PDA

Pogčedajte punu verziju : NiiT biZbuZZ: Najveci IT dogadjaj juzno od Save i Dunava, po drugi put


Aleksandar.Ilic
26. 04. 2007., 16:25
Doslo vreme da se najavi dogadjaj, za sada samo preliminarno, a vremenom cete dobijati sve vise informacija. Prosle godine pod imenom ITSeminar, od ove godine pod novim imenom, i novim organizatorom. Udruzenje dobrih ljudi NiiT (i prijatelji) ove godine na istom mestu, i priblizno isto vreme organuzuje NiiT biZbuZZ - Vaš lični web bizNis buzz. Dogadjaj koji se ne sme propustiti.
Da citam druga Marka: (http://www.biznisblog.com/tekstovi/ekskluzivna-najava-niit-biz-buzz-2007)
Oktobarska IT konferencija u Nišu prepoznatljiva po veoma opuštenoj atmosferi ove godine se održava po drugi put i to sa novim zvaničnim imenom – NiiT biZbuZZ. Pod sloganom «Vaš lični web bizNis buzz» konferencija će se održati u drugoj polovini oktobra na Elektronskom fakultetu u Nišu i trajaće tri dana (srijeda, četvrtak i petak). Spisak predavača na kome će se naći stručnjaci iz Srbije, Bosne, Hrvatske i Slovenije biće na vrijeme objavljen.


Stay in touch.
p.s. Molio bih sve vas koji imate sajtove, i blogove, da sirite vest sto vise budete mogli :)

pcigre
27. 04. 2007., 17:57
Doslo vreme da se najavi dogadjaj, za sada samo preliminarno, a vremenom cete dobijati sve vise informacija. Prosle godine pod imenom ITSeminar, od ove godine pod novim imenom, i novim organizatorom. Udruzenje dobrih ljudi NiiT (i prijatelji) ove godine na istom mestu, i priblizno isto vreme organuzuje NiiT biZbuZZ - Vaš lični web bizNis buzz. Dogadjaj koji se ne sme propustiti.
Da citam druga Marka: (http://www.biznisblog.com/tekstovi/ekskluzivna-najava-niit-biz-buzz-2007)


Stay in touch.
p.s. Molio bih sve vas koji imate sajtove, i blogove, da sirite vest sto vise budete mogli :)

širiČemo i doČi Čemo, just like last time.

Aleksandar.Ilic
27. 04. 2007., 19:48
Zemljace, i prosli put si mogao da pridjes se upoznamo :) Ja pravim ovo da se svi medjusobno znamo i saradjujemo... Aj pa se javi nekad
p.s. hvala na sirenju istine :D :D

pcigre
28. 04. 2007., 02:26
Zemljace, i prosli put si mogao da pridjes se upoznamo :) Ja pravim ovo da se svi medjusobno znamo i saradjujemo... Aj pa se javi nekad
p.s. hvala na sirenju istine :D :D

Ja sao onaj "mali", stidljivi, sa cvidzama :)... e da da bas taj :).

Salu na stranu, ima vremena upoznacemo se. Ima dana za megdana.

Aleksandar.Ilic
28. 05. 2007., 01:15
Evo opet mene.
Kako stvari stoje, izgleda da ove godine konferencija nece da bude na elektronskom fakultetu, nego u Niskoj Banji.
Razlog je humane prirode: npr, sef katedre za racunare je rekao da ce ove godine da podrzi konferenciju samo ako on bude organizator, bez mene i Vite (ljut je sto prosle godine nije on birao predavace, i sto on nije kreirao raspored predavanje i sl, i tvrdi da njegovi profesori o svim tim temama znaju mnogo vise nego proslogodisnji predavaci). Plus nas je izvredjao i rekao da ne znamo nista da uradimo kako treba i da smo niza bica za njega, i da mozemo samo da sanjamo o konferencijama na kojima je on bio (ne znam kakve ovo veze ima samnom, ali nam je to rekao). Eto, da se malo zalim na cuda koja se desavaju.
Uskoro cu da saznam i kolko ce dekan da nam trazi pare, ako bude trazio bilo sta idemo u Banju.

A sad lepe stvari.

Btw, Niska Banja je prelepo mesto na 8km od Nisha, svi ce da budu smesteni u jedan hotel, ima sala od 270 mesta, restoran i sve sto ide uz to. Potrudicemo se da u sklopu cele konferencije organizujemo i neku izlozbu slika, neka svirka, zurka i sl :). Postoje topli bazeni, neki relax centri itd.
Ima dosta parking mesta. Ima predivnih mesta za setnju prirodom, ako neko bude zeleo planinarenje, mozemo da organizujemo.

Pored toga, u Banji ima jedna odlicna kafana sa dobrim dijetalnim i vegeterijanskim prasicima.

Uskoro stize i prvi preliminarni spisak sa predavacima. Nadam se da ce da vam se svidi. Ima predavaca iz Hrvatske, a nadam se i iz Slovenije.

Gotov je i novi logo za konferenciju (izvedba Tijane Sekulic iz Athouse). Gotov je i novi dizajn za sajt. Otisao je u proceduru seckanja i implementacije.

Najverovatniji datumi su 24, 25 i 26. oktobar.

I da. Posto mi neki sve cesce govore da treba da imam neke poznate jake face iz inostranstvo, zelim da odma napisem ovde, da njima (tim strancima) nema mesta na ovoj konferenciji. Svi koji su bili prosle godine na ITSeminaru znaju ko sam ja, ali vecina ne zna ko je Guy Kawasaki (ako ne verujete, napravite anketu ove godine)
Drugo, ne zanima me uspeh nekih tamo amera, engleza i ostalih. Ne zanima me njihova zivotna prica. Zanimaju me iskljucivo ljudi iz ex-yu, sa nasih prostora. Zanima me sta je neko od vas ovde uradio, volim da slusam o Vasem uspehu a ne i uspehu tamo nekog preko okeana. Mozda su moja filozofija i ideja pogresne, mozda cu da propadnem jer ne zelim da dovodim strance, ali iskreno mislim, da nasi ljudi imaju sta da kazu, i sta da pokazu. I mislim da ce da nasi predavaci daleko vise ohrabre neke nove klince i neke nove projekte, jer ce da prenesu poruku: "Ovo je moguce i kod nas, i to mozemo i mi da uradimo". Kakvu ce poruku da prenese neki stranac?

I to je to, za ovo javljanje. Ako imate pitanje, slobodno pitajte. Ako imate kritike, slobodno napadajte. Ako imate ideju, izlozite je slobodno :)

Hvala

pcigre
28. 05. 2007., 01:39
Podrska za ocepljenje od elfaka :1094:

Sto se lokacije tice, meni je iskreno sve jedno. Sa goste sa strane je Niska Banja svakako fino i prijatno mesto.

Podrzavam i ideju da se govori jedino o domacim projektima i ljudima.

Zanima me sta je sa tracem da PM pomogne konferenciju?

Aleksandar.Ilic
28. 05. 2007., 01:45
Zanima me sta je sa tracem da PM pomogne konferenciju?

Mislis na Filip Moris? Ja sam totalno protiv toga da od njih uzmem pare (mada se ne pitam samo ja), a i vec su neki pricali sa njima o davanju novca za ovakav dogadjaj i rekli su da im nije zanimljiv.

Eniac
28. 05. 2007., 02:54
Meni je to sa banjom skroz kul, jer ima vise mesta za odsedanje nego u Nisu, jeftinije je a nije daleko od grada (i od moje omiljene kafane kod Rajka), drugo bolji je tim bilding :1039: u prirodi nego li u gradu :)

skoro kad sam bio na okupljanju Internet kluba igrali smo fudbal debeli protiv mrsavih (zamislite bio sam u mrsavim) i skroz je bilo kul zezanje, mogli bismo da ukrademo foru :)

Aleksandar.Ilic
28. 05. 2007., 04:56
(i od moje omiljene kafane kod Rajka), drugo bolji je tim bilding :1039: u prirodi nego li u gradu :)


volis rebarca u kajmaku, a? :1040:

Miloje Sekulic
28. 05. 2007., 09:25
i da smo niza bica za njega

Svi koji su bili prosle godine na ITSeminaru znaju ko sam ja

sudeci po misljenju ovog profana ti si nize bice :1094:

Ma banja je skroz OK, da mi stariji malo ogrejemo kosti u toploj vodi

LiquidBrain
28. 05. 2007., 10:56
Do jaja, niska banja, idem sutra tamo... :) na zalost samo na dva do tri sata... :(

eh, samo ce da bude zajebano jer je tokom radnih dana... :( ako budu ovi navedeni datumi...

Eniac
28. 05. 2007., 12:51
mmm... rebarca u kajmaku, nacin zivota :)

dinke
28. 05. 2007., 14:50
Niska Banja zvuci kao sasvim ok mesto za organizaciju jednog ovakvog dogadjaja. Mislim da niposto ne trebate da pravite kompromise sa tim raznim profesorima, "expertima" i sl.

Sto se tice finansiranja, prosle godine je bilo besplatno, sto je bilo ok za popularizaciju, ove godine mozete da stavite neku kotizaciju, eventualno navucete i neke sponzore kako bi ista bila prihvatljiva za siroke mase (citaj studente) i to je to. After all, valjda i vi na kraju nesto zaradite posle svog tog cimanja :)

Sto se tice toga da predavanja drze samo ljudi odavde, ja sam protiv. Tesko da od ovdasnjih ljudi (svaka cast izuzecima) mogu da cujem nesto novo, osim neku teoretsku pricu, citate sa blogova, velike reci ali bez potvrda u praksi. Ne interesuju price o "uspesima" domaceg Interneta jer tako nesto ovde jos uvek ne postoji, ali ljudi iz inostranstva, pa makar to bili i samo ljudi iz regiona (Hrvatska i Slovenija pre svega) i te kako imaju sta da kazu na tu temu, a iz licnog iskustva znam da se od njih mnogo toga moze nauciti, kako treba, pa kako i ne treba raditi.

Eniac
28. 05. 2007., 15:48
povodom kotizacije u potpunosti se slazem sa dinketom, skoro sam bio na websummitu gde je kotizacija bila 2000 din, sto manje vise svi koji se bave ovim poslom mogu da priuste, a sa druge strane manja je fluktuacija publike a ne kao kad je besplatno pa imas na jednom predavanju 1000 ljudi na drugom 50 :( i nemas ljude koji dolaze zbog upaljaca :) naravno ne mora to da bude 2000, cilj je popularizacija, nek bude neka simbolicnija suma ali opet da ne bude besplatno... ili mozes mozda i da napravis neki full paket sa sve smestajem u banji i klopom :P

Aleksandar.Ilic
28. 05. 2007., 15:52
@dinke: pod strancima smatram: amerikance, engleze, nemce ... ;) Hrvati nisu stranci. Njih i zovem kao predavace, cak se nadam da ce bude 3-6 Hrvata medju predavacima. Cilj mi je da napravim bas regionalnu (ex-yu) konferenciju, gde ce da dodju i predavaci i gosti iz svih ex-yu zemalja.

