PDA

Pogčedajte punu verziju : adsense + drugi affilate na istom sajtu


Veljko
16. 01. 2007., 22:09
Radim neki sajt i sad imam jedno pitanje:

Sajt skuplja fedove sa drugih sajtova slicne sadrzine.
Na sajtu se prikazuju adsense reklame.
Problem je u tome sto neki sajtovi kroz feed pustaju reklame nekog drugog programa npr.feedburner.Pa me interesuje kako google reaguje na to,dal je dozvoljeno ili da brisem te feedove.Znam da ne sme da se koriste dva affilate na istom sajtu ali posto ide kroz feed...Moguce i da sme?

nixa
16. 01. 2007., 22:35
Koliko ja znam nije dozvoljeno da imas jos jedan affiliate u entry level adsense programu ... bolje brisi to iz feedova ili brisi sam feed nego da te banuju

bojan_bozovic
16. 01. 2007., 22:59
Mozes affiliate, npr. da reklamiras Amazon, ali pay per click nikako!

Veljko
16. 01. 2007., 23:22
Fora je u tome sto sajt sa koga se preuzima feed isto prikazuje adsense reklame.
A kroz njihov feed se na mom sajtu pojavljuje kao neka reklama ads by feedburner i to ne uvek,zna li neko koji je to program i jos nesto o ovome?

nixa
16. 01. 2007., 23:25
to je overture i adsense ... oni koliko znam su premium adsense

ivanhoe
17. 01. 2007., 06:52
a zasto bi uopste prikazivao tudje reklame ?

Djuki
17. 01. 2007., 09:47
AdSense ne dozvoljava kontekstualne reklame, znači one koje se prikazuju sadržaj na osnovu ključnih reči sa stranice na kokoj se nalaze.

AdSense moze da radi sa chitika reklamama, amazonom i i ostalim promotivnim reklamama.
Samo ne moze sa reklamama tipa Yahoo.

Ima dovoljno ovakvih servisa pa se i moze napraviti odlicna kombinacija u zavisnosti od tipa web sajta.

Veljko
17. 01. 2007., 10:31
a zasto bi uopste prikazivao tudje reklame ?

Najradije ne bih,ali onda se opet pokrece tema o preuzimanju o objavljivanju tudjih feedova bez predhodnog odobrenja(a taj sajt vec to pusta kroz rss),a ti ga objavljujes a brises mu reklamu.

Da mozda te reklame ustvari nisu mozda isto google reklame, a pise ADS BY FEEDBURNER iz razloga sto se pustaju kroz feed(Ako sajt ciji je feed isto koristi google adsense na svom sajtu).Mozda imaju neku saradnju ili tako nesto

ivanhoe
17. 01. 2007., 11:19
Feedburner ima svoj monetize sistem:

FeedBurner Ad Network: Open to You As Soon As…

FeedBurner Ad Network (FAN) wants you to join us as soon as you are ready! Participation in FAN is by invitation, based on a variety of variables such as how long FeedBurner has managed your feed, your subscribership size and consistency, and frequency of content publication.