PDA

Pogčedajte punu verziju : Pitanje u vezi licence RATEL-a


srlexic
11. 12. 2006., 19:13
Rok prijave za licencu RATEL-a za obavljanje Internet usluga istice 15. decembra. Interesuje me, posto na listi ne vidim niti jednu firmu koja omogucava samo usluge HOSTINGA, kakav je slucaj s takvim firmama?? da li i mi treba da placamo 85.000 din?

Drugo, sta je s firmama koje samo preprodaju vreme drugih provajdera?

Pedja
11. 12. 2006., 21:28
Ma jok, interesuje ih samo pristup Internetu.

srlexic
11. 12. 2006., 22:24
nisam bas siguran, u okviru prijave naveden je primer "drzanje korisnickih prezentacija"...

nixa
11. 12. 2006., 23:29
to je jedan servis od provajdera ... .nije to hosting

dulem
12. 12. 2006., 13:40
Juče sam pričao i telefonom sa njima. Žena koja je zvanično zadužena za prijave je na bolovanju. Što se tiče hostinga još uvek nemaju zvaničan stav - a ostalo im je još 3 dana do kraja roka za prijave.
Hosting jeste jedna vrsta usluga ali ja ne znam da igde u svetu neko traži licencu za ovo. I šta će država dati nekome zauzvrat za tu cifru. Inače minimalna cifra je 50.000 dinara.
I drugo šta će sa serverima koji su zakupljeni u inostranstvu ? Naložiće Telekomu da prekinu linije :-)
Pozdrav

srlexic
12. 12. 2006., 14:27
Dulem, potvrdjujem 100% tvoju pricu. Danas mi se javila ljubazna zena iz RATEL-a, i rekla da putem faxa posaljemo nase pitanje (sta ce biti sa firmama koje se samo bave hostingom), objasnimo situaciju (ukoliko imamo neku partnersku situaciju sa stranim firmama) i to je to. Ovo moramo da ucinimo cisto zbog evidencije, a da RATEL jos nema jasan stav o ovome.

Potpuno si u pravu, zaista ne znam kako bi RATEL mogao da utice da firme sa takvim statusom.

Nastavljamo da cutimo i radimo... :)

dulem
12. 12. 2006., 14:39
Još kad bi neko postovao ovde neki template za prijavu ratelu ;-)