PDA

Pogčedajte punu verziju : Collapsible fieldset; molio bih komentare


Ilija Studen
22. 03. 2007., 22:15
Napravih jedan mali jQuery plugin. Skript uzme fieldset element i nakači na njega svo potrebno ponašanje kako bi isti mogao da se collapsuje i expanduje. Prilično korisna stvar kod dugačkih formi...

Primeri: CollapsibleFieldset for jQuery (http://ilija.biz/projects/collapsiblefieldset/)

Ne morate se previše igrati sa primerom, samo pogledajte da li radi. Ja sam ga probao u IE6, IE7, FF 2.0.0.3 na Macu i PC-ju, Safari 2.0.4.

IE6 i IE7 mi ne rade baš kako treba, pa bih molio da vi probate. IE6 mi pokazuje crni border kod elementata (ne bi smeo, ali mislim da je ovaj moj keširao CSS), dok u IE7 ne radi drugi primer a trebalo bi. Pošto imam standalone IE7 ne znam da li je do toga. Da li kod vas radi?

Mrlja
23. 03. 2007., 02:06
Radi FF, IE6.
IE6 ima border na collapsed. :(

kalkulus
23. 03. 2007., 03:08
Opera 9 radi

Dragan Babić
23. 03. 2007., 10:06
Super deluje, pretpostavljam da ovo može da se primeni na bilo koji element, a ne samo na fieldset?

Ilija Studen
23. 03. 2007., 10:15
Za sad je napravljeno da može samo na fieldset. Koji još HTML element jasno razdvaja title i body deo da bi na njega ovo bilo primenjivo?

Sad kad razmislim ne bi bilo većih problema da se kači na bilo šta samo dok se prati konvencija da je prvi element title a ostali elementi čine body (plugin ih sam wrapuje u jedan div). U tom slučaju je malo teže stilizovati border na vrhu, ali to prepuštam CSS majstorima :)

BrainDamage
23. 03. 2007., 12:25
Radi FF, IE6.
IE6 ima border na collapsed. :(

same here. znaci, nije cache problem. go fix :)

Ilija Studen
23. 03. 2007., 16:43
Yep, good to know :) Zato sam prvo i postovao ovde pre nego što okačim to na blog...