PDA

Pogčedajte punu verziju : Dva pitanja u vezi Google PR-a


Igor Salindrija
01. 01. 2007., 11:44
1) Dakle, Google pravi kalkulaciju izmedju odlazecih linkova sa sajta i sajtova koji linkuju moj sajt. Da li je tacno da je PR veci ukoliko je veci balans ka sajtovima koji mene linkuju u odnosu na broj odlazecih linkova. Da li je to tacno i ima li jos neki parametar?

2) Da li ce uticati na PR ako zakupim vise domena koji odgovaraju delatnosti mog sajta i sve ih ulinkujem ka njemu? Ili moze doneti stetu?

ivanhoe
01. 01. 2007., 17:55
bitan je PR sajtova koji linkuju na tebe...sto imaju veci PR to se smatra da je tvoj sajt bolji... ali treba i kvantitet i kvalitet, znaci linkovi sa par sajtova sa bar PR4, ali i sto vise ostalih... Takodje bitno je veoma cime se bave sajtovi koji te linkuju, pozeljno je da budu sto slicnije teme tvom sajtu..

Isto tako i za odlazne linkove, sto veci PR i sto slicnija tema, to se smata da linkujes na kvalitetniji sadrzaj...odlazni linkovi su bitni, znaci nije idealna stvar imati sajt bez ijednog odlaznog linka, nego treba imati par dobrih odlaznih linkova...


sto se drugog pitanja tice nisam bas razumeo da li planiras da:
a) napravis nezavisne sajtove, na kojima ces drzati linkove ka svom sajtu
b) uzmes vise domena za jedan sajt

Ovo pod (a) nece napraviti neku veliku razliku, sem ako bi kupio neki postojeci sajt sa izgradjenim PR, ili napravio jako puno sajtova, pa cekao...

Ovo pod (b) mozes da uradis, samo mislim (nisam 100% siguran) da je losija varijanta uraditi ovo preko DNS podesavanja. Bolje je napraviti svaki od tih sajtova, pa onda uraditi 301 Permanent redirect na onaj glavni domen. Kazem nisam siguran, ali primetio sam da jedan moj klijent koji je bas faca za SEO to uvek radi tako, pa zato pretpostavljam da je to bolje...

mungos
02. 01. 2007., 15:15
Da ne načinjem temu, da pitam SEO poznavaoce, jel ima kakav info kako će Google da se odnosi prema rangiranju ovih novijih popularnih servisa?

Tipa sad na najveći broj upita u prvim rezultatima su po defaultu Wikipedia, MySpace, Last.FM, LinkedIn i ostala bratija. Predpostavljam da je već krenuo negativni talas registrovanja profila tamo sa ključnim rječima koje se koriste u kampanji...

dee
02. 01. 2007., 16:29
Ovo pod (b) mozes da uradis, samo mislim (nisam 100% siguran) da je losija varijanta uraditi ovo preko DNS podesavanja. Bolje je napraviti svaki od tih sajtova, pa onda uraditi 301 Permanent redirect na onaj glavni domen. Kazem nisam siguran, ali primetio sam da jedan moj klijent koji je bas faca za SEO to uvek radi tako, pa zato pretpostavljam da je to bolje...

301 vjerojatno radi duplicate contenta. google mora znati da isti sadrzaj ne postoji na vise od jedne adrese. ako postoji, penalizira se. a samo sa 301 to zna.

zokiii
02. 01. 2007., 16:46
301 vjerojatno radi duplicate contenta. google mora znati da isti sadrzaj ne postoji na vise od jedne adrese. ako postoji, penalizira se. a samo sa 301 to zna.

Ukoliko malo pratis SEO industriju znat ces da kod duplicated contenta nema penalizacije, nego postoji samo filtriranje rezultata.
Cak google bira linkove koje ce indexirati, neke gdje se nalazi duplicirani sadrzaj strpa u supplemental index, neke filtrira itd.

Google zeli da webmasteri odrede koju verziju zele u serpovima, samim time imas sada i u sitemapsu biranje one non www i www verzije.

Vise o tome gledaj ovdje :
http://videos.webpronews.com/2006/12/06/vanessa-fox-clarifies-the-role-of-google-sitemaps/

A sto se tice PRa neke stranice, PR iskljucivo ovisi samo o inbound linkovima.
Znaci tvoji izlazni linkovi ne utjecu na PR tvoje stranice.

A sto se tice izlaznih linkova, onaj koji se kuzi u SEO znat ce da je jako bitno povezat se s svojim neighbourhoodom, a i na kraju svojim posjetiocima pruzit kvalitetne informacije.

Dzordz
03. 01. 2007., 06:13
Evo bas u vezi sa duplicate content

http://www.webmasterworld.com/google/3205755.htm


A similarity engine generates compact representations of objects called sketches. Sketches of different objects can be compared to determine the similarity between the two objects. The sketch for an object may be generated by creating a vector corresponding to the object, where each coordinate of the vector is associated with a corresponding weight. The weight associated with each coordinate in the vector is multiplied by a predetermined hashing vector to generate a product vector, and the product vectors are summed. The similarity engine may then generate a compact representation of the object based on the summed product vector.



Google patent za duplicate content
http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO1&Sect2=HITOFF&d=PALL&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsrchnum.htm&r=1&f=G&l=50&s1=7,158,961.PN.&OS=PN/7,158,961&RS=PN/7,158,961

boccio
03. 01. 2007., 10:22
Tipa sad na najveći broj upita u prvim rezultatima su po defaultu Wikipedia, MySpace, Last.FM, LinkedIn i ostala bratija. Predpostavljam da je već krenuo negativni talas registrovanja profila tamo sa ključnim rječima koje se koriste u kampanji...
O da... :) poodavno, cak i meni nesto slicno pada na pamet :1074: