PDA

Pogčedajte punu verziju : Mailing lista


ljtruba
01. 05. 2007., 02:57
Dugi niz godina koristim Mojo mailing listu veoma uspesno.
Ipak voleo bih neku noviju skriptu gde mogu da koristim template sajta kao dizajn maila. Poenta mi je u jednostavnosti, ali naravno i u pouzdanosti same skripte pri slanju.

Imate nekih predloga?

srdjevic
01. 05. 2007., 08:10
Sada ti svaka pristojna mass mailer aplikacija ima opciju za slanje HTML i MIME (dual html/text, pa koju klijent izabere da gleda) mejlova...

Pitanje je da li hoces besplatno resenje, da platis malo ili da platis mnogo, onda da li hoces da imas i auto-respondere, prijavu/odjavu mejlom, custom subscribtion forms, bounce management, batch processing, stall recovery, smtp podrsku, uh.... kontas.... :-)

Besplatan: PHPList
Jeftin: 1-2-All
Skup: Interspire SendStudio

Ovo su primeri samo, ima i skupljih, naravno... :-)
Ovi komercijalni ti imaju neki trial/demo pa mozes i u njima da se igras malo da ih isprobas... ;-)

Ilija Studen
01. 05. 2007., 08:13
Da li se neko ozbiljnije igrao sa Campaign Monitor (http://www.campaignmonitor.com/) servisom? Na webu sam nailazio samo na reči hvale, ali opet nečije first hand iskustvo ne bi bilo na odmet.

srdjevic
01. 05. 2007., 08:43
Ne volim situaciju da se salje mejling od njih a da ja sa tim (sem kreiranja) nemam nista, tako da mi je sigurniji moj server nekako gde mogu sve da kontrolisem... Ako nemas siguran server i svoju IP adresu i ako neces da se cimas sa tim anti-spam glupostima, a oni garantuju 100% primanje u inbox kod svih vaznijih provajdera i koliko toliko pravilan prikaz u svim jacim web/os email klijentima, ne vidim prepreku za koriscenje ovoga, cak je preporucljivo za sire narodne mase... :1043:

Svi su oni isti, template, personalizacija, trte-mrte, ali je ovo gorenavedeno najbitnije. A mass mailer aplikacijom se ne treba igrati pre dobrog upoznavanja sa performansama i limitima servera i MTA-a...

srdjevic
01. 05. 2007., 08:46
Samo da napomenem, Ilija, da je ono gore mozda bio teski offtopic... Ovo je ipak second-hand iskustvo sto se tice tog servisa za koji si pitao.

Licno ja se nisam igrao sa njim, nego recimo da sam samo prilicno upucen u materiju...

Ilija Studen
01. 05. 2007., 09:09
Nije offtopic ;) Nije zgoreg imati na umu da postoje serivis koji nude određene alate i garancije korisnicima (pomenuo si najvažnije) koji jednostavno ne žele da se petljaju sa podešavanjem i održavanjem mass mailing softvera na sopstvenom serveru.

ivanhoe
01. 05. 2007., 14:03
nije problem samo u odrzavanju, nego i u pravilima hosting kompanija. Meni su pre par meseci na theplanet secnuli 3 servera zbog "sumnjive aktivnosti", a radilo se o sasvim legalnom slanju news lettera ljudima koji su platili clanarinu, i svaki mail je imao opt-out link. Ali to sad njima nije dovoljno nego traze da ti ljude na mailing listu stavljas tako sto im posaljes link pa oni dodju na stranu pa se rucno prijave za mailing listu (sto naravno nema sanse da funkcionise). Tako da iznajmljivanje usluga mass-mailinga moze da ti ustedi mnogo muka i zivaca, plus da se ne razmisljas da li ces ni kriv ni duzan doci na neku black-listu..

ljtruba
01. 05. 2007., 16:20
Besplatan: PHPList
Jeftin: 1-2-All
Skup: Interspire SendStudio



PHPlist sam gledao i ranije, dopada mi se.
SendStudio je preskup, naravno, a na 1-2-all mi se ne dopada sto traze pare za raznorazne dodatke.

Hvala za pomoc, mislim da cu ipak ici na free varijantu.

srdjevic
01. 05. 2007., 16:52
Da, Ivan je totalno u pravu! Ja sam mislio da sam onim obuhvatio sve, ali ovo Ivanovo je definitivno jedan od prvih koraka. Zilion klijenata smo imali sa problemom da prvo opale mejlera, pa tek onda vide sa adminom "zasto mejl nije otisao" i slicno. Dakle, svako ko namerava da salje sa "svog" servera newslettere obavezno mora prvo sa provajderom/adminom da utanaci sve pa da podesi aplikaciju kako treba a ne da mu admin posle skace po glavi... :-)

ljtruba
18. 05. 2007., 13:02
Instalirao sam PHPlist i krenuo u podesavanje.

