PDA

Pogčedajte punu verziju : Banka Intesa Internet Placanje - Info sa eTrgovine


nixa
18. 04. 2007., 14:27
Kratki brief

U programu su sve kartice Visa,Master,Amex
- 1000 eura da bi se uslo u sistem/program
- kompanije sa minimum 2 godine postojanja mogu da udju u program
- kompanije sa minimum 500 000 eura prometa godisnje mogu da udju u program
- 5% je fee za bruto cenu proizvoda
- postojanje internih data servera ...kao i jos mnoge neboluze ....


Komentari ?

LiquidBrain
18. 04. 2007., 14:50
Da li ce u ovoj jebenoj zemlji, sa naglaskom na jebenoj, da bilo shta bude normalno?!? Tacno se vidi da ovde nema mesta za mala i srednja preduzeca.
5 % je prihvatljivo, a shta je sa onim da morash da im dash 1000e samo za otvaranje naloga, mislim... Stvarno je preterivanje...

robi-bobi
18. 04. 2007., 14:50
kao i jos mnoge neboluze ....

sam si sve rekao :)

srdjan
18. 04. 2007., 15:06
**** me if i'm wrong, ali zar nije jednosavnije i jeftinije koristiti 2checkout ili neku drugu stranu firmu za procesiranje kreditnih kartica ?

/* Postoji misljenje ministarstva finansija iz prosle godine vezano za ovo (moram da ga pronadjem, ali sam siguran da postoji) mislim na NE-OBAVEZU izdavanja fiskalnog racuna za naplatu elektronske robe. */

McKracken
18. 04. 2007., 15:28
Hmm.. verovatno smatraju i da su Certifficate Authority ;)

Jbt, pa oni su nebulozniji od Pakoma

robi-bobi
18. 04. 2007., 15:29
^
neka hvala :D

u Bugarskoj postoji vec 3 gatewaya
jedan je star vise godina (ne znam ni ja koliko, mozda 4-5)

ostali 2 si novijih datuma - od prosle godine, ako se ne varam

pogodi sta koriste domaci sajtovi ;)
(hint: nije 2Co)

2Co jeste opcija, ali za klasicnog balkanca bez kreditne kartice, treba nesto drugo

IgorHW
18. 04. 2007., 16:20
^
pogodi sta koriste domaci sajtovi ;)
(hint: nije 2Co)

Sta koriste?

oksite
18. 04. 2007., 16:24
Kratki brief

U programu su sve kartice Visa,Master,Amex
- 1000 eura da bi se uslo u sistem/program
- kompanije sa minimum 2 godine postojanja mogu da udju u program
- kompanije sa minimum 500 000 eura prometa godisnje mogu da udju u program
- 5% je fee za bruto cenu proizvoda
- postojanje internih data servera ...kao i jos mnoge neboluze ....


Komentari ?

Ma slatko bih ja ovo komentarisao, ali ne znam sta je. 500K promet i 2 godine postojanja, to moze da neki ekskluzivni business club ili neka privredna komora ili nesto trece, ali tesko moze da bude payment gateway.

robi-bobi
18. 04. 2007., 16:59
Sta koriste?
mislio sam da je iz teksta jasno da koriste lokalne gateweye
pitanje je bilo retoricko ...

IgorHW
18. 04. 2007., 17:08
mislio sam da je iz teksta jasno da koriste lokalne gateweye
pitanje je bilo retoricko ...
Izvinjavam se na nesporazumu, nisam odmah video da kad kazes domaci sajtovi da mislis na sajtove iz Bugarske... ja sam mislio da pricas o sajtovima iz Srbije da ne koriste 2Co, pa sam se ponadao da ima neko bolje resenje :)

ppavlovic
18. 04. 2007., 17:16
Jos jedna kap u moru... Sve je to zbog nekih *****a i licimura... Srbijo, turim te na ...

Defintli dizem jedan sajt u USA. Ovde nema leba.

P.S. Robi, kako mogu da dobijem Bugarsko drzavljanstvo. :) Ionako mi se dopadaju apartmani u Nesebru (jeftinije nego li kupiti stan ovde).

nixa
18. 04. 2007., 17:21
Osim svega toga je gospodin iz Intese rekao da je ovo daleko bolje i povoljnije nego bilo koje resenje van zemlje.

Ja cu pokusati da ga nahvatam u sledecih 2 dana da mi objasni ove tvrdnje.

P.S. Pozdrav sa Palica ... evo za stolom objasnjava Ilija kako zeli postati bogat :)

oksite
18. 04. 2007., 17:24
Pozdrav svima na Palicu.

robi-bobi
18. 04. 2007., 17:50
P.S. Robi, kako mogu da dobijem Bugarsko drzavljanstvo. :) Ionako mi se dopadaju apartmani u Nesebru (jeftinije nego li kupiti stan ovde).

:D

Nesebar - idem tamo kroz 5 dana :1064: - jedan od malo gradova na moru, koji nije upropascen novogradnjom i velikim hotelima ...

ovde su neke stvari definitivno bolje, mada, nebuloza (t.j. ljudi koji ih prave/pisu/donose zakone) ima i ovde. U nemalim kolicinama. Ipak, cini mi se da se ovde stvari krecu nabolje (iako presporo, po nekoj mojoj oceni)

btw. ako neko dolazi/prolazi kroz sofiju, moze mi se javiti da idemo na pivce (http://devprotalk.com/showpost.php?p=33689&postcount=61)

P.S. sto se drzavljanstva tice: http://www.mjeli.government.bg/structure.aspx?cc=en&page=16 (mada mozes dobiti i nesto nalik americkoj green card - sto je takodje dobra varijanta)

zira
18. 04. 2007., 19:10
Bio sam na ovome predavanju Intese (steta sto sam sa Palica morao brzo da odem, ali dolazim opet sutra) i jedini komentar na uslove za procesiranje je: ok, ali ovo nije za mene i prakticno kao da i ne postoji.

Dejan Bizinger
18. 04. 2007., 20:35
Ovo su zaista smesni uslovi, verovatno je sve sa odredjenim razlogom sve tako postavljeno. Mislim da je najbezveznija stavka to sa 500 000 evra godisnjeg prometa!? Ne znam ko im je davao konsalting ali ovaj konsalting svakako nece dati resulting, barem ne u onoj meri u kojoj je moglo da da rezultate. Da li neko mora biti veliki da bi mogao da zaradi neke pare?

Za srpski Internet ce biti dobro kada Pakom dobije mogucnost da procesira Visu, Mastercard i Dinu.

bluesman
18. 04. 2007., 20:46
To je taj neki kvazi-elitisticki pristup, najgore je sto 90% tih koji ispunjavaju te uslove nemaju nikakvu online prodavnicu cak nemaju ni web sajt.

Meni se cini da je i ovde pristup "samo da bude - da ima - da se prica"...

zira
18. 04. 2007., 21:13
Tako da ce Inteza raditi sa JAT-om i jos 10, 20 velikih kompanija. Ovakvim uslovima jasno stavljaju do znanja da ih ne interesuje pretjerano smaranje sa malim klijentima (web startup, Boze sacuvaj, zato i sluzi ona granica od 2 godine), vec ce da idu na manji broj velikih klijenata i to je to.

bluesman
18. 04. 2007., 22:02
Ma pazi, ko ce normalan da da 1000 eur za setup? Pa to nema nigde u svetu... za te pare mozes u nekoj americkoj banci da otvori merchant account pa sam da radis procesiranje CC.

oksite
18. 04. 2007., 23:23
Tako da ce Inteza raditi sa JAT-om i jos 10, 20 velikih kompanija...

Verovatno si slucajno naveo JAT kao primer velike kompanije koja bi mogla da koristi ovu uslugu, ali, zapravo, JAT nikako ne bi trebao da bude njihov klijent. Uz ogradu da o ovom sistemu znam tek toliko koliko sam procitao na ovom forumu, izuzetno je mala verovatnoca da resenje B.I. ima tzv. dynamic currency conversion modul koji je u skladu sa zakonskom regulativom, recimo, bar zemalja EU i zemalja u regionu. Tu je prica vec zavrsena, Amadeus, Travelport, Navitaire i slicni vec drze celo trziste, tu lokalni ili regionalni payment gateway nema sanse da prodje.

zira
19. 04. 2007., 01:46
da, naravno samo kao primjer tipa kompanije za koju je ova usluga napravljena.

