PDA

Pogčedajte punu verziju : CSS "developeri"


cvele
28. 12. 2006., 12:41
Iskreno me zanima koliko ljudi ovde smatra da Zaista dobro radi CSS Dizajn, odnosno onih koji su ponosni na ono sto umeju da urade. Naravno uz to koliko vas bi smelo da se upusti u neki veliki, zahtevan projekat vezan iskljucivo za CSS dizajn.

Zeljno iscekujem rezultate :)

(nebi bilo lose ni da navedete nekoliko projekata koji su vam referenca i koji govore o tome kako baratate sa CSS Dizajnom)

jasmanac
28. 12. 2006., 13:06
Sto ne bi smeli? ;)

mungos
28. 12. 2006., 14:24
Ko to ne smije :1042:

LiquidBrain
28. 12. 2006., 14:46
CSS - ??? to mi zvuci kao neka pandurska serija... :) :P

ivanhoe
28. 12. 2006., 15:27
ja smatram da solidno dobro radim xHTML + CSS-a seckanje (obicno tudjih) dizajna, ako si na to mislio ?

Ili mislis bas na dizajniranje ?

sirNemanjapro
28. 12. 2006., 15:55
^^^^^ another show and tell? noooo.

goran.mitic
28. 12. 2006., 16:18
U tabeless-u sam 3 godine, pa sad... :1074:

Ilija Studen
28. 12. 2006., 16:30
ja smatram da solidno dobro radim xHTML + CSS-a seckanje (obicno tudjih) dizajna

Eto, +1

jasmanac
28. 12. 2006., 16:31
^^^^^ another show and tell? noooo.

Pa sto onda offtopicujes?

dee
28. 12. 2006., 17:02
kad je potrebno isterat zrno graska na brodsku sajlu, mogu isterat validan (x)HTML+CSS strict uz, naravno, kod koji ima nekog smisla (semantikom). toliko sam se zapilio time da nedavno, kada sam trebao slozit jedan table design za nekakav html mail, trebalo mi je vremena da se prisjetim 'kako je to ono islo tabelama' :)

ZeroStyle
28. 12. 2006., 17:38
CSS, dok ne uđes u taj svijet bit ces protiv toga, ja sam do nedavno imao stavv hajd svejedno je, ako ja znam napraviti dobar sajt u tabelama zasto da ga radim sa layerima, ali sam poceo malo snjuhat oko ajaxa i dosao do nekih elmenata gdje se koristio css i layeri pa sam poceo s da se interesujem, i eto moj prvi rad sa DIV+CSS je www.teen.ba , :) i da sa tabelama nisam nikad uspio da mi kod bude validan uvjek se naslo 300-tinjak greskica :)

zark0vac
28. 12. 2006., 21:25
+1 s'tim sto ne prepravljam tudji kod vec u vecini slucajeva kucam od nule. Izuzetak su sabloni za CMS-e ili slicne kompleksne sisteme ciji je CSS previse glomazan da bih imao vremena da (ukoliko nisam imao iskustva sa tom aplikacijom) proucavam ceo kod da bih video koji se ID i klasa gde primenjuju, pa u tom slucaju koristim default imena klasa i id-eva.
Da ne bude nesporazuma, u tim slucajevima koristim samo imena klasa i id-eva a kod je 100% moj.

Dragan Babić
28. 12. 2006., 21:32
Malo mi je bez veze da kažem za sebe da dobro poznajem css, ali mislim da vladam njime prilično dobro. Takođe radio sam na projektu koji je pakao za CSS developera - minggl.com. E sada, tu se stvari nisu baš najbolje završile (po projekat), mislim projekat je ostao nedovršen i sada se "budži" inhouse.

Zero-Cool
28. 12. 2006., 22:02
+1 stim sto sam jednom odradio dobar CSS i sad nekako dobar deo njega ukradem i za druge projekte ali ga samo malo dopunjujem po potrebi ili menjam neke sitnice.

A kao sto je neko vec rekao sad kad bi trebao da slozim tabelu bilo bi problema :D

Ilija Studen
28. 12. 2006., 22:02
Mene sad samo zanima koja je poenta ove teme ;) Ako se traži CSS developer tu je Poslovne ponude forum, a tu da gledamo ko šta radi i kako gleda na svoje CSS veštine mi je malo... Besmisleno?

nixa
28. 12. 2006., 22:12
ja sam 3+ godine u xhtml-u , poprilicno znam sve bagove ... i logiku svega ...manje vise mogu da kazem da ne postoji layout na koji ne mogu da odgovorim i semanticki i stylizovano ... e sad :) ko sto rece Ilija .. wtf is da point :)

zark0vac
29. 12. 2006., 00:06
Ni Cvele nisam siguran da zna odgovor na to pitanje :)

cvele
29. 12. 2006., 09:31
poenta je jednostavna, u sekciji poslovi odgvori koji se dobijaju su 0 ovde sam sada makar dobio neki pregled koga kada da kontaktiram :)

[nq]
29. 12. 2006., 15:00
+1 stim sto sam jednom odradio dobar CSS i sad nekako dobar deo njega ukradem i za druge projekte ali ga samo malo dopunjujem po potrebi ili menjam neke sitnice.

+1, i ja ponekad imam obicaj da krenem od proslog projekta pa da ga menjam... to mi je skroz jako... Tako da manje vise provlacim isti stil pisanja... mada pisem nasiroko, ne koristim kratak zapis...

milano
29. 12. 2006., 18:51
+1, s tim da ja radim po defaultu ie6, ie7, ff, i safari.

']+1, i ja ponekad imam obicaj da krenem od proslog projekta pa da ga menjam...
Ja ovo uvek radim, koristim uvek klase sa istim nazivima i dosta mi ubrzava posao.