PDA

Pogčedajte punu verziju : Offshore company...


Ilija Studen
02. 02. 2007., 03:59
Pade mi na pamet (i meni svašta pada na pamet u 4AM), čisto da se raspitam: da li je neko prošao kroz proceduru registracije offshore kompanije (u USA). Šta se konkretno dobija otvaranjem offshore kompanije? Adresa? Telefon?

Uopšteno - koliko su offshore kompanije "očigledne" kada se recimo na About us stranici navedu kontakt podaci (adresa, broj telefona itd). Čuo sam da Ameri polažu mnogo pažnje na to i da nepostojanje tih informacija može loše da utiče na prodaju kod njih.

logoholik
04. 02. 2007., 03:43
hmm, i mene ovo zanima... posebno deo gde otvoriti ofshore za online biznis. Kapiram da delaware i nije neka opcija zbog poreza, jer cu sigurno raditi sa amerima, sto onda iskljucuje tax free (valjda, nisam siguran da li online procesiranje, recimo preko 2co americkog gradjana povlaci oporezivanje takve firme u americi)
Koliko sam provalio bvi+bank account negde u evropi lici na dobru kombinaciju. Jedino se mora by foot do banke, nece na lep glas ili mail da otvaraju racune :)
heh, mnogo pitanja, malo odgovora :)

ps. ilija sorry za hijack :)
pps. jel imas moneybookers account? imam zelju da ti shibnem neku donaciju za activecollab - poceo sam odnedavno da ga koristim i mislim da je red da se ucipim :) samo napred

Ilija Studen
04. 02. 2007., 04:29
Meni porez sam po sebi ne predstavlja problem - ionako ga klijenti plaćaju (prosta računica pri formiranju cene proizvoda). Bitno mi je da znam da li mogu solo da rešim kompletnu priču sa pravnim prisustvom u USA, da rešim eventualne probleme oko imena proizvoda i slično i da nemam previše problema sa tim da firma nije u Americi kod kupaca.

ppavlovic
04. 02. 2007., 06:10
(Offtopic:) Drugar kad je poceo da prodaje shareware igrice (najvise u USA) razmisljao je da otvori firmu, ali je ubrzo odustao. Najveci razlog sto je to ucinio jeste da bi u nekom eventualnom sporu za to bio nadlezni US sud, a sa tim i US advokati pa i njihove cene tipa "Dobar dan = $10000".

Ilija Studen
04. 02. 2007., 06:17
I, kako je rešio problem?

ppavlovic
04. 02. 2007., 06:44
Pa, nikako... Posluje kao fizicko lice po ugovoru sa izdavacima, pare dobija preko Wire ili cekova. Medjutim, u svetlu poostravanja deviznih transakcija vodi se mislju da otvori offshore na Kipru ili tako nekoj banana republici.

ivanhoe
04. 02. 2007., 07:42
Uopšteno - koliko su offshore kompanije "očigledne" kada se recimo na About us stranici navedu kontakt podaci (adresa, broj telefona itd). Čuo sam da Ameri polažu mnogo pažnje na to i da nepostojanje tih informacija može loše da utiče na prodaju kod njih.

mislim da ovo ne mora da bude vidljivo uopste za neku firmu otvorenu u npr. Delaveru. Pravno ti si americka firma, a mozes relativno lako da iznajmis PO Box sa sve uslugom forwardovanja poste ovamo, i telefon isto (ili skype broj).

E sad jedino pitanje je da li ti se isplati da vodis americku firmu, placas advokata i knjigovodju i sl., ne znam tacno koliki su ukupni godisnji troskovi. U Panami ili na Dominikani ces proci jeftinije, ali time verovatno gubis na "ozbiljnosti" kod americkih klijenata..

Inace i ja sam cuo od vise ljudi da adresa na teritoriji US znaci jako mnogo za cenu i broj poslova. Meni je to za sada prevelika komplikacija i trosak, posto nisam vise u freelance vodama, ali ako se vratim na "jurenje klijenata", definitivno bih razmislio o tako necemu..

Denis_Radenkovic
04. 02. 2007., 15:26
Ako te interesuje "ozbiljnost" kao adresa, telefon itd, adresa u Srbiji nije toliko losa koliko ti se mozda cini. Ja bi se pre pozabavio necemu slicnom ovome - http://segpub.com/contact/

Ilija Studen
04. 02. 2007., 16:04
Australija nije isto što i Srbija iz mnogo razloga. Znam dosta proizvoda koji se razvijaju u Australiji i prodaju na globalnom tržištu bez problema, ali oni imaju velike prednosti po pitanju platežne moći, dostupnosti PayPala, relativno dobroj reputaciji u svetu itd. Srbija se baš ne može pohvaliti time.

Čak i da ideš sa tom pričom da ti je office u Srbiji sa kontakt informacijama u USA poteže se pitanje kako do broja telefona u USA, kako rešiti probleme sa plaćanjem, registrovati trademark u USA itd. Nisu baš trivijalna pitanja.

