PDA

Pogčedajte punu verziju : Kreiranje poddomena


Mr.Paja
14. 02. 2007., 08:00
Želim da napravim poddomen tipa : poddomen.sajt.com koji će vršiti redirekciju na www.sajt.com/poddomen.

"Problem" je što domen i hosting nisu kod istog provajdera i prebacuje se loptica ko šta treba da podesi i to traje i traje ... :1075: .

Jel neko radio ovo, pa da mi kaže šta i gde treba podesiti ?

ivanhoe
14. 02. 2007., 08:45
na DNS-u ti treba catch-all A record za *.sajt.com koji pokazuje na IP sajta(to je verovatno vec namesteno)

na hostingu ti treba ili:
a) virtuelni host za taj subdomen, koji bi imao datu redirekciju (to moras da juris hosting firmu) ili
b) da imas mod_rewrite na hostingu i dodas sledece u .htaccess:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(.+)\.sajt\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.sajt.com/%1/$1 [R=301,L]


nisam probao ovo, ali tako nekako bi trebalo: Ako domen ne pocinje sa www, onda uhvati subdomen i redirektuj u dir sa tim imenom...

Znaci ako imas foo.bar.com/strane/strana1.htm trebalo bi da se uradi permanentna redirekcija u www.bar.com/foo/strane/strana1.htm

cvele
14. 02. 2007., 10:17
sta se desava ako nema www, niti subdomen :) ?

zextra
14. 02. 2007., 10:51
Drugi RewriteCond pukne, i nista se ne desi (isto kao da stoji www)

oliver
14. 02. 2007., 11:46
pa, ako mozes na hostu da napravis poddomen, u www root poddomena stavi .htaccess s ovim:

RewriteEngine on
RewriteRule (.*) http://www.sajt.com/$1 [R=permanent,L]

tj. u slucaju da neko trazi poddomen.starisajt.com/nesto, bice redirektovan na www.sajt.com/nesto, itd.

ja sam tako uradio za par poddomena i radi sve super :)

Mr.Paja
14. 02. 2007., 15:22
@Oliver

Ne mogu da napravim poddomen na hostu pa nisam probao

@Ivanhoe
Hvala, probaću u petak pa javljam da li je uspešno. Imam jedno podpitanje.
Ako već postoji poddomen tipa mail.server.com koji gađa neki drugi IP, da li će ovo sa *.sajt.com zeznuti redirekciju za mail server ?

misk0
14. 02. 2007., 15:41
ovo sa *.sajt.com zeznuti redirekciju za mail server ?

Ne bi trebalo jer mail je vec gore negdje definisan. Ta * ide na kraju zone fajla i odnosi se na 'sve ostale poddomene'.

zextra
14. 02. 2007., 15:49
Nece, bitno je samo da mail.server.com pokazuje na odgovarajuci ip, i da MX zapis za domen.com pokazuje na isti ip, da ti mail ne bi ostajao u spam filterima.

edit: sorry, nisam refreshovao stranicu pre postovanja ;)