PDA

Pogčedajte punu verziju : PHP i FLV player


chole
09. 01. 2007., 21:40
Imam jedan problem, mozda sam i previse umoran pa ne vidim gde gresim. Znaci, flv fajlovi se nalaze u zasticenom direktorijumu (zastita preko .htaccess). Fajlovima imaju pristup samo registrovani korisnici (podatci su u mysql bazi).

Prikaz fajlova se vrsi preko sledeceg koda:

<p id="player1" align="center"><a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Get the Flash Player</a> to see this player.</p>
<script type="text/javascript">
var FO = { movie:"flvplayer.swf",width:"320",height:"240",majorversion:"7",build:"0",bgcolor:"#FFFFFF",
flashvars:"file=dat4.php&showdigits=true&showicons=false&autostart=false&showfsbutton=false&repeat=true" };
UFO.create( FO, "player1");
</script>

gde je dat4.php fajl koji pristupa zasticenom direktorijumu i na osnovu imena pronalazi fajl i salje header ranije pomenutom kodu. Jednostavno nece da radi, kada pokrenem taj fajl (dat4.php) zasebno onda me browser upita da li zellim da snimim ili ta otvorim taj fajl?

Ima li neko iskustva sa ovim ili imate neki drugi predlog ili da li znate gde bi bila greska?

noviKorisnik
10. 01. 2007., 09:41
Ako dobro razumem kako ti radi taj flv player ... u promenljivoj file treba da se nalazi putanja do filma koji bi se puštao ... a u ovom slučaju film je praktično dat4.php, znači treba da obezbedi output koji se očekuje od .flv fajla ... proveri koje headere šalješ (Content-type i tako to).

chole
10. 01. 2007., 11:33
Da tako, ali kreiram dobar output kako mi se cine, jer pokretanje fajla zasebno pokrece download tog fajla.

LiquidBrain
10. 01. 2007., 11:46
verujem da ne treba da pokrene download, daj da vidimo headere...

ivanhoe
10. 01. 2007., 13:13
probaj sa Content-disposition:inline headerom, to bi trebalo da spreci da se nudi download kao opcija.

Takodje nisam siguran oko security-ja, mozda flv mora da ima extenziju flv ? Probaj da preimenujes skriptu iz .php u .flv (preko .htaccess podesis da se tretira kao php i dalje) pa vidi da li pomaze...

chole
10. 01. 2007., 14:40
Content-disposition: inline je pomogao kao i .flv ekstenzija. Ovo sam totalno zaboravio, mada sam nesto razmisljao o tome :)

Ivanhoe mnogo hvala.