PDA

Pogčedajte punu verziju : Ima li neko news skriptu... (diskusija o opadanju kvaliteta diskusija)


cvele
04. 04. 2007., 16:33
U pokusaju da se uklopim u nove trendove na dpt odlucio sam da agresivno pocnem da kopiram neke od clanova nebih li se osetio da vise "pripadam" ovde


Ima li neko neku news scriptu i koja je najbolja.

Pozdrav svima iz zajecara i milici iz 5-a

Dejan Topalovic
04. 04. 2007., 16:44
Pedofilu. :D

robi-bobi
04. 04. 2007., 17:04
U pokusaju da se uklopim u nove trendove na dpt odlucio sam da agresivno pocnem da kopiram neke od clanova nebih li se osetio da vise "pripadam" ovde


...
zaista ..

apelujem na clanove da majnje postuju linkove tipa: pazi koji youtube video sam nasao, ovakav mail sam dobio, startovala me neka klinka .....
na DPT dolazim direktno na search.php?do=getnew (http://devprotalk.com/search.php?do=getnew) i primecujem da je sve manje kvalitetnih tema a sve vise shkarta

naravno, ponekad nije na odmet procitati i nesto izvan DevPro-a, ali ponekad
ja bih radije da nema novih poruka, nego da trazim dev related teme u spisku

DPT definitivno ima opustenu atmosferu i cesto se upravo u oftopiku podele dobre ideje i saveti
to je lepo
ali sve dok se radi DEV related stvarima

jos uvek to nije stiglo zabrinjavajuce razmere i upravo zato se i javljam


poneka tema o pivu (ajd i vinu) je ok :) , ali opet: ne preterujmo

cvele, kazi kad nadjes tu skriptu, pa da je maznem i ja i obrisem copyright notice u footeru :D
P.S. milicu mi ne diraj :1031:

susjed
04. 04. 2007., 17:05
Moja preporuka je sNews.
http://www.solucija.com/

Pozdravljam cijeli 6.B, profesoricu i sve koji me čitaju.

cvele
04. 04. 2007., 17:20
ovakvim brutalnim premestanjem i reimenovanjem teme ista gubi na poenti... ;)

Ilija Studen
04. 04. 2007., 17:21
Pa ne znam šta si želeo: ozbiljnu diskusiju na temu povećanja šuma ili čisto da budeš duhovit ;)

nixa
04. 04. 2007., 18:25
ajde recite mi sta zelite tacno da se odradi,da li povecanje suma hocete da sprecimo tako sto cemo da sikaniramo nove clanove i napravimo invite only forum ili imate neku pametniju ideju :D

jablan
04. 04. 2007., 18:42
Ja lično mislim da nije problem u povećanju šuma, već u pomanjkanju dobrih tema. Ako nešto treba da se rešava, onda to.

Dragan Babić
04. 04. 2007., 19:14
Invite only, s tim da se napravi neki obred inicijacije novih korisnika koji bi uključio robovanje postojećim na x period vremena.

robi-bobi
04. 04. 2007., 19:32
ajde recite mi sta zelite tacno da se odradi,da li povecanje suma hocete da sprecimo tako sto cemo da sikaniramo nove clanove i napravimo invite only forum ili imate neku pametniju ideju :D
ne
moj apel je bio upucen clanovima, ne DPT ekipi

dobar procenat onih koji pisu su ljudi koji imaju sta da napisu, sto je tesko postici
ne treba ograniciti nove clanove

pretpostavljam da se ovde clanovi osecaju kao 'kod kuce' pa posle 100 high-tech foruma i blogova ovo im dodje mesto i za opusteni razgovor i sve
razumem ja to, al ne svidja mi se :)

bluesman
04. 04. 2007., 19:33
Ako ćemo otvoreno, meni su uvek bile nejasne ovakve žalbe? Nema dovoljno kvalitetnih tema na forumu? Pa pokreni jednu. I ti jednu, i on jednu i svako po jednu i eto 200 kvalitetnih tema.

