PDA

Pogčedajte punu verziju : Startup Show, Analiza i Predlog


tesliana
07. 01. 2007., 02:30
Eto cisto zbog izuzetno negativne reakcije zbog izuzetno predugacke teme, rjesio sam da ovu temu povucem. Molim moderatora da je totalno ponisti pa da u opste neuzbudjiva one koji je nisu jos vidjeli. Hvala lepo sa mojim dubokim izvinjenjem svima.

ivanhoe
07. 01. 2007., 02:40
uf, koliki text... ajd mi neko preprica o cemu se radi..:D

Ivan
07. 01. 2007., 09:15
uf, koliki text... ajd mi neko preprica o cemu se radi.. :D

Uh mislim da je ova poruka zalutala (procitao sam prvih par redova), mislim da je ovo trebalo da ide kod mungosa na email ... :p

noviKorisnik
07. 01. 2007., 09:21
Ako je ovo tema upućena mungosu, onda je promašaj jer je forum mesto za javnu diskusiju ... privatne poruke se šalju privatnim kanalima.

I drugo - predugačak je za forum - evo ja skot nisam ni pročitao a našao sam za shodno da imam šta da komentarišem ... pročitao sam ipak post u start-up temi i opet ne nalazim smisao u tome, s pola od toga mogu i da se složim, s dosta toga ipak ne ... ali onako jednostavno i sažeto reći ću - forum je za diskusije a ne za realizaciju projekata.

tesliana
07. 01. 2007., 09:56
Posto sam vec predpostavio da vas ne mogu savladati sa bilo kakvom logikom i argumentima, eto rjesio sam da vas zatrpam sa pustom kolicinom i to sve dok ne pocnete mahati sa belom maramicom da se predajete i da sam u pravu. :1090:

Ovo je bila cisto sala i bas zbog toga sto ste me ubjedili da mi je pisanje bilo predugo.

noviKorisnik
07. 01. 2007., 10:10
Da, u pravu si ... dakle ovo možemo da zaključimo.

jablan
07. 01. 2007., 10:43
Dragi Marko:
.
.
.
.
... E moj Marko ...
.
.
.
.
Sve najbolje,
Zdravko

E moj Zdravko,

Ako hoćeš da te ljudi saslušaju, moraš imati malo (lažem, mnogo) više poštovanja prema njihovom vremenu.

Pisanje i prezentacija ideja je nešto što se da uvežbati i naučiti...

noviKorisnik
07. 01. 2007., 10:44
Ne mogu dalje da učestvujem u diskusiji koja zahteva specijalan napor za čitanje uvodnog posta. Da, predajem se, mašem belom maramicom.

misk0
07. 01. 2007., 11:06
Ja sam procitao prvih ... 50ak redova, onda sam odustao. Recicu zasto.
Nema nekog 'toka', ideje i misli su nabacane s brda s dola. Obicno forumski postovi ne bi trebalo da prelaze jedan ekran da bi posjetioce uopste zainteresovali za citanje. Naravno, citao sam i postove od par ekrana jer su uspjeli da me vode. Ovaj post, na zalost, nije takav.
Iako me interesuje tema (startup) sa tim dijelom texta sto sam procitao ne slazem se bash tako da stvarno nisam imao volje procitati do kraja. Sorry...

Ilija Studen
07. 01. 2007., 12:04
Sorry, mislim da kompletno mašiš poentu. Ako misliš da ćeš postići nešto time što:

1. nabacavaš "pustu količinu" pošto ne možeš da nas ubediš "logikom i argumentima"
2. svaku rečenicu gruvaš u novi red (molim te, pogledaj definicije paragrafa (http://www.google.com/search?q=define%3Aparagraph&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a))
3. prozivati ljude koji nisu pročitali tu gomilu teksta kao nezainteresovane (kada sam nezainteresovan, obično ni ne otvaram temu - ali jednostavno me je spopala muka kad sam pogledao koliko teksta ima)

onda mislim da grešiš.

Šta god da si napisao u tom tekstu (ja pročitah par rečenica, nisam imao snage za više) sažmi u jednu poruku normalne dužine. Sve što je duže od jednog klasičnog blog posta briši (kod Marka na blogu možeš videti koliko je dosta, nemoj preko toga). Nabacavati je lako, ali ako očekuješ da ljudi to pročitaju to treba da bude kratko, jednostavno izneseno i bez nepotrebnog detaljisanja.

Btw, ovo bi trebalo ostaviti kao primer kako NE TREBA započeti diskusiju na forumu pošto se više diskutuje o tome kako je napisan prvi post nego o tome šta je u njemu rečeno. Kada situacija počne tako da se razvija, onda obično autor teme treba da se zapita šta nije u redu sa prvim postom, a ne šta nije u redu sa ostalim učesnicima ;)