chole
19. 04. 2007., 06:39
uslovi od strane Intese su ne ostvarljivi za vecinu preduzeca. Popodne je bilo izlaganje predstavnika mts-a koji su najavili mogucnost placanja usluga preko sms-a tako da se u poruci kao prvi parametar navede kolicina novca a zatim ako se ne varam broj racuna i tip kartice.

ako ovo bude zazivelo trebalo bi da se olaksa on line placane, naravno srbija je ovo pa cemo videti sta ce biti ...

prvi dan je prosao ok, mala zamerka da prve dve pauze nije bilo kafe :)

danas ce biti zanimljivije. ako neko bude u prolazu neka navrati u salu 2 :)

pozdrav iz Subotice i sa Palica

p.s. slike http://www.subotica.info/eventview.php?category_id=86&event_id=15500

noviKorisnik
19. 04. 2007., 08:40
Da podsetim da za slike možete da filujete pool etrgovina grupe na flickru (http://www.flickr.com/groups/etrgovina/) (... samo još da neko od admina (Bizinger, Aničić) prilagodi naslov grupe novom događaju)

cvele
19. 04. 2007., 09:16
Nema tu nista nebulozno... cak sta vise ja bih se ISTO tako ponasao.
Jedini pruzam kompletnu uslugu na trzistu, koja je u mom okruzenju velika inovacija. Zelim da imam sigurnu uslugu koju necu bas svakome da omogucim da ima za prvo vreme.

Otvaranjem ovakve usluge sa uslovima koji su prihvatljivi generalnoj populaciji oni se izlazu nepotrebnom riziku. Odnosno ako se pokaze da njihov, novi, sistem nije bas toliko savrsen i da postoje propusti koji ce dovesti do prevara mnogo je lakse iskotrolisati situaciju kada imas ozbiljne/velike firme kao klijente bez hiljadu malih firmi/pojedinaca. Ukoliko broj prevara predje odredjenu granicu oni placaju penale koji se sa svakom prevarom povecavaju, a ukoliko dodje do neke krajnje kranice oni Gube licencu.

Dakle ovo je potpuno legitimno.

Jedina stvar koja NIJE ok je 5% provizije sto je sumanuto mnogo, za nekog prosecnog trgovca u Srbiji.

cvele
19. 04. 2007., 09:18
Ma pazi, ko ce normalan da da 1000 eur za setup? Pa to nema nigde u svetu... za te pare mozes u nekoj americkoj banci da otvori merchant account pa sam da radis procesiranje CC.

Ja vec znam firme koje imaju otvorene naloge, cak sam imao prilike da prodjem kroz celokupan proces.

cvele
19. 04. 2007., 09:20
Za srpski Internet ce biti dobro kada Pakom dobije mogucnost da procesira Visu, Mastercard i Dinu.

Zbog razloga koje sam naveo Pakom ce lansirati to ili na veoma slican nacin ili ce sacekati da drugi (intesa) utabaju put/naviknu trziste.

cvele
19. 04. 2007., 09:22
**** me if i'm wrong, ali zar nije jednosavnije i jeftinije koristiti 2checkout ili neku drugu stranu firmu za procesiranje kreditnih kartica ?


Nije, zato sto postoji problem kako se te transakcije tretiraju.


/* Postoji misljenje ministarstva finansija iz prosle godine vezano za ovo (moram da ga pronadjem, ali sam siguran da postoji) mislim na NE-OBAVEZU izdavanja fiskalnog racuna za naplatu elektronske robe. */

Fiskalni racun se mora izdati, ali ne u stampanom obiliku, vec se kupcu mora dostaviti e-mail ili nesto slicno sa svim elementima fiskalnog racuna.

Ilija Studen
19. 04. 2007., 10:12
Osim svega toga je gospodin iz Intese rekao da je ovo daleko bolje i povoljnije nego bilo koje resenje van zemlje.

Ja cu pokusati da ga nahvatam u sledecih 2 dana da mi objasni ove tvrdnje.

P.S. Pozdrav sa Palica ... evo za stolom objasnjava Ilija kako zeli postati bogat :)

Turaš reči van konteksta. Diskusija je najverovatnije bila o startupima i novim poslovima, sa prijateljski nastrojenom Frendee ekipom...

