PDA

Pogčedajte punu verziju : E-Autoriteti


ebank
05. 01. 2007., 14:15
Razmisljam nesto i pokusavam da napravim razliku izmedju pravih E-stručnjaka iz bilo koje oblasti i onih drugih. Samo prelaskom sa foruma na forum i obilazenjem raznih "bitnih" seminara primecujem mnoge ljude koji misle da li sa pravom ili ne da su u dovoljnoj meri stručni za oblast za koju se prezentuju.

Stvarno ne bih voleo da ova tema postane prepucavanje o stručnosti odredjenih pojedinaca već jednostavno da svako od Vas ko misli da je kompetentan (a to znaci da je prosao kroz bar nekoliko jako ozbiljnih projekata sto svojih sto u timu sa drugim ljudima/kompanijama) da iskreno misljenje ko su po njemu danas u Srbiji E-Autoriteti.

Ja iskreno mislim da ima previse samozvanih stručnjaka ljudi koji sa par sajtova preko bare misle da su stručni itd...a vrlo malo ljudi (a oni uglavnom nisu toliko na forumima) koji su vodili velike projekte u zemlji.

artur_dent
05. 01. 2007., 15:10
Nisam siguran da vidim poentu ove teme, osim da izazove zucna prepucavanja.

Deliti strucnjake na one koji su radili mnogo malih projekata van, i one koji su radili "velike projekte" u zemlji, je totalno neumesno.

Svi mi znamo, barem sto se internet projekata tice, na kom su nivou "veliki projekti" u Srbiji. I ko i kako dobija te poslove.... (nadlanu, politika, Voban, RTV...)

jablan
05. 01. 2007., 15:20
Stvarno tema nema poente osim da je flamebait.

Jedino sa tobom mogu da se složim da postoji mnogo stručnih ljudi koji ne posećuju forume (u firmama u kojima sam radio možda ih 10% posećuje). Ali šta mi tu možemo?

sirNemanjapro
05. 01. 2007., 15:49
A da se otvori forum za razmisljanje? Ne razumem. Ti verovatno hoces da svako iznese svoj stav o tome ko je E autoritet.

Ako mislis uopste: - Mislim da ne postoje, ne verujem da se iko trudi da bude neki autoritet, svi rade svoj posao najbolje sto umeju. Ja opet smatram da priznanja za taj rad nedostaju, ali to je druga prica.

Ako mislis na forum: - Admini, modovi... Ilija :)

Ako je RTS.co.yu veliki projekat, svi koji su ga radili treba ih naci, postrojiti u za zid i metak u celo.

Denis_Radenkovic
05. 01. 2007., 17:05
Question Authority :)

oksite
05. 01. 2007., 22:14
Ja iskreno mislim da ima previse samozvanih stručnjaka ljudi koji sa par sajtova preko bare misle da su stručni itd...a vrlo malo ljudi (a oni uglavnom nisu toliko na forumima) koji su vodili velike projekte u zemlji.

Mladi covece, zahvaljujuci svojoj mladosti mesas babe i zabe. Ovo nije pitanje o velicini, o (malo)brojnosti, ovo je pitanje vremena:

Researchers (Hayes, Bloom) have shown it takes about ten years to develop expertise in any of a wide variety of areas, including chess playing, music composition, painting, piano playing, swimming, tennis, and research in neuropsychology and topology. There appear to be no real shortcuts: even Mozart, who was a musical prodigy at age 4, took 13 more years before he began to produce world-class music. In another genre, the Beatles seemed to burst onto the scene with a string of #1 hits and an appearance on the Ed Sullivan show in 1964. But they had been playing small clubs in Liverpool and Hamburg since 1957, and while they had mass appeal early on, their first great critical success, Sgt. Peppers, was released in 1967. Samuel Johnson thought it took longer than ten years: "Excellence in any department can be attained only by the labor of a lifetime; it is not to be purchased at a lesser price." And Chaucer complained "the lyf so short, the craft so long to lerne."


A sto se tice "velikih projekata u zemlji", sto kazu reci jedne pesme, nemoj biti lud, nemoj biti lud.

Pozdrav,
--Damir

ivanhoe
05. 01. 2007., 22:33
uzgred, vodjenje velikih projekata nema veze sa programiranjem nego sa menadzmentom..

rad na velikim projektima je cesto laksi od rada na malim projektima jer je veci tim koji radi, pa mozes lakse da se pokrijes, ne moras da sve odluke donosis sam... doduse ovo je samo moj utisak, najvece sto sam ja licno radio je bio tim od 12 programera i oko 3 godine razvoja, ali imao sam prilike da pricam sa drugarima koji rade za IBM, Oracle i MS, pa mislim da imam dosta dobru ideju kako to izgleda u stvarno velikim projektima... znatno je opustenije nego u nekim 3 men startup varijantama gde se radi po 12 sati dnevno...

ebank
08. 01. 2007., 10:37
Nisam hteo da pravim razdor ali sigurno svako koje je "u poslu" zna koje je ko u odredjenoj oblasti.

