PDA

Pogčedajte punu verziju : molio bih pomoc oko ugovora...


dee
12. 03. 2007., 22:44
posto nemam neko iskustvo s ovim, a eto me u situaciji da me covjek trazi da potpisemo ugovor o suradnji, molio bih iskusnije, ako netko ima par minuta vremena i volje, da prolete kroz tekst i kazu mi jel ovo uobicajeno, stoji li, ima li zamki, itd itd? prosto, potpisati ovako ili nesto dodavati, traziti, itd itd?

prilazem tekstove ugovora.

hvala unaprijed

PS.
napomena, covjek/firma je iz USA

McKracken
12. 03. 2007., 23:36
Za pocetak trazi da ugovori budu popunjeni ispravno a ne sa greskama (npr datumi se razlikuju itd).

Oba ugovora su prilicno standardni besplatni ugovori skinuti sa mreze, ali onosto bode oci su nepreciznosti u delovima koji su dodati naknadno (npr: nacin placanja: WesternUnion i Check a zatim kaze da je placanje putem Wire transfera na osnovu fakture koju ne mozes da das kao fiziko lice niti ona moze biti placena WesternUnion transferom.)

Pored toga, nista nije posebno definisano (primer: fakture su plativu u roku od 14 dana od prijema. Koji metod slanja fakture? Emailom ili fizicka kopija?)

dee
13. 03. 2007., 00:01
hvala na odgovoru.

ok, dakle ispravit nepreciznosti, to jasno.

a od ovog sto kazes da nista nije posebno definirano, ima li nesto sto nije spomenuto a bitno je da ubacim? (pored ovog sto si naveo o nacinu slanja faktura)

ispricavam se ako zakeram, ali ovo mi je prvi susret s tim stvarima pa da ne zujim.


hvala jos jednom
poz