Pozdrav sa Palića. Prijatan prolećni dan, kafa, pogled na jezero, wireless... Merak! (trademarked by Oliver Maksimović)

Ilija Studen
19. 04. 2007., 10:21
Btw, niko nije isključio mogućnost pojave resellera. Nije ni pominjano, ali nije ni odbačeno tako da postoji opcija da se neka veća firma napravi biznis orijentisan na mala i srednja preduzeća oko Intesine usluge (uz saglasnost same banke, naravno). Možda se Intesi ne isplati da se direktno cima oko malih igrača, ali nekom drugom upravo to otvara mogućnost za izgradnju prilično unosnog posla.

Ne bih ja ovo još uvek odbacio... Plus što je prvi korak. Čekamo da vidimo odgovor drugih banaka...

srdjan
19. 04. 2007., 10:34
"Promet na malo koji se realizuje preko internet mreze ne mora se evidentirati preko fiskalne kase"

"S obzirom da je delatnost 52610 izuzeta od obaveze evidentiranja prometa preko fiskalne kase, navedenom uredbom promet koji privredni subjekt ostvari prometom dobara (softverski programi) na malo, putem interneta (elektronskom postom) nije duzan da evidentira preko fiskalne kase"

"...pre otpocinjanja delatnosti [...] mora u svom osnivackom aktu imati upisanu sifru delatnosti 52610 (trgovina na malo u prodavnicama koje postom dostavljaju narucenu robu)"

Misljenje Ministarstva finansija RS, br. 430-00-00275/2006-04 od 13.12.2006.

bluesman
19. 04. 2007., 11:31
Ja vec znam firme koje imaju otvorene naloge, cak sam imao prilike da prodjem kroz celokupan proces.

Meaning? Blago meni?

cvele
19. 04. 2007., 11:49
Meaning? Blago meni?

meaning... ima ljudi koji hoce da plate tih 1000eu

bluesman
19. 04. 2007., 13:04
Pa ima ljudi, uvek ima ljudi koji su spremni na sve, ali ne razumem sta hoces da kazes? Super je to? Ne kazem da treba da bude dzabe, ali koja je svrha tolikog setup-a? Neki ekstra troškovi?

cvele
19. 04. 2007., 13:09
Realno gledano ovako za tebe, mene, peru miku i ziku 1000 eu nije malo... za kompaniju koja ostvaruje 500k prometa i sprema se da ulozi 5k najmanje u novi servis za online prodaju 1k nije nista. Iz te perspektive ja to shvatam kao "test ozbiljnosti", a naravno ima i onoga ko hoce neka ponudi bolje. Zasto bi se neko odricao profita kada nemora ?

Ako u nekim od predhodnih poruka nije moglo da se procita izmedju redova... ima jos kompanija koje imaju spremne sisteme, ali niko se ne usudjuje da krene prvi.

boccio
19. 04. 2007., 13:15
Bluesman, nista ti ne razumes. Ova usluga nije namenjena pilicarima, pojedincima i nekakvim "ekipicama", ovo je bre velika inovacija u okruzenju! Ko ne pravi pola miliona i nema soma evra za setap, ja ne znam sta uopste trazi na Internetu... Nek prodaje na buvljaku. Ili ceka da se pojavi reseller koji ce imati dil sa Intesom, a pilicarima naplacivati samo 200 evra setap. Ipak je ovo payment gateway za ozbiljne igrace, daleko bolji i povoljniji nego bilo koje resenje van zemlje. Pa ne ocekujes valjda da Banka radi sa tobom ili sa mnom.

cvele
19. 04. 2007., 13:45
Bluesman, nista ti ne razumes. Ova usluga nije namenjena pilicarima, pojedincima i nekakvim "ekipicama", ovo je bre velika inovacija u okruzenju! Ko ne pravi pola miliona i nema soma evra za setap, ja ne znam sta uopste trazi na Internetu... Nek prodaje na buvljaku. Ili ceka da se pojavi reseller koji ce imati dil sa Intesom, a pilicarima naplacivati samo 200 evra setap. Ipak je ovo payment gateway za ozbiljne igrace, daleko bolji i povoljniji nego bilo koje resenje van zemlje. Pa ne ocekujes valjda da Banka radi sa tobom ili sa mnom.

ok pre pisanja takvih odgovora procitaj sve moje odgovore, oslobodi se frustracija itd.... da cika bonu ?

oksite
19. 04. 2007., 13:48
Iz te perspektive ja to shvatam kao "test ozbiljnosti", a naravno ima i onoga ko hoce neka ponudi bolje. Zasto bi se neko odricao profita kada nemora ?