Istovremeno smo napisali, slazemo se... i ja sam napisao to za blogove, ali nisam postovao da ne bude posle... sta ja znam. Ali, ako su vam blogovi toliko interesantni, podelite sa nama bar po jedan post nedeljno bar kao slagvort i imacemo more kvalitetnih tema

robi-bobi
04. 04. 2007., 19:37
uf, sad ispade kao da ja imam nekih zamerki na DPT, evo treci put se javljam ..

bluesov argument je jak i necu ni da ga osporavam: nek svako doprinese dobrom temom

ja sam hteo nesto drugo: smanjenje oftopic tema, no dobro :)
(takodje, prethodno sam pojasnio na koji oftopic mislim)

no, pisanjem ovde samo pomazem oftopic temi, te se odjavljujem, ako imam nesta da pametno da dodam, dodacu, al u principu sta sam hteo da kazem - rekao sam :)

Eniac
05. 04. 2007., 00:34
ja se izvinjavam ako sam svojim postovanjem ugrozio kvalitet foruma... svojim znanjem tesko da mogu da se merim sa vama, ali meni ovaj forum puno znaci, i dosta toga sam naucio iz njega, i pritom verujem da nisam jedini...

srdjan
05. 04. 2007., 01:02
A ja samo da dodam... da su svima puna usta startupa + ko ima kakav mobilni symbian ovo ono

Isti broj prijava za testiranje jednog startupa (koji je u medjuvremenu posle neuspeha startup showa nasao finansiranje) imam sa ZENSKOG ANA FORUMA ana.co.yu kao i sa ovog, pritom ta 1 osoba nije od aktivnijih clanova...

:)

mungos
05. 04. 2007., 02:42
Ne znam jel mi citamo isti DPT? Oscilacija u kvalitetu tema ima, i to dolazi na DPT u nekakvim talasima, bilo je tog i ranije, ali sve se vrati u normalu. Ne vidim razlog za paniku. Startupi su bili trend prosle godine, ove su to social networks po nekim mojim predvidjanjima. Mislim da je i kul kad neko baci neki video na opusteno, zasto da ne, bez obzira da li je vec vidjen ili ne...

Ja licno sam htio u januaru da uzmem malo duzi odmor od DPT-a da odmorim malo,ali eto vracam mu se svaki dan i dalje po 5-6 puta. :1064:

nixa
05. 04. 2007., 02:48
ja iskreno mislim da to dolazi sa prolecem :) pa i mi malo povilenimo ...

Poenta je da se moderacija tema kojima nije mesto ovde ( kao ovo sto je cvele napomenuo ) kolja u najavi ... ne mozemo ja i bluesman da postignemo, tako da moderatori ( a i super moderatori khm .. ) ... poklonite se i pocnite

dinke
05. 04. 2007., 03:05
Kad me vec pominjes (supermod), ja uredno moderisem sve forume, tamo gde se naravno za to ukaze potreba (ponekad mozda i preteram, jer zaboravljam da svaki forum manje vise ima svog moda, ali niko se nije bunio do sada :). Obicno cimam bluesa kad se konsultujem, sta ces, navika ;)

Elem, koja je poenta ove teme? Da pocnemo da se ponasamo kao svojevremeno na ES-u i brisemo/editujemo svaku drugu poruku? Ja DPT (jos uvek) ne dozivljavam tako, niti ja primecujem da se nesto krupno promenilo u kvalitetu diskusija u poslednje vreme.

bluesman
05. 04. 2007., 04:00
Slazem se sa dinketom, ne mislim uopste da treba reagovati niti glumiti zandare

kodi
05. 04. 2007., 05:05
Licno mislim da je problem u manjku "sveze krvi", realno ovde ima ~15 ljudi koji su svakodnevno aktivni, a od toga se 10 zna lichno.. posle nekog vremena jednostavno prestane da bude zanimljivo..

Meni ne izgleda da je kvalitet tema opao, jednostavno ih ima manje nego pre.
Resenje...., tu vec nisam pametan :(

BrainDamage
05. 04. 2007., 14:35
Pa, svaki forum ima "uspone" i "padove", u smislu kvaliteta ili kvantiteta. Izgleda da svima ide (uglavnom) super pa nema sta da se pita :)

Opustite se ("iskulirajte" :))... a ne ovo - "spasite DPT!". Nema tema - nema. Bice kad bude.

nixa
05. 04. 2007., 15:38
Ma da , generalno ja kao i mnogi ovde ne shvataju dpt kao nesto gde trebamo da cutimo i samo da pricamo nesto pametno :)

U pocetku je bio problem da se ljudi malo oslobode, i ok je .. idemo negde ...

@dinke : nisi ti jedini super mod ;)

bluesman
05. 04. 2007., 21:04
Najgora je situacija kada pokušavaš nešto na silu. Užasno bi bilo da sada počnemo da se pišemo "ozbiljne teme" po svaku cenu. A ako forum preraste u nešto što nije planirano - neka bude i tako - to samo i zaslužili, sami smo tako napravili. Ja idem sa idejom da su 99% ljudi ovde normalni i ozbiljni ljudi kojima nije potreban žandar.