PDA

Pogčedajte punu verziju : Kako sastaviti ime od vise reci i ispostovati SEO


pravim.prvi.sajt
09. 01. 2007., 05:34
Racunarima se bavim vec 10 godina ali tek sad mi je palo na pamet da napravim sajt
i vidim da li tu moze nesto da se zarasi ili bar otplati trosak.

Procitao sam prakticno 30% ovog foruma i moram ga pohvaliti kao sajt na kome ima najboljeg texta i linkova o ovoj oblasti tako da se o ovome malo pisalo cak mislim i nedovoljno.

Kao poznavalac baza prva stvar koja mislim da je bitna je:

1. rec x - nasa glavna kljucna rac je zauzeta

2 rec y - sledeca naj vaznija isto

3 rec z - isto

Koja je najbolja kombinacija izbora imena i kako google reaguje na . - _

1 yzx -posto tako jezicki najbolje prilici a i to je valjda bitno ili bi bolje bilo xyz
2 x.y.z
3 x-y-z
4 x_y_z

ili nesto 5-o

i da li treba uvoditi z ako to nije potrebno

kodi
09. 01. 2007., 08:42
koliko je meni poznato - najbolje je sa crticom ( - ) i to ovom obicnom, ne undersocore (_)

ivanhoe
10. 01. 2007., 03:58
obicna crtica - u urlovima, a u imenu domena mozes i bez crtice: perazika.com ce biti skapiran i za peru i za ziku... bar na googlu, za ostale nisam siguran...

pravim.prvi.sajt
11. 01. 2007., 06:28
a da li redosled reci igra neku ulogu

chesare
11. 01. 2007., 08:34
IMHO, ovo sto ivanhoe kaze je skroz na mestu. A sto se tice redosleda i ostalih stvari... probaj da razmisljas u smislu/pravu "brendiranja" sajta, vise nego same seo. Ako dobro "zvuci" ljudi ce to lakse zapamtiti, a sajt ipak pravis za ljude in-da-first-place.

I da, ako odustanes od crtica (-, _), vodi racuna o ovome:
http://devprotalk.com/showthread.php?t=1447

xippi
11. 01. 2007., 08:37
a da li redosled reci igra neku ulogu

da. kljucna rec na prvo mesto

Nikola Vavic
11. 01. 2007., 13:01
Same reci i njihov raspored dosta zavise ali ako se potrudis da dobro optimizujes sajt za te reci naziv domena i ne mora da igra tako kljucnu ulogu. Kao sti ti je @chesare rekao bolje obrati paznju na samo brendiranje naziva sajta, nemoj da ti adresa bude previse dugacka jer iako ce ti mozda malo uticati na SEO veliki broj posetilaca nece zapamtiti dugacku adresu.