PDA

Pogčedajte punu verziju : Bolji interni linkovi


rapaya
15. 01. 2007., 14:11
Kada na sajt dodam novu stranicu, ako hocu da joj povecam vaznost napravicu linkove sa ostalih stranica mog sajta ka njoj. To bi trebalo da prenese odredjeni PR sa ostalih stranica ka njoj, zar ne?

Evo sta sam primetio na mom sajtu, pa ako neko ima razumno objasnjenje...

Ka strani koju sam dodao postoji link na prvoj strani, medjutim taj link se nalzi u div tagu koji ima postavljen style='display:none', dok se ne klikne na odredjeno dugme/link u glavnoj navigaciji (osmisljeno kao neki podmeni). Dugme/link (slika) ima postavljen href na neku stranu, u podmeniju postoji isti takav tekstualni link, i link ka novoj strani. Kada kliknem na dugme/link PR u googletoolbaru je 4, medjutim kad klinkem na tekstualni link ka istoj strani PR0, isto je i za novu stranu.

Sta ovo znaci? Da li je to ono sto kazu: popularanost linkova?

ivanhoe
15. 01. 2007., 16:04
nista ne razumem, dobijas razlicit PR zavisno preko kog linka dodjes na stranu ?

BTW, ne bi trebalo da stavljas display:none direktno na podmenije, sem ako koristis samo CSS za menije. Ako koristis javascript onda ljudi bez JS nece moci da vide taj podmeni uopste. Bolje sakri podmeni sa JS-om, a time se resavas i eventualnih googlovih tripova da koristis sakrivene linkove..

Peca
15. 01. 2007., 18:03
Sta ovo znaci? Da li je to ono sto kazu: popularanost linkova?
To ti toolbar tripuje, tj. ne skonta da si promenio stranicu, pa prikazuje i dalje PR sa prethodne stranice, ili ne prikazuje uopste PR.

rapaya
16. 01. 2007., 08:49
nista ne razumem, dobijas razlicit PR zavisno preko kog linka dodjes na stranu ?
U zelji da sto plasticnije objasnim kakva mi je struktura stranice uspeo sam da napisem jedno mnogo zbunjujuce objasnjenje ali to je to, dobijam razlicit PR u zavisnosti od toga na koji link kliknem. Da li je to moguce?

To ti toolbar tripuje, tj. ne skonta da si promenio stranicu, pa prikazuje i dalje PR sa prethodne stranice, ili ne prikazuje uopste PR.

To mi uopste nije logicno jer PR pocetne strane je 5 a kad kliknem na katalog proizvoda on u jednom slucaju ima 4 a u drugom 0. Ako mi je PR0 kako da PR sa pocetne strane najefikasnije prenesem na unutrasnje strane?

Nisam pomenuo da se stranica generise dinamicni, i da se sa prvim ucitavanjem strane prikazuje kategorija koja trenutno ima najvise poseta.

ivanhoe
16. 01. 2007., 10:45
glupo pitanje: da li ti u oba slucaja u address baru pise identicna adresa ? Ili imas dva razlicita linka do iste strane, sto bi objasnilo sto je jedan PR0..

rapaya
16. 01. 2007., 11:39
u oba slucaja je identicna adresa.