PDA

Pogčedajte punu verziju : Brisanje velikog broja spam komentara u WordPressu


MarkoMarko
09. 04. 2007., 22:39
Pozdrav, vec duze vreme nista nisam objavljivao na blogu i u medjuvremenu se nakupio veliki broj spam komentara koje sam ranije brisao rucno ali sada ih je tokom neaktivnosti pristiglo preko 750.

Kada ih u WP obelezim sve za brisanje i kliknem na "moderate" za odradjivanje te operacije on mi vrati istu stranicu ali bez ikakve promene, spam kom. su i dalje tu.

Da li postoji neki jednostavan nacin da ih sve obrisem?

p.s Hteo sam da "reinstaliram" WP ali nisam smeo zbog ranijih tekstova.

Dušan Dželebdžić
09. 04. 2007., 22:50
Spam Karma (http://unknowngenius.com/blog/wordpress/spam-karma/) će ti pomoći da se ne pojavljuju novi spam komentari. Što se postojećih tiče, probaj da ih brišeš u manjim 'turama'.

jasmanac
10. 04. 2007., 10:47
Ja mislim da mozes da ih obrises direktno iz baze.

ivanhoe
10. 04. 2007., 12:38
a uvek mozes i da napises skriptu koja searchuje za odredjene reci i brise te komentare.. tako sam bar ja ubio preko 10000 spam komentara na jednom forumu... one koji preostanu i posle filtra obrises rucno...

MarkoMarko
10. 04. 2007., 15:36
Ok momci, mnogo vam hvala na brzim odgovorima. Poslusacu @jasmanca, moracu direktno i rucno iz baze da ih brisem. Za nove komentare sam instalirao Askimet.

Hvala i pozdrav

jasmanac
10. 04. 2007., 16:34
Ako na blogu imas samo spam komentare onda ti je najlakse da to uradis iz baze i ispraznis tu tabelu sa komentarima.

Medjutim, ako imas i ostale komentare, komentare koji nisu spam, onda je bolje resenje, kao sto ivanhoe rece, da napises skript i onda ono sto ne obrise skripta obrises rucno iz baze.