PDA

Pogčedajte punu verziju : MyEXIT


Eniac
16. 02. 2007., 14:05
Vidim da niko nije pisao ovde o MyEXITu pa eto da Vas upitam kako vam se svidja jos jedno naše social networking čedo :D

www.myexit.org

nixa
16. 02. 2007., 14:25
Čedo ? Jedino ?

Odkad to ?

Meni se lično ne sviđa što su pukli drupal kao rešenje i ne svidja mi se cela implementacija kako je rešena .... ništa specialno po mom mišljenju

Eniac
16. 02. 2007., 17:00
Pa nije jedino vec jos jedno tako sam napisao... Gledano na globalnom nivou nije bog zna sta ali je dosta solidno za domace uslove.

[nq]
16. 02. 2007., 20:10
Citao sam na tvom blogu o tome i tako prvi put cuo za to. Nista posebno ako mene pitas, no imaju "ledja" tako da cemo da vidimo sta ce da se desi.

Inace jer imas ti veze sa tim? :)

noviKorisnik
16. 02. 2007., 20:47
Ummm, učlanio sam se, ali mi deluje kao prava noćna mora - ne moš se snaći, eto.

oliver
16. 02. 2007., 21:00
svaka cast, mene nesto iritira sam izgled pa sam pobjeg'o poslije 2-3 scroll-a gore/dole :)

jablan
16. 02. 2007., 21:04
Moraju pod hitno da izrotiraju onaj baner. Jeste da je "moderno" ali je ipak previše...

Eniac
16. 02. 2007., 21:34
']Inace jer imas ti veze sa tim? :)

ne direktne... vise nesto kao externi konsultant :)

@jablan
i ja mislim da je baner malo nerazgovetan

blogowski
16. 02. 2007., 23:13
Ako im je MySpace bio uzor onda su uspeli :1064:
Doduše malo je prijatnije za oko od MySpace-a, ali što je kooonfuzno. Ne znaš da li si pošao ili došao... Stvarno je jedna od očajnijih navigacija koju sam video u poslednje vreme..i uopšte je interfejs jako loše organizovan...

cvele
17. 02. 2007., 00:05
o css tipografiji nevredi trositi reci :/

ivanhoe
17. 02. 2007., 03:17
a sto je grafika ovako loseg kvaliteta?
Sem bannera na vrhu sve ostale slike su previse kompresovane i lose resizovane (krzavih ivica, a detalji su se izgubili)..

Eniac
17. 02. 2007., 10:24
To je namerno da bi bilo u pixel fazonu... valjda :D

Miloje Sekulic
18. 02. 2007., 12:59
Pa nije jedino vec jos jedno tako sam napisao...

ajde nabacite par linkova

Miloje

mungos
18. 02. 2007., 13:46
Osnovna karaktaristika social network sajtova po MySpace modelu jesu da moraju da budu totalno neprijateljski nastrojeni ka korisniku, drugačije ne bi uspjeli:

Društvene mreže iz Srbije:
www.bleya.com
www.velikibrat.com
www.zujanje.com
www.myexit.com

Društvene mreže iz dijaspore:
www.kafic.net
www.druzi.se
www.serbiancafe.com (ima neke elemente onog sto danas zovemo social network)

Društvene mreže iz Hrvatske:
www.tulumarka.com
www.povez.com
www.stariprijatelji.hr


Fali barem još 5 sajtova ovog tipa. Tanka je linija između dating sajtova i social networka, tako kad bi smo ubacili i domaće dating sajtove, lista bi se popela na jedno 25 sajtova koji pretenduju da dominariju jednog dana balkanskim tržištem. Mada opet glavna je fora i dalje sta uraditi sa svim tim silnim posjetama :)

Eniac
18. 02. 2007., 17:53
izbacili su takmičenje za najbolji profil. Ono o čemu sam pričao na blogu, jeste pozicija u kojoj se ovaj sajt nalazi a to je direktna povezanost sa EXIT festivalom, i time mogućnost da se ponudi nešto novo.
E sad videćemo koliko će ova akcija privući ljude

mungos
18. 02. 2007., 17:58
Nema tu ništa novo da se ponudi, prosto je ovo samo logičan potez. Egzit ima ogromnu korisničku bazu e-mailova skupljanih zadnjih 5 godina, kod ove zadnje afere bio je i podatak koliki se procenat karti kupi online, plus imaju vec izgradjen brend. Samim tim, oni su poslednji od koji se moze ocekivati neka inovacija, koliko je moguce biti inovativan u domenu social networkinga.

