PDA

Pogčedajte punu verziju : Adobe CS3, paketi, cene...


Ilija Studen
27. 03. 2007., 10:50
Koga zanima šta će Adobe izbaciti do kraja godine može da pročita ovaj tekst:

http://theappleblog.com/2007/03/26/cs3-biggest-release-in-adobes-history/

Baš je čudno čitati Adobe Flash CS3, Adobe Dreamweaver CS3...

Zabavno će biti za par godina. Nekim novim klincima to će biti sasvim normalna stvar, a mi ćemo biti "matore prdonje" koji se sećaju vremena dok je Macromedia postojala. Kako se stvari okreću... :D

cvele
27. 03. 2007., 12:21
Zanimljivo je dosta to koliko sam ja bio naviknut na DW... prakticno mi nista nije odgovaralo drugo osim njega. Danas jednostavno nemogu da radim u njemu. Deluje mi previse glomazan sa gomilom nepotrebnih stvari i sa manjkom nekih zaista korisnih stvari (npr pracenje definicija funkcija, pojavljivanja istih...)

Ranije bih bio medju prvima koji bi saznao za CS3 a iskreno sada mi je sve to bezveze i nekako (u podsvesti) dozivljavam DW isto kao i frontpage.

Navike su mocna stvar sve u svemu.

Trenutno sam navucen na PSpad, cekajuci intype.

jasmanac
27. 03. 2007., 13:12
Ja ne menjam DW od kako sam poceo da se bavim ovim poslom (nekih 7 godina).

Ilija Studen
27. 03. 2007., 13:13
Od Adobe alata koristim zamo PS i sviđa mi se šta su uradili sa njim. Prvo, radi na Intel Macu, drugo nije žderonja kao CS2, treće interfejs je unapređen. Betu koristim već tri meseca i sve radi kako i očekujem. Moje potrebe nisu velike i funkcije koje koristim (seckanje i reckanje gotovih PSD-ova koje mi dizajneri pošalju) su manje više iste od verzije 6, ali mi se ipak sviđa šta su uradili sa okruženjem. Jedan od najkompletnijih i najstabilnijih alata uopšte.

noviKorisnik
27. 03. 2007., 22:45
Gde je sad onaj matori što viče da je HomeSite zakon? (eto, slažem se i ja :-)

nixa
27. 03. 2007., 22:56
Cvele , DW je okej ako se drzis front end-a ....ali za neke ozbiljne stvari je vise nego smesan ....

Sto se tice ostalog CS3 paketa ... ovo stvarno izgleda impozantno ...

bluesman
27. 03. 2007., 22:59
Gde je sad onaj matori što viče da je HomeSite zakon? (eto, slažem se i ja :-)

Pa ja neću da vam kvarim zabavu, ali DW je krsh, Zend malo manji krhs (vade ga uglavnom 3rd party tools)... Homesite je konza ... što kaže Ilija "matore prdonje" se sećaju kada je Dreamveawer bio Macromedia proizvod, a matuzalemi se sećaju kada je Homesite bio Allaire proizvod a Page Maker bio Aldus-ov.

Eniac
27. 03. 2007., 23:14
tako je to u modernom biznisu... svojevremeno sam plakao kad je LG kupio Teac... eh zivote lutalico

Ilija Studen
28. 03. 2007., 09:37
Zend malo manji krhs (vade ga uglavnom 3rd party tools)

Jesam li ja tu nešto propustio? Razumem da ga neki ljudi smatraju kršem, ali nešto sam sigurno propustio u vezi 3rd party alata... ZS je proširiv? Ili?

dinke
28. 03. 2007., 10:07
Ilija, ote mi rec iz usta :) 3rdparty? wtf?

BrainDamage
28. 03. 2007., 13:05
Ma, to je ono kad mu se spavalo (http://www.devprotalk.com/showthread.php?p=32935#post32935) :)

bluesman
28. 03. 2007., 14:19
Ne spava mi se sada toliko :) Najbolje u Zendu je to sto ima integrisan PHP documentator + jos nekoliko sitnih alata koji nisu oni pravili. Zato se zovu 3rd party tools? Sta je nejasno :1022: :1079: ?