PDA

Pogčedajte punu verziju : Novi DPT dizajn, DPT kalendar i slično :)


Ilija Studen
28. 03. 2007., 14:26
Samo da pitam da li ga iko ovde koristi? Upravo sam postovao Case Study Day kao događaj (13. april, Novi Sad), ali ne verujem da ljudi uopšte overavaju kalendar.

Podforum "Dešavanja" gde se postuju datumi raličitih dešavanja, posetioci mogu da komentarišu, kače fotke nakon što je dašvanje gotovo itd bi mnogo više odgovarao IMO.

jasmanac
28. 03. 2007., 15:00
Iskreno, ja uvek dolazim sa bookmarkovanim linkom na 'Nove poruke' tako da nikada ne gledam te stvari ali su korisne u svakom slucaju.

Ilija Studen
28. 03. 2007., 15:07
Iskreno, ja uvek dolazim sa bookmarkovanim linkom na 'Nove poruke' tako da nikada ne gledam te stvari ali su korisne u svakom slucaju.

Ukoliko bi bio podforum diskusije sa tog podforuma bi se takođe nalazile na stranici sa novim porukama. Nema šanse da promašiš :)

bluesman
29. 03. 2007., 00:50
Napravio sam neki plugin, hajde vidi da li ti ovo odgovara:

Promeni temu u DPT 2.0 Beta
Videces ispod levog menija 2 stavke "Events" i "Tech News".

Events je ono sto si trazio?

Osim toga, za svaki event mozes da postavis reminder...

bluesman
29. 03. 2007., 01:08
BTW, ne laje kera zbog sela... :) Ako je toliko važan event, stavićemo ti i banner :)

kodi
29. 03. 2007., 01:50
hey, super je ovo :)
(dpt 2.0 beta)

edit: evo ga bug ->

bluesman
29. 03. 2007., 02:02
Ma znam, ima ih jos dosta (zato je i beta)... ovaj vb je sve samo ne "customizable"... Treba na 16 mesta da promenis da bi jedna jednsotavna stvar radila kako treba.

Ilija Studen
29. 03. 2007., 08:52
BTW, ne laje kera zbog sela... :) Ako je toliko važan event, stavićemo ti i banner :)

Pa nije baš tako (mada, ima i toga :D ). Sad sam po prvi put sam sad koristio kalendar na DPT i video da nećeš naleteti na njega ni za milion godina ako ne znaš da postoji. Takođe, ako ga ne proveravaš ručno nikada nećeš znati šta se dešava. Dešavanja se prikazuju na naslovnoj stranici i to samo na dan kada je samo dešavanje kada je već kasno da bilo šta uradiš ako imaš želju da ga posetiš. Stvarno ne kontam zašto vB ekipa celu stvar tako šuntavo rešila.

Nova tema mi se sviđa. Sidebar ne bi trebao da bude na svakoj stranici i ne vidim zašto poentu tech news sekcije. Uzmi pa izlistaj najsvežije skupljene unose iz web dev sekcije sa blogotka i super... Imaće više smisla nego vesti sa Yahoo! IMO. Ne znam kako izgleda na manjim rezolucijama, ali možda sidebar i nije najbolja forma za ovo? Jeste ako se prikazuje na svim stranicama, ali ako evente i vesti prikazuješ samo na naslovnoj onda može i drugačije da se reši.

Ilija Studen
29. 03. 2007., 09:03
Visited linkovi: crni, bez underlinea. Apsolutno neuočljivi unutar blokova teksta (npr linkovi u porukama i slično).

bluesman
29. 03. 2007., 09:23
Ne slažem se ni malo, već sam se raspitivao kod 20-ak ljudi, većina misli da su tech vesti sa yahoo korisan dodatak najviše zbog toga što ne čitaju svi sve žive feedove na net-u, većini je DPT jedno od tek nekoliko sajtova na koji redovno dolaze, samim tim većinu tih vesti ne bi nikako ni primetili. Ja lično mislim da je vrlo interesantno i već sam pročitao par vesti koje su mi bile interesantne. Znači nisu svi subscribed na 5000 feed-ova i zatrpani vestima, ovako je diskretno i "pri ruci", kome odgovara - click, kome ne odgovara - ignore.

Mogu da dodam i neki checkbox tipa "skloni vesti" ako nekoga baš toliko "zamara".

Taj "sidebar" je samo 160px širine, znači manji nego na 95% web sajtova, ostatak je za forum, tako da nikako ne mislim da zauzima previše mesta.

To za blogodak sam već pričao sa dinketom juče, nije loša ideja... mada... nisam baš 100% siguran, i na blogotku već ima dosta noise, nečega što bi bilo offtopic u odnosu na samu ideju ovoga foruma. Šta bi nekoga interesovalo da se lista tamo recimo moj post sa mog bloga u kojem ja (kao i obično) pljujem telekom ili neke slične retarde. Možda da napravimo jedan opšti feed sa nekih blogova koje mi "želimo", znači da se doda neki agregator koji će samo da kupi naslove sa striktno dev / business / it blogova.

kaizen
29. 03. 2007., 09:51
bolje bi bilo kada bi moderatori npr, unosili vesti... unesu naslov na srpskom i linkuju...