Eniac
18. 02. 2007., 22:56
ujedno su i prvi od kojih se može očekivati da se napravi nešto više od dosadašnjih social networka u smislu prometa na istom

ivanhoe
19. 02. 2007., 01:25
da li mislite da je dodavanje myExita na Exit-ov sajt monopolizam i krsenje fer pravila poslovanja?

Jer bi time (koriscenjem Exit festivala kao mamca za korsinike) oni jednim proizvodom (festivalom) prodavali drugi proizvod (soc-net), sto je skolski primer zloupotrebe polozaja na trzistu ala Microsoft...

Eniac
19. 02. 2007., 03:50
to svi rade, to je prosirenje poslovanja...

ivanhoe
19. 02. 2007., 08:42
pa rade koliko mogu, ali vecina drzava upravo zato ima zakone o fer poslovanju... ako imas vodeci polozaj bez konkurencije na trzistu za jedan proizvod ne smes da to koristis za valjanje drugih stvari..

srdjan
19. 02. 2007., 08:57
^ Kazi to ovima sa B92 (stranica "marketing") :-)

Miloje Sekulic
19. 02. 2007., 09:48
kad smo kod toga ne znam sta B92 ceka

McM

mungos
19. 02. 2007., 12:33
pa rade koliko mogu, ali vecina drzava upravo zato ima zakone o fer poslovanju... ako imas vodeci polozaj bez konkurencije na trzistu za jedan proizvod ne smes da to koristis za valjanje drugih stvari..

Ne vidim otkad to? Virgin je školski primjer šta je Branson sve strpao pod jedan brend. S druge strane EXIT fest je sam po sebi društveni događaj i samim tim myExit je klasično proširanje već postojeće Exit online zajednice za novim mogućnostima, što je u ovom slučaju social network.

Eniac
19. 02. 2007., 15:53
da ne pricamo o Delti na domacim prostorima :D

ivanhoe
19. 02. 2007., 18:04
Ne vidim otkad to? Virgin je školski primjer šta je Branson sve strpao pod jedan brend. S druge strane EXIT fest je sam po sebi društveni događaj i samim tim myExit je klasično proširanje već postojeće Exit online zajednice za novim mogućnostima, što je u ovom slučaju social network.

paaa, u pitanju su nijanse, ali bitne nijanse... naravno da je ok da se bavis raznim poslovima, ali nije ok da koristis prednosto koju imas u jednom poslu da promovises drugi.. AFAIK Virgin ne daje popust na avionske karte onima koji kupuju njihove CD-e ? Ili mozda jos bolji primer, da prodaje samo Virgin kolu u njihovim avionima, a ne dozvoljava Coke ili Pepsi...takve stvari se ne rade jer stete ekonomiji, i koliko znam postoje i zakoni o fer poslovanju koji sluze bas da to sprece..

e sad ovo za exit je cisto moja opservacija, diskutabilno je da li bi ovo moglo da se nazove nelojalnom konkurencijom ili cisto potpada pod upotpunjenje usluge koju festival nudi...

mungos
09. 03. 2007., 15:22
Eksluzivno: Jedna od najvećih globalnih korporacija pokreće društvenu mrežu svojih fanova na srpskom govornom području!
http://www.biznisblog.com/tekstovi/ekskluzivno-jedna-od-najvecih-globalnih-korporacija-ulazi-na-trziste-drustvenih-mreza-u-srbiji


