PDA

Pogčedajte punu verziju : Predlog za novi forum i modifikacije postojećih foruma


bluesman
28. 04. 2007., 01:20
Poučen trenutnim iskustvom sa traženjem laptopa, pomislio sam da bi možda bilo dobro da se otvori novi forum: hardware. Prvi razlog je što nisam znao ni gde da započnem temu "preporuka za laptop", jednostavno ne pripada 100% ni jednom postojećem forumu. Opet, neko će reći da ima već hardwerskih foruma, ali mene baš interesuje da čujem mišljenje ljudi iz ove branše, da čujem na primer šta jedan developer misli o laptopu.

Drugi razlog je što iako je ovo developer / design / e-business forum, svi zavisimo od tog hardware i vrlo često moramo da donosimo odluke o kupovini. Jedan forum bi pomogao neodlučnima ili neupućenima.

Treći razlog je što mislim da bi bilo lepo da koga god ne mrzi, kada kupi neko parče hardware, napiše par reči, bar utiske. Utisci su često mnogo važniji od suvih specifikacija. Bez obzira da li ste uzeli novi DVD-ROM ili novi monitor ili novi laptop ili samo novog miša...

Nije ideja da pravimo neki novi benchmark forum, čisto kao dodatak svemu postojećem.

Pro et contra?

zira
28. 04. 2007., 01:31
za.

pcigre
28. 04. 2007., 02:31
+1.

ne skodi, a moze da koristi

McKracken
28. 04. 2007., 03:34
Utisci su često mnogo važniji od suvih specifikacija

O yeah. Cak, treblo bi zabraniti measurebaciju i ostati na cistoj upotrebljivosti.

borstale
28. 04. 2007., 07:08
I ja sam za, nego moram da prokomentarišem ovo, imam pamćenje k`o slon :)Poučen trenutnim iskustvom sa traženjem laptopa
Ko je ono jednom rekao: "Šta će meni laptop, da ga otvaram na stepeništu? :1060:

Dragan Babić
28. 04. 2007., 09:33
Ja sam za masturbaciju. (Šalim se, ali ne baš, +1 za novu kategoriju.)

adelante
28. 04. 2007., 09:59
+1 za hardver forum. Posebno ako će sadržati i teme sa preporukama onih koji su već koristili ili koriste taj hardver.

Milos Vukotic
28. 04. 2007., 11:23
Biće zanimljivo, u svakom slučaju. Čak i da se svede na advocacy Mac vs. PC tj. svaki ganci svoga konja hvali, opet će bit interesantno... Za! :)

Ivan
28. 04. 2007., 13:16
Treći razlog je što mislim da bi bilo lepo da koga god ne mrzi, kada kupi neko parče hardware, napiše par reči, bar utiske. Utisci su često mnogo važniji od suvih specifikacija. Bez obzira da li ste uzeli novi DVD-ROM ili novi monitor ili novi laptop ili samo novog miša...

+1 ;)

bluesman
28. 04. 2007., 15:46
I ja sam za, nego moram da prokomentarišem ovo, imam pamćenje k`o slon :)
Ko je ono jednom rekao: "Šta će meni laptop, da ga otvaram na stepeništu? :1060:

Ako si mene citirao, to nisu moje reči. Rekao sam nešto drugo, otprilike: samo mi još laptop fali pa da mogu da radim i u liftu ili dok čekam zeleno na semaforu :) suštinska je razlika :)

Situacija je promenjena, potreban mi je za rad.

bluesman
28. 04. 2007., 15:52
done: http://www.devprotalk.com/f38-hardware.html

bluesman
28. 04. 2007., 16:15
Dodao sam jos jedan podforum: htaccess

http://www.devprotalk.com/f39-htaccess.html

Namešten je kao podforum u "hosting i operativni sistemi"

Jako puno diskusija je bilo vezano baš za htaccess i mislim da je dobro da sve bude na jednom mestu. Neko jednostavno može prostim čitanjem svih tema u tom forumu da nauči sve što mu je potrebno za .htaccess

jablan
28. 04. 2007., 16:24
Možda bolje da si ga nazvao Apache, ili Apache i ostali veb-serveri.

bluesman
29. 04. 2007., 12:14
Njegov parent forum je "apache"... gledao sam malo teme u tom forumu i provalio da je svaka 4-5. pitanje u vezi htaccess, pri cemu se neka ponavljaju. Zato sam i napravio poseban podforum za to.

Onda sam iz PHP foruma prebacio jedno desetak tema, takodje .htaccess...

Bilo bi lepo, kad vec imamo forum "web aplikacije i software", da se pitanja u vezi Joomla, drupal, whatever... stavljaju u taj forum a ne u PHP forum, koji je namenjen za cista PHP pitanja, nevezano za framework.

nixa
29. 04. 2007., 12:37
to bi vec bilo preterano, bolje da napravimo podforum vezan samo za framework-e

bluesman
29. 04. 2007., 12:44
Pa to vec ima, ne znam sa je preterano? Forum za frameworks postoji od prvog dana, samo svi po navici pisu u PHP forum. Evo sada sam prebacio jedno 30-ak tema.

Ilija Studen
30. 04. 2007., 11:42
Zašto samo dodavati, hajde i da se neki forumi brišu. Ima nas koji gledamo i naslovnu stranicu, a ona postaje sve duža i duža :D

Pogledaš koji su boardovi slabo posećeni i jednostavno ih spojiš sa nekim koji odgovara (npr. Kod sa Programiranjem). Takođe, Awards bi trebalo sakriti dok se ponovo ne krene sa tim. Doduše, ne mora nužno merge, možeš samo da ih slabo posećene podforume podvučeš pod bolje posećene ili nešto slično.

Dejan Topalovic
02. 05. 2007., 19:50
-1.

Nemojte samo da se DPT razvodni i razrudi kao ES...

bluesman
02. 05. 2007., 20:02
Dodali smo samo 1 forum :)

Od jednog smo izdvojili puno tema sa istom tematikom u novi podforum.

Obrisali 1 forum.

Znaci od svega je ostao samo jedan dodati podforum :)

^ for the record