Ilija Studen
29. 03. 2007., 09:55
Moje mišljenje je da se tech vesti ne uklapaju. Takođe ne bih išao ni na bilo šta što nije automatizovano i zahteva vreme od strane administratora, moderatora, članova, bilo koga.

Stoji za Blogodak i noise (tako je sa svakim agregatorom), ali po meni je to mnogo bolja varijanta od Yahoo! tech news pošto o istom trošku:

1. prikazuješ par najsvežijih unosa iz web dev sekcije
2. te članke je verovatno napisao neki član DPT-a tako da je i offtopic (noise) manje-više OK
3. u isto vreme promovišeš blogodak na malo elegantniji način od prostog kačenja banera.

Eto... Kao što rekoh, jedno mišljenje u min 20, samo je javno :)

Btw, podforumi Linkovi je OK. Kače se samo stvari za koje smatraš da su vredno pomena i otvaranja nove teme. Nekad se razvije fina diskusija, nekad ne, ali većina opet overi link.

cvele
29. 03. 2007., 10:14
mogu reci da je simpa.... samo da bi bilo ok koristiti daj promeni malo dizajn samih foruma :)

Ivan
29. 03. 2007., 10:28
I ako moze sidebar da se prebaci na desnu stranu, ovako mi "smeta" dok citam forum.

Dragan Babić
29. 03. 2007., 10:52
Gorane kao što ti rekoh ranije - ne bih stavljao sidebar na svaku stranicu već samo na homepage, da ta stranica konačno počne da služi nečemu, ja je nisam otvorio jedno godinu dana ja mislim jer isto imam bookmark na http://devprotalk.com/search.php?do=getnew. Ako baš insistiraš da ostane na svakoj stranici šutni ga desno kao što je Ivan predložio.

Edit: ispravljeno levo u desno. :)

cvele
29. 03. 2007., 10:54
Gorane kao što ti rekoh ranije - ne bih stavljao sidebar na svaku stranicu već samo na homepage, da ta stranica konačno počne da služi nečemu, ja je nisam otvorio jedno godinu dana ja mislim jer isto imam bookmark na http://devprotalk.com/search.php?do=getnew. Ako baš insistiraš da ostane na svakoj stranici šutni ga levo kao što je Ivan predložio.

pa zar nije sada levo ?

Eniac
29. 03. 2007., 11:02
mislio je desno valjda... inace i mene malo smara ovo na svkoj strani... a i smara me Arial...

Dragan Babić
29. 03. 2007., 11:09
Jeste, mislio sam desno, izvinjavam se.

jasmanac
29. 03. 2007., 11:46
Jos jedan vote za desnu kolonu.

bluesman
29. 03. 2007., 12:05
@Ivan: na čemu ti to čitaš, očiju ti? Na telefonu? Kako može da ti smeta?

@Cvele: Dizajn samih foruma?

Ivan
29. 03. 2007., 15:10
@bluesman, citam obicno na "SAMSUNG SyncMaster 940bw" a smeta mi za to sto mi previse odvlaci paznju ... text u postovima je levo, previse blizu sidebar-a, dok desna strana ostaje prazna.

Mada je to mozda i zbog rezolucije (1440 x 900) ...

cvele
29. 03. 2007., 15:32
@Ivan: na čemu ti to čitaš, očiju ti? Na telefonu? Kako može da ti smeta?

@Cvele: Dizajn samih foruma?

Kada imam sidebar sa jedne strane i forume izlistane sa druge strane, izrazito bodu oci i nisu prilagodjeni ostatku (cak ni sami za sebe nebi mogli da prodju)

bluesman
29. 03. 2007., 18:36
promenio sam stranu, stavio sam na desno.

cvele i dalje te ne kapiram. Sta znaci "cak ni sami za sebe ne bi mogli da prodju"? Layout foruma je isti kao na drugim temama.

Peca
29. 03. 2007., 18:47
Ja sam na svom forumu hteo da uvedem levu kolonu, kao sto je do malopre bilo u ovom novom dizajnu.
Sada vidim da to niposto ne bi trebao uraditi :)

Mora desno, definitivno.
Ili bar profili sa avatarima da idu desno.

Kolona i profili levo - nikako.

Eniac
29. 03. 2007., 18:57
<razmisljamnaglas>fino izgleda kolona, verovatno imam najmanji monitor od svih i nemam nikakvih problema... ovakav layout je bolji cisto zbog stecenih navika da citas sa leve na desno shodno prioritetima... Jedino sto se ne uklapa kod ovih strana je malo razlicitosti u dizajnu strana, razlicit je hover kod linkova, ova crna od newsa je malo smor, bolje mozda da je neka sivoplava da se vise uklopi u dizajn... </razmisljamnaglas>

Peca
29. 03. 2007., 19:05
Meni je nekako sve mnogo sivo.
Vrati intezitet boja, kao na onom prethodnom dizajnu.