To ispada da bi trkacki "jugo" trebao da kosta 50K eura. Znaci, prodajemo aute za sve trkacke kategorije, ali nam i jugo kosta puno, cisto da vidimo da si ozbiljan.

Nemoj mi da se zaje.avamo ovde, cenim ja njihov "test ozbiljnosti" i to je sasvim posteno sa njihove strane. "Test ozbiljnosti" - banka je jedva nahvatala 1 1/2 ozbiljnog profesionalca da za platu radi na odrzavanju ovog sistema u samoj banci, i digli su cene da momka/devojku ne opterete previse. Njima je i jedan klijent dovoljan da isplate momka/devojku, ali ce oni koji nadju snage i volje, i pritom negde izgube zdrav razum, da plate ovu uslugu, biti opsluzeni na profesionalan nacin. Sve su to biznisi na duge staze, niko ne zeli da postane SBB ili Verat-like u ocima svojih korisnika i "strucne javnosti".

Petar Marić
19. 04. 2007., 13:53
Um, boccio mislim da bi trebao uokviriti tekst u tagove - zbunjuješ ljude.

dinke
19. 04. 2007., 13:59
Mene nije nimalo zbunio :)

cvele
19. 04. 2007., 14:01
moram da se ponovim:


Otvaranjem ovakve usluge sa uslovima koji su prihvatljivi generalnoj populaciji oni se izlazu nepotrebnom riziku. Odnosno ako se pokaze da njihov, novi, sistem nije bas toliko savrsen i da postoje propusti koji ce dovesti do prevara mnogo je lakse iskotrolisati situaciju kada imas ozbiljne/velike firme kao klijente bez hiljadu malih firmi/pojedinaca. Ukoliko broj prevara predje odredjenu granicu oni placaju penale koji se sa svakom prevarom povecavaju, a ukoliko dodje do neke krajnje kranice oni Gube licencu.


ili bi ste mozda vise voleli stavku u ugovoru po kojoj VI snosite trosak za svaki fraud dokle god se sistem ne dovede do nekog nivoa ?

boccio
19. 04. 2007., 14:05
ok pre pisanja takvih odgovora procitaj sve moje odgovore, oslobodi se frustracija itd.... da cika bonu ?
Moze pivce ;)

Salu na stranu, ja nemam frustracije, meni posao od njih ne zavisi... A tvoje odgovore sam procitao, ne znam sta sam pamatno propustio? To cut a long story short - pricati o ekskluzivnosti i nekakvom elitizmu za servis gde kaskamo 15 godina za normalnim svetom je...kako da kazem... idiotski? Umesto da se pokrijemo usima sto 2007. na nekakvim e-konferencijama na velika zvona pricamo o payment gateway temama i lansiramo to sto pre, sto tise i za sto siru populaciju ne bi li nekako na jedvite jade uhvatili prikljucak sa belim svetom, mi ovde pricamo o tome da je to samo za ozbiljne (?!) firme koje prave pola miliona.

Izvini, ali prica da je to tako da bi se "tehnicki" sistem doveo do nekakvog nivoa sigurnosti nema blage veze. Zna se kako se to radi, pa nismo deca. Ako sad i o tome treba da pricamo...

Ej, zemljo moja...

MorenoArdohain
19. 04. 2007., 14:06
@cvele: To sto si rekao, nema logike. Frauda ce biti bez obzira da li je prodavac (tj korisnik gateway servisa) neka velika, mala firma, ili pojedinac. Jer fraud dolazi od kupaca a ne korisnika gateway servisa. Ako neko razume sta ocu da kazem :)

nixa
19. 04. 2007., 14:10
@boccio : to je lepo rekao covek iz flowers24hours.co.uk .... ova konferencija kao da me baca u time machine i vraca u london pre 8 godina kada je poceo da zivi online placanje kod njih ...

dinke
19. 04. 2007., 14:11
8 godina? Skromnog li coveka :)

McKracken
19. 04. 2007., 14:21
Naravno, load balancing je ukljucen u dramaturgiju procesiranja. Mora da imaju istog konsultanta.


