PDA

Pogčedajte punu verziju : E-mail klijent koji moze da se "nosi" sa velikom kolicinom mailova


oliver
20. 02. 2007., 16:22
U zadnje vrijeme mi nicu rogovi jer vise ne znam sta da korisim kao mail klijent. Nekako sam staromodan po tom pitanju pa mi trckaranje na gmail iz browsera nikako ne pase, plus sto imam gomilu backupa od ranije... i hocu da imam sve na jednom mjestu.

Outlook Express otpada u startu (iako je ponajbrzi mozda), Thundebird ima tesko dupe i sa 0 mailova, za Outlook mi treba jos jedno 5 inca na monitoru (em sto mi ne treba nista njegovo osim MAIL KLIJENTA)... probao sam i ovaj Windows Live, nakon importovanja jednog backupa spor je do bola. Da ne pominjem sta se desava kad opalim search :)

Sit sam isprobavanja... je l' ima jos neko ko voli da ima tonu mailova u spajzu? :) Sta koristite, a da se dobro drzi sa velikim arhivama?

Eudora?

Help, ovako se vise ne moze zivjeti :)

P.S. Moze i prijedlog za linux varijantu, posto sam skoro sve sredio i jako malo fali da se preselim u drustvo pingvina na everyday bazi :)

jasmanac
20. 02. 2007., 16:42
Koliki je tvoj obim mailova kada Outlook ne moze da ga opsluzi?

Dok sam bio na PCu koristio sam Outlook i nikakvih problema nisam imao.

MorenoArdohain
20. 02. 2007., 16:43
Imam isti problem, jedino se OE pokazao stabilnim i brzim kod velikog broja mailova. Ne znam zasto ga otpisujes?

Ilija Studen
20. 02. 2007., 16:51
Kada kažete "mnogo mailova" koju tačno cifru mislite? Koliko mailova po folderu?

Na Windowsu sam koristio Thunderbird. Jeste težak, ali radi posao i ima sve mogućnosti koje mi trebaju. Tu je i MozBackup (kada idem kući za vikend prebacim mail na laptop pošto mi je u rahivi većina specifikacija). TB se najviše uspori kada imaš tonu mailova u folderima sa kojima često radiš (npr. tona mailova u inboxu). Dokle god čistiš i arhiviraš ne bi trebalo da bude problema.

Sad na Macu korisim Mail. Pristojan email klijent, ima sve opcije koje očekujem od jednog email klijenta plus je manje više default za Mac pa ima tona proširenja i integracija (adresar, kalenrad, 3rd party aplikacije).

Btw, da se mi skupimo i platimo autoru µTorrenta da sedne i napiše lud i brz email klijent? :D

tamburix
20. 02. 2007., 17:03
Dok u potpunosti nisam prešao na gmail koristio sam The Bat.

Sjajno se ponaša u radu sa velikom količinom mailova, filteri su lagani za konfigurisanje i veoma dobro rade posao.

Evo (http://mustrabecka.wordpress.com/2007/02/19/sta-koristim-od-softwera-part-03-thebat/) jednog dobrog prikaza :)

MorenoArdohain
20. 02. 2007., 17:06
Konkretna cifra: 20-30 hiljada po folderu. Thunderbird tu zapinje, ali ko sto neko rece, ako cistis redovno i smanjis broj, ne bi trebalo da bude problema.

Ja samo arhiviram, mrzi me da redovno cistim.

Croll
20. 02. 2007., 17:08
Ja koristim Eudoru 8-9 godina i radi kao avion.

Proveravam 5 naloga paralelno, imam preko 150 mailova dnevno (spam i razne mail liste) i sve to tuce jako lepo i dobro.

Najvise mi se svidja sto su attachmenti odvojeni kao fajlovi - odmah dekodirani i sto svaki box ima svoj fajl (sadrzaj+index u drugom fajlu).

Backup je vrlo jednostavan kao i restore obicnim kopiranjem. Filteri su ok. Ima sopstveno indeksiranje koje jako lepo radi.

