PDA

Pogčedajte punu verziju : Počeo sam da blogujem, evo prvog teksta


istok
24. 03. 2007., 10:05
Pozdrav,

Nakon definitivnog raskida sa Flash razglednicama na netu, polako ulazim u ove teme. Jedan od koraka je i moj blog, evo i prvog teksta. Baš me zanima šta vi mislite o ovome:

Spamming 2.0 - Tagged.com (http://www.istokpavlovic.com/blog/?p=5)

dinke
24. 03. 2007., 11:08
Ja mislim da bi DPT bilo vrlo interesantno mesto kada bi svako otvorio po jednu temu za svaki post na svom blogu.

misk0
24. 03. 2007., 11:48
Svaka cast!

Iskreno, i ja sam vec 2 maila dobio ovakve vrste. Uradio sam samo 'Yes' i kad sam vidio sledeci ekran odustao sam. Buduci da nije bila neka posebna 'reklama' pitao sam se 'a cemu sluzi ovo'? Medjutim, nisam bio uporan kao ti da skontam cijeli mehanizam. Ti zapravo, dajuci mi svoj acc i pass od google-a, dozovoljavas mu da exploatishe tvoju address book za spamovanje. Sad, vjerovatno je negdje u terms and conditions (koje btw niko ne cita) napisano da im ti to 'dozvoljavas' ali poprilicno hinavska i supacka politika.

Eniac
24. 03. 2007., 13:06
ja sam dobio jedno 50... mrzim tagged zbog toga

nixa
24. 03. 2007., 14:27
na stranu to sto nije bas ovde tema to sto si ti otvorio blog,nisi trebao da ga radis na engleskom ....

istok
24. 03. 2007., 14:38
Ja mislim da bi DPT bilo vrlo interesantno mesto kada bi svako otvorio po jednu temu za svaki post na svom blogu.

Gosn Dinke, slažem se. Najavio sam da sam otvorio svoj blog, konkretan post je tu samo da popuni temu.

Ja pišem jako kvalitetne i zanimljive tekstove, i siguran sam da će oni biti od pomoći ljudima na forumu, baš kao što su i meni mnogi vaši pomogli da uđem u sve ovo.

Poljubac! :)

istok
24. 03. 2007., 14:41
na stranu to sto nije bas ovde tema to sto si ti otvorio blog,nisi trebao da ga radis na engleskom ....

Što bre? Kakve ima veze?

P.S. Ako sam omašio sekciju, izvinjavam se, nek prebaci neko u Ćaskanje ili šta god. Nemam još uvek osećaj za DPT.

nixa
24. 03. 2007., 14:47
pa više je za opušteno,pošto ti je prvi post ... .

a što se tiče engleskog .... oh well ... mislim da ako si naspustio flash comunity i hoceš da pišeš o tvojim saznanjima i razmišljanjima o nečemu bi bilo bolje da to sročiš na srpskom, iz prostog razloga na engleskom je već viđeno mnogo stvari.

dinke
24. 03. 2007., 14:57
Otisli smo u offtopic.

Poenta je da, ako mislis da si napisao nesto kvalitetno na svom blogu(a slazem se da jesi), jednostavno pastujes tekst sa svog bloga ovde, ili nam barem kazes u par reci o cemu se radi, i linkujes na svoj blog. Ovako ispada da je tema posvecena prestanku bavljenja flashom i otvaranju bloga, a ne tagged servisu. Iskreno, da nisam procitao tekst sa linka, verovatno bi temu i obrisao.

Denis_Radenkovic
24. 03. 2007., 15:06
...nisi trebao da ga radis na engleskom .... Agree :)

istok
24. 03. 2007., 15:20
E, vi slobodno recite ako previše pišem. Evo dobre teme, zašto ne blog na engleskom. Ja recimo smatram da je bolje da pišem na engleskom nego na srpskom jer u prvom slučaju može da me pročita jedno pet-šest miliona ljudi, a u drugom milijardu ljudi.

Otvoriću posebnu kateogoriju na blogu koja će biti na srpskom i tu će biti tekstovi vezani konretno za domaće tržište i net, mada njih planiram svega 10%.

E sad, ne znam, možda negde grešim? Recite mi!

nixa
24. 03. 2007., 15:24
Na DPT-u postoje dosta ljudi koji su svoj blog startovali kao srpski a kasnije su prebacili i na engleski jer su jednostavo imali nešto da kažu što dosad nije rečeno na tom tržištu. Pravi primer takvog blogera je Dragan Babić.

Ako već imaš taj teret da opravdaš svoje postojanje u tržištu o kome pišeš bolje bi bilo da se prvo opravdaš i dokažeš na lokalnom tržištu nego na svetskom,mada sve to može da bude samo moje vidjenje stvari.

I da ... ne postoji faktor previše pišem .

Eniac
24. 03. 2007., 16:03
Cinjenica je da dosta ljudi zna engleski ali opet treba izaci celoj zajednici u susret. Tih par milijardi koje si spomenuo imaju i mnogo vise drugih izvora informisanja, tako da ne znam koliko ces se ti osladiti od njih... pogotovu sto imas gomilu textova o tagged networku i o slicnom fenomenu. Kljucna rec - POZICIONIRANJE. Jedini razlog je mooozda adSense.
U svakom slucaju podrzavam inicijativu, svaki novi blog donosi nesto novo i kao takav zasluzuje paznju...

kodi
24. 03. 2007., 16:34
a mozda je najbolje da napravis dvojezicni blog, opustenije stvari pises na sr, a ono sto vise naginje ka profesiji pises na en i/ili sr

borstale
24. 03. 2007., 16:35
Važno da su tekstovi dobri, svejedno na kom su jeziku. Kad je tema IT više volim blogove na engleskom. Kad je u pitanju Severinin video :) onda mi je svejedno :)

mungos
24. 03. 2007., 18:01
Ajde, evo vam ekskluziva :)
Istok će biti jedan od 14 autora na novom Biznisblogu, daklem objavljivaće tamo tekstove na srpskom. Zadovoljni? ;)

Eniac
24. 03. 2007., 18:18
Važno da su tekstovi dobri, svejedno na kom su jeziku. Kad je tema IT više volim blogove na engleskom. Kad je u pitanju Severinin video :) onda mi je svejedno :)

Sta fali Severininom videu? Hoces da kazes da nije bolji od prethodnog :1064:

dinke
24. 03. 2007., 18:26
a mozda je najbolje da napravis dvojezicni blog, opustenije stvari pises na sr, a ono sto vise naginje ka profesiji pises na en i/ili sr
I srozas Google PR za jedno 2 poena :(

kodi
24. 03. 2007., 18:32
I srozas Google PR za jedno 2 poena :( imas negativna iskustva??? zar ni malo ne pomaze kada se odvoji blog/en/ i blog/sr/ ?? ili bi bilo mnogo bolje en.blogdomain i sr.blogdomain ?

dinke
24. 03. 2007., 20:30
Da, ja licno bih ti preporucio ovo drugo resenje (ovo prvo ja furam na svom blogu i pokazalo se kao lose).