriti dobar deo trzista.

zark0vac
06. 12. 2006., 13:22
^ *Navedene su novinske kuce i koliko sam ja upucen nemaju veze sa kioscima

nixa
06. 12. 2006., 19:15
Najbolje je da napravis ugovore sa distrubterima novina ( ima 10ak u zemlji ) i tako si pokrio sve trafike i prodavnice ... ( doduse neznam koliki ti je "tiraz" vaucera...)

LiquidBrain
07. 12. 2006., 07:32
Izgleda da sam loshe formulisao pitanje. Posto je servis globalni (lokalizacija na 10 razlicitih jezika) interesuje me kako bi to moglo da se izvede preko interneta. Dakle internet vaucheri :)

nixa
07. 12. 2006., 10:49
pa imas neku mail kampanju u koju trpas promo kod ...

kasnije imas neki input koji taj promo kod prihvata ( ili ne ) i smanjujes neki % od cene proizvoda ....

zira
07. 12. 2006., 11:18
Obicno se radi tako da vaucere (u smislu vaucer koda) promovises kroz druge ne-sajt kanale (razne reklame, stampani mediji, bilbordi, email kampanje...).
Recimo, kazes da na sajtu primas vaucer sa kodom LIQUID i da on donosi 5% popusta na kupovinu na sajtu od sad do kraja 2006 godine, ako se unese na stranici za narucivanje. Taj kod promovises dalje na razne nacine i na sajtu pratis efekat te kampanje kroz narudzbine sa tim kodom. Detaljnije, mozes praviti poseban vaucer kod za svaki medij (pogotov klasicni) i time pratiti efekat reklame u tome mediju.

Na serverskoj strani je jednostavno, napravis neki interfejs koji ti omogucava definisanje vaucera sa zeljenim osobinama. Neki minimum je kod, datum vazenja, vrijednost popusta u novcu ili procentu. Procentualni je laksi za rad, jer kod novcanog mozes doci u situaciju da ne potrosi covjek sve iz jednog puta, pa ako treba pamtiti sta je potrosio moze biti smaranje prilicno.

Zavisno od toga sta zelis, mozes vaucere definisati i serijski, da svaki bude razlicit, ako ti je takvo nesto potrebno...

I na kraju, prilikom kupovine samo imas input box gdje covjek moze unijeti kod vaucera i ako postoji takav i ispravan je odobris korisniku odgovarajuci popust. I naravno, za svaku narudzbinu cuvas koji popust je odobren i na osnovu kog vaucera, za kasniju analizu.

ivanhoe
07. 12. 2006., 13:35
mozda je mali offtopic, ali kako bi ste resili stampanje vaucera gde svaki ima drugi serijski broj.. verovatno bi trebalo prvo odraditi stampu vaucera serijski sa blanko mestom za broj, pa onda preko toga printovati serijske brojeve ? Koja aplikacija se koristi za takve stvari ?

bluesman
07. 12. 2006., 13:50
Za to postoji u svakoj iole ozbiljnijoš štampariji opcija pri štampi, najnormalnije ti numerišu sve. Znači dobiješ odštampano već numerisano.

nixa
07. 12. 2006., 14:36
mi smo radili preko access-a kao dodatna stampa na vec postojoce vaucere ... nas stampar nema tu tehnologiju da odradi,pa smo morali da budzimo ....

jasmanac
07. 12. 2006., 15:40
Nixo brate gde si ti to stampao? :) Pa numerisanje ima svaka ama bas svaka stamparija. To su neke osnovne stvari u stampariji. Stanparije zive od te blokovske robe tako da im je masina za numerisanje kao sto je nama mis :)

boccio
07. 12. 2006., 16:36
ma nema tu tehnologije, lepo kaze blues... masina za numeraciju, i cao. ako tvoj stampar to nema, odneses lepo tabake u drugu stampariju na numeraciju.

nixa
07. 12. 2006., 17:26
Stampao u Nisu :D ... fora je sto generisan sql mora da se ubaci na stampu ...
rezultat je nesto najslicnije vaucerima za dopunu kredita :)