PDA

Pogčedajte punu verziju : Pretraga problem | file_get_contents


flash_back
12. 02. 2007., 21:16
Ovako, budzim jedan sajtic i nesto sam razmisaljo kako najbolje da opicim pretragu.. Sajtic ima nekih 15 stranica i ni jedna ne vadi txt iz baze (nema potrebe za tim, nece se cesto menjati txt a layout je na skoro svakoj razlicit).. Cimnem ivanhoa i decko me lepo uputi na file_get_contents funkciju za ispis sadrzaja nekog fajla (da ne bude kasnije da ne dajem credits ;)).

I opicim ja kod i sve lepo 'sljaka', testirano xxx puta bez ikakvog kraha koda i errora :) bacim stvar na online server i gle cuda, mogu da radim ispis sadrzaja samo onih fajlova koji se nalaze u istoimenom diru kao i pretraga.php.. znaci ako je pretraga.php u root-u sajta (sto je primer u konkretnom slucaju) file_get_contents hvata samo one *.php fajlove u istom diru.. za sve ostalo (u pod-direktorijumima root-a tipa 'root/neki_dir/neki.php') dobijam prazan output i ako je adresa tacna (probao sam da idem i preko $_server['document_root'].adresa_do_pha-a i ista prica).

Malo sam zatecen situacijom (a verujem da i nisam jedini) pa ako bi neko bio ljubazan da mi objasni sta ovde moze da bude potencionalni problem.

flash_back
13. 02. 2007., 15:34
e sve je ok, nesto sam ipak ja tu zajebao ;)

imam funkciju tipa: $neki_string = @strip_tags(file_get_contents(strtolower($stranice[0]))); i strtolower me je zezao jer sve stranice (sem index-a) izgledaju ovako: $stranice = array (
"index.php|Home",
"O_Nama/index.php|O Nama",
"Usluge/index.php|Usluge",
"Web_Paketi/index.php|Web Paketi",
"Portfolio/index.php|Galerija Radova"
"iTd/itd.php|itd.."
);

i lokal je to opusteno gutao ali ne i online server..

JovanT
13. 02. 2007., 22:41
Вероватно зато што Windows не прави разлику између малих и великих слова.

MorenoArdohain
13. 02. 2007., 22:45
^ Al si lupio :)

A mozda sam ja lupio.. jer onaj gore script ne moze da radi ako je tako napisan.

JovanT
13. 02. 2007., 22:57
Да, онако се не прави array.

А зашто сам лупио? Колико знам, Windows-у је свеједно да ли ћеш да напишеш D:\Dokumenti или d:\dokumenti (или је барем тако на мом XP-у).

MorenoArdohain
13. 02. 2007., 23:04
Tako je, kad sam rekao da si lupio, to zato sto sam mislio da ne radi zbog greske u kodu, a ne zbog path-a. Odmah sam gledao kod, nisam ni procitao ono za strtolower :1027:

flash_back
14. 02. 2007., 01:37
ma bre samo opusteno ;) levi deo arraya mi je putanja do fajla a desni za ispis imena stranice (ispis ako se nadje match u pretrazi).. evo i pretrage (http://monster-studio.com) u akciji, nego u istinu i nema nesto (za sada) puno da se pretrazuje...

nego uspeh nekako (za sada) da sam ispisem kod (bez ikakvih 'ugleda', pogleda i sl.) pa bih i zeleo da ostane na tome :) zato pitam dali neko mozda zna kako se od nekog matcha u tekstu ispisuje predhodnih par reci, karaktera i sl.? Izvalio sam fazon za 'napred' ali nesto me prstic golica kada predjem preko 'g' na tastaturi i pomislim na rikverc :)