Kotizacija: jako mi je glupo da sada uvedem kotizaciju, jer sam vec rekao da je nece bude. Od iduce godine ce da je bude, ali vise zbog profilisanja ljudi. I da ne bi dosao bas bilo ko (dosao po promo paket) I ove godine cu da pokusam da je izvucem preko sponzora. Drugo, kad ima kotizacije, mnogi predavaci nece pristati da predaju free, tako da onda treba vise novca.
Prosle godine je bilo tesko naci pare, ove godine je lakse, dogodine ocekujem da vec mogu da sve troskove pokrijem, i da mogu da uvedem i neke noviine u konferenciju (da ne bude samo prica)

oksite
28. 05. 2007., 18:47
Drugo, kad ima kotizacije, mnogi predavaci nece pristati da predaju free, tako da onda treba vise novca.

I bre, pa nije valjda da bi neko trazio pare da drzi predavanje? :1018:

Aleksandar.Ilic
28. 05. 2007., 19:06
Da li mislis da je skoro onaj manijak Dave Cotler (ili kako se vec zove), dosao da drzi free? :) Taj je naplatio mozda cak i do 10k evra jedno predavanje

oksite
28. 05. 2007., 19:09
Nisam te razumeo onda, mislio sam na predavace iz zemlje.

Aleksandar.Ilic
28. 05. 2007., 19:39
Evo pitaj Mungosa za koje pare bi dosao :D. On je ipak stranac :1094:

Eniac
28. 05. 2007., 21:10
verovatno mislis na Philipa Cotlera, mislim da je i vise od 10K, on kosta ko Peppersi :P

U pravi si sa te strane za kotizaciju ali opet to dislociranje mislim da ce doprineti cinjenici da ne dodju bas svi koji nemaju pametnija posla kao sto je to slucaj sa fakultetom tako da je Niska Banja i sa te strane pun pogodak

robi-bobi
28. 05. 2007., 21:15
nadam se da ce biti tokom vikenda, pa da se najzad i ja vidim sa dpt ekipom :)

P.S. quick reply ...

Aleksandar.Ilic
28. 05. 2007., 21:36
Da li znas neku konferenciju koja je tokom vikenda?? Maltene sve se desavaju pred kraj sedmice, jer vecina ljudi koji treba da dodju , nece doci s'obzirom da se vikendom odmaraju. Na zalost, nisam ja izmislio da su to najbolji dani za ovako nesto.

Prosle godine je bila veoma velika DPT & ES ekipa.

Eniac
28. 05. 2007., 23:02
najavljen kao najveci geek event posle es leta

dejadj
29. 05. 2007., 08:31
nadam se da ce biti tokom vikenda, pa da se najzad i ja vidim sa dpt ekipom :)

Možda bi moglo viđenje da bude i organizovano?!? Možda u Svrljigu kod Kamiondžije?

Kao ono kad poznati pisci ili muzičari potpisuju svoje ploče (CD) ili knjige za svoje obožavaoce! :)

Pozdrav

jablan
29. 05. 2007., 09:44
nadam se da ce biti tokom vikenda
Ne vredi bobi, ja sam već pokušavao (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1278) da ih ubedim... :(

robi-bobi
29. 05. 2007., 11:11
Da li znas neku konferenciju koja je tokom vikenda?

pretpostavljam da imate neke razloge da stavite konferenciju na kraj radne sedmice, ali neka to ne bude zato sto se druge konferencije tada odrzavaju ;)

inace, bugarska web conf. se 3 puta odrzavala za vikend i uvek je bilo prepuno

takodje, shvatam da puno zavisi i od predavaca, kad su slobodne zale itd.

Aleksandar.Ilic
29. 05. 2007., 15:50
Razlog je sto bi verovatno doslo manje ljudi nego vikendom, a ne isplati mi se da experimentisem. Trzisste na koje ja ciljam da mi dodju kao gledaoci su ljudi koji su zaposleni. Vecina njih, ako ih zanima, ce da dodju i uzece free od posla, sto im jako odgovara. Ako je vikendom, ce bude: "ocu se odmoriim a ne da idem na konferenciju". A cim se zavrsi konferencija, tu je vikend, i onda niko ne gubi subotu/nedelju. Btw, to je jedan od razloga zasto se ovakvi dogadjaji, generalno, prave radnim danom.

Prosle godine sam pravio ponedeljak/utorak pa je dosta ljudi reklo da bi bilo bolje da bude na kraju sedmice.

A nisam bas siguran da zelim da rizikujem da budemo susta suprosnost Bugarima.

Aleksandar.Ilic
15. 06. 2007., 21:05
Konačno smo uspeli da pokrenemo sajt za konferenciju, BizzBuzz, i nalazi se na adresi http://bizbuzz.itseminar.org/

I datumi su konačno utvrđeni: 24., 25. i 26. oktobra.

Čućemo se opet u vezi dodatnih informacija

Dejan Bizinger
26. 08. 2007., 17:23
Evo, u petak u jednoj srpskoj kafanici smo napravili video intervju sa Flajkom o konferenciji a pricali smo i online zajednicama kao sto su DPT i ES

http://razgovori.com/blog/2007/08/26/najava-konferencije-bizbuzz/

Miloje Sekulic
26. 08. 2007., 17:33
Bizi

Da li se ono "Moj veliki drug Miloje Sekulić" odnosi na mojih 107 kg?

Flajko insistiram da se naredne godine IT seminar organizuje tokom trajanja "Burekdžijade"

Dejan Bizinger
26. 08. 2007., 17:35
@Miloje: Znas kako kazu: "To si ti rekao" :)

Off topic: Ubaci to negde u Press kliping :-)

MrSteel
26. 08. 2007., 23:20
omg
rostilj burek i ostalo
tako znaci navlacite firme da se pojave ? :D

intervju je manje vise ok, mada bi bilo dobro da je podeljen u vise klipova i da ima vise kvalitetne price
nekog zanima konferencija, nekog burek a nekog sta radi moderator foruma
takodje, bilo bi super da sve izgleda malo profesionalnije i intervju i gost
znaci za nijansu ozbiljnije da se ne izgubi taj vblog opusteni momenat

e da, vidim ubacili ste 3d spicu ali onaj glas razgovori.com iritirajuce je los

sve kritike iskljucivo radi podizanja kvaliteta ;)

Dejan Bizinger
26. 08. 2007., 23:40
Hvala na korisnim sugestijama

MarkoBG
27. 08. 2007., 08:33
Bizinger: Dolazi i Berislav Lopac...

Ilic: Da dolazi Berislav Lopac, onda, predavac ce biti i vlasnik popularnog Softwave bloga...

Valjda bi organizator konferencije trebao da zna da je to jedan covek, barem ja kao pocetnik tako mislim :D

noviKorisnik
27. 08. 2007., 09:08
U Niš je gramatika prilično drugačija, tako da nemoj da se čudiš - to i jeste jedan človek :1023:

Aleksandar.Ilic
27. 08. 2007., 18:16
Mojne me bre zezate :please: , sav sam se bio pogubio i zbunio :( Srecom sto nije uzivo :( U momentu nisam mogao da se setim nijednog predavaca, a sto je najgore dosta njih znam licno a ja sam ih i zvao.
Sta da radim, zbunjive sam prirode

MarkoBG
27. 08. 2007., 19:51
Ti si mi delovao bas opusteno, vise se voditelj Bizniger pogubio :D

Aleksandar.Ilic
27. 08. 2007., 20:46
Ma ja uvek ostavljam pogresan utisak :1094:
Nego, jel te interview ubedio da dodjes na Seminar :) ?

MarkoBG
27. 08. 2007., 22:23
Iskreno, da je neka druga tema u pitanju, dosao bih, cool ste ekipa, mada posto sam ti ja za biznis ko babe za fudbal bicete uskraceni za moje dosadjivanje :1094:

Dejan Bizinger
27. 08. 2007., 22:26
Ti si mi delovao bas opusteno, vise se voditelj Bizniger pogubio :D

To je moj nacin da radim funky intervjue :) Ovaj je jos bio relativno van funky elemenata (sem onog sa ukljucivanjem u pricu Miloja, restorana i slicno) Onaj uvod za Pogodak je bio mnogo vise neformalniji Zato je mnogo bolje raditi video podcasting nego imati emisiju na TV sem ako takvu slobodu ne dobijes na TV-u

Goran Cirkovic
28. 08. 2007., 01:56
Jell ima nešto organizovano iz BGa, pa da pravimo lom u autobusu kao na ekskurziji...

Eniac
28. 08. 2007., 11:15
Dogovoricemo se ima jos vremena obicno ide neko kolima pa delimo gorivo, ako ne bude ne gine nam ekskurzija

Miloje Sekulic
29. 08. 2007., 10:48
ako se dvoumite da li da dodjete u Nis kliknite ovde (http://coca-cola.co.yu/digThis/detail.jsp?digThisId=17213)

conica
29. 08. 2007., 11:54
kako stvari stoje, izgleda da cu ove godine imati vremena i ja da dodjem..JUPIIII
(nije da je sad to ne znam kako bitno, ali eto da podelim svoju rados' :))

oksite
31. 08. 2007., 13:01
Da li se i koliko placa kotizacija, koje su cene smestaja i koji su rokovi za kotizaciju, hotel etc.?

Eniac
31. 08. 2007., 14:48
Ne placa se kotizacija jos uvek, bice prijava na sajtu i ona je besplatna. Smestaj je kako se snadjemo, moguce je smestiti se u hotelu u kome je i sam seminar, ili u privatnim smestajima kojih ima puno u Niskoj Banji i prilicno su povoljni. Opet, dogovaracemo se ovde za smestaj pa da unapred ugovorimo nesto da se nista ne bismo seljakali na dan seminara

LiquidBrain
31. 08. 2007., 14:52
Ako budem uspeo da umem par slobodnih dana, eto mene na seminaru :) Meni je konkretno najveci problem to sto je za vreme radnih dana... :(

Aleksandar.Ilic
10. 09. 2007., 00:51
Pocela je prijava na „biZbuZZ – Internet marketing“. To mozete uraditi na adresi http://bizbuzz.itseminar.org/sr/registracija.html .

Informacije o kotizaciji:
* Kotizacija iznosi 2.000,00 dinara
* Firme koje uplaćuju više od jedne kotizacije dobijaju popust od 25%
* Kotizacija za studente iznosi 1.000,00 dinara. Za grupe studenata 500,00 dinara po studentu


Konferencija ce biti održana u Niškoj Banji u periodu od 24-26. oktobra tekuće godine, u prostorijama hotela „Radon“.

Sve informacije o smestaju mozete dobiti na adresi http://bizbuzz.itseminar.org/sr/custom_page/63/Smestaj.html

noviKorisnik
10. 09. 2007., 12:35
Šta znači "grupa studenata"? Da li su dva studenta grupa? :-)

Aleksandar.Ilic
10. 09. 2007., 12:41
Minimum 5 studenata. Ti bi da se prijavis kao student :D ?

Peca
11. 09. 2007., 20:28
da potvrdim dolazak...
banja je ionako 1km od moje kuce :)
99% dolazim.

p.s. ako vas zanimaju restorani/kafanice u banji, napisacu gde ima lepih mesta.

Aleksandar.Ilic
11. 09. 2007., 23:35
Hehe, Milosh (pcigre) je rekao da ce te on dovuce na konferenciju ako ne budes teo da dodjes :D

any way, samo se prijavi tamo na sajt :) Svako jutro gledam listu prijavljenih i radujem se sto samo raste i raste :D


Nego, da li sam rekao da 2-3 sprata ispod amfiteatra imate supermoderni spa centar, za veoma male pare (bio sam tamo). Ima djakuzi , cokoladne masaze, finska sauna, masazerke, rostilj, tople stolice, i rostilj. Imaju domacina centra, svako ima maximalnu privatnost, ako dodjete sami, sami ste u djakuziju, i sl :)

(neki predavaci su rekli da ako hocu da pricaju, moze samo sa direktnim prenosom iz djakuzija :( )

pcigre
11. 09. 2007., 23:41
@alexandar: eto vidis da nemas razloga za brigu, spontano cemo doci svi, smao nas malo mrzi da popunjavamo formulare, no i to se da resiti.

Eniac
12. 09. 2007., 00:31
hehe lako je vama, vi bajsom na konferenciju. Ostali, jel neko planira da trazi smestaj ili je previse rano da se o tome razmislja?

pcigre
12. 09. 2007., 01:26
hehe lako je vama, vi bajsom na konferenciju. Ostali, jel neko planira da trazi smestaj ili je previse rano da se o tome razmislja?

Grdno se varas. Bajsom to nije nimalo lak zadatak, narocito za ljude iz struke :1086:

Peca
12. 09. 2007., 02:26
Hehe, Milosh (pcigre) je rekao da ce te on dovuce na konferenciju ako ne budes teo da dodjes :D

da iskoristim priliku onda da se izvinim za proslu godinu :)

nisam dosao iz prostog razloga sto nisam imao s kim.
otac je morao da ode na sluzbeni put bas tih dana, a nisam mogao da nadjem drugo drustvo pa da dodjem.
inace, da objasnim... nisam mnogo pokretljiv [cerebralna paraliza], hodam sa štakama, tako da ne bih mogao sam da dodjem nikako.

nadam se da se ovog puta to nece deseti, a i ako se desi, gledacu na vreme da obezbedim rezervnog pratioca :D
milos je backup, a znam i jos jednog milosa, iz mog odeljenja iz srednje, koji verovatno i ove godine dolazi [studira ETF].
a verovatno dolazi i Jovana sa mycity-ja [nick: neprilagodjena], pa ce tamo biti ceo jedan mali mycity tabor ;)

Lightman
13. 09. 2007., 16:24
Mene zanima ova privilegija za studente (napokon da imam neke vajde od studiranja :) ).

1. Da li svi studenti u grupi moraju da budu sa istog fakulteta?
2. Kako se dokazuje da je neko student (moramo da na nosimo index u prednjem dzepu kosulje :) )?

Inace, Hvala Aleksandu Ilicu na e-mail pozivnici! :)

Eniac
13. 09. 2007., 17:40
ne moraju da budu sa istog faxa, a ovo drugo dokazujes bilo kojim dokumentom koji pokazuje da si student (index, markica, kartica za menzu, etc kartica i sl) bar po mom misljenju

Aleksandar.Ilic
13. 09. 2007., 18:38
Npr, posaljes na mail skenirane kopije prve stranice indexa od svih clanova grupe, i to je to. I kao sto rece eniac, ne morate da budete sa istog faxa

gastonr
13. 09. 2007., 23:48
Ja se prijavio, uplatio, dobio popus' 25%, šta mi više u životu treba :) još samo da nađem smeštaj :)

Kakav je ovaj hotel u kojem se odrzava skup? Radon? Ima li nekih preporuka za smeštaj? Da li je bolje u Nišu ili Niškoj banji? Koliko u stvari ima od Niša do Niške banje? Nikad nisam bio u Niškoj banji, pa zato pitam?

p.s. proradio quick replay, jeeeee! :)

Peca
13. 09. 2007., 23:54
10 km od Nisa do Niske banje.

mislim da je bolje uzeti hotel u Nisu, nisam siguran kakvi su hoteli u banji.
hotel Srbiju zaobici, mozda je jedino Hotel Ozren OK.

Inace, Radon je zdravstveni objekat i stacionar, ali mislim da mogu i tu sobe da se uzmu.

p.s. uraaaaaa za quick reply :)

Eniac
14. 09. 2007., 00:13
ja cu verovatno ici u privatni smestaj, mislim da je zaista nebitno kakav ti je smestaj kad ces tamo samo da spavas.

A sto se qr tice radi vec neko vreme, hteo sam za okupljanje da predlozim da ponesemo parolo we want quick reply i slucajno probao kad vidim radi... i obrisao poruku :D nego sad ne mogu bas da se naviknem na isti :D

Aleksandar.Ilic
14. 09. 2007., 01:07
najjeftiniji hotel u Nisu kosta 4000 dinara noc. Cene su od 50-80e za nocenje u Nishu. Najskuplja soba u Banji, je predsednicki (titov) apartmant u Radonu, koji kosta oko 5000 dinara ako se dobro secam.

pcigre
14. 09. 2007., 01:27
Privatni smestaj u Niskoj Banji vam je najbolje resenje. Nis-Niska banja = 40din + 15min busom = 10ak km za 10 min autom = 25 min verglanja bicikle.

dinke
14. 09. 2007., 14:33
Prijavio sam se ... ali je malo falilo da odustanem jer ...

Tri puta sam popunjavao prijave za sebe i kolege ... jer svaki put kad submitujem formu, ako captcha kod nije validan on sve lepo obrise i sve jovo nanovo ... sredite to inace ... ljudi nece biti stpljivi poput mene.

Sto se smestaja tice, vidim da vecina ovih hotele ima *** ... tako da definitivno ocekujem neku preporuku, ovako iz daljine tesko je odluciti sta je najbolje :)

Peca
15. 09. 2007., 02:34
u hotelu Ozren [3 zvezdice] nocenje sa doruckom je 2300 din.
to je hotel u samoj Banji.
polupansilon za 3 dana je 2000 din.

evo cenovnika svih hotela Srbije Turist
http://www.srbijaturist.com/htmln/cenovnik.html

Aleksandar.Ilic
27. 09. 2007., 16:36
http://bizbuzz.itseminar.org/sr/custom_page/70/PlanPredavanja2007.html

Predavanja (2007)

1. Berislav Lopac, Cromotion- Razvoj startup tržišta u regiji
3. Dragan Varagić, P2 Internet
4. Gorana Tomanović
5. Igor Marinović, Manufaktura - Relevantnost direktnog marketinga i geografski informacioni sistemi
6. Istok Pavlović - Copywriting u brendiranju web aplikacija
7. Ivan Minić, Burek
8. Jan Jilek, Xclaim - Kontekstualno oglasavanje
9. Jelena Misita, 21dan - Srbija pod virtuelnom šljivom - Internet kao kanal komunikacije ka ciljnim javnostima
10. Marek Vidovič, E-target - Ciljanost na Internetu
11. Marko Bijelić, BiznisBlog - Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
12. Microsoft - Microsoft Dynamics
13. Mile Kostić, Veza - Inovacije i Internet
14. Miloje Sekulić, McCann Erickson
15. Miroslav Šutić
16. Nebojsa Djurić, E-trgovina - Srbija - sistemi naplate na internetu
17. Nikola Denić, Haragei
18. Nikola Marković, DIS - Razvoj e-poslovanja
19. Rade Tričković, HTTP Pool - Internet oglašavanje - stanje u zemlji - svetski trendovi (posećenost, modeli oglašavanja, način zakupa, terminologija) - budućnost... Veliki klijenti - kako ih privući
20. Sloba Markovic, RNIDS - Početak registracije .rs domena i gašenje registra .yu domena
21. Srđan Košutić, Ellecta - Komercijalni aspekt društvenih mreža
22. Stefan Salom, Infostud - Otvaranje
23. Steva Majstorović, Majlab - Kvalitet korporativnog Internet prisustva
24. Tomislav Kovač, Futuria - Kako prodavati turizam na Internetu?
25. Vanja Bertalan, Web.burza - Veliki brat - Hrvatska
26. Vladan Zirojević, Donesi.com - Studija slučaja Donesi.com
27. Vladimir Živaljević, Pakom
28. Zvonko Sošević, Linkmedia - Profitabilnost internet prezentacija u Srbiji

dinke
27. 09. 2007., 18:00
Kada ce biti objavljena tacna satnica po danima?