Naveo sam primer velikih projekata kao neko merilo. Prosto je nemoguce/neverovatno da od toliko korisnika foruma nijedan ne navede neku osobu za koju misli da je autoritet (elem Autoritet ne postanes jer zelis vec zato sto si to sto jesi), zar stvarno nece niko nekog javno da prizna?!

Mislim da tema ima smisla jer ce pokazati koliko vredi ili ne vredi post odredjenog pojedinca na forumu, bez bilo kakave zelje da se neko uvredi.

Odmah da napomene ova tema nije upucena protiv bilo koga jednostavno razgovor.

Ilija Studen
08. 01. 2007., 10:50
Nisam hteo da pravim razdor ali sigurno svako koje je "u poslu" zna koje je ko u odredjenoj oblasti.

Ko prati zna, ali da li je bitno to javno iznositi? Iskreno mislim da je to malo glupo.

Ako ti treba preporuka onda lepo uzmeš i kontaktiraš nekog na PP i email i tražiš ili pak postaviš temu gde moliš da ti se ljudi obrate sa preporukama.

"Moje ime Živosav,

treba mi DB administrator za takav i takav projekat.

Srdačno,
Živosav"

;)

ebank
08. 01. 2007., 11:00
Ma promasio si temu skroz :) ne treba meni niko.

Znaci ako neko ima nesto da kaze na neku temu neka kaze a da je vezano za istu :) ako takvih nema tema ce propasti nije potrebno stavljati so na ranu autoru sa postovima tema ovo tema ono :)

zark0vac
08. 01. 2007., 18:50
Pa jedini razuman razlog zbog kojeg bi postavio takvo pitanje je da ti treba programer, dizajner, menadzer(?) ili nesto cetvrto iz IT branse. I to ocigledno neko dobar cim se raspitujes 'ko je ko'. E sad, ako te to zanima, lepo angazujes neku konsalting firmu, raspises konkurs za ono sto ti treba i oni ti izaberu (iz njihovog iskustva) najstrucniji tim.

Ako to nije slucaj, onda si samo uncool wannabe flamestarter :) Zar si ocekivao da ce neko da ti napravi spisak ljudi koji su strucni, i onih koji nisu? Mislim, lol.

jablan
08. 01. 2007., 19:31
nije potrebno stavljati so na ranu autoru
A šta te to muči, reci pa ćemo probati da pomognemo?

ebank
09. 01. 2007., 14:03
Uh tesko pitanje izgleda.

Razuman razlog za nekog ne mora da je i za mene.

Na ideju sam dosao iz prostog razloga da vidim ko koliko koga ceni, jer ima par vrednih foruma i previse "stručnjaka" na njima, e ja sam hteo da vidim koliko ima tih pravih iz objektivnog misljenja svih koji učestvuju ovde.

Jednostavno moje je misljenje da ako nemas odgovor na pitanje postavljene teme nemoj ni komentarisati istu, to u poslu znaci za ono sto nisi siguran da ces odraditi kvalitetno angazuj nekog. U zemlji Srbiji svi sve znaju i ne dao bog da nekog kritikujes on to prima licno a ne kao sugestiju.

A evo i na ovoj temi (koja je mozda lose formulisana ili je nebitna ima dve strane sta ce joj ako je losa ?!?!?) ljudi su mene savetovali i pronbalazili razloge postavljanja teme ?!?!? a nisu nista vezano za temu napisali osim par postova.

Ajde da vise ne ..... nek se gasi tema :)

Ilija Studen
09. 01. 2007., 14:12
A evo i na ovoj temi (koja je mozda lose formulisana ili je nebitna ima dve strane sta ce joj ako je losa ?!?!?) ljudi su mene savetovali i pronbalazili razloge postavljanja teme ?!?!? a nisu nista vezano za temu napisali osim par postova.

Razlog jednostavan: tema nema smisla jer može dovesti samo do flameovanja i ličnih prepirki. Ja sam prijatno iznenađen jer se ljudi nisu upecali pa nije došlo do nekih većih problema. Prati šta se dešava na forumu i kreći se u zajednici pa ćeš videti ko je ko, šta radi i koliko vredi.

Lock (na zahtev autora).