Denis_Radenkovic
04. 02. 2007., 19:30
"Australija nije isto što i Srbija iz mnogo razloga."
Nije, ali cini mi se da iz Srbije imate mnogo goru sliku o slici o nama nego sto u stvari jeste - does that make sense? :)

"office u Srbiji sa kontakt informacijama u USA"
Ja ne bih pokusao da se predstavim kao da sam u US/UK ili gde vec (ako sam te dobro razumeo). Ti si u Srbiji, a time sto imas te brojeve ces im olaksati da stupe u kontakt sa tobom, sto je isto jedan vid ozbiljnosti/dostupnosti... me thinks.

"kako do broja telefona u USA, "
Pitacu ako te interesuje.

kako rešiti probleme sa plaćanjem,
Ovde ne znam kako da ti pomognem :(

"registrovati trademark u USA "
Nije neophodno.

nixa
04. 02. 2007., 19:38
broj u usa nije problem resiti ... postoje vise nacina da se to ostvari recimo jedan je stanaphone.com .

Sto se tice losije slike nego sto jeste, pa recimo da jesmo u Srbiji i to nosi pozitivne i negativne konotacije.Ako govorimo o negativnim recimo da imamo los PR u odnosu na ostale zemlje u regionu,mada je jos losije ako se sazna da si "fake" i da se samo pravis da si negde u NY ili gde god ....

Druga stvar je nisam cuo da ni jedan tim koji je lociran u Srbiji je dobio invitation za i jedan pitch koji se salje kompanijama (timovima) u branši, dok recimo naš čovek ( možda mi je info loš , ali pokušaću da ga podržim linkovima ) je dobio pitch ( i pobedio ) za novi yahoo , ali on je u Londonu i sa timom i realno.

Generalno nema pravila.

Ilija Studen
04. 02. 2007., 20:47
U pravu ste. Previše komplikacija i troškova, a stvarno je pitanje koliko bi to uticalo na prodaju (treba proveriti sa ekipom koja je u tim vodama). Ljudi se suviše često ponašaju protivno razumu tako da se nikad ne zna.

Za dobijenje broje u USA bi stvarno trebalo videti.

Gruja
04. 02. 2007., 23:16
Iz perspektive nekog ko prodaje svoj softver, ne krijem da sam iz Srbije, nemam nikakav kontakt telefon, pa mi je ipak skoro 50% kupaca iz USA. Ponekad neko trazi da li imam lokalnog reselera, ali cak cesce traze iz drugih drzava.
Verovatno se moja situacija razlikuje od vecine ljudi ovde, posto je softver relativno jednostavan, nema kastomizacija, u principu 90% korisnika nikad ni ne kontaktira sa mnom.

oksite
05. 02. 2007., 21:26
Druga stvar je nisam cuo da ni jedan tim koji je lociran u Srbiji je dobio invitation za i jedan pitch koji se salje kompanijama (timovima) u branši, dok recimo naš čovek ( možda mi je info loš , ali pokušaću da ga podržim linkovima ) je dobio pitch ( i pobedio ) za novi yahoo , ali on je u Londonu i sa timom i realno.

Ja samo na Elance dobijem 2-3 "invite only" dnevno, a mimo sistema bar 10. Odgovorim na 2, najvise 3 dnevno. Poslednji pre sat vremena, od starog klijenta - "moja sestra ima firmu u UK, skidaju zastitne module sa car TV sistema u BMW-ima i slicnim markama, treba joj novi sajt da predstavi ovu i nove usluge. Lokalne firme se ili nisu javljale ili su slale nepotpune ponude".

Preko sajta kad me kontaktiraju, moj prvi odgovor uvek sadrzi info: "I hope you already know we are Belgrade, Serbia based agency. It's xx:xx am/pm here (Paris, Berlin, CET zone). We work 7 days a week, from 3am to 8pm ET and I often work longer in night." Onda sledeci email stigne negde u pola noci, ja odgovorim odmah i onda je poverenje ko u Web design agenciju iz njihovog komsiluka.

Mislim da sto se poverenja tice, "Serbia based" vise nije nikakav problem. Mnogi su se hvalili u krugu prijatelja, i meni priznali, da rade sa covekom iz Srbije i da im je novi sajt radjen u Srbiji, sto bi, valjda, trebalo da bude egzoticno i avanturisticko iskustvo.

dejankr
06. 02. 2007., 10:04
Za dobijenje broje u USA bi stvarno trebalo videti.

Ovo nije problem. Preko Skype za 10 EUR na 3 meseca ili 30 EUR godišnje možeš imati broj u USA. Zavisno od grada (pozivnog broja) možeš čak i birati kombinaciju brojeva. Radi odlično, provereno.

Preko Yahoo Messengera, mislim da je ova usluga čak i jeftinija (30 USD godišnje) ali nisam probao kod njih

Ilija Studen
06. 02. 2007., 10:09
Hvala za info. I lista podržanih zemalja je prilično obimna (USA, UK, Francuska, Nemačka, Danska, Japan...)