PDA

Pogčedajte punu verziju : GURU Menadžer - ma šta mi napriča


Djuki
08. 05. 2007., 10:56
Čitajući e-magazine pre mesec-dva naletim na reklamu za knjigu “Budi GURU menadžer” preko cele oglasne strane. Na reklami i link do sajta Budi GURU.com, a kada sam u Firefox ukucao ovu adresu imao šam šta i da vidim.

Pogledajte sajt "GURU Menadžera (http://budiguru.com/)". Za one koji su manje upućeni u pitanju je Joomla CMS, inače CMS koji je veoma loše, da ne kažem nikako optimizovan za pretraživače, ali to nije problem koji ima ovaj menadžer, jer uprkos lošim stranama ovo je veoma popularam CMS.

Ono što je problem u ovoj priči je što je menadžer posle instalacije Joomla CMS-a uradio samo dve stvari: napisao jedan kratak tekst o svojoj knjizi i u za to predviđeno mesto postavio svoj logo. Na sajtu su ostale statične stranice koje je gerisala Joomla pri instalaciji samo kao primer, tu su i generisane, vesti, standardni Joomla modul “NewsFlash”, kao i generisana komponenta za glasanje sa pitanjem: “Kako je prišla Joomla instalacija ?”. Ono što se očekuje od svakog korisnika Joomala CMSa, jeste da pobriše sve generisane stranice, menije, vesti i deaktivira nepotrebne module i komponente. Prosto rečeno da sajt prilagodi svojim potrebama.

Da ovaj menadžer ima gram zdravog razuma on bi:

* Posao oko izrade web sajta, prepustio profesionalcima, a ne bi išao logikom “tri za dinar”
* Bar bi pobrisao stranice koje je Joomla generisala
* Ispunio kontakt formu sa svojim podacima, a mogao bih se i opkaladiti da kontakt stranica ne šalje mailove na e-mail administratora sajta (kao da takav postoji) ili autora knjige.

Ako je u obaj sajt uloženo više od 20 dinara onda je “GURU menadžer bacio pare, a ako nije uložio ni dinar, možda bi bilo bolje da nije ni pravio ovaj nazovi sajt. U svakom slučaju ako želite da pročitate kvalitetnu knjigu na temu kako postati dobar menadžer, onda predlažem da zaobiđete ovakve samozvane GURU menadžere, a ja vam predlažem bilo koju knjigu Guy Kawasaki-a.

Ovo je kopija najnovijeg posta sa mog bloga. (http://djuki.padrino.co.yu/blog/kompijuteri-i-it/internet/guru-menadzer-ma-sta-mi-napriea/)

Aleksandar.Ilic
08. 05. 2007., 15:26
Mnogo vise deluje kao nezavrseni sajt, i da se neko nije setio da stavi neki prazan index.html (under construction).
To ne mora da bude kriv klijent, nego moze da bude kriv izvodjac radova, mada ako je on kriv, onda je klijent kriv sto je zaposlio takvog izvodjaca.

To sto je joomla, to nije bitno. Mada za ovaj tip sajta, bolje da je uzeo text pattern ili word press, sto opet govori u prilog da onaj sto pravi sajt spada u ne bas neke bajne web majstore :)

zira
08. 05. 2007., 18:29
Mislim da je Aleksandar u pravu, pravi sajt je www.zika.biz (ne uzlazeci u razmatranje sadrzaja ni prvog ni drugog sajta)

kai
08. 05. 2007., 20:39
Ovo je, blago rečeno, genijalno! :)



Pozovite Žiku za upravljanje rizicima.

Ukoliko ste zainteresovani za ovakav vid edukacije. Pozovite Žiku.

Zika vam može pomoći u tome kako da postanete još delotvorniji menadžer.

Sve ovo i još mnogo toga može Vam pomoći Žika. Pozovite Žiku za pomoć.

Ilija Studen
08. 05. 2007., 20:44
Kada kažeš pozovi Žiku za pomoć meni odmah neka zadarija u glavi. "Ajmo Žiko, naliva se ploča" :D

zira
08. 05. 2007., 21:38
Moj prvi sajt koji sam napravio za novac, devedesetih, je bio upravo sajt za jednu Zikinu firmu... cisto da se zna :)

bojan_bozovic
08. 05. 2007., 22:11
No zasto uopste obracate paznju na trash sajtove?

artur_dent
09. 05. 2007., 01:17
Cini mi se da je pomenuti "guru" vlasnik ili barem osnivac emagazina.*
Znate onog emagazina u kojem su do skoro radili poprilicno strucni ljudi - i vise od toga - eksperti u svojoj oblasti. Tako da mi je malko cudno da niko nije spomenuo nasem "guru-u" sta znaci internet prezentacija.