Aleksandar.Ilic
27. 09. 2007., 19:01
kad mi svi predavaci daju naziv teme :(

p.s. Nixa :P

Miloje Sekulic
11. 10. 2007., 10:37
tri piva su sponzori (http://bizbuzz.itseminar.org/sr/custom_page/84/Sponzori.html)
:)

LiquidBrain
11. 10. 2007., 11:01
Iskusno, nema sta ;)

pcigre
11. 10. 2007., 11:04
tri piva su sponzori (http://bizbuzz.itseminar.org/sr/custom_page/84/Sponzori.html)
:)

omg, moraću da počnem da pijem... verovatno će se takmičiti ko će veću cisternu da doveze :P

Eniac
11. 10. 2007., 14:10
heh to su sve inBev (Apatinsku i Niksicku pivaru su oni kupili) brendovi. Oni drze i Stella Artois, Staropramen i jos par poznatih marki piva

LiquidBrain
11. 10. 2007., 15:25
heh to su sve inBev (Apatinsku i Niksicku pivaru su oni kupili) brendovi. Oni drze i Stella Artois, Staropramen i jos par poznatih marki piva


Kako god, bice nikshickog piva :):1094:

acca
11. 10. 2007., 19:12
U koliko sati je otvaranje i kada je zatvaranje? Da se organizujemo (hotel, prevoz, ...) :)

Aleksandar.Ilic
12. 10. 2007., 00:56
Objavljen je plan i raspored predavanja: http://bizbuzz.itseminar.org/sr/custom_page/88/raspored-predavanja-2007.html
Satnica ce biti objavljena tokom sutrasnjeg dana


Jedna napomena: Vec smo popunili veliki deo kapaciteta amfiteatra imamo dosta prijava. Tako da bih bih molio sve koji su zainteresovani da dodju da se prijave na sajtu na adresi: http://bizbuzz.itseminar.org/sr/registracija.html

Na zalost, nece biti omogucen ulazak bilo kome ko se nije registrovao zbog kontrole guzve i zbog evidencije i statistike :(
Hvala na razumevanju.

zark0vac
15. 10. 2007., 17:23
Ko dolazi iz Beograda i da nema nista protiv drustva? :)

torbica
16. 10. 2007., 01:47
Aleksandre, zameram ti sto naplacujes kotizaciju ako je bilo zamisljeno kao razmena znanja okupljanje a ne strucni seminar.

MorenoArdohain
16. 10. 2007., 02:15
Torbice, napravi sam svoj seminar pa nek bude free - videcemo koliko ce to trajati.

Eniac
16. 10. 2007., 02:27
cena seminara je smesna obzirom na to ko sve dolazi. Nazalost zivimo u drzavi gde je dobru volju jako tesko podrzati i gde desavanja ovog tipa ili moras da placas sam iz dzepa ili d ih ne organizujes. Stoga maksimalno podrzavam Aleksandra, 2000 dinara vecina nas zaradi za jedno popodne a kontakti, znanja i provod koji se tamo sticu se mere sa mnogo vecim ciframa. Na kraju krajeva, ko nece ne mora...

ivanhoe
16. 10. 2007., 02:28
Torbice, napravi sam svoj seminar pa nek bude free

with blackjacks and hookers... :D

nixa
16. 10. 2007., 02:39
and white horse lines ... :)

torbica
16. 10. 2007., 02:48
Torbice, napravi sam svoj seminar pa nek bude free - videcemo koliko ce to trajati.

Lave, ja vec pravio ponesto... recimo ES leto 2002 i jos ponesto...

MorenoArdohain
16. 10. 2007., 02:49
^ I jel trajalo? :)

torbica
16. 10. 2007., 02:54
cena seminara je smesna obzirom na to ko sve dolazi. Nazalost zivimo u drzavi gde je dobru volju jako tesko podrzati i gde desavanja ovog tipa ili moras da placas sam iz dzepa ili d ih ne organizujes. Stoga maksimalno podrzavam Aleksandra, 2000 dinara vecina nas zaradi za jedno popodne a kontakti, znanja i provod koji se tamo sticu se mere sa mnogo vecim ciframa. Na kraju krajeva, ko nece ne mora...

Eniac,
Prvi put se greske oprastaju. Ponudjena mu je pomoc za organizaciju ove godine od mene i jos nekih ljudi. Aleksandar nas nije iskontaktirao, te nije zatvorio ni sponzore, ni zvanicnike a i sto se tice predavaca, poprilicno je reciklirao.
2000 dinara za Nislije je VELIKO kao kuca cak i 500 dinara za grupnu registraciju.
Ja sam samo pitao sta je to podela znanja ili seminar za privredu. Ja zaista zelim da ima uspeha ali koncept ponesto o ponecemu za ponekog nije napredak u odnosu na proslu godinu.

torbica
16. 10. 2007., 03:08
^ I jel trajalo? :)

vuces me za jezik...

ja licno organizovao nekoliko es okupljanja posle, recimo kad su dolazili cesi i
pricali o community wifi mrezi.

a sa Slobom ucestvovao u organizaciji

1. jun 2007.
Seminar o dostupnosti telekomunikacionih usluga
Centar za razvoj Interneta je u saradnji sa Republičkom agencijom za telekomunikacije, 1. juna 2007. godine organizovao predavanje i diskusiju na temu široke dostupnosti telekomunikacionih usluga.
25. maj 2007.
Seminar o rešavanju sporova između korisnika i operatora
Centar za razvoj Interneta je u saradnji sa Republičkom agencijom za telekomunikacije, 25. maja 2007. godine organizovao predavanje i diskusiju na temu rešavanja sporova između korisnika i telekomunikacionih operatora, te mogućnostima za donošenje regulative iz ove oblasti, koja se nalazi u nadležnosti RATEL.

7. decembar 2006.
14-dec: Seminar o javnosti rada RATEL
Centar za razvoj Interneta je u saradnji sa Republičkom agencijom za telekomunikacije (RATEL) 14. decembra 2006. organizovao predavanje i diskusiju o javnosti rada RATEL i mogućnostima za unapređivanje procesa javnih konsultacija o regulativi čije je donošenje u nadležnosti RATEL.

9. novembar 2006.
7-8 nov: Seminar o politici radio-frekvencijskog spektra u Srbiji
Centar za razvoj Interneta je u saradnji sa Republičkom agencijom za telekomunikacije 7. i 8. novembra 2006. oranizovao seminar i diskusiju o politici radio-frekvencijskog spektra u Srbiji.

itd...
dakle znam sta pricam
ps ES leto nismo ponovili zato sto nismo zeleli da uradimo gore (bilo je extra) a Mica, ja i ostali organizatori smo usli u svoje obaveze.
Dakle procenis svoje snage!

Eniac
16. 10. 2007., 03:53
pa nije bas da nema napretka. Prvo prostor i briga oko predavaca je na mnogo visem nivou nego prosle godine, hotel je solidan, obezbedjen je wireless sto je jako bitno za IT ljude i slicno. Sa druge strane dosta se gledalo na propuste u prosloj godini, agenda seminara je prilagodjena kracim i dinamicnijim predavanjima a uvesce se i neki noviteti u odnosu na proslu godinu.

Sto te Aleksandar nije zvao stvarno ne znam, verovatno zato sto nije imao sta da ti ponudi od cele price. I on ovo sve radi volonterski i pitanje je koliko bi ljudi pored njega htelo da radi tako nesto. Sa druge strane javna je tajna da ko dovede sponzore ima koji dinar od toga :) mozda si eventualno na taj nacin mogao da pomognes...

Vezano za 500-2000 dinara, stvarno nije problem, seminar je usmeren ka malim i srednjim preduzecima i mislim da preduzece koje ne moze da priusti 2000 din ne treba ni da postoji. Sa druge strane za studente se Aleksandar pobrinuo da dobiju popust, 500 dinara za 3 dana mu dodje oko piva i po po danu, sto priznaces nije puno ni za studente.

Naravno verujem da i ti imas svoje argumente, ipak sam ja mlad da bih ti protivurecio.

Sve najbolje,

Eniac
glavom i stomakom :)

Miloje Sekulic
16. 10. 2007., 09:57
Imali smo tokom vikenda trening da bi poboljsali svoj rad. Agencija (http://www.mccannpr.co.yu/code/navigate.php?Id=1) to redovno organizuje na razlicite teme i za razne profile zaposlenih. Ovaj je bio posvecen kreativnosti i tehnikama uz ciju pomoc se povecava kreativnost u radu. Koleginica (http://www.mccannpr.co.yu/code/navigate.php?Id=65) je bila na regionalnom treningu svetskog lanca (http://www.webershandwick.com/) ciji smo deo i sjajno nam je prenela iskustva.

Jedna od tehnika koju smo vezbali je koliko prosta toliko lepa. Ukoliko imate neki problem treba da pokusate da ga predstavite na neuobicajn nacin. Kao crtez, simbolima. Ili kao tekst ali ne poslovnim jezikom nego kao bajku, pesmu, basnu, putopis, itd. Ovakav nacin rada omogucava da se razblokiraju stege koje nas sprecavaju da vidimo resenje problema.

Svi smo delegirali probleme koje imamo u radu a kolege koje inace ne rade sa nama (ad bi dobili bolji pogled na problem) su taj problem predstavljale na ovaj nacin i trazile resenja. Ja sam kao problem predstavio nerazumevanje za znacaj online PR-a, na koje na zalost jos nailazim, konkretno za potrebu da kompanija ima kvalitetan veb sajt. Znate li kako su kolege predstavile moj problem? Nacrtali su jednog velikog japanca (sve sa tradicionalnim sesirom kakve oni nose) koji mnogo i snazno prica (to su predstavili linijama). Nacrtali su me crvenim flomasterom da bi podstakli napor koji ulazem. Slusa ga nekoliko japanaca koji potpuno razumeju o cemu govori - jer znaju japanski. Tu je nekoliko drugih koji uopste ne zele da ga slusaju pa su stavili slusalice na usi. I njih je malo. Najveci broj cuje ali nista ne razume - jer ne znaju japanski. Na crtezu je predstavljeno i resenje problema - kuca koja je simbolizovala skolu jezika.

Sta sam ovim podugackim postom zelo da kazem? Svaka prilika da se o internetu govori, da se istakne njegov znacaj i da se mozda neke stvari pokrenu, je dobra i vredna truda. Veoma me raduje sto je dobar prostor u Nisu ove godine dat problemu korporativnog predstavljanja na internetu. To je ipak bazicno pitanje razvoja interneta, bar sto se tice veb prezentacija. Dok kompanije ne shvate da je doslo vreme da MORAJU da se i na internetu predstave kvalitetno bar koliko u realnom svetu i ne budu spremne da uloze novac u to nema mnogi ni napretka a ni posla za ljude koji se internetom bave.

Aca, Vita i ekipa su uradili najbolje sto mogu i znaju. Mnogi su na razne nacine pomagali i ubedjen sam da ce u Nisu biti jako dobro. Radujeme sto medju novinarima cujem da su neki spremni da idu u Nis i izvestavaju o seminaru, prvenstveno jer ih je zainteresovao program. Naravno da uvek ima prostora da se stvar unapredi i da se i drugi skupovi sirom zemlje organizuju ali je situacija mnogo bolja sa IT seminarom nego bez njega.

Aleksandar.Ilic
17. 10. 2007., 14:38
Manje vise si za sve u pravu. Ali ima par nejasnoca za mene


sto se tice predavaca, poprilicno je reciklirao

Ovo mi nije jasno. Sta je tacno reciklirano? Originalno je trebalo da ima 22 predavaca, ima ih cini mi se 28 (mrzi me da brojim). Trojica su odustala, a dvojica su odmah rekli da ne mogu da dodju.

Sto se tice zvanicnika, oni idu samo tamo gde smatraju da je njima korisno da idu. I iskreno, ako njima nije bitna moja konferencija i ako je smatraju za nesto sto nije vredno truda, onda jednostavno ne zelim ni da dodju. Prosto, zelim da sami, kad ih ja licno pozovem, odluce da dodju a ne da neko lobira.
Pravo da ti kazem, sve vise i vise mi je muka od toga da o ovoj drzavi moram da imam veze da bih nesto uradio. Bez obzira sto imam obicaj da potezem i sam veze u nekim situacijama, kad bolje razmislim, zeleo bih da se ITSeminar sam pozicionira na trzistu, bez lobiranja, intervencija, molbi i sl. Znaci ja pozovem ministra, i ako ona hoce da dodje, ce dodje, ako nece, nece dodje. Ne treba mi u tom slucaju. Na kraju krajeva, vise mi znaci da dodjes ti, nego neki ministar ili bilo koji drugi zvanicnik.


Eniac,
koncept ponesto o ponecemu za ponekog nije napredak u odnosu na proslu godinu.

I ovo mi nije bas najjasnije, i voleo bih da mi objasnis, ili da te pitam licno kad se vidimo. Svejedno... Teme su birane, i predavaci su birani na osnovu tema o kojima mogu da pricaju, nisu teme birane na osnovu predavaca. Prosle godine je biranje bilo haoticno, sada je bilo mnogo bolje planirano, za iducu godinu cu jos vise da "usavrsim" proces izbora predavanja i samim tim predavaca.

oksite
17. 10. 2007., 21:03
I letimicnim pregledom programa lako je zakljuciti da je ovo jedan od najjacih skupova u zemlji. Ako drugi skupovi imaju i 2 i vise puta skuplju kotizaciju, onda mislim da je 2000 dindzi opravdano. Ne znam kako je organizacija i "zatvaranje finansijske kostrukcije" islo, ali mozda se studentima moglo omoguciti da prisustvuju za dz. Imam utisak kao da su ljudi ovde malo "otupeli" na cinjenice da je skolovanje u ovoj zemlji neprimereno visoko i, valjda, naviknuti da vidimo da studenti nemaju skoro nikakve beneficije u statusu studenta, a sto je u totalnoj suprotnosti sa stanjem u EU, "siroko" dajemo popuste koji bi, ustvari, trebali biti i veci. Ako se pogleda struktura predavaca na ovom skupu vidi se da su to, doslovno, svi mladji ljudi. Ako su ovi ljudi autoriteti u svojim oblastima, a licno verujem da jesu, gde su onda stariji. Ako zbog svega sto se dogadjalo ne mozemo bas da pogledamo na starije, hajde da barem "pozelimo dobrodoslicu" onima koji tek pocinju. Zbog toga mislim da je studentima pristup mogao biti besplatan.

Aleksandar.Ilic
17. 10. 2007., 21:35
Vezano za pristup studentima.
Ove godine je dato po 5-10 besplatnih mesta za neke organizacije sa niskih fakulteta: EESTEC, AISEC, BEST, studentski parlament sa Elfak-a. I dato je 20 mesta za gimnaziju Bora Stankovic (iskljucivo za ucenike).
Dogodine cu da napravim to dosta drugacije, jer problem je sto ne mogu tek tako da pustim studente, da ne bih dobio studentski dogadjaj. Iskreno, ne zelim da od ovog dogadjaja pravim studentski. Zelim da napravim poseban dogadjaj samo za studente, koji ce da bude slicnog ili istog kvaliteta. Zato moram da imam kvote za studente. E postaje problem, ako treba da odlucujem ko moze ko ne moze da dodje za dz :(

Slazem se da si u pravu za cenu, ali imam planove koje ne zelim da remetim trenutno.
Ako imas ideju kako da postignem kompromis, spremam sam da je cujem

acca
17. 10. 2007., 22:25
Po meni, sama ideja ovog dogadjanja je odlicna. To sto se bavi i pojedincima koji se bave internet zaradom a i firmama, meni je OK. Daj boze da u Srbiji bude vec sledece godine 50 usko strucnih seminara, ali ne vidim problem ni u ovome. Moze se nauciti nesto sigurno i iz tema koje su bar priblizno slicne onome sto svako od nas konkretno radi, iako na prvi pogled deluju kao sasvim druge oblasti.
A ko hoce da se bavi zaradom na internetu a nije spreman da ulozi 2000 u znanje i razmenu iskustava, tesko ce postici neke vise ciljeve. Ne mislim nista lose, ali to je cinjenica.

Miloje Sekulic
17. 10. 2007., 22:48
Ako pratite sta se desava na sajtu IT seminara primeticete da je bar pola sponzora doslo u zadnje dve nedelje racunajuci Diners koji sam upravo primetio. Ne bi komentarisao zasto je to tako. Bice vremena posle 26.oktobra.

Respect organizatorima sto dogadjaj nisu otkazali pre mesec dana kada su jos mogli a kada su garantovano bili u debelom minusu u kalkulacijama. Da podsetim da je kotizacija uvedena tada. Nadam se da su "izasli na zelenu granu". :1094:

djoca
18. 10. 2007., 00:28
Da ne malerisem ali cisto kao savet za sledecu godinu preporucujem vam da razmislite o paketu kotizacija+smestaj. Posto kao i obicno probasmo da ugojimo prase pred zicbo danas smo imali bliski susret sa vasom turistickom organizacijom. Zena je bila stvarno ljubazna i nasla nam je nesto (manje vise i nebitno, racunam da ce tu samo da se istusira i prespava), ali me je odusevila jedno njeno pitanje. "A koji se to seminar ovde odrzava, vidim da odjutros zove 1000 ljudi"....elem, cisto kao biznis ideja za sledecu godinu...lepse mi je da profit za nalazenje smestaja ostavim vama, nego da ga uzme neka TO koja nema pojma ni o cemu se radi.
Vidimo se...i ako treba nekom prevoz iz KG-a, ima kod nas dva mesta

acca
18. 10. 2007., 00:50
Da ne malerisem ali cisto kao savet za sledecu godinu preporucujem vam da razmislite o paketu kotizacija+smestaj. Posto kao i obicno probasmo da ugojimo prase pred zicbo danas smo imali bliski susret sa vasom turistickom organizacijom. Zena je bila stvarno ljubazna i nasla nam je nesto (manje vise i nebitno, racunam da ce tu samo da se istusira i prespava), ali me je odusevila jedno njeno pitanje. "A koji se to seminar ovde odrzava, vidim da odjutros zove 1000 ljudi"....elem, cisto kao biznis ideja za sledecu godinu...lepse mi je da profit za nalazenje smestaja ostavim vama, nego da ga uzme neka TO koja nema pojma ni o cemu se radi.
Dobra ideja. Inace, ja sam bio jedan od tih 1000 :D

Vidimo se...i ako treba nekom prevoz iz KG-a, ima kod nas dva mesta

Idete preko Jagodine?

djoca
18. 10. 2007., 10:39
[Idete preko Jagodine?

Nije problem da te pokupimo. Bacicu ti broj moba na PM pa se javi do srede da se dogovorimo.

Miloje Sekulic
18. 10. 2007., 17:17
najava (http://www.ekapija.com/website/sr/page/130501/1)

Veki
18. 10. 2007., 22:54
Jel može da se raspored (http://bizbuzz.itseminar.org/sr/custom_page/88/raspored-predavanja-2007.html)
napravi u obliku prilagodjenom za stampu sa dodatnim informacijama (uz ime predavaca da se stavi njegov nadimak, blog,sajt ili kompanija).

Mislim da bi ovo bilo jako korisno posto sam preplacen na vecinu blogova u okviru ove zajednice ali vam ne znam prava imena. Da da mi ne pobegnete u banji.. :)

Miloje Sekulic
18. 10. 2007., 23:17
linkujte imena predavaca iz rasporeda na njihove biografije

Miloje Sekulic
19. 10. 2007., 16:22
Veoma lepa, duga i sadrzajna najava (www.taboomagazine.org/upload/documents/ntv/nedeljne_taboo_vesti_22.pdf) objavljena je u u Newsletter-u Taboo magazina (www.taboomagazine.org).

Ovo je veoma bitno jer sam uveren da ga prima veliki broj veoma bitnih ljudi u marketinskoj industriji. Ovim je BizzBuzz definitivno od underground community eventa etabliran u bitan dogadjaj u marketinskoj industriji.

Bravo za organizatore ali bravo i za Taboo!:)

Aleksandar.Ilic
19. 10. 2007., 17:27
Da se pohvalim, Telekom je postao prijatelj konferencije :D

Miloje Sekulic
19. 10. 2007., 17:32
ovo je dan lepih vesti

torbica
20. 10. 2007., 01:52
Manje vise si za sve u pravu. Ali ima par nejasnoca za mene


Ovo mi nije jasno. Sta je tacno reciklirano? Originalno je trebalo da ima 22 predavaca, ima ih cini mi se 28 (mrzi me da brojim). Trojica su odustala, a dvojica su odmah rekli da ne mogu da dodju.

Sto se tice zvanicnika, oni idu samo tamo gde smatraju da je njima korisno da idu. I iskreno, ako njima nije bitna moja konferencija i ako je smatraju za nesto sto nije vredno truda, onda jednostavno ne zelim ni da dodju. Prosto, zelim da sami, kad ih ja licno pozovem, odluce da dodju a ne da neko lobira.
Pravo da ti kazem, sve vise i vise mi je muka od toga da o ovoj drzavi moram da imam veze da bih nesto uradio. Bez obzira sto imam obicaj da potezem i sam veze u nekim situacijama, kad bolje razmislim, zeleo bih da se ITSeminar sam pozicionira na trzistu, bez lobiranja, intervencija, molbi i sl. Znaci ja pozovem ministra, i ako ona hoce da dodje, ce dodje, ako nece, nece dodje. Ne treba mi u tom slucaju. Na kraju krajeva, vise mi znaci da dodjes ti, nego neki ministar ili bilo koji drugi zvanicnik.