Ekskluzivna informacija koja se objavljuje na Biznisblogu. Jedna od najvećih globalnih korporacija i vlasnik jednog od najvrednijih brendova današnjice pokreće kroz nekoliko dana društvenu mrežu (social network) svojih fanova na srpskom govornom području. Kao jedan od eksluzivnih beta testera imao sam priliku da sagledam sve mogućnosti ovog portala. U prvom redu pohvalio bih odlično realizovani interfejs koji se sjajno uklapa u koncept društvenih mreža i koji zaista obećava jako prijatan korisnički doživljaj za sve članove ove društvene mreže. Pored očekivanih profila članova i standardnih opcija međusobne komunikacije članova koje idu uz to (komentarisanje profila, dodavanje prijatelja, privatne poruke), od novih zanimljivih opcija izdvaja se “izvali ovo” u stilu Digga. Takođe pažnju mi je privukla i “želim da” opcija u okviru koje kroz sistem tag oblaka članovi ostavljaju na uvid drugima svoje neostvarene i ostvarene želje o tome šta bi želeli da urade u životu. Mislim da tvorci ovog sajta sa pravom mogu da očekuju pravi bum i ogromnu navalu članova odmah po lansiranju.

Ukratko, zaboravite sve ostale teen communty portale i chat servise, ko ne bude ovdje neće ga biti nigdje! Biće jako zanimljivo da posmatramo kakav će efekat ovo lansiranje ostaviti po trenutno aktuelne društvene mreže u Srbiji (Bleya, Veliki brat, Zujanje, MyExit).

Ostanite sa nama. Uskoro još ekluzivnih informacija!

Ivan
09. 03. 2007., 15:39
Ja ne kontam ... gde ovo vodi ? Zar ljudi nemaju pametnija posla nego da sede pored kompa i tripuju da su neko drugi ?

Miloje Sekulic
09. 03. 2007., 16:31
Zaklela se zemlja raju da se sve tajne znaju :1027:

Ko zeli da krene Markovim stopama i testira novi community portal neka mi posalje mejl na pp da mu dam uputstvo. :)

Miloje

nixa
09. 03. 2007., 16:39
^ been there done that, i mogu da vam kazem da je osvezavajuce.

Dejan Bizinger
09. 03. 2007., 18:28
Ja jos nisam dobio aktivacioni mejl.

srdjan
09. 03. 2007., 18:43
Ukratko, zaboravite sve ostale teen communty portale i chat servise, ko ne bude ovdje neće ga biti nigdje!


Nemoj tako brate Marko, sačekajte još malo :)

Eniac
12. 03. 2007., 16:18
Ja jos nisam dobio aktivacioni mejl.
nisi jedini :D

nixa
12. 03. 2007., 17:10
ti si uredno tamo :) tako da pogledajte za svoje aktivacione mailove u junk folderima ...

mungos
12. 03. 2007., 18:27
Ukoliko vam aktivacioni mail ne stigne odmah po registraciji u inbox, pogledajte da nije slucajno zavrsio u folderima bulk mail / trash /spam.

Miloje Sekulic
13. 03. 2007., 09:29
ti si uredno tamo :) tako da pogledajte za svoje aktivacione mailove u junk folderima ...

i pozdravi nadalinu :)

mungos
13. 03. 2007., 10:56
Ja bi zbog Nadaline ubio nekog samo da dobijem invite za portal da je vidim :1060:

zira
13. 03. 2007., 10:59
Kad ce biti dostupne neke zvanicne informacije o tom projektu?

jasmanac
13. 03. 2007., 11:10
Cim Nadaline posalje invite :D

mungos
13. 03. 2007., 11:18
Meni je već dala.... invite :D

nixa
13. 03. 2007., 12:18
bila bi fora da cita dpt :D

mungos
13. 03. 2007., 12:23
Invite za friends na Last.fm, na taj sam mislio :) A za DPT, pa mozda jednog dana... :D