A ta prica da ce tako da se stite od gubitka licence je vise nego smesna jer ne izmisljaju toplu vodu.

cvele
19. 04. 2007., 14:39
A ta prica da ce tako da se stite od gubitka licence je vise nego smesna jer ne izmisljaju toplu vodu.

Aj deder idi procitaj ugovor na Visa sajtu... (edit: to ti je kao da kazes da je potpuno bezveze sto je Y! ads tako zatvorenog tipa... pa boze me sacuvaj takvi servisi vec postoje...)

Da se razumemo ja NEMAM NIKAKVE veze sa bancom intesa ali nemogu da shvatim vase stavove. Ljudi, u Sloveniji DAN DANAS stvari ne funkcionisu na nacin na koji ih vi zamisljate. Ma pustite sloveniju u Italiji stvari tako ne funkcionisu. Posao sa CC je mnogo pipaviji nego sto ga vi zamisljate. Dali neko od vas zna koliko je vremena proslo pre nego sto je svaka prodavnica na cosku mogla da dobije POS?

Ako vec smatrate da je normalno da u Srbiji danas imamo cc processing service koji je lako pristupacan svima zapitajte se zasto nasi gradjani/kompanije imaju prostup do svega 10% takvih servisa koji funkcionisu na globalnom nivou.

Dalje, ovo sto intesa nudi nije clickbank ili neki servis "siroke potrosnje"... Ovo je PUT ka servisima siroke potrosnje (enovcanik.com npr).

Zalosno mi je sto velika vecina ljudi koja je nesto izlagala u ovoj temi u sustini nije iz prve ruke nista cula o tome a kamoli se potrudila da se detaljnije u to uputi.

Edit:
Banca Intesa nije i nece biti Majka Tereza da brine o buducnosti Srbije i veliko Srpskim privrednim ili neznam ti ni ja kakvim interesima. Kao i svaka druga kompanija ona ce raditi ono sto joj trziste dozvoljava, nesvidja vam se? za to postoji konkurencija...

Ako nista nevalja, a svi sve znate kako funkcionise i neko je jelte vec toplu vodu izmislio pa pokrenite se i napravite konkurenciju... a to je makar jednostavno netreba ti tvoj bojler toplu vodu ces da pozajmis od komsije.

McKracken
19. 04. 2007., 15:04
To sto su neke stvari "pipave" ne znaci ama bas nista i NE znaci da treba da cekamo 10 godina da neko sedne i razvije novi processing sistem.

Kao primer, vec godinama je u upotrrebi PEximov SW koji radi u mnogo pipavijem delu posla sa manje uspeha pa niko ne trzai da imas 800.000.000 eur prometa da bi imao e-banking?

U prevodu: BI je dala najobicniji marketinski bull**** "mi cemo da imamo.. ovo ono.. ali samo odabrani" - kao da gledam Pink :(


JBT: Otidji na online.delatbanka.co.yu i pogledaj njihov sertifikat! Onda pricajmo o zastiti i elitizmu.

Ovo me podseca na jednu diskusiju od ranije na DPT-u koja je ukljucivala LoadBalancing, konsultante i pricu o "ozbiljnim igracima" i "nemate pojma i nemojte da se trudite" pristupu koji je na kraju bio jos jedan klasican fijasko.

jablan
19. 04. 2007., 15:23
BTW, pitam ortaka programera iz BI kako tumači tu politiku ograničavanja. Čovek je samo rekao "može im se".

cvele
19. 04. 2007., 15:32
svakodnevno koristim taj online servis... znam za sertifikat.

@jablan tacno tako, moze im se i oni su tako odlucili. Niko ih nemoze naterati na nepotreban rizik

McKracken
19. 04. 2007., 15:36
If you can’t dazzle them with brilliance, baffle them with bull****.

Ovo je UPRAVO ono sto u BI rade (kao i ostali, da ne bude da nekog branim) ;)

Meni ni malo ne smeta sto ne rade processing, ali su im oci braon koliko su puni ;(

oksite
19. 04. 2007., 15:52
@jablan tacno tako, moze im se i oni su tako odlucili. Niko ih nemoze naterati na nepotreban rizik

Mislis, ne mogu sebe da "nateraju" da rade posao kako bi imali sto veci market share i profit? Sto me opet vraca na moje prethodno opazanje - BI nema resurse da bude klasicni payment gateway.