I ovo mi nije bas najjasnije, i voleo bih da mi objasnis, ili da te pitam licno kad se vidimo. Svejedno... Teme su birane, i predavaci su birani na osnovu tema o kojima mogu da pricaju, nisu teme birane na osnovu predavaca. Prosle godine je biranje bilo haoticno, sada je bilo mnogo bolje planirano, za iducu godinu cu jos vise da "usavrsim" proces izbora predavanja i samim tim predavaca.

Kad sam ishejtovao dogadjaj bio sam extra umoran, zato sto je moglo vise da se iskombinuje i da dodgadjaj ima vecu vidljivost, vise sponzora itd.

Elem, kako ja nisam profesionalni hejter Flajko, u sredu ili cetvrtak posle zvanicnog programa, predlazem da organizujes mali okrugli sto na temu "Organizacija IT desavanja". Ja pozivam sve koji zele da se ukljuce da oformimo mrezu koja bi se bavila podrskom, logistickom, politickom, medijskom, organizacionom i svakom drugom ljudima koji organizuju IT evente.

prosto, kad se neko obrati na tu jednu adresu, svako od clanova mreze izrazi svoju spremnost za novac ili pro bono i ukljucimo se u organizaciju.

ES leto je uspelo zato se zaista mnogo ljudi ukljucilo u organizaciju.

Agena je isto podbacila sa webfestom zato se nije obratila IT zajednici i vidljivost njihovog dogadjaja do sada je slaba.

Eto, jel konstruktivno? :)

zira
20. 10. 2007., 12:50
Mozda je pretjerano reci da je Agena podbacila sa WebFestom, ali si svakako upravu da je akcenat stavljen na klasicne medije i poznate licnosti...

http://www.wfest.org/aktuelno

Ovo svakako vise lici na premijeru novog domaceg bioskopskog hita nego na IT dogadjaj.

Miloje Sekulic
21. 10. 2007., 14:10
[offtopic]
Ovo svakako vise lici na premijeru novog domaceg bioskopskog hita nego na IT dogadjaj.


webfest nije IT dogadjaj

zira
21. 10. 2007., 14:25
da, "prvi internet festival u Jugoistočnoj Evropi" nije IT dogadjaj.

pcigre
21. 10. 2007., 14:26
webfest nije IT dogadjaj

Vreme je da imamo jedan ovakav događaj kome nije deviza "from geeks for geeks".

Miloje Sekulic
21. 10. 2007., 16:17
da, "prvi internet festival u Jugoistočnoj Evropi" nije IT dogadjaj.


Internet je mnogo sira prica od IT-a. Ja web fest posmatram kao drustveni dogadjaj koji ima za cilj popularizaciju interneta

Kad smo kod toga IT seminar mora da izadje iz IT okruzenja. Ovogodisnji fokus na internet marketing kao deo poslovanja je dobar put.

Sem toga IT seminar mora da izadje iz community okruzenja da bi preziveo i napredovao

O ovim stvarima treba razmisljati od 28. oktobra, kad se vratimo kuci, naspavamo i prevarimo rostilj :)

zira
21. 10. 2007., 21:39
Miloje, moja poenta je bila slaganje sa torbicinom opaskom, par postova iznad. Sa druge strane, kada govorimo o opstim dogadjajima ovog tipa, posmatranje Interneta kao necega potpuno odvojenog od IT-a po meni je jednako lose kao posmatranje Internata samo kroz prizmu IT-a. Pri tome ne mislim da WebFest to radi, vec govorim samo o stavljanju akcenta. To je cisto konstatacija, ne impliciram uopste da je to lose.


A da li IT seminar treba da krene tim putem, zavisi od ideje organizatora za koga prave taj skup. I slazem se sa tvojom opaskom o community okruzenju.

Aleksandar.Ilic
22. 10. 2007., 12:36
Elem, kako ja nisam profesionalni hejter Flajko, u sredu ili cetvrtak posle zvanicnog programa, predlazem da organizujes mali okrugli sto na temu "Organizacija IT desavanja". Ja pozivam sve koji zele da se ukljuce da oformimo mrezu koja bi se bavila podrskom, logistickom, politickom, medijskom, organizacionom i svakom drugom ljudima koji organizuju IT evente.


You got it :) Cetvrtak posle zvanicnog programa. To je oko 18:00, 25. oktobra
bice malo kasnije ubaceno na sajt, radim neke izmene

artur_dent
22. 10. 2007., 17:53
Mali offtopic,
koliko je ES leto bilo geek related događaj da je kraći čak bio prilog u CITY-u na Pinku o tome. I stvarno koliko se sećam, bilo je poprilično šarenog sveta tamo.

torbica
22. 10. 2007., 23:08
You got it :) Cetvrtak posle zvanicnog programa. To je oko 18:00, 25. oktobra
bice malo kasnije ubaceno na sajt, radim neke izmene

bice to jedan vruci okrugli (coskasti) sto :)

bluesman
23. 10. 2007., 00:46
Oće biti na FOX-u?

Na FOX-u pustaju onaj wrestling, svi se klinci od 5 do 10 pale na to i prepricavaju u skoli, meni je moj sin pre neki dan prepricao jedan "fajt" gde je "xxxx" izbacio "yyyy" iz ringa i onda uzeo montor sa stola u nabio mu na glavu

Dragan Varagić
23. 10. 2007., 06:22
Hajde malo da objasnite kako sa autoputa se stiže do Niške banje.

Aleksandar Marković
24. 10. 2007., 00:02
ponudis besplatan prevoz i dobijes suvozaca - navigatora sa sve uputima kako stici do odredista ;)

dinke
24. 10. 2007., 12:21
Evo da se ja javim direktno sa konferencije, sa wirelessa koji odlicno radi iz konferencijske sale. Kratko, da ne bi remetio Marka koji je upravo poceo svoju govoranciju :)

bluesman
24. 10. 2007., 12:47
Eh, nema neki webcam ili nešto ...da vas vidimo live? :)

dejadj
24. 10. 2007., 12:52
Mene interesuje prodaja majica DPT pa ako može izveštaj!?! B)


Mogao je i AcaIlic za event da naruči neku! :1039:

dinke
24. 10. 2007., 13:04
Evo Marko je upravo zavrsio svoje predavanje, gde je uspesno samo tako rasirio najtezi moguci hejt na temu startup-a, outsourcinga, domace zajednice i sl :) Otpilike dijametralno suprotna prica u odnosu na proslu godinu. Jedva cekam da Marko ovo procita pa da vidim cemu toliki pesimizam :)

@bluesman
Bice cam kad kupim macbook sa built-in isigth kamericom ;) Nista od toga za sada :)

bluesman
24. 10. 2007., 13:20
Evo Marko je upravo zavrsio svoje predavanje, gde je uspesno samo tako rasirio najtezi moguci hejt na temu startup-a, outsourcinga, domace zajednice i sl :) Otpilike dijametralno suprotna prica u odnosu na proslu godinu. Jedva cekam da Marko ovo procita pa da vidim cemu toliki pesimizam :)

Marko je napokon odrastao :)


@bluesman
Bice cam kad kupim macbook sa built-in isigth kamericom ;) Nista od toga za sada :)

Pa znas kako kazu u Apple: "kupis Mac i imas sve sto ce ti u zivotu trebati a ne da ti racunar zagusi stotine free i trial softvera kao na Win". Jadan je takav zivot ako je to sve sto ti treba :)

Peca
24. 10. 2007., 20:50
Marko je odrzao mozda jedino predavanje koje je moju budnost odrzalo do kraja, jednostavno uneo zivost u salu, na nekim predavanjima sam hteo da se uspavam, a kod Marka je bilo bas zivlje :)
dobio je najveci aplauz za pojedine izjave :)

Ocekivao sam bluesmene da ces doci...
Nema ni Bizingera, a i njega sam ocekivao.

bluesman
24. 10. 2007., 21:13
Sto ja? Mislis da pricam? Samo sam vam ja falio pa da bude ko Torbica sto kaze "recycled" :)

Peca
24. 10. 2007., 21:16
ma onako, u publici da budes, ko i vecina nas...
bar kao predstavnik DPT-a :)
nije Nis bas tako daleko :)

bluesman
24. 10. 2007., 21:54
Pa eto nixa je tu, on ima vise preduzetnickog duha od mene, ja sam samo crnac koji outsourceuje :)

Dejan Bizinger
24. 10. 2007., 23:10
Ocekivao sam bluesmene da ces doci...
Nema ni Bizingera, a i njega sam ocekivao.

Dosao bih vrlo rado, cak i pored toga sto je u toku radne nedelje, da nemam jednu obavezu koja mi traje do juna :-). Dolazim na Blogopen. Nadam se da ce dosta vas iz Nisa da bude i u NS pa da se vidimo.

Eniac
25. 10. 2007., 15:40
cao ljudi evo i ja da se javim, utisak je da je sve dosta kvalitetnije od prosle godine, predavanja i rakija su na nivou... opsirnije cu kasnije na blogu, sad sam se tek probudio zvanicno

Eniac
26. 10. 2007., 13:37
posle jako puno vremena, otvorile su mi se oci, shvatio sam da je Telekom zapravo dobar...

andrej
26. 10. 2007., 13:45
nastavi da spavas...

nixa
26. 10. 2007., 15:49
Telekom do no evil ...

Peca
26. 10. 2007., 20:14
ja sam na tom predavanju zaspao... cak me i slikali, okacicu kad mi drugarica posalje sliku.
znaci stvarno sam naslonio glavu od smorenosti.
smorili su me za desetku.

da sumiram...
mislim da je seminar bio vrlo dobar, samo sto je ciljna grupa bila drugacija od ocekivane... nisam video preduzetnike kojima treba objasniti prednosti interneta - video sam samo ljude koji su vec profesionalno u internet vodama.
meni najkorisnije predavanje je odrzao Istok Pavlovic, a i Varagicevo prvo predavanje je verujem mnogima bilo korisno, on je izabrao onako bas zanimljivu temu za mnoge.
Vladimir Zivaljevic je takodje imao upecatljiv nastup, a ne bi izostavio ni Milojevo predavanje... imao sam sta da cujem i naucim.
Marka Bijelica necu izostaviti, kultni nastup koji ce se pamtiti :)

neka predavanja su mi bila dosadna, ali boze moj, ne moze se svima ugoditi, bilo je za sve po malo.

sve u svemu, vrlo dobro.

ako nista - skup je tu i da se ljudi upoznaju i dogovore buduce saradnje :)

Veki
26. 10. 2007., 23:22
Zaboravih pitati ljude iz telekoma: Ko je odgovoran za mali broj korisnika interneta u Sribji (iz a nas u kraju su samo Albanija i BiH)?

