PDA

Pogčedajte punu verziju : SSH Klijent sa nekom batch rename opcijom


bokacbl
11. 04. 2007., 21:59
pozdrav,

potreban mi je neki ssh klijent koji ima mogucnost da promijeni ime vecem broju datoteka od jednom - kao neki od windows batch rename programa

pokusao sam da nadjem nesto ali bezuspjesno...

problem je sledeci imam 400 GB - sadrzaja koji treba da se renamuje po odredjenim pravilima, pa bih volio da znam ako se neko susretao sa ovim problemom, odnosno ako zna neki nacin kako ovo da se odradi..
posto naravno postoji i opcija reupload ali to je zadnja varijanta...

hvala

ppavlovic
11. 04. 2007., 23:33
Ako hoces da rename-ujes fajlove koji su vidljivi sa FTP-a, mozes to da ucinis iz Total Commander-a opcijom CTRL + M. Ako to ne zavrsava posao, nemam ideje kako na drugi nacin. :(

caiser
11. 04. 2007., 23:51
for name in *; do
mv $name new_name
done

E sad, sta ce biti new_name to zavisi od toga sta ti treba. Reci pa cemo da sredimo. :)

jablan
12. 04. 2007., 00:16
SSH klijent koji menja imena fajlovima?

srdjevic
12. 04. 2007., 06:43
SSH je klijent kojim pristupas komandnoj liniji servera. Sta ces raditi na serveru, zavisi iskljucivo od tebe i aplikacija dostupnih na serveru. SSH klijent nema tu nista, on samo prenosi tvoje komande i serverske odgovore.

Ono sto tebi treba je najobicnija komanda, ili shell skripta ako je nesto malko komplikovanije. Onda ces taj (bilo koji!) SSH klijent da koristis samo da pokrenes skriptu na serveru koja radi rename.

cvele
12. 04. 2007., 08:30
SSH klijent koji menja imena fajlovima?
htedoh isto da kazem juce al reko da ne ispadne da nesto hejtujem

bokacbl
12. 04. 2007., 09:29
SSH je klijent kojim pristupas komandnoj liniji servera. Sta ces raditi na serveru, zavisi iskljucivo od tebe i aplikacija dostupnih na serveru. SSH klijent nema tu nista, on samo prenosi tvoje komande i serverske odgovore.

Ono sto tebi treba je najobicnija komanda, ili shell skripta ako je nesto malko komplikovanije. Onda ces taj (bilo koji!) SSH klijent da koristis samo da pokrenes skriptu na serveru koja radi rename.

Da ja sam se pogresno izrazio, i znam sta je SSH klijent, ali sam mislio da prije nego nadjem nekoga da napravi shell skriptu mozda postoji neki ssh klijent sa nekim dodatkom ili nesto slicno koja ima mogucnost "multiple rename" - sa nekom preview mogucnoscu posto se radi o ogromnom broju datoteka, i nema puno mogucnosti za testiranje...

hvala u svakom slucaju

jablan
12. 04. 2007., 11:06
SSH je klijent kojim pristupas komandnoj liniji servera. Sta ces raditi na serveru, zavisi iskljucivo od tebe i aplikacija dostupnih na serveru.
Samo da dopunim. SSH nema veze sa time šta je na serveru kome pristupaš pomoću istog. Sa druge strane može biti linux, windows, bilo koji operativni sistem za koji postoji ssh server. Štaviše, sa druge strane može biti i neki operativni sistem koji uopšte ne poznaje koncept fajlova (npr. neki mrežni uređaj, router, veš-mašina, spejs-šatl itd). SSH samo prenosi (preko kriptovanog kanala, ali to se tebe ne tiče) bajtove sa jedne na drugu stranu.

BTW, ovo nije upućeno pokretaču teme, nije hejt, samo sam hteo da zaokružim odgovor koji je dao srdjević.