*Ukoliko gresim molim da me demantujete - cini mi se da sam tako nesto procitao u jednom od proslih brojeva emagazina

bojan_bozovic
09. 05. 2007., 01:23
Moguce, ali nije bitno, jer je ovo ogovaranje i nista vise. Da je doticni gospodin ovde zatrazio recenziju, pa da razumem "to i to ne valja i moglo bi se mnogo bolje izvesti". Za svaki los sajt na internetu mozete da napisete sto i za taj gore. Gubljenje vremena.

Djuki
09. 05. 2007., 09:06
Moguce, ali nije bitno, jer je ovo ogovaranje i nista vise. Da je doticni gospodin ovde zatrazio recenziju, pa da razumem "to i to ne valja i moglo bi se mnogo bolje izvesti". Za svaki los sajt na internetu mozete da napisete sto i za taj gore. Gubljenje vremena.

Čovek se reklamira u e-magazinu preko cele strane, tako da se link sajta o kojem polemišemo nalazi na reklami koja košta oko 1000 evra. Ako je neko GURU menadžer, onda on mora da zna da web sajt ima značajnu ulogu u PR-u, a ako to ne zna onda on ne može biti GURU. Ovde se ne radi o tome da pljujemo web sajt nego sam jednostavno protiv toga da ljudi sami sebe uzdižu na nivo koji nisu dosegli. Nema sumlje da iza ovog čoveka stoje rezultati (e-magazin, mobilni magazin, neka reklamna agencija), ali mislim da ako je neko vrhunski menadžer neže da reklamira nezavršeni sajt, bez sadržaja. Pa za jednu tu reklamu, a bilo ih je dosta, mogao je da plati vrhunski sajt, a u Srbiji mozda i par sajtova.

Ja lično kada vidim ovakav sajt nikada ne bih kupio ovu knjigu, jer zna se ko su GURU menadžeri: Kjel A. Nordstrom, Jonas Riderstrale ili Guy Kawasaki.

teknoledge
01. 06. 2007., 00:21
Čovek se reklamira u e-magazinu preko cele strane, tako da se link sajta o kojem polemišemo nalazi na reklami koja košta oko 1000 evra. Ako je neko GURU menadžer, onda on mora da zna da web sajt ima značajnu ulogu u PR-u, a ako to ne zna onda on ne može biti GURU. Ovde se ne radi o tome da pljujemo web sajt nego sam jednostavno protiv toga da ljudi sami sebe uzdižu na nivo koji nisu dosegli. Nema sumlje da iza ovog čoveka stoje rezultati (e-magazin, mobilni magazin, neka reklamna agencija), ali mislim da ako je neko vrhunski menadžer neže da reklamira nezavršeni sajt, bez sadržaja. Pa za jednu tu reklamu, a bilo ih je dosta, mogao je da plati vrhunski sajt, a u Srbiji mozda i par sajtova.

Ja lično kada vidim ovakav sajt nikada ne bih kupio ovu knjigu, jer zna se ko su GURU menadžeri: Kjel A. Nordstrom, Jonas Riderstrale ili Guy Kawasaki.

Nisam mogao da odolim a da ne prokomentarisem ovaj thread... :)

Pomenutog coveka sam licno upoznao i pricao sa njim (danas). Dobio sam obe njegove knjige, prelistao na brzaka "Budi GURU Menadzer" i prijatno se iznenadio. Knjiga ima blagi filozofski pristup problematici i nije nesto sto se srece cesto na ovim prostorima.

Za sve one koji ce me mozda "napasti" da reklamiram coveka ili da mi je ortak, nije, vec sam dosao u kontakt snjim cisto poslovno i "slucajno".

To da je taj njegov site bull****, nema dileme ali to je njemu totalno periferna stvar, kao i vecini business-mena ovde. Bitno je da se prave pare (i to velike) a to je slozicete se svi najbitnija stvar u svakom biznisu, jer od vazduha ne moze da se zivi ;).

Djuki, nemoj pogresno da me razumes ali kad budes vozio auto od 100k EUR i imