PDA

Pogčedajte punu verziju : doc2txt freeware wanted


Ivan
15. 01. 2007., 23:48
Potrebam mi je program koji je freeware i ima mogucnost batch obrade. U pitanju su msword dokumeti i treba ih prebaciti u plain text.

Ako se neko slucajno susreo sa istim problemom molim da iznese resenje :)

Hvala

p.s. googlao sam ...

kalkulus
16. 01. 2007., 00:11
probaj http://media-convert.com/

edit: tek sad sam video da ti treba batch obrada. nema veze, mozda nekome zatreba

BraMom
16. 01. 2007., 15:10
Možeš to da rešiš iz samog worda, pomoću njegovih makroa, tj. VBA (visual basic for applications). Verovatno ima neki gotov po netu, a ako si dovoljno vešt možeš da napraviš i sam.
Snimiš makro (odradiš to što ti treba, open, save as...), pa odeš u tools/macros, moći ćeš da edituješ VB kod. Nije preterano složeno, ako imaš iskustva u korišćenju visual basic, ili nečeg sličnog ne bi trebalo da imaš problema.

Ako se ne snađeš javi se.

Ivan
16. 01. 2007., 19:44
Pa i mislio sam da uradim nesto preko makroa (jer sam se odavno igrao sa vba) i onda sam bzvz krenuo da citam wordow manual i nasao da u njemu vec ima opcija batch conversing sa dosta formata ...

Evo ako nekome zatreba:

1. Place the documents that you want to open in a single folder.
2. On the File menu, click New.
3. In the New Document task pane (task pane: A window within an Office application that provides commonly used commands. Its location and small size allow you to use these commands while still working on your files.), under Templates, click On my computer.
4. Click the Other Documents tab.
5. Double-click Batch Conversion Wizard.
6. Follow the instructions on the screen.