Da li ce biti, kada i gde da se skinu power point prezentacije predavaca?

Aleksandar.Ilic
26. 10. 2007., 23:28
aj cisto da kazem jednu bitnu stvar za telekom. Vlasnik Telekoma je DRZAVA. Ako drzava ne bi htela da se telekom tako ponasa, on se ne bi ponasao. Vrlo prosto.

Bice prezentacije na netu

bluesman
27. 10. 2007., 00:17
Jel?

Kakva izjava, Bog te... :)

Eniac
27. 10. 2007., 01:31
http://www.eniax.net/2007/10/26/ofisli-bizbazd/

evo izveštaja iz mog ugla, izvinjavam se za spam i korišćenje trenutne situacije u cilju promocije mog bloga... ali tako mora :).

e da sad sam se setio, dosta ljudi me pitalo gde mi je kosa, aludirajući na prethodni avatar. Otkriću vam tajnu nemam je, kao što ni nemam ovoliki stomak ali na dobrom sam putu

misk0
27. 10. 2007., 11:48
e da sad sam se setio, dosta ljudi me pitalo gde mi je kosa, aludirajući na prethodni avatar. Otkriću vam tajnu nemam je, kao što ni nemam ovoliki stomak ali na dobrom sam putu

nemas kose, nemas stomaka..... a sta ti je ostalo? :D

Miloje Sekulic
27. 10. 2007., 15:39
Meni je bas bilo lepo. Cuo sam mnogo stvari iz oblasti kojom se ne bavim a zanima me (kontekstualno oglasavanje) a cuo sam i ponesto novo i zanimljivo iz stvari kojima se bavim koje poznajam. Na kraju krajeva dobro je ponekad obnoviti gradimo i cuti iskustva.

Video sam se sa drugarima sa kojima se nisam video godinama a i veliko je pitanje gde bi se i kada sreli (npr. Jan Jilek iz Zagreba). Upozna sam neke nove ljude, sa nekim beogradjanima se video posle par meseci. Lepo sam se i proveo, steta sto nisam mogao da ostanem i u petak.

Super mi je bilo da vidim punu salu. Bas me raduje sto je bilo mnogo studenata i sto su sa paznjom pratili i ucestvovali u disksijama. Zbog njih je dobro sto je program bio tako pun, dug i raznovrstan. Mi stariji smo se lepo druzili u kaficu a pun pogodak je snimanje predavanja. Meni je jako zao sto nisam slusao Istoka, Stevu Majstorovica i Zvonka Sosevica pa cu se bas obradovati DVD-u. Super je i sto ce se prezentacije okacit na net.

Aca i Vita, i par ljudi sto su im pomagali, su definitivno heroji i zelim im da se jos dugo skupljamo u Nisu.

Eniac
27. 10. 2007., 15:47
Steva nazalost nije mogao da dodje u Nis pa je i predavanje izostalo, ali opet ima tu sta da se vidi :)

Jelena Mickic
27. 10. 2007., 19:42
Evo i mene da se javim i kazem par reci o seminaru.
Hajde da ne preterujem pa da ne kazem da sam se registrovala samo da bih mogla da “ostavim svoj trag’, do sada sam bila pazljivi silent witness DPT-a.

Prvo, pohvale organizatorima. Sa Vitom sam licno i razgovarala i saznala za neke probleme koje su imali u poslednjem trenutku, narocito otkazivanje kao i zamena termina predavanja, sto je bilo do predavaca, kao i povlacenje kafe sponzora u poslednjem momentu, pa otud tople vode u “fontanicama”, a kesica kafe niotkud.

Saznala sam od dovitljivih studenata da su svoje kesice poneli sa sobom od kuce. Dobra ideja generalno za ubuduce.

Sto se predavanja tice, bila sam samo u cetvrtak, bila su korisna i informativna. E sad, neki predavaci su imali zaista dosta toga da kazu, i rekli su, a neki su imali sta da kazu, ali su podbacili u prezentaciji, ali dobro.

Meni licno najkvalitetnija prezentacija Jan Jilek, veoma samopouzdano i informativno.
Korisna za IT zajednicu je bila prezentacija Istoka Pavlovica, koji je pomerio malo ugao gledanja sa tehnickog na korisnicki nivo.

Generalno mislim da je neophodno da se uvede korisnicki (klijentski) pogled na celu IT pricu i elektronsko poslovanje, jer ako se ne prica jazikom koji klijent razume, (Miloje Sekulic je plasticno objasnio to u svom japanskom primeru), nece se nista prodati. (ja konkretno ne dolazim iz IT background-a, vec iz humanistikih nauka i marketinga.

Takodje, nase trziste je ne samo malo, vec je i nerazvijeno, i klijenti nisu prepoznali da imaju potrebu za izlaskom na internet ili elektronskim poslovanjem ,tako da je u ovim pionirskim godinama razvoja naseg trzista, pored stpljenja, pojednostavljenja price da je svako razume, potrebno i edukovati klijente.
Za sada ce ta edukacije morati da bude besplatna.

I za kraj, da li ima neko da mi posalje link na neki dobar source za web statistics? Nesto na relativno pocetnickom nivou, a opet ne suvise tehnicki pisano.

Hvala.

Tane
27. 10. 2007., 20:26
Evo, red je da se javim.

Krivo mi je da napomenem da nisam bas bas sve ljude upoznao koje sam zeleo, ali dobro, uvek ima sledeca godina. Veoma mi je drago sto sam uspeo da dodjem ove godine, jer je ovo pravi pogodak

Aci i Vitu respect stvarno. Seminar je bio na nivou. Znam da je neko prokomentarisao da su se skupile sve web ajkule na jednom mestu ;)

Vrlo bitna stvar, za nas manje afirmisane freelancere, jeste da na ovakvim seminarima mozemo upoznati/ popricati sa ljudima iz vrha web scene bez da se pomucimo. Jer iskreno do nekih ljudi je stvarno tesko doci :(

Rezime:
Za svaku pohvalu je da ima jos ovakvih ljudi, pocev od organizatora koji su nas sve spojili, pa preko predavaca, a i freelancera. Respect flajku i hvala na pozivu!

Miloje Sekulic
27. 10. 2007., 21:08
Za svaku pohvalu je da ima jos ovakvih ljudi, pocev od organizatora koji su nas sve spojili

Ako se vec posetioci registruju mogao bi da se napravi neki micro Linkeld (ili kako se vec zove taj business SN). Da se dodaju i predavaci i ostali koji ucestvuju na IT seminaru (i koji zele tu da se nadju). Jedna od koristi bi bila npr. da se unapred iskaze zelja za upoznavanjem i bukiraju termini. Na primer da na svom "IT seminar SN nalogu" mogu da pravim raspored predavanja koja slusam ili necu i sastanaka sa ljudima za koje vidim da ce biti prisutni i da im saljem pozive. Mislim, super je spontanost, a o extra druzenju u kafani "Kod čiče" da ne pricamo, ali ima nesto i u oganizaciji.

Ne zezam se uopste, koliko je god bitan edukativni toliko je isto ili jos bitniji networking deo ovakvih dogadjaja. Kad smo vec kod toga obavezno bi naredne godine morala da se napravi varijanta 2x45 min predavanja i diskusije pa onda da ide 30 min pis+pus+meeting pauze.

torbica
27. 10. 2007., 21:36
dakle flayko sto pre
spisak ucesnika sa kontaktima
prezentacije
fotke
i sta bese cetvrto?

Miloje Sekulic
27. 10. 2007., 21:56
spisak ucesnika sa kontaktima


Mozda bi kontakti ipak trebali da idu u zatvoreni deo IT seminar sajta/SN/cegagod a da ucesnici bilo da su slusaoci, pedavaci ili sponzori imaju pristup. Pa da se omoguci pristup putem uclanjenja i drugim zainteresovanim za ove teme.

Ovo je naravno samo predlog, na organizatorma je da odluce kojim ce putem ici

conica
27. 10. 2007., 22:23
partibrejkeru

istok
28. 10. 2007., 02:09
Facebook grupa je najbolje rešenje. Koliko vidim, više od 50% ljudi je već na Facebooku. Ionako će osvojiti svet, kako su krenuli... pokupovaće i Google i Microsoft i Koka Kolu i naše žene... tako da bolje da im se što pre pridružimo :)

Btw. meni je Srđanovo predavanja bilo najkorisnije, a i Nixa me prijatno iznenadio, šteta što je već bio kraj pa nikom nije bilo do diskusije. Kvalitet predavanja generalno dosta jači nego prethodne godine. Inače, skromno mislim da je i moje predavanje bilo jedno od najkorisnijih :)

Ono sa Telekomom me smorilo žešće, pogotovo što sam pokušao da održim ljude na temi (poboljšanje domaćeg web sadržaja), a ispao sam magare koje brani ljude iz Telekoma.

Sledeće godine bih voleo da vidim i još devojaka da predaju. Zovite Branislavu iz Infostuda obavezno.

Dragan Varagić
28. 10. 2007., 08:42
Dobar broj kvalitetnih predavanja i slažem se sa Milojem za pitanja networkinga. Moje detaljnije mišljenje možete pročitati na mom blogu (http://www.draganvaragic.com/weblog/index.php/322/utisci-sa-konferencije-bizbuzz).

Miloje Sekulic
28. 10. 2007., 10:44
Bedacenje (http://blog.b92.net/text/1202/Uspeh%20u%20Srbiji/) na blogu B92 i IT seminar kao dobar primer da stvari nisu takve kako ih tamo predstavljaju

Peca
28. 10. 2007., 14:40
Ono sa Telekomom me smorilo žešće

Za vreme dvosatne rasprave sa Telekomom:

http://www.mycity.co.yu/thumbs/30354_tmb_91813988_peca.jpg (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=30354_91813988_peca.jpg)
[to sam ja]

bluesman
28. 10. 2007., 14:43
Ne znam o čemu se pričali, ali sama priča o telekomu je kao priča o "miru u svetu". Svi znaju šta je dobro, šta je loše, šta može da se popravi... ali nikada se ništa neće promeniti.

Peca
28. 10. 2007., 14:56
pa to je upravo i razlog padanja moje glave [plus sam bio umoran od prethodna 2 dana, po 8h predavanja], jer 2h slusam pitanja i odgovore koje sam cuo milion puta do sada... i sve sami ocekivani odgovori, mogao sam umesto njih da izadjem i pricam jer sam znao njihove odgovore.

a NISTA ta rasprava nece da promeni... oni ce i dalje da budu to sto jesu, da rade to sto su i do sada...
prakticno bacena 2-3h...

na kraju su svi jedva odslusali Nixu [a decko imao dobro predavanje], niko nije hteo da mu postavi pitanje, svi su jedva cekali da odu kuci da se bace u krevet...

jbg, ali rasprava sa telekomom je za mene bila bacanje vremena.
predavanje im je bilo ok, to ne sporim.
ali 2h fighta sa njima - totalno bacanje vremena, a cenu su platili poslednji predavaci i umorna publika.