POLUDEO sam, prvo ajde krenulo je lagano, editovao sam croatian lang fajl u serbian, inicijalizirao setup baze i sve je islo glatko.

Zatim sam hteo da dizajn stranice za prijavu prilagodim mom dizajnu.
Cvrc, ne moze da includuje PHP. Neki delovi stranice su mi dinamicki i ne mogu da ih ostavim ni prazne nit neupdateovane.

Onda sam pravio template za slanje i to je proslo super, a onda mi je drugar rekao da na Yahoo mailu je sve rastureno.

Eh da, u pocetku mi nije slao mailove, pa sam potrosio sat vremena da vidim u cemu je problem. Inicijalno je ukljucen safe rezim rada u kojem "testiras" skriptu, a iskljucivanje ovog rezima nije u podesavanjima, nego u config fajlu negde pri sredini.

Zalim utroseno vreme... i ne znam sta da radim. Ovako ne ide

:1014:

ljtruba
18. 05. 2007., 13:03
I da, na njihovom support forumu mi niko nije odgovorio tri dana, ali sam u medju vremenu nasao odgovor. Ne moze da includuje PHP i to ti je.

ljtruba
25. 01. 2008., 19:06
vreme je da dignem temu iz mrtve

koristim phplist sada vec duze vreme i dalje me nervira
jel ima neko neki dobar predlog, pa i ako treba da se plati nesto.

Zeljko
30. 01. 2008., 02:18
Kao sto je vec ranije netko rekao, ako ne zelis da se cimas sapodesavanjem softvera na svom serveru, predji na "hosted" soluciju, ako ti se isplati naravno. Koliko velika lista je u pitanju?

ljtruba
30. 01. 2008., 13:04
1000 clanova, ali nemam nameru da listu dajem nikome

srdjevic
02. 03. 2008., 00:51
1-2-All je u medjuvremenu ukljucio database sync u distribuciju, tako da se vise ne placa. Sada se placaju samo namenski moduli za naprednije igranje sa listama....
Podrska je radnim danima 9-5 central time, a odgovara se na mejlove 99% u roku od dana. (inace, obicno su forumi community, pa niko ni nema obavezu da odgovori, to ni ne ocekuj, nego pravac mejl na support koji god program da koristis).
Ali je i malo poskupeo u medjuvremenu...

Overi ove sto sam ti naveo na pocetku jos jednom, dosta je vremena proslo, ima update-a svugde, to hocu da kazem.... ;-)

kwisko
28. 04. 2009., 15:18
Sa godinu dana zakašnjenja, evo i mog skromnog doprinosa :).

Dosta dobra, a besplatna skripta je i Pommo.

Generalno je mnogo intuitivniji i jednostavniji za dar od PHPList-a, iako nema baš sve mogućnosti kao i PHP (možda po meni najveći nedostatak - statistika - ko je otvorio mail, na koji link je kliknuto i slično).

Sve u svemu, preporučujem ga - www.pommo.org

Pozz

bluesman
28. 04. 2009., 17:36
^ E kad sad nisam umro od smeha, nikad neću :)

"Sva salsa dešavanja u Nišu na jednom mestu". Fenomenalno ... nisam ni znao da postoji salsa scena, pa još u nišu, pa još ima toliko da ima sajtova koji to objedinjuju na jednom mestu :) Srbi đuskaju salsu... fenomenalno :)

Sorry za ovo, ali zacenio sam se od smeha kada sam video, što je najgore sajt uopšte ne izgleda loše iako je wordpress.

bOkIcA
29. 04. 2009., 02:38
intrigantnije zvuci ovo, ma sta god to bilo...

# 4 koraka u desno
# 4 koraka u levo
# 4 “udarca”

Eniac
29. 04. 2009., 09:36
Heh offtopic je, ali salsa je postala jako popularna u poslednje vreme, dosta ljudi "trenira" a Havana je sredom prepuna leti, jbg postalo zicer mesto da na'vatas nesto zensko :) sto objasnjava ova 4 udarca :P

El Colonel
10. 06. 2009., 13:06
Moze opet jedno pocetnicko pitanje?

Preko najprostije php scripte koja iz baze izvlaci mailove saljem newsletter. Na gmail recimo sve stize normalno, ali MS outlook pravi razliku oko subjecta? Naime ako stavim glupi subject tipa "TEST" ili "HTML mail" sve stize cakum pakum.
Ali kad stavim nesto smisleno ("Knjiga" "CAK" "Knjiga Cak", ime firme itd...) sve pravac u JUNK!

zira
10. 06. 2009., 13:38
Prvo provjeri da nemas neki specifican filter ukljucen u Outlooku, pretpostavljam da nemas.

