PDA

Pogčedajte punu verziju : sIFR i problemi sa IE


ivanhoe
28. 02. 2007., 03:25
[stavio sam ovde posto je problem u aktivaciji sIFR, a ne u flashu, pa mi je logicnije da ide po Javascript forum..]

Kako da namestim sIFR da radi sa IE bez da mi iskace ono glupo Eolas upozorenje "Press OK to continue." Takodje povezano sa ovim je da na nekim masinama IE ne prikaze nista, ni flash ni plain text.. meni se ovaj problem pojavio od kako sam stavio multiple IE na masinu, ali i klijent mi se zali da ne vidi naslov kod njega, znaci problem je siri...na nekim masinama zacudo radi normalno, mozda ima veze i sa verzijom flash plugina, dunno..

Elem, posto sam ja ocigledno glup za ove napredne tehnologije, jel moze neko da mi objasni detaljno sta da uradim da dodam sIFR tako da radi i u IE? :1064:

Dragan Babić
28. 02. 2007., 09:13
Nisam nikada koristio sifr, ali probaj ovo - the new kid on the block - http://www.swfir.com/. Radi jako lepo sa elastičnim i (pretpostavljam) liquid layoutima.

jablan
28. 02. 2007., 10:10
FIR i sIFR su dve različite stvari...

Dragan Babić
28. 02. 2007., 11:47
@ jablan: Hence the offtopic ;)

ivanhoe
28. 02. 2007., 12:11
FIR je super stvar, ali nazalost meni ne pomaze.
Dizajner je zapeo da ima naslov u nekom sumanutom fontu, a u pitanju je dinamicki text iz baze.. tako da moram sIFR da koristim..

trenutno sam resio problem u stilu Alexandara Makedonskog, tako sto sam iskljucio skript za IE, a na ostalim browserima radi... ali koliko vidim ljudi na netu tvrde da im sve lepo radi, pa bih voleo da mi neko pojasni kako se pravilno ukljucuje sIFR u dokument, posto mozda gresim negde.

Ja sam uradio sledece:
1) dodao sam ona 2 CSS-a i sifr.js u head dokumenta
2) dodao sam replace komandu u dokument pri kraju dokumenta (iza elementa koji treba zameniti):
<script type="text/javascript">
if(typeof sIFR == "function"){
sIFR.replaceElement("#sifrhead", named({sFlashSrc: "/sifr/bellevue.swf", sColor: "#4677a6",sFlashVars:"textalign=center"}));
}
</script>
Sa ovim lepo radi u FF i OPeri, ali ne i u IE...

U helpu se pominje mogucnost da se replace doda u sifr.js, i da ce onda navodno da se izvrsi tek na onload. Ovaj deo mi bas nije jasan, gde tacno u sifr.js dodati sIFR.replaceElement() ? Da li ispred sIFR.Setup() ili iza ? Ili treba dodavati u onu ogromnu funkciju?

Br@nkoR
28. 02. 2007., 13:03
Hmmm..
Probaj da umesto:

/sifr/bellevue.swf

Staviš:

sifr/bellevue.swf

ili

./sifr/bellevue.swf

nixa
28. 02. 2007., 13:07
Imao sam ja tih problema,iskreno odustao sam ...mrzelo me da se cimam sa njihovim js-om.

Koliko sam ja video u rendered source ... on na <object> tag stavlja kroz style width i height .... totalni zbun ....javite ako ste nasli workaround ...

jablan
28. 02. 2007., 13:15
Hm, nije li ideja da se SIFR primeni na sve naslove npr. tipa H2, tj. da ne moraš da eksplicitno zoveš replaceElement za svaki tekst... Ja bih sve to uradio u onload event handleru.

milano
28. 02. 2007., 13:29
[stavio sam ovde posto je problem u aktivaciji sIFR, a ne u flashu, pa mi je logicnije da ide po Javascript forum..]

Kako da namestim sIFR da radi sa IE bez da mi iskace ono glupo Eolas upozorenje "Press OK to continue."

Ja sam koristio sIFR xxx puta bez vecih komplikacija.

Sto se tice upozorenja "pres ok to continue..." ako se ne varam to je u ie zuta traka koja se pojavljuje na vrhu?
Kod mene je ta traka iskakala samo kad radim preview stranice u lokalu na kompu, kad se stranica okaci na server sve radi kao sat.