Naravno, ova prica je samo jedan odraz vrlo nepovoljne situacije u IT i e-trgovini u nasoj zemlji.

PS: Ne mogu a da ne odem u offtopic - kako BI i slicni "fondovi" uspevaju da nateraju velike firme da placaju dodatna osiguranja, naplativa za 10 ili 20 godina, cak i za radnike na odredjeno :) Oni bolje da su na losim drogama nego da ukrstaju na sastancima teme oko ponude za dodatno osiguranje i ponude za usluge payment gateway-a, to mlad ekonomista/menadzer ne moze da izdrzi :)

jablan
19. 04. 2007., 16:08
@jablan tacno tako, moze im se i oni su tako odlucili. Niko ih nemoze naterati na nepotreban rizik
Nemoj da tvrdiš da sam rekao nešto što nisam, a nisam rekao da su to uradili iz ovog ili onog konkretnog razloga (ti navodiš rizik). Ja iskreno pojma nemam šta se krije iza takvih odluka: radim u ogromnoj firmi i jedna od stvari koje sam naučio je da se vrlo često neke odluke menadžera ne daju racionalno objasniti, ili bar ne sa informacijama koje mi smrtnici posedujemo. ;) Zato se i ne bavim nagađanjima.

cvele
19. 04. 2007., 16:21
Mislis, ne mogu sebe da "nateraju" da rade posao kako bi imali sto veci market share
jbt! i da hoce nemogu da imaju vise od 100% ZATO STO NEMA KONKURENCIJE!

boccio
19. 04. 2007., 16:30
Ljudi, u Sloveniji DAN DANAS stvari ne funkcionisu na nacin na koji ih vi zamisljate. Ma pustite sloveniju u Italiji stvari tako ne funkcionisu. Posao sa CC je mnogo pipaviji nego sto ga vi zamisljate. Dali neko od vas zna koliko je vremena proslo pre nego sto je svaka prodavnica na cosku mogla da dobije POS?

Masis poentu. Sta sad to znaci, da Zastava treba da stavi Airbagove u Juga, i na konferencijama na sva zvona prica o svom epohalnom dostignucu i trazi 5.000 Evra za svaki airbag koji stavi u automobil? Naravno, ne bilo koji automobil - samo onaj koji vozi direktor kompanije koja pravi preko pola miliona evra :) nije to za svakoga, pipav je to posao napraviti airbag :)


Dalje, ovo sto intesa nudi nije clickbank ili neki servis "siroke potrosnje"... Ovo je PUT ka servisima siroke potrosnje (enovcanik.com npr).

Dobro...zivi bili pa videli. Mozda se za godinu dana i pojave reselleri koji preko Intese nude "malim" prodavcima uslove procesiranja kartica po normalnim uslovima. Iako... ne bih stavio dolar na to, znajuci nas mentalitet i slicne price iz bliske proslosti, pompezno najavljivane.

Ja nesto ne vidim da ijedna banka preko koja nudi procesiranje kartica i merchant accounts trazi da komintent ima pola miliona income-a da bi stigli do cuvenog "Dobar dan - dobar dan". Al ajde, stoji da smo mi izolovano trziste i krajnje nesretno pa nam se neke stvari predstavljaju u ruhu ekskluzive i elitizma. Jebiga... Lepo kaze Jablan - moze im se.

Srbija 2007. - revolucionarni payment gateway predstavljen na Konrefenciji.
Srbija 2010. - mali Mikica sa svojim www.sve-za-99.com nudi kupovinu preko interneta

To je neki realni rasplet ovde, po svemu sudeci...

McKracken
19. 04. 2007., 16:54
jbt! i da hoce nemogu da imaju vise od 100% ZATO STO NEMA KONKURENCIJE!

Od kada je 0% == 100% ?