BrainDamage
29. 03. 2007., 19:49
Mislim da ce se bluesman pokajati sto je uopste poceo da se cima sa izmenom templejta (ako vec nije zazalio) :)

100 ljudi - 100 cudi, neces moci nikada da ugodis svima, mada i meni sada bolje "lezi" sidebar na desnoj strani - upravo iz razloga koji je Eniac naveo.

Meni jedino sto sada smeta jeste drugaciji stil za :visited. Tripuje me, jer na gomilu mesta nisam kliknuo na naslov teme nego na broj strane, ili last post ikonicu itd itd, pa imam sarenis od foruma i kad mi je realno stanje "all read" :) Forum je specifican jer na istim linkovima cesto ima novog sadrzaja, tako da (IMO) "visited" ne igra nikakvu ulogu. Dodje mi da kliknem na svaki link i da vratim "homogen" izgled :)

Edit: plus sto je u porukama isti a:visited kao i obican tekst. Cik pa pogodi sta je link ako si vec bio tamo :)

bluesman
29. 03. 2007., 20:35
Necu zazaliti jer ako se nikome ne svidi, onda cu samo ja da ga koristim. Ja sam na tom layoutu vec 2 nedelje, meni je vrlo ugodno i odmara me od onog web 2.0 sarenisa, gde god odes sto sarenije - to bolje. Smara. :)

mungos
29. 03. 2007., 23:31
Svidža mi se nadogradnja, ovako mi forum izgleda više tech i prilagođeniji Web pro ljudima. Bio sam na zelenoj "poljoprivrednoj" temi i veoma je opuštajuća, sad je ovo ponovo vraćanje na plavo-sivu kombinaciju, ali definitivno daću šansu ovoj kolornoj šemi jedno nedelju dana, pa da vidimo efekat.

p.s. Bluesman voli rounded corners :P :P :P

zark0vac
30. 03. 2007., 06:10
Meni se svidja ova tema sa sidebarom. Prvo mi je ubolo oci sivilo, presao sam sa plave teme, tako da nije neka prevelika promena, ali ipak je dosta sivlje. Mada, svidja mi se sidebar, da ima nesto `unikatno` DPT. :)

Ja bih da sam na tvom mestu samo dodao a:visited:hover { text-decoration:underline }

dejadj
30. 03. 2007., 09:02
Super je ovo.. Odmara a i tekst poruka mi sada dođe upadljiviji a time i lakši za čitanje!

Nekako su mi vesti van teme foruma!?! Mozda gresim? :1027:

Br@nkoR
30. 03. 2007., 13:08
IE 6, lista foruma, tema ili poruka se nalazi ispod sidebar-a :1027:

Ilija Studen
02. 04. 2007., 08:43
Da li vidite link (http://www.google.com) u ovoj poruci? Ajd uradite nešto povodom visited linkova u tekstovima...

[nq]
02. 04. 2007., 14:27
Wow, meni se bas svidjaju promene... :)
Mada bi ja to malo priblizio lokalu, umesto ovih stranih vesti nesto nase... tipa internodium.org

:1043: za Events (kalendar)...

edit: Podvucite posecene linkove!

zark0vac
02. 04. 2007., 15:37
^^Ako Boga znate :)

Eniac
02. 04. 2007., 21:40
ma bas je fora ovako... u potrazi za linkom... to nas blues testira... how far would you go :D

BrainDamage
05. 04. 2007., 13:37
Konacno! Dobili smo i underline i #80A0D0 :)

:beer:

bluesman
05. 04. 2007., 20:02
Zar nisam ja jedini koji ovu temu koristi? :)

Eniac
05. 04. 2007., 20:36
nisi... izgleda :D

robi-bobi
05. 04. 2007., 21:09
nisi nisi

tema je dobra, evo sad i kalendar (events) pratim :)
takodje, poruke od danas je na dohvat ruke, to mi je bas trebalo
nakon dodavanja stilova za link, nemam zamerki

funkcionalno i odmarajuce

bluesman
05. 04. 2007., 21:33
Evo jos malo "goodies".... Ove "tech news" nisu vise samo "tech news" nego pratim jedno 20-ak feedova, izmedju ostalih i internodium.org ... i prikazujem radnom po 3 grupe po 5 najnovijih ...

Ako cete da kazete "super" onda moze, ako cete da me pljujete - onda bolje da nista ne kazete :)

p.s. Taman mozete a predlozite feedove koje zelite da vidjate tu.

kodi
05. 04. 2007., 21:41
nesto te nece nasa slova na Internodium-u..

bluesman
05. 04. 2007., 21:49
Rekao sam da se javljate samo ako hocete da kazete "super", "bravo", "odlicno" ili nesto slicno. :)

robi-bobi
05. 04. 2007., 22:19
super :D

Dušan Dželebdžić
05. 04. 2007., 23:57
Bravo! :1036:

Jagoda
06. 04. 2007., 02:31
Odlicno :)

bluesman
06. 04. 2007., 03:42
E tako može... :D

BrainDamage
06. 04. 2007., 12:53
a, sta kaze
select count(*) from users where styleid = '8' and joindate != lastvisit
:)