Drugi problem, da na nekim masinama sifr ne prikaze nista nisam imao.

Da bi sifr radio potreban je flash 6 plugin.

Oko implementacije koda ja bas i nemam sta da kazem, ja sam uradio sve kakio pise u uputstvu. Mozes da pogledas na mom sajtu: http://www.milanogw.net/

ivanhoe
28. 02. 2007., 15:09
Sto se tice upozorenja "pres ok to continue..." ako se ne varam to je u ie zuta traka koja se pojavljuje na vrhu?
Kod mene je ta traka iskakala samo kad radim preview stranice u lokalu na kompu, kad se stranica okaci na server sve radi kao sat.

ne ne, to sto ti pominjes je upozorenje zbog javascripta u localu... ja dobijem veliki ruzni dijalog (kao alert da si uradio) i to se javlja zbog tzv. Eolas patch-a (Ms je izgubio tuzbu oko patenta pa je morao da ubaci tu glupost).

Uzgred isto mi se desava i sa tvojim sajtom, evo ti screenshot, da vidis o cemu pricam:

EDIT: btw, Emile, jel znas da ti dvaputa pozivas sIFR.replaceElement() za iste elemente, ali sa razlicitim parametrima? Jednom direktno iz strane (tako sam i ja uradio) i jednom iz externog fajla headings.js ... probacu i ja da pozovem dvaput replace, posto mi se na tvojoj strani prikazu bar neki naslovi, kod mene nece nista...

jablan
28. 02. 2007., 15:25
ja dobijem veliki ruzni dijalog (kao alert da si uradio) i to se javlja zbog tzv. Eolas patch-a (Ms je izgubio tuzbu oko patenta pa je morao da ubaci tu glupost).
Nisam znao do sad za taj problem, evo ga opis i workaround:

http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/workshop/author/dhtml/overview/activating_activex.asp

Dakle, koliko kapiram tekst, dovoljno je da poziv javascripta koji menja tekst flashom prebaciš u spoljni javascript fajl, umesto što ga zoveš direktno iz html dokumenta.

milano
28. 02. 2007., 15:55
ne ne, to sto ti pominjes je upozorenje zbog javascripta u localu... ja dobijem veliki ruzni dijalog (kao alert da si uradio) i to se javlja zbog tzv. Eolas patch-a (Ms je izgubio tuzbu oko patenta pa je morao da ubaci tu glupost).

Uzgred isto mi se desava i sa tvojim sajtom, evo ti screenshot, da vidis o cemu pricam:

EDIT: btw, Emile, jel znas da ti dvaputa pozivas sIFR.replaceElement() za iste elemente, ali sa razlicitim parametrima? Jednom direktno iz strane (tako sam i ja uradio) i jednom iz externog fajla headings.js ... probacu i ja da pozovem dvaput replace, posto mi se na tvojoj strani prikazu bar neki naslovi, kod mene nece nista...

To sto se kod mene sifr poziva 2 puta je greska, tako da verujem da neces time resiti problem.

A sto se sifra generalno tice, moj sajt se provlacio po raznim css galerijama, i jedini problem koji su ljudi nasli je da se kod opere sa nekim specificnim flash pluginom sve oko naslova zdrnda, ovo sa upozorenjem prvi put vidim, a video sam svoj site sa raznih racunara.

Mozda je do verzije sifra koji koristis, ja koristim neku staru sIFR2.0rc3, i tu mi sve radi, probao sam jednom da skinem noviju verziju, pa tu nije nesto radilo, i ja nisam hteo da se preterano bakcem time, jer mi rc verzija koju imam dobro sljaka.

U krajnjem slucaju mogu da ti posaljem moju verziju gde sve radi sa primerom, pa ti uradis samo copy/paste.

Btw, na mom sajtu, jel vidis sve naslove normalno? Ako ne, zamolio bih te za ceo screenshot cisto da vidim gde su problemi.

Oko onog upozorenja sto iskace, da nije to mozda do nekog specificnog podesavanja ie-a ili mozda do nekog softwarea koji vi programeri instalisete na kompove tipa .net ili nesto slicno?

Za taj .net, cisto laicki, ja sam par puta bio prinudjen da ga instaliram jer je bilo par programa koji nece da rade bez njega i uvek su mi se posle instalacije istog desavali razni problemi sa os-om.