PDA

Pogčedajte punu verziju : Video software


blogowski
05. 03. 2007., 10:42
Da li neko moze da neki savet koji software bi bio najlakse za koristenje u lepljenju titlova. U stvari potrebe su mi da izvucem video iz kamere i na njega nalepim titlove (prevod). Usput stavim uvodnu i odjavnu spicu i prebacim sve na na YouTube.

Znaci neki software sto jednostavniji za rukovanje bez puno perverzija, samo da moze da mi odradi taj deo posla.. Sta predlazete, savetujete...

zextra
05. 03. 2007., 11:15
Windows Movie Maker :)

Najjednostavniji je, imas ga na svakoj windows masini, mozes da uradis capture pomocu njega, dodas titlove, seces, lepis, dodas efekte, exportujes u vecinu formata (divx 3 ti je sasvim dobar za to sto ti treba).

misk0
05. 03. 2007., 11:56
Mislim da ti i VirtualDub moze pomoci u tome i jos mnogo cemu drugome.

bluesman
05. 03. 2007., 14:15
Subtitle Workshop - cuva ti u svim subtitle formatima. Ali nisam te ukapirao da li hoces da subtitle bude poseban file ili da bude embedovan. Ako hoces ovo drugo, mozes da uradis u subtitle workshopu i onda da capture-ujes movie sa nekom alatom koji ih "zalepi" na video. Mislim da VirtualDub to moze.

Milos Vukotic
05. 03. 2007., 15:44
Moj glas za Windows Movie Maker, iznenadjujuce dobar i upotrebljiv program.

blogowski
05. 03. 2007., 19:29
Nema nesto jednostavnije od Movie Makera :))

Igrao sam se sa njim svoje vremeno bas sa titlovima, nekako mi nije bio friendly za to. Sada cu probati da ga jos jednom pretresem, hvala svima..

@bluesman
da, subtitle treba da bude zalepljen. video ce biti eksploatisan samo na youtubeu (i sl. servisima)