PDA

Pogčedajte punu verziju : Nije Fer


BRATISLAV
14. 02. 2007., 20:23
Vec neko duze vreme na sve vise web lokacija srecem ovako nesto kao na slici. Cak i na veoma ozbiljnim lokacijama. Mozemo li svi mi ovako? Mozda je postovati pravila onog od koga zaradjujes neposteno ako jeste da prepravim sajt ili da budem slep!?

Ilija Studen
14. 02. 2007., 21:06
A bilo je fer kada su ranije kačili markice "In order to access this site you need Internet Exolorer" ili "We are sorry, but your browser is not supported" i slično?

Nego, nisam baš najbolje razumeo u čemu je problem. U tome što ljudi preporučuju FF IE korisnicima na svojim sajtovima ili?

Nikola Vavic
14. 02. 2007., 21:17
Kada korisnici preko te markice downloaduju browser vlasnik sajta zaradjuje 1 dolar. Sumnjam da to rade iz "mrznje" prema IE-u ili "ljubavi" prema FF-u.

BRATISLAV
14. 02. 2007., 21:57
Prema pravilima oglasivaca strogo je zabranjeno stavljati na stranicu bilo kakav zanak koji bi na bilo koji nacin upucivao ili navodio nekog da pokrene link zato sto pregled ili download mora biti izbor i interesovanje onog koji tu stranicu gleda. Mesecni prosek clicka na ovaj vid reklame na stranicama nas smrtnika je retko dvocifren a ovo direktno navodjenje je skinuto sa web strane mega firme cije ime ovde ne navodim a firma posluje sedmocifreno. Ako ima 5000 printa strane dnevno a ima vise i neka samo 30 posto posetilaca ovako navede na click na markicu pa po jedan dolar ...

jablan
14. 02. 2007., 22:25
neka samo 30 posto posetilaca
:1064:

ppavlovic
14. 02. 2007., 23:05
Ja sam jednu ovakvu preporuku stavio na svoj sajt. Po novoj instalaciji za nase podnevlje dobija se $0.10 sto znaci da mi pare nisu motiv. :) Samo zelim da skrenem paznju ljudima da koriste ono sto je valjano (Firefox), a ionako imam manje glavobolja sa FF nego li sa IE.

Veljko
15. 02. 2007., 00:30
Ja sam jednu ovakvu preporuku stavio na svoj sajt. Po novoj instalaciji za nase podnevlje dobija se $0.10 sto znaci da mi pare nisu motiv. :) Samo zelim da skrenem paznju ljudima da koriste ono sto je valjano (Firefox), a ionako imam manje glavobolja sa FF nego li sa IE.

Ako pare nisu motiv,moze se staviti i neki drugi baner koji vodi do instalacije FF,ali nevidim bas nista lose u ovom vidu oglasavanja,em zaradis nesto(mozda?jer je CTR veoma mali,UF kad bi bio bar 30%:) ),em preporucujes ljudima dobar software.

dinke
15. 02. 2007., 00:46
Ako mene pitas, podjednako je kretenski forsirati ljude da koriste FF, isto kao sto je to slucaj i sa IE-om.

bluesman
15. 02. 2007., 01:15
^ A word of wisdom :)

Koliko se sećam bilo je već par tema sa ovom "dilemom", mislim da smo svi već izneli stavove što, vidim, ponovo činimo :)

kodi
15. 02. 2007., 01:25
cek, jel se tamo forsira upotreba FF-a, ili samo preporucuje?

BRATISLAV
15. 02. 2007., 09:23
Nije u pitanju da li je IE ili FF jer svi znamo pravila adsensa.Prosle godine je za oglasivace sa IP naseg prostora otislo u cekovima preko 4000 isplata a ona ne moze biti manja od 100$. Kad Google NAPIPA krsenje pravila oglasavanja on blokira url na kome je bio oglas sto nikako nije prijano ni korisno jer zavode pod fraud a ionako nam je image toliko dobar da sad umesto 1$ isplacuju 0.10$

ivanhoe
15. 02. 2007., 18:50
Kad Google NAPIPA krsenje pravila oglasavanja on blokira url na kome je bio oglas sto nikako nije prijano ni korisno jer zavode pod fraud a ionako nam je image toliko dobar da sad umesto 1$ isplacuju 0.10$

ma jok, placaju malo zato sto je ovo lose trziste, sa niskim bidovima. Nema to veze sa nasim imidzom, naprosto nismo ciljna grupa za vecinu oglasavaca..

A inace google za takva sitna krsenja politike ne blokira nalog odmah, nego ti posalju upozorenje, i imas dan-dva fore da ispravis gresku. Meni su za jedan klijentov sajt slali takvo upozorenje, jer je naslov bio preblizu oglasa. Ispravili smo i nikakvih daljih problema nije bilo.