PDA

Pogčedajte punu verziju : upload VELIKIH fajlova ? recimo 100mb +??


dootzky
08. 12. 2006., 10:31
naravno, ako imamo neki zakupljeni web-hosting, gde ne moze da se cacka po apache/php .ini fajlovima, i gde sve moze da se resi samo programerski.... :|

jel' ima neko ideju, ili neko iskusno resenje? :1074:

thx ppl,
props,
dootzky

boccio
08. 12. 2006., 11:11
ako imas pravo da postavis svoj .htacesss, onda je klasicno resenje ovo:

php_value upload_max_filesize 120M
php_value post_max_size 120M
php_value max_input_time 9600 // u sekundama, tweakuj prema potrebi

cvele
08. 12. 2006., 11:30
set_ini();

pa trpa sve ovo sto je boccio napisao

dootzky
08. 12. 2006., 11:36
hvala braco! :)

evo odmah cu da probam to, javljam rezultat.... ;)

poz,
d

Aleksandar.Ilic
08. 12. 2006., 11:46
A sta ako ne moze da se to izmeni? Kako ond to uraditi? A da se nekoristi ftp ili webdav.

misk0
08. 12. 2006., 12:36
Kad smo vec u toj prici.. koji alat bi mi omogucio da kreiram ne znam koliko usera koji imaju svoj 'folder' na webu, gdje mogu da stavljaju i skidaju fajlove, kreiraju foldere, ovo-ono, nista narocito?
Ima vec nesto fino napravljeno ili bi to trebalo isprogramirati? Ne trebaju mi groupware alati za saradnju, svaki user za sebe i to je to.
Cisto da imas svoje mjesto na webu gdje mozes cuvati dokumente kojima trebas pristupati sa razlicitih geografskih lokacija. Naglasak je na 'sigurnost'?

ppavlovic
08. 12. 2006., 12:53
naravno, ako imamo neki zakupljeni web-hosting, gde ne moze da se cacka po apache/php .ini fajlovima, i gde sve moze da se resi samo programerski.... :|

jel' ima neko ideju, ili neko iskusno resenje? :1074:



Upload 100+ MB fajlova moze da traje citavu vecnost... Treba dati ljudima opciju da prate dokle je stigao upload, pa osim ako ne koristis PHP 5.2+, onda razmotri koriscenje http://uber-uploader.sourceforge.net/ . Treba malo da se cacka oko Perl-a, ali nije previse strasno. :)