PDA

Pogčedajte punu verziju : Zamena DNS-ova za yu domene


Aleksandar.Ilic
15. 02. 2007., 00:11
moj dragi &%&^(&^ server provajder zvani theplanet, oce da da mi promene IP adrese a ja imam gomilu yu domena. Da li znate da li postoji ikakva teoretska sansa, da mi nic.yu svim domenima promeni IP adrese mojim DNS serverima. I zasto uopste NIC trazi IP adrese od DNS-ova?? :(

zextra
15. 02. 2007., 03:48
Ajde sto nic trazi ip adrese dns servera, ali sto trazi naziv provajdera kod kog ce da se hostuje sajt? Sta ih briga sve i da ga ja hostujem od kuce sa staticke ip adrese...

Da, postoji nacin - treba da im posaljes opet istu dokumentaciju koju si slao za svaki domen, i da navedes identicne podatke koje si onda naveo i naravno da to posaljes po njihovim uputstvima... A ako si ocekivao neki batch update... heheh... :D Dobar vic.

ivanhoe
15. 02. 2007., 04:23
cek, ako imas svoje name servere, onda samo na njima menjas IP, nemas nikakve veze sa NIC...NIC-u trebaju IP-jevi nameservera, ne domena...

Peca
15. 02. 2007., 04:44
pa izgleda da se 'provajder' seli, tj. verovatno imaju dedicated server, pa oni menjaju 'provajdera' :1064:

ivanhoe
15. 02. 2007., 05:03
ma ok, theplanet je novi naziv za Ev1, znam to, i ja imam servere kod njih... nego nisam razumeo da li se "sele" name serveri za domen (u tom slucaju mu treba NIC) ili se menja IP samo servera gde su hostovani sajtovi (u tom slucaju mu ne treba NIC, nego samo menja podatke na nameserverima..)

Pedja
15. 02. 2007., 08:11
Imao sam slicnu situaciju i raspitao se. Ne moras nista da menjas na YUNIC-u, samo izmenjaj IP-adrese DNS servera koje si prijavio i naravno azurirj IP adrese u DNS zonama koej su na tom serveru.

Kada prilikom prijave navodis pored naziva DNS server i njegovu ip adresu, to sluzi samo za proveru ispravnosti unosa (smatram to nepotrebnim, ali sta mozemo).

YUNIC-u moras prijaviti izmenu ako ti se menja mnemonicka adresa DNS servera.

Ono sto mozes unapred da uradis to je da u DNS zonama skratis vreme osvezavanja, kako bi kada dodje do izmene sto pre drugi DNS-ovi povukli nove adrese, tako da ti nedostupnost sajtova bude sto kraca.

Peca
15. 02. 2007., 11:00
cek, i meni je jedan co.yu domen na EV1 DNS-u, odnosno ThePlanet-u.
jel to neka globalna migracija NS-a, da znam na vreme, da mi klijent ne ostane bez sajta na 15 dana :(

Aleksandar.Ilic
15. 02. 2007., 15:11
ne ne, nije nista globalno. Nego ja imam serverce na kome su i DNS-ovi. I onda sada menjam server, i &*$#@# planet nece da mi dozvoli da sacuvam IP adrese.

@Pedja: jos neko mi je rekao to isto sto i ti.
Stvarno su naopaki ponekad ti iz nic-a. I ladno sam teo da se upucam sada. Ne znam sta bih radio da moram da radim transfer za 40-ak domena :( preko nic-a.
hvala