PDA

Pogčedajte punu verziju : Lightbox kao preloader - pomagaj ko zna i ume


darche
11. 02. 2007., 01:28
Koristim na jednoj stranici Lightbox - za kontakt (slike kao MAPa), tako je vlasnik stranice / domena trazio, trenutno v.1.1

Eh sad, zeleo bi da iskoristim Lightbox kao neku vrstu preloadera primer slican kao na Ovoj stranici: donesi.com (http://www.donesi.com)...

Znaci kada upisem Link stranice... www.xxx.com da mi se otvori "Lightbox" i prikaze mi neku sliku ili ev. pripremljenu stranu sa slikom i textom, svejedno!

Googlovao sam k'o lud, ali nema resenja!

Pomagaj ko zna i ume..

Blagodarim! :1050:

Croll
11. 02. 2007., 07:30
Probaj: http://javascript.internet.com/page-details/preload-page.html

jednostavno prikazi i sakrivaj layere, ne mora biti LightBox. Ako zelis da se layer providi samo se malo poigraj sa CSS

ivanhoe
11. 02. 2007., 10:03
da si samo pogledao kod lightboxa sve bi ti bilo jasno... ima nekih 5-6 funkcija i jedna od njih se zamisli zove showLightbox()... sta mislis cemu sluzi? :D

EDIT: prvo pozovi initLightbox() da bi on dodao taj div u stranicu i namestio sve sto treba.

darche
11. 02. 2007., 10:46
da si samo pogledao kod lightboxa sve bi ti bilo jasno... ima nekih 5-6 funkcija i jedna od njih se zamisli zove showLightbox()... sta mislis cemu sluzi? :D

EDIT: prvo pozovi initLightbox() da bi on dodao taj div u stranicu i namestio sve sto treba.

Da nisi u pravu bilo bi do sad :1075: i :1092: i bem ti lebac... :1064:
ali strasno, muka da me uhvati - sve je lepo opisano!
Cetvore oci vide vise nego dvoje, sto su iz drugih razloga ceo boziji dan buljile u 2 ekrana.. Thnx.. :1043:

ivanhoe
11. 02. 2007., 11:29
nisam mislio da se izdrndavam, ali to tako ispadne kad pises postove nakon citanja poslovnog maila u nedelju ujutro ;)

darche
11. 02. 2007., 18:51
jebem li ga cackam li cackam i nece...

Stavim onaj onload="initLightbox()"

nece, majke mu ga skarabudzim!

darche
11. 02. 2007., 19:05
jebem li ga cackam li cackam i nece...

Stavim onaj onload="initLightbox()"

nece, majke mu ga skarabudzim!
¨
..koliko sam ja shvatio ovo:
// initialize()
// Constructor runs on completion of the DOM loading. Loops through anchor tags looking for
// 'lightbox' references and applies onclick events to appropriate links. The 2nd section of
// the function inserts html at the bottom of the page which is used to display the shadow
// overlay and the image container.

...znaci ovaj JS pici i trazi u xhtml - kodu neki "LINK" - anchor sa " rel="Lightbox" " i otvara ga automatski, kao da je neko kliknuo na njega (sve to, jer je lightbox.js pripremljen za to )

noviKorisnik
11. 02. 2007., 20:42
Hm, ako to prevedem s engleskog:

"Konstruktorska funkcija se izvršava nakon učitavanja stranice. Trči kroz sve linkove tražeći one koji imaju veze s 'laganom kutijom ;-)' i kači onclick događaje na odgovarajuće linkove. Ostatak koda ubacuje html na dno stranice koji se koristi za prikaz pozadinske senke i prostora za sliku."

... znači - ne otvara ništa automatski, već menja ponašanje linka kad se klikne na nj.

darche
11. 02. 2007., 22:15
hvala mnogo - prevede ga uh!:1043:

chesare
11. 02. 2007., 22:20
Zasto jednostavno ne pogledas js na donesi.com, pa na osnovu toga zakljucis kako i sta treba da radis? Kao i ovaj link koji je Croll postovao, mislim da sadrzi jako slicnu funkciju.

ivanhoe
11. 02. 2007., 22:27
lightbox je namenjen da radi tako sto ti napravis link, dodas mu rel="lightbox" atribut, uradis initLightbox(), i onda kad se klikne na taj link otvori se sakriveni div.

Znaci imas dve varijante da sam otvoris lightbox:
1) document.getElementById('taj_link').onclick();
2) showLightbox(document.getElementById('taj_link'));

a mozes i da naprosto napravis jedan apsolutno pozicioniran div, inicijalno vidljiv, koji ce se sakriti kad se klikne negde, to je mnogo jednostavnije...

darche
12. 02. 2007., 00:30
lightbox je namenjen da radi tako sto ti napravis link, dodas mu rel="lightbox" atribut, uradis initLightbox(), i onda kad se klikne na taj link otvori se sakriveni div.

Znaci imas dve varijante da sam otvoris lightbox:
1) document.getElementById('taj_link').onclick();
2) showLightbox(document.getElementById('taj_link'));

a mozes i da naprosto napravis jedan apsolutno pozicioniran div, inicijalno vidljiv, koji ce se sakriti kad se klikne negde, to je mnogo jednostavnije...

svima veliko hvala na trudu!

@ivanhoe - tebi posebno...naveo si me na jednostavnu ideju..
-----------------------------------------------------------
najlakse mi je bilo to sa div-om
ali da napravim 2 stranice (index.php i index2.php)

evo primer : kao test za tog tipa
Test - Stranica (http://lancom.dejot.ch)


evo trenutno aktivne stranice:
Lancom.ch (http://www.lancom.ch)

...................................
i eto mu ga!

to mi je jedino sto mi pada napamet..najlakse i najbrze
(nisam java - skripter, a i nezelim da mi se non - stop pojavljue taj
efekat kada pozelim da idem na startnu stranicu!) i.t.d...

hvala jos jednom i laku noc - sutra je ponedeljak... radi se od 7.00 / 7.30 h
:1027: