PDA

Pogčedajte punu verziju : Усидрени прозори (dock)


filmil
12. 04. 2007., 16:07
Тражим, али никако да нађем један вишеструко користан програм за њиндоњс.

Сви знају шта су то усидриви (dockable) прозори. Код разних интегрисаних окружења постоје панели који могу да се закаче за неко одређено место у главном прозору. Усидрени панели се залепе један за други, па када се мења величина неког од њих, аутоматски се подешава величина суседних прозора. На тај начин панели увек остају видљиви и поплочавају главни прозор

Мени треба програмче за Њиндоњс које ради исто то, али са обичним прозорима. Дакле нешто што ухвати нормалан прозор и смести га у контејнер ког корисник онда може да подешава по вољи. Уједно би било изванредно ако би могло да се чува који прозори се и у којим комбинацијама хватају и сидре.

Програмче ми треба да бих зауздао неколико програма које симултано користим у раду. Пошто у питању није интегрисано окружење, већ више независних програма, губим силно време да бих их поређао тако да се на монитору сви потпуно виде. Та вежбица мора да се понови сваки пут када се отвори нови прозор или нешто случајно или намерно померим.

Зна ли неко где има овако нешто? Гуглање са кључним речима "dock windows" дало је доста веза на програме који имитирају Мекинтошев док, а то није оно што бих хтео.

Ако нема, вредело би га направити.

ф

Taurus
13. 04. 2007., 04:52
Тражим, али никако да нађем један вишеструко користан програм за њиндоњс.

Сви знају шта су то усидриви (dockable) прозори. Код разних интегрисаних окружења постоје панели који могу да се закаче за неко одређено место у главном прозору. Усидрени панели се залепе један за други, па када се мења величина неког од њих, аутоматски се подешава величина суседних прозора. На тај начин панели увек остају видљиви и поплочавају главни прозор

Мени треба програмче за Њиндоњс које ради исто то, али са обичним прозорима. Дакле нешто што ухвати нормалан прозор и смести га у контејнер ког корисник онда може да подешава по вољи. Уједно би било изванредно ако би могло да се чува који прозори се и у којим комбинацијама хватају и сидре.

Програмче ми треба да бих зауздао неколико програма које симултано користим у раду. Пошто у питању није интегрисано окружење, већ више независних програма, губим силно време да бих их поређао тако да се на монитору сви потпуно виде. Та вежбица мора да се понови сваки пут када се отвори нови прозор или нешто случајно или намерно померим.

Зна ли неко где има овако нешто? Гуглање са кључним речима "dock windows" дало је доста веза на програме који имитирају Мекинтошев док, а то није оно што бих хтео.

Ако нема, вредело би га направити.

ф

Postujem cirlicu, samo kratko pitanje, jel namerno pises њиндоњс ili je to typo? :1050:
To sve sto si pitao bi otprilike bio orginalni MacOS-ov eXpose, aplikacija koja je nevidjeno korisna, ali ona nema resize, vec ti automatski slozi sve prozore da se najbolje uklope, a zatim ti kliknes na onaj koji ti treba. Opet, koliki monitor moras da imas da bi ti sve aplikacije stale ( da ih poredjas jednu pored druge ).

Za PC postoji nesto nalik eXposeu, ali toliko ocajno radi da ti ne preporucujem. :)
Sad cu da iskopam kako se zove. E evo, ovako se zove > WinPLOSION v2.17 ( ja imam tu verziju ) ti proveri da li ima nesto novijeg datuma.

Inace moja topla preporuka, ako zelis da se igras :), FlyakiteOSX transformacioni paket, ne opterecuje resurse, samo pazi kada instaliras da detaljno pregledas sta sve instaliras ( posto instalira 2 doka od jednom... :) i neki drugi bugovi ).

Bottom line, buy a mac. It just works. :)

Ilija Studen
13. 04. 2007., 08:34
Ako sam ja dobro razumeo, čoveku ne treba Exposé da bi se brzo šalatao između programa, već aplikacija koja će mu omogućiti na usidri (naslaže) prozore aplikacija i da oni ostanu u tom položaju. Nisam čuo ni za šta slično tome, ali bih pojurio nešto kao Saving Windows Positions ili tako neki upit na googleu. Monitori su i dalje toliko u mali u proseku da se time ljudi baš i ne bave previše.

Taurus je u pravu što se pokušaja da se Exposé portuje na Windows tiče. Strašno koliko su loši. Nije ni čudo što ih niko ne koristi...

jablan
13. 04. 2007., 10:31
Idem blago offtopic, ali bih svakako preporučio posedovanje više od jednog monitora. Em što je "cena kvadrata" znatno manja nego kod jednog velikog monitora, em se olakšava (ne i rešava) Filipov problem dokovanja: moguće je maksimizovati više od jednog programa u isto vreme.

Uz ove nove grafičke, kačenje dva nije nikakav problem. Nisam siguran za više.

Dušan Dželebdžić
13. 04. 2007., 12:58
Dok sam imao Radeon 9550GE, mogao sam da puštam sliku na dva od tri izlaza (analog+dvi+tv) - čim probam da upalim treći, jedan se gasi. Novijim karticama verovatno nije problem, a tu je uvek i mogućnost korišćenja dve grafičke, posebno ako jednu imaš integrisanu na ploči.

kodi
13. 04. 2007., 16:37
Ja koristim drugi monitor za testiranje u 1024x768, spas :)

filmil
14. 04. 2007., 22:40
Хвала на дискусији и предлозима. Други монитор долази свакако кад стигне цела развојна опрема (ово ми треба за посао), али проблем ређања прозора и даље остаје.

Чуди ме да нема таквих програма, тим пре што практично сваки ИДЕ интерно подржава сидрење.

ф

krcko
16. 04. 2007., 00:34
ako sam te dobro razumeo, SetParent API bi ti dobro dosao tu, evo kako bih ja uradio to:
1. projuris sve top-level prozore sa EnumWindows i u sistemski meni im dodash opciju tipa "Dock me!" (sa InsertMenuItem)
2. kada tvoj program dobije informaciju da je kliknutno na "Dock me!" u nekom prozoru onda stavi taj prozor na sebe sa SetParent, i ti ga pozicioniraj kako vec hoces
3. kada ti se rasiri prozor koji ti sadrzi te ostale samo rasporedi/rasiri usidrene prozore (SetWindowPos koristi za to)

mada je to malo "pipavo" i problem je kada ti se otvori novi prozor on nece imati "Dock me!", pa bi morao ili da napravis da se ta opcija dodaje svim prozorima klikom na dugme ili da radis periodicno (sa tajmerom) na nekih 20-30sec...

da imam vremena, pozabavio bih se ovim, jer mi deluje zanimljivo :D


edit:
sad tek videh da je ovo 'Software i web aps' forum, ja sam mislio da je programiranje, no eto par hintova pa ako je neko raspolozen nek pokusa da sklepa nesto :)