Miloje Sekulic
28. 10. 2007., 15:39
jbg, ali rasprava sa telekomom je za mene bila bacanje vremena.
predavanje im je bilo ok, to ne sporim.
ali 2h fighta sa njima - totalno bacanje vremena, a cenu su platili

Raspravi o poslovnoj politici Telekoma nije bilo mesta na seminaru koji kao temu ima internet marketing. Em nije tema em ljudi koji su tu dosli nisu kompetentni da o tome pricaju. Niti je za tu pricu odgovarajuci sagovornik, pa skoro, niko u Telekomu. Poslovno ponasanje Telekoma je stvar drzave koja ga drzi kao javno preduzece. Ovde su tema bile Zute strane i iskustva sa njima i moguci uticaj Telekoma na razvoj sadrzaja na netu. Pretpostavljam u sta se rasprava pretvorila, slusam ih godinama, bez ikakve koristi (mada mozda neko od tih jalovih rasprava o Telekomu i ima koristi)

Cenu necijeg prevelikog ega i nekontrole mogu jako lako da plate organizatori konferencije. Nisam bio ali valjda postoji snimak. Bojim se da znam ko ce se na njemu u kakvim ulogama naci.

Berislav Lopac
28. 10. 2007., 16:31
Ajde da se i ja javim i ispričam što nisam bio, iako me Aco onako lijepo najavio s ogromnom fotografijom. Nadam se da se broj prijava malo povećao nakon što ju je maknuo. ;)

MrSteel
28. 10. 2007., 16:54
toliko ozbiljno bilo?
sta kazu privrednici koji su tu sedeli ?

bluesman
28. 10. 2007., 21:26
Što se tiče Telekoma.. (a sve je i snimljeno)

Sada možeš da ih ucenjuješ :) ... mislim kada ponovo shvatimo da smo verovali praznim obecanjima.

Ali, ček, ček, ček... meni nije nešto jasno (možda sam ipak trebao da odem u Niš?)
sistem odabira online projekata koji bi konkurisali za podršku Telekoma, Telekom će u takvim slučajevima "pozitivno reagovati".

Prvi nisam hteo da komentariše flajkovu izjavu, samo sam bio malo sarkastičan, ali za ovo moram da zapitam: A ko je od njih to tražio? Kakvu oni podršku nude, i šta će nekome njihova podrška? Šta znači "pozitivno reagovati"? U telekomovom rečniku to znači "nećemo ga blokirati, oteti sve, zabraniti poslovanje..."

Aman, bre, telekomovci... radite bre svoj posao i da vidite kako će da se razvije net ovde bez vaših "pozitivnih lista" i ostalih komunističkih budalaština. Daj bre, ne umem 2 godine već da objasnim nekim ljudima šta znači "dvojnik", da ne pričamo dalje...

To pozivanje na činjenicu da je telekom državana firma pa su im time na neki način vezane ruke da omoguće razvoj telekomunikacija je pesak u oči, evo ja sam zaplakao koliko mi ih je žao.

Ne vređajte moju inteligenciju, ja nisam toliko glup kao što izgledam.

Da ne dužim dalje ovde i ne kvarim temu, preseći ćemo ovo i početi novu temu. (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=3875)

Edit: nestala je draganova poruka, ako sam je ja izbrisao izvinjavam se, pokušavao sam da "split-ujem" temu, a ako je dragan izbrisao, voleo bih da znam zašto.

Dejan Bizinger
28. 10. 2007., 23:15
Sad nevezano za ovu konferenciju, iako po porukama vidim da se ova moja konstatacija odnosi i na ovu konferenciju.

Konferencije za popularisanje Interneta u Srbiji ce ispuniti svrhu u ovim slucajevima:

1) Kada najveci broj okupljenih ljudi na konferenciji nisu zapravo i sami manje ili vise Internet profesionalci kojima ne treba da se objasnjava znacaj Interneta, jer sami to vrlo dobro znaju. Kada kazem "profesionalci" ne mislim samo na stepen poznavanja Internet poslovanja vec i kolicine posla koji im je vezan za Internet i gde je Internet najveci generator prihoda.

2) Iz prvog stava proizilazi da na konferencijama za popularisanje Interneta treba da u publici sede poslovni ljudi koji o Internetu znaju nimalo, malo ili ga koriste u poslovne svrhe kao prosecni korisnici a zele da postanu u nekim oblastima eksperti a to zele da cuju upravo od eksperata u datoj oblasti.

3) Bice dobro da organizatori konferencija za popularianje Interneta budu u plusu bez potrebe pravljenja kompromisa u smislu da sponzori moraju da budu zastupljeni u vidu predavanja ili okruglih stolova koje nikog ne zanimaju ali jednostavno moraju da budu zastupljeni.

Cini mi se da se u najvecoj meri i dalje konferencije ovog tipa prave zbog samih profesionalaca a ne zbog ciljnog trzista kojima bi trebale da se prvenstveno obracaju. Profesionalci treba da odu na takve konferencije da odrze predavanje, ugovore neki posao sa publikom (rekao sam da tamo treba da bi tamo trebalo da sede poslovni ljudi a dobro bi bilo i oni koji donose odluke) i zezaju se u kafani dok ciljna grupa treba da visi u sali za predavanja i da im je JEDINI CILJ NESTO DA NAUCE.

Aleksandar.Ilic
28. 10. 2007., 23:42
To je lako reci :(
To sam ja i hteo da pravim, ali dzaba kad nece niko da dodje od firmi kojima to nije primarni posao (sem ako mi nisu poslovni prijatelji: Tagor i Mediana su dosli, i za jedne i druge sam radio)

ITSeminar BizBuzz ce definitivno da preraste u konferenciju za ITevce, pa cu da smisljam novu konferenciju za one druge :( Samo sto jos nemam ideju kako da njih privucem. Ali otom potom.

bluesman
29. 10. 2007., 00:01
"nemaš ideju"? Pa tu i jeste problem... niko nema ideju, ne postoji plan, sve se radi stihijski, samo kukamo i žalimo se. Hajde da jednom na nekom od tih seminara pričamo o tome? Kakav je plan? Šta uraditi? Ko će to da uradi.... pa ako gospoda iz telekoma stvarno žele da pomognu, dati im mogućnost da pomognu a oni mogu to najlakše, zar ne? Samo kada bi hteli da se promeni status quo.

Što reče torbica. umesto da se recikliramo svaki put, daj da nešto promenimo. Pa ćemo onda da vidimo da li ti što nude pomoć stvarno žele da pomognu ili nas samo foliraju.

Dejan Bizinger
29. 10. 2007., 00:01
Aleksandre, znam da nije lako.

Najbitnije za dobru konferenciju su: znanje, puno slobodnog vremena za organizovanje konferencije i jako dobri kontakti koji su spremni da podrze ideju a da pritom ne bude dara veca od mere. Ja (jos) nisam organizovao svoju konferenciju jer (jos) nemam slobodnog vremena da se posvetim tome.

Tebi i tvom kolegi svaka cast na upustanju u ovu pricu, na entuzijazmu i aktivnostima oko toga.

Aleksandar.Ilic
29. 10. 2007., 00:17
@bluesman: bas i nisam od onih koji samo kukaju i nista ne rade . Barem se nadam

torbica
29. 10. 2007., 01:14
Ja sam sedeo u kafani Bizi :)

torbica
29. 10. 2007., 01:19
Blues, Nixa,
hocete li da otvorite temu IT dogadjaji (namerno ne eventi)
sa tri pod teme
Najava
Mreza Internet zajednice u pripremi dogadjaja
Kako organizovati IT dogadjaj?

da ne bude tresla se gora (torbica pricao) a rodio se missssss.

bluesman
29. 10. 2007., 01:21
@aleksandar: Nisam rekao da ništa ne radiš, ako si tako razumeo, sorry, nisi dobro razumeo.

@torbica: šta te sprečava da sam otvoriš tu temu? Ja ću rado da učestvujem onoliko koliko moje sposobnosti i znanje dozvoljava.

torbica
29. 10. 2007., 01:46
Blues resio:
http://www.devprotalk.com/f43-it-doga273aji.html

dark_mark
30. 10. 2007., 10:21
bizbuzz video @razgovori.com (http://razgovori.com/blog/2007/10/30/bizbuzz-2007/)
:1023:

pcigre
30. 10. 2007., 11:29
Znatno bolja organizacija od prošle godine. Banja je mnogo prijatnije mesto za ovakve skupove od "vila promaje" (aka elfak). Kvalitet predavanja je bio takođe poboljšan.

Biće, nadam se, do godine još bolje.

Dragan Varagić
30. 10. 2007., 22:06
Edit: nestala je draganova poruka, ako sam je ja izbrisao izvinjavam se, pokušavao sam da "split-ujem" temu, a ako je dragan izbrisao, voleo bih da znam zašto.

Sada sam ovo video, nisam ja ništa dirao - ti si :)

bluesman
30. 10. 2007., 22:16
Izvini, hteo sam baš tu da podelim temu, da od tvoje poruke krene nova, ali sam očigledno napravio nešto ružno.

dark_mark
01. 11. 2007., 10:05
posle uvoda sa nixom, pogledajte i snimak diskusije iz neformalnog dela konferencije.....na razgovorima (http://razgovori.com/blog/2007/11/01/bizbuzz-2007-ii/)

torbica
03. 11. 2007., 22:47
http://www.savrsena.net/blog/

Dragana je zasad napravila najbolji presek i dokumentaciju BizzBuzz!

flayko opet kasnis :(

posto si svi obrisali linkovi da podsetim http://bizbuzz.itseminar.org/

torbica
20. 11. 2007., 03:20
http://www.flickr.com/photos/itseminar/page3/
to su fotke

rangy
15. 07. 2008., 04:08
Da li mozda imaju video predavanja sa proslog bizzbuzz-a, cini mi se da je neko snimao sve a neko je i obecao da cemo dobiti cd sa predavanjima na kraju ili sam pogresno cuo? Ako neko ima zamolio bih da uploaduje na net (recimo google.video) bilo bi od velike koristi mnogima.

pcigre
15. 07. 2008., 13:21
Ili pakar ppt prezentacije.