Na ovom trzistu niko ne radi processing, oni takodje ne rade (malo pricaju kako hoce, ali realno ne rade) i imaju 100% market share?

ppavlovic
19. 04. 2007., 17:01
E, aj' sluzi li nekog pamcenje (meni alkohol malo pobio neurone)... Zar nije taj isti payment najavljivala delta banka jos negde 2000. godine i takodje trazila $500.000 (ili bese $250.000) za ulazak u sistem ? Sta su radili 7 godina? Aj'mo tri-cet'ri i svi prst u politicare. K'o sto bi rekao Homer: "Blame it on the guy who doesn't speak english".

nixa
19. 04. 2007., 17:38
Evo neka insaiderska informacija ,po mom saznanju osnovni razlog zasto postoje ovi uslovi je iz prostog razloga sto pod
a) Intesa nije sposobna da se bavi velikim naletom ( po ovim uslovima bih rekao preko 20ak ) ,jednostavno nemaju resursa.
b) Njihov menadzment iz Italije misli da Internet placanje nije primarno za Srpsko trziste , primarniji su im krediti i ostali servisi koje nude stanovinistvu i preduzetnicima.

stay tuned ...

McKracken
19. 04. 2007., 17:45
Uf.. al si dosao "duboko" ;)

I tjoravoj babi je ovo ocigledno:)

mungos
19. 04. 2007., 18:05
U ala ste ga zakuvali :) Veliki pozdrav sa Palica ;)

P.S. Boccio evo mene i Nixe sutra predvece kod tebe u preduzece da navratimo :D

Dejan Bizinger
19. 04. 2007., 18:15
Zbog razloga koje sam naveo Pakom ce lansirati to ili na veoma slican nacin ili ce sacekati da drugi (intesa) utabaju put/naviknu trziste.

Ne radim u Pakomu pa ne mogu sa potpunom sigurnoscu da tvrdim ali sam gotovo siguran da i kada Pakomu bude omoguceno da procesira i ostale kartice da ne verujem da ce cena setupa biti vise od 30 000 dinara. To uostalom i pise na njihovom sajtu a naravno da ne govorim da mislim da nece uvesti nista slicno poput 500 000 evra godisnjeg prometa i 2 godine poslovanja.

bluesman
19. 04. 2007., 18:58
ok pre pisanja takvih odgovora procitaj sve moje odgovore, oslobodi se frustracija itd.... da cika bonu ?

Ovakav ton ne želim da vidim na forumu, užasno je ponižavajući i nije ni malo duhovit ako je to bila ideja.

cvele
20. 04. 2007., 09:11
Ovakav ton ne želim da vidim na forumu, užasno je ponižavajući i nije ni malo duhovit ako je to bila ideja.

ma uzivaj gazda...

boccio
20. 04. 2007., 10:31
P.S. Boccio evo mene i Nixe sutra predvece kod tebe u preduzece da navratimo :D


Samo napred, tu smo :)

mikevecoss
02. 05. 2007., 11:13
STa mi tu mozemo obicni smrtnici?

A ZASTO MI NE ILI NEKA OD FIRMI OVDE FORUMASA NE OTVORI TAKO NESTO?

Zasto se uvek se svodi na "onu ili ovu banku"?

I zasto mora biti velika firma?

Na zapadu glavni generatori privrede su mala preduzeca za 1-10 zaposlenih i ucescem u e-trgovini prometom od 97-98%?

http://www.clickz.com/showPage.html?page=stats/sectors/small_enterprises

Zasto "reklamirate" besplatno druge firme i institucije kada oni Vas ni malo ne reklmairaju?

Dajte ljudi krenite od svoje pameti-ne sluzite se tudjom.

Ako je neko pametan-kao sto su banke,sigurno VAm nece prodati pamet a da je na gubitku.

A da li cete Vi biti na dobitku pre sa svojom ili tudjom pameti?

MorenoArdohain
02. 05. 2007., 11:22
Nismo na zapadu.

bluesman
02. 05. 2007., 17:10
@mikevecoss: ne znam gde zivis, ne pise u profilu, ali ili ne zivis ovde ili ne znas kako ovde stvari funkcionisu. Ovde postoje stvari koje su rezervisane za "glavne igrace", a ostali imaju pravo samo da skupljaju mrvice oko stola. Jednostavno ne mozes nista da uradis, bez obzira na zakone, mogucnosti, zelje, entuzijazam... ako nisi u "ekipi" ili bar pored nekoga iz "ekipe".