Ivan
13. 03. 2007., 15:52
Lol, kako ste se naprzili a mala je pozerka :p

nadalina
13. 03. 2007., 17:58
c c c, samo vas posmatram! :P Svrljam po netu vise nego sto mislite! :P :P :P
Ne mogu da verujem da vec provlacite moj nick po drugim forumima... c c c :( Jel sam zbog toga, mozda, i postala cool clan na "vasem cedu" ili kako god da ga zovete u javnosti, posto smo se svi, jel te, zakleli na "omertu"??? haha ha ha :D ;)
Anyway, nema vas nesto na tom portalu... :( ;) :P
Nesto ste se pritajili ovih dana, a ja sam bas upala u period kad malo vise vremena provodim na netu....pitajte mungosa - chatujemo all the time! ;) :P
I BTW : sta bi s onom kafom sto si mi obecao??? ;) :) he he ;)
Ajde ljudi - kuckajte malo i tamo.... nedostajete mi ...:( ;) :P
CYA there! ;)

offtopic : Ivane, ajde malo bolje pogledaj i druge ljude, a i sebe po mogucstvu - videces da svi poziramo dak se slikamo, inace bi bili grozni na slikama! :P Pitam se pitam - kakva ti je slika u licnoj karti??? :P ;)

mungos
13. 03. 2007., 19:55
Šta je geekovi, ućutali ste se sada nešto... :1042: Maca pojela tastaturu...

Ivan
13. 03. 2007., 20:23
Lol ... prvo @nadalina nisam nista mislio lose kada sam rekao "pozerka" vec sam samo hteo da isprovociram "geek-ove". A i nisam ni mislio to u kontekstu koji ti furas.

Drugo, nemam vremena a ni zelje da se zaludjujem u nekom virtuelnom svetu (tamo sam se pojavio zato sto sam zamoljen za profesionalnu uslugu), preporucujem i tebi da malo "prosetas" (ajde mungose, izbaci se i prosetaj malu a ne samo da pricas, ujedaj malo ;) ).

P.s. ... mozda te i ja prosetam pa cu onda da ti pokazem sta sam mislio pod "pozerka" ... ako se ne plasis pravih ljudi, da ne kazem muskaraca, (od krvi i mesa tu odmah fizicki pored sebe) :p

kodi
13. 03. 2007., 20:32
joj izvinite, omasih forum, hteo sam na DPT....

mungos
13. 03. 2007., 21:09
hehe, vidi ovog "šetača" što se javlja :D... pa ima ta klasa likova što šetaju tuđe ribe preko dana. mungos ne šeta, samo oprema :1060:

bluesman
13. 03. 2007., 21:31
Krsh ti je kajla :)

[nq]
13. 03. 2007., 23:04
joj izvinite, omasih forum, hteo sam na DPT....

lol, :1043:

Ivan
14. 03. 2007., 00:44
Izvinjavam se na ovolikom odstupanju od teme ovog foruma, samo jos ovaj post i povlacim se ;).

@mungos,
ocigledno ili nisi shvatio poentu mog prethodnog posla ili namerno furas flame, opusteno ...

p.s. sto se mene tice moderator moze slobodno da obrise zadjih 10ak postova ...

noviKorisnik
14. 03. 2007., 09:22
Opušteni flame, LoL :-D

nadalina
14. 03. 2007., 13:15
E, ljudi pa nije fora sad da odstupamo od teme ovog foruma...:P ;) Stvarno nije fer ici toliko offtopic! Za prozivke postoje i drugi forumi, ili otvorite posebnu temu za prozivanje clanova sa "onog" portala! ;) Ah da - postoje i privatne poruke, pa cemo se "naci" tamo da prodiskutujemo u "4 oka"... ;)
CYA there! ;)
Odoh da uhvatim prelep beogradski dan! :D
Mungose - ajd` na kafu u neku skadarlijsku bastu! ;) :D

ivanhoe
14. 03. 2007., 17:23
err, ja sam mator i glup i nista mi nije jasno... :1092:
kakav je to misteriozni portal o kome svi pricate i ako je misteriozan kako onda svi pricate o njemu ? :1064:

nixa
14. 03. 2007., 18:08
the first rule of fight club .....

kodi
14. 03. 2007., 18:36
err, ja sam mator i glup i nista mi nije jasno... :1092:
kakav je to misteriozni portal o kome svi pricate i ako je misteriozan kako onda svi pricate o njemu ? :1064:

jeFtina propaganda :D


ne ozbiljno.. u cemu je poenta reklamirati neki proizvod na mestu gde nemas ni 10% potencijalnih korisnika ?