Mailboxovi (bez attacmenta) su mi i po 50-60Mb, cuvam mailove od jako davno :) neki su stari i 6-7 godina.

Ako ima nekih pitanja, tuj sam.

chux
20. 02. 2007., 17:22
The Bat! nema mu premaca

http://mustrabecka.wordpress.com/2007/02/19/sta-koristim-od-softwera-part-03-thebat/

oliver
20. 02. 2007., 18:35
otpisujem OE jer mi stize svasta i stvarno nemam zivaca da se cimam s njegovim rupama, dok sam ga koristio ranije redovno sam morao imati neki anti.* real-time skener... otud fobija :)

sad cu probam sismisa, pa cu javim kako ide :)

boccio
20. 02. 2007., 18:44
Ja koristim Outlook godinama, .pst mi je "tezak" oko 3-4Gb sirov (500Mb kompresovan/arhiviran), i radi posao... ne menjam ga ni pod razno.

crews_adder
20. 02. 2007., 19:00
Ako ne uspes sa TheBat!, probaj PegasusMail (nije bas pregledan k'o d'Bat, ali stvarno radi k'o sat). ;)

oliver
20. 02. 2007., 19:41
Cini mi se da cu usvojiti The Bat! Munja je :) Nemam sad kad da importujem sve, al' ovih par hiljada do sada - zmaj.

chesare
20. 02. 2007., 20:29
Ako nesto znaci (vise se ne secam da li je addon/plugin ili dolazi po defaultu), Thunderbird ima opciju da attachment-e iz maila "detach"-uje: otkacis ih iz maila, snimis ih na disk i u mailu ostanu samo linkovi ka "otkacenim" attachmentima.

Na ovaj nacin mozes da znacajno smanjis velicinu foldera, jedino sto mislim da onda MozBackup ne moze da pokupi te file-ove. Ali je ipak jako koristan tool (uz pazljivo biranje onoga sto treba otkaciti). E sad, mozda i ostali imaju to (Bat, etc.)...

oliver
21. 02. 2007., 02:14
ma, detach mi ne treba. ako mi ne treba attachment, uglavnom mi ne treba ni mail, a da ih cuvam odvojeno... kad-tad cu zeznam putanje :)

the bat je munja, sa 22k mailova ne radi nista sporije nego dok je bilo par stotina... "ludo, burazeru, ludo" :) danke mucho za prijedlog!

jedino sam se malo iscimao prilikom importovanja .eml fajlova, nesto se tripovao kad mu sutnem sve odjednom ("can not read xyz" i sl.) pa sam morao u turama od po par hiljadu-dvije :)

Denis_Radenkovic
21. 02. 2007., 07:10
Konkretna cifra: 20-30 hiljada po folderu.

Vama nije problem client vec sto ne cistite redovno :1049:

...sala ;)

Mr.Paja
21. 02. 2007., 08:40
Još jedna preporuka za The Bat! :1043:

bNasty
21. 02. 2007., 14:13
Sad na Macu korisim Mail. Pristojan email klijent, ima sve opcije koje očekujem od jednog email klijenta plus je manje više default za Mac pa ima tona proširenja i integracija (adresar, kalenrad, 3rd party aplikacije).


Josh kad bi znao da pravilno radi sa IMAP-om bio bi savrshen. Morao sam da ga zamenim za TB na Mac-u jer nema sile da uopshte vidi ijedan folder unutar .INBOX-a. Pop3 mod i svi moguci dodaci mi trenutno nishta ne znache jer sam sav mail prebacio na getmail/maildrop/dovecot IMAP kombinaciju na home serveru.


Kad vec pominjete TheBat - pred rukovanja gomilom mejlova, kako se ponasha u IMAP modu, ako je iko probao?

Takodje, da li je iko probao Sylpheed (ili forkovan Claws Mail)? Kako se to ponasha u slichnoj situaciji?

Dionis6
23. 02. 2007., 07:08
redom po vrednosti: eudora, pando, the bat..