Potom probaj da iskljucis Outlook junk mail opciju, da ne filtrira poruke, pa probaj. Ukoliko prolazi kako treba, onda sa sigurnoscu znas da imas problem sa Outlook filterom.

Ukoliko ne, pogledaj zaglavlja primljene poruke, provjeri sa provajderom na kome je primalac...

Da li ce nesto stici u Inbox ili Junk u Hotmailu/Gmailu/Outlooku nije pocetnicko pitanje i u igri je jako mnogo parametara i trikova, koji danas mogu da rade, a sutra mozda vec ne. Ne znam na kolike liste saljes, ali cak i ako mail stigne u inbox, ne znaci da ce 1000-ti ili 10.000-ti stici u inbox, ili cak nece biti isporucen ni u Junk.

Tako da, nema jednostavnog odgovora, probaj da se igras sa sadrzajem poruke i zaglavljima, kao i slanjem sa drugih provajdera, IP-va i From adresa.

martinluter
21. 07. 2009., 16:40
Jeste starija tema, al bolje ovde da pitam nesto kad vec postoji nego da otvaram novu!

Dal neko ima iskustva, koliko najvise se mailova moze poslati pomocu funkcije mail(), a da se ne preoptereti server, pri cemu svaki mail cita iz baze kao HTML kod koji se shalje?
Da li postoji neka bolja funkcija od mail()?
Koji je najbolji nacin provere da li neka e-mail adresa postoji?

Nemanja Avramović
21. 07. 2009., 18:31
Da li postoji neka bolja funkcija od mail()?

Direktno povezivanje na mail server i slanje poruka sa njega. Vidi http://swiftmailer.org/

Provera da li email adresa postoji mislim da je nemoguća, osim da pošalješ email na tu adresu sa linkom, što je odavno uobičajena praksa na webu. Čuo sam za neke opcije konektovanja na mail server i slanja *nekih* komandi kojima se prosledi i email adresa bez @ i domena i mail server onda vrati da li ta adresa postoji, mada lično mislim da je to overkill (lakše je poslati mejl :)) a čuo sam i da neće svaki mail server da ti kaže da li adresa postoji (verovatno zavisi od podešavanja mail servera).

misk0
21. 07. 2009., 20:13
Nekad je postojala (postoji i dalje ali je iskljucena) komanda VRFY koja je davala odgovor da li postoji adresa ili ne. Vjerovatno zbog spamovanja je na vecini mail servera iskljucena.

Google, hotmail cak ne vracaju mail ako primaoc ne postoji, samo ga progutaju pa ti misli da li ga je neko dobio ili ne.

nn.nn
21. 07. 2009., 23:10
Google, hotmail cak ne vracaju mail ako primaoc ne postoji, samo ga progutaju pa ti misli da li ga je neko dobio ili ne.

Sitničarenja radi, ni google ni hotmail (malopre provereno) ne primaju mail za nepostojeće naloge, pa nemaju šta ni da vrate. A ako neki server odbije da primi poruku, onda se za njega tu priča završava. Obaveštenje o neisporučenoj poruci je posao servera pošiljaoca.

martinluter
22. 07. 2009., 11:05
Hvala avrame za ovu aplikaciju!
Probacu da je iskoristim. Kazem probacu, jer se oko ovoga do sada nisam petljao.

Nemanja Avramović
22. 07. 2009., 15:15
Ne možeš da ne uspeš ako budeš lepo pročitao dokumentaciju - tamo je sve do detalja objašnjeno, sa sve primerima kako se koristi :)

martinluter
22. 07. 2009., 21:56
Verujem da je lepo objasnjeno, al eto ja nisam neki sa engleskim jezikom i trenutno sam u nekoj guzvi, tako da trenutno necu moci.
Pa sam uzeo na brzaka phpmailer, to mi se cini nekako lakse, a valjda ce da zavrsi posao.
Mada ni za to nisam siguran koliko sam ga dobro konfigurisao.


$mail = new phpmailer();
$mail->From = "list@example.com";
$mail->FromName = "List manager";
//$mail->Host = "smtp1.bv-design.net;smtp2.bv-design.net";
$mail->Mailer = "smtp";


Znaci hocu da mi shalje mailove preko SMTP, ovde sam tako postavio.
Kad iskljucim red

$mail->Host = "smtp1.bv-design.net;smtp2.bv-design.net";

tad salje, a sa ovim redom nece!
Da li je ovaj red bitan ili moze bez njega?