PDA

Pogčedajte punu verziju : Recenzija: Hizna.com {wip}


sirNemanjapro
08. 01. 2007., 18:59
Uskoro zavrsavam skelet mog prvog tableles XHTML 1.0 Strict, CSS, 508, AAA valid sajta (barem tako kaze total validator ;) ).

Hteo bih da cujem neku kritiku, pohvalu, komentar.

plumts.com/preview/hizna


=========
Pitanje:
Koji css workaround koristiti za IE7, posto mi besomucno "lepi" za vrh izbor jezika i naziv sajta?
Evo fotke sa IE7 sa validatora (http://www.totalvalidator.com/images/snapshot38821.jpg), ako neko ima IE7 neka mi javi da li se isto desava kod njega, posto sam provalio da ovaj njihov validator ne parsira sve kako treba, primera radi otvarao sam ovaj sajt preko Safarija kod druga na MacBook-u (preko neta) i imao sam bg za formu sa desne strane, na validatoru mi je ne prikazuje?!

Veljko
08. 01. 2007., 19:13
Uskoro zavrsavam skelet mog prvog tableles XHTML 1.0 Strict, CSS, 508, AAA valid sajta (barem tako kaze total validator ;) ).

Meni firebug pokazuje 39 gresaka na strani:1064: :1064:

sirNemanjapro
08. 01. 2007., 19:20
Meni firebug pokazuje 39 gresaka na strani:1064: :1064:

Ja takodje koristim firebug, u cemu je trik? Ja nemam nikakvih gresaka, validator je dao zeleno svetlo... Pogledaj da nisi ti nesto zeznuo? Ne znam...

shoba
08. 01. 2007., 19:22
Ne znam sta je na sajtu pisano samo da popuni prostor a sta ozbiljno pa ne zameri na nekim kritikama...

Zaglavlje je ili suvise veliko ili prazno i bez ideje.

U formi za kontakt cas persiras cas ne (unesite<->posalji)

Detaljnije O - nazovi nekako drugacije. Moze samo Detaljnije.

Cemu linkovi: Telefon, Mobilni, Fax ...?

Ukazi nekako koja je svrha slika u levoj koloni. Da li samo popunjavaju prostor ili su to Featured products....

Cini mi se da zeleno-plava iz bordera ne ide uz ostalu paletu boja.

ps. Jesi ti sirNemanjapro? Cemu novi nick?

Veljko
08. 01. 2007., 19:24
Ja takodje koristim firebug, u cemu je trik? Ja nemam nikakvih gresaka, validator je dao zeleno svetlo... Pogledaj da nisi ti nesto zeznuo? Ne znam...
Pokazuje gresku i na w3c validatoru i za xhtml i za css
U IE6 ti ne prikazuje senku sa strane

sirNemanjapro
08. 01. 2007., 19:36
- U headeru ide logo koji jos nije dostavljen, nece biti prazno.
- Ispravicu, hvala.
- Detaljnije O, to O je tu cisto onako :) fazon. Trebalo je da bude slicica sa krugom, mada nije ispalo lepo, stavljao sam i &raquo; , ne valja. Ovako je naj prakticnije.
- Nisam jos preradio js skriptu za "fly in text", uradi cu slicno kao na telekom.yu (linkovi u dnu, hover efekat).
- Kako bih to objasnio... izrazili su zelju da imaju dosta fotki na sajtu, odmah kako posetilac dodje. Izbor sam ja napravio, prvih 5 koje su mi dali na disku sam obradio i stavio, reda radi. Trebalo bi da predstavljaju firmu, kao, par slika o nama.
- Neutralna boja, lako se stopila sa sivim dugmicima, pa je kontrast jasan i dobar.
- Stari je banovan.

======
ivanhoe i njegov total validator, hm... :)
Meni Dreamweaver kaze "No errors or warnings found. [XHTML 1.0 Strict]", sad cu da proverim na w3c-u. :(
Ispravio sam, prosao sam validaciju za XHTML. Sad da vidimo gde glavi CSS. :)
Ne znam sta da radim za senku, da li da idem na alpha loader ili ... Ima li neko predlog?