PDA

Pogčedajte punu verziju : Umro mi MySQL


oliver
08. 03. 2007., 15:18
2013 Lost connection to MySQL server during query

:1027:

Servis je startovan, ali nema sanse da se konektujem. Bez problema mogu da mijenjam konfiguraciju, povecao sam connection limit (uglavnom je to problem, ako sam dobro zakljucio na osnovu onoga sto sam procitao o tome na netu, ali nema poente jer ni nakon restarta kompletnog racunara, ne mogu da pristupim), je l' ima spasa osim upgrade?

MySQL je 4.1, radio je k'o sat vise od godinu dana... nista "ekstremno" nisam radio nocas, nema ogromnih baza ni tabela.

Je l' ima neki "offline" checker koji ce da projuri kroz baze/tabele? Anything :1027:

oliver
08. 03. 2007., 16:40
Znaci, ne vjerujem.

Scenario ide ovako:
- Imam BitDefender, ali nije uvijek upaljen. Ima 4 servisa koji su startovani automatski, i kad nije pokrenut sam BitDefender, s tim sto sam ih ja disable-ovao i startujem ih samo kada hocu da precesljam C:\, poslije opet pogasim
- Prije 2 dana zove drugar i kaze da mu je sve i jedan .exe fajl bio inficiran nekim virusom, pa da skeniram i svoj komp za svaki slucaj jer smo bili u LAN-u par dana ranije.
- Nakon skeniranja ostavim BitDefender da radi realtime (nista sumnjivo nije nasao, ne znam zasto sam ga ostavio)
- Danas, prije nego sto sam uzeo da radim bilo sta, ugasim BitDefender u tray-u (servisi su ostali!)
- Ne radi MySQL

Sta se desilo? Pretpostavka, poprilicno sam siguran da je ispravna:
BitDefener ima firewall koji "pita" da li zelis dozvoliti toj_i_toj aplikaciji da radi to_i_to cim ona nesto krene da radi. E, posto je BitDefender bio ugasen, "nije imao ko da me pita" i onda su sve konekcije na 127.0.0.1:3306 bile automatski blokirane... Sasvim slucajno sam provalio sta se desava, jer sam u medjuvremenu instalirao MySQL 5, jos svasta cackao i onda opalim restart komplet masine. Palim MySQL-Front, kad ono BD pita "Application MySQL-Front is trying to bla bla, Yes/No".

Naravno, obje verzije rade kako treba...

Hvala na paznji :) :)

ivanhoe
08. 03. 2007., 21:55
to vecina firewall aplikacija radi tako, verovatno da bi se zastitili od napada. Ako neko ubije aplikaciju, servisi i dalje blokiraju saobracaj...

inace mene je to izludjivalo kod ZoneAlarma, jer kad upalis program koji radi u fulscreen modu on predje u neki silent mode, da ti ne bi smetao, ali tada bez pitanja blokira sve sto nije explicitno dopusteno. Ja to naravno nisam znao, i nikako mi nije bilo jasno zasto mi se net ponasa cudno kad god upalim TV ili pustim film

jablan
08. 03. 2007., 22:57
Ja nikako da ukapiram šta to 3rd party firewalli imaju što ovaj koji se dobija uz winXP nema?

bluesman
08. 03. 2007., 23:19
Više mogućnosti? :)

andrej
08. 03. 2007., 23:45
Ja nikako da ukapiram šta to 3rd party firewalli imaju što ovaj koji se dobija uz winXP nema?

Windows (Vista) Firewall je dvosmerni firewall, za razliku od onog ugrađenog u XP SP2; no, opet, ne pokriva izlazne konekcije do kraja.http://www.vesic.org/blog/tehnologija/vista-1-0/

I ja sam se pitao.