PDA

Pogčedajte punu verziju : Sakriti 'ubacen' sadrzaj


misk0
15. 02. 2007., 13:08
Imam 3 fajla : header, body i footer.
Header i footer mogu mjenjati, medjutim body gdje je glavna funkcionalnost - ne mogu. Naime, nalazi se par ikonica i linkovi koje bih htio stilizovati i drugacije rasporediti. Sad postoji li nacin, da header zavrsim na neki nacin a footer pocnem na takodje 'specijalan nacin' tako da se sadrzaj body-ja ne vidi? Znaci tamo se nalazi <table>, <div> i par <font> tagova.

Mozda neki iframe ili slicno??

Na taj nacin bih svu potrebnu funkcionalnost koja se nalazi u body prenio u jedan (header ili footer) i bila bi onakava 'kakvom je zelim'.

Naravno, body ne mogu 'iskljuciti iz priche jer on zapravo povlaci sav mehanizam.

zira
15. 02. 2007., 13:42
Nemoj body jednostavno ukljucivati, nego ga programski ucitaj, izvrsi promjene na njemu i onda prikazi.

misk0
15. 02. 2007., 13:52
Nemoj body jednostavno ukljucivati, nego ga programski ucitaj, izvrsi promjene na njemu i onda prikazi.

Nemoguce je. Pravim skin za cPanel, njegov 'body' je glavna skripta koju ako izmjenim, svi ostali skinovi ce 'primiti' te izmjene. Osim toga, ne bih da mjenjam originalni kod.

skontao sam rjesenje....
gore <div style="display:none">

dole </div> i sve super :)

zira
15. 02. 2007., 14:37
pa ako mozes sve sto ti treba CSS-om, super :)

Pedja
16. 02. 2007., 14:47
Ja bih tu umesto DIV stavio obican HTML komentar... :)

misk0
16. 02. 2007., 15:16
^^ Jeste ideja.... ali imam na kraju fajla komentar tako da nisam siguran da bi to radilo.. (HTML i ugnezdjeni komentari ili kako se vec zove?)

Ma odustao sam od toga, imam par razlicitih fajlova tipa 'body' tako da ne vrijedi.
Usminkao sam malo linkove i text i to je to.

LiquidBrain
17. 02. 2007., 09:38
a bash sam se pitao odakle misk0-u avatar, kada ono...

misk0
17. 02. 2007., 10:01
Vidi nacrtali i strip po meni :D

Moj je jos dodatno stilizovan :) Imam jos par verzija ali ova je trenutno aktuelna.