zark0vac
14. 03. 2007., 20:50
To je kao sto su bile reklame za Fast cigare kad su se pojavile..
Kupuju se na trafici, ali nisu novine...
Pa se ti potrudi da saznas sta je, jos kad saznas, da ne bude da si se 'trudio' za dz, uzeces da isprobas sigurno :)

Ali lepo kaze Kodi, cemu ovde reklamiranje? ;)

mungos
14. 03. 2007., 22:19
@jeftina propaganda: što je džaba, nije skupo :) Poenta je da je jedan dio članova odavde dobio invite i bezazleno diskusija od tamo se nastavila ovdje. Ko oće da zaviri, nek me slobodno cimne na pp ili email.

Obavještenje za članove tamo: momci su malo požurili sa zamjenom servera, pa je downtime koji je bio predviđen za jedan od narednih dana, krenuo nenadano danas. Nadam se da će as soon as possible sve opet biti operativno.


Sto se tiče Fast reklame, meni je taj slogan "kupuju se na trafici..." jedan od najdebilnijih u advertajzingu, a sama propagadna kampanja za iste nije bila nimalo jeftina, milione su skrkali tu... Kad su na Pinku bili čitav dan, bilo šta da su uzeli kao slogan postao bi popularan.

nadalina
17. 03. 2007., 10:31
Yeeeeeeeeaaaaaaaaah!!! Ponowo je proradio!!! :) :) :) :p
Ajdmo ljudi da se kuckamo!!! ;)

adelante
17. 03. 2007., 11:02
Yeah, ali naravno niko o tome da obavesti :) Sinoć tamo k'o na Marlboro groblju :D

mungos
17. 03. 2007., 18:17
Dvojici kolega koja su mi poslala pp za invite ne mogu da odgovorim na poruku jer im je dpt inbox pun. Ocistite inbox pa mi ostavite vase mail adrese :)

zark0vac
17. 03. 2007., 19:33
Yeeeeeeeeaaaaaaaaah!!! Ponowo je proradio!!! :) :) :) :p
Ajdmo ljudi da se kuckamo!!! ;)
Ne bih da budem partibrejker, ali ovoliki offtopic.. Ne vidim da ima neke veze sa MyExit projektom? Ili ovim forumom?
Sve je to lepo, pokrece se jos jedan friendster, ili sta vec, ali kontam da je totalno bezveze pretrpavati ovu temu o njemu. Ne bi bilo lose da se otvori zasebna tema pa da se raspravlja o onome-cije-se-ime-nece-izgovarati, pa da se konkretnije stvari i pricaju.

Zamisli u svakoj drugoj temi post u fazonu:
Proradio peramika.com, opet online,
Nekiforum.org dobio nove teme, pogledajte, etc.

nixa
17. 03. 2007., 19:39
bre :) jedina non it/biz cura na forumu i vi odma drvlje i kamenje ...
ajde ako nekog ne mrzi neka splituje temu ...

Eniac
17. 03. 2007., 20:30
bre :) jedina non it/biz cura na forumu i vi odma drvlje i kamenje ...
ajde ako nekog ne mrzi neka splituje temu ...



nemojte tako bas mi se lepo izreklamirao myexit

kodi
17. 03. 2007., 21:26
bre :) jedina non it/biz cura na forumu i vi odma drvlje i kamenje ...
ajde ako nekog ne mrzi neka splituje temu ...



prokleta globalna mreza, nema vise privatnosti.. nadjes nekog za 2 minuta

http://img96.imageshack.us/img96/5007/1251785843lce0.th.jpg (http://img96.imageshack.us/my.php?image=1251785843lce0.jpg)

;)

p.s.

@nadalina, za shpongle imash 10 bambija :)

nixa
17. 03. 2007., 21:51
nemojte tako bas mi se lepo izreklamirao myexit



jos da ima ovaj boom teme veze sa myexitom pa ok :)

Eniac
17. 03. 2007., 23:07
pa mogu svi da se prebace na myexit... i na taj nacin ne mora da se splituje tema

nixa
17. 03. 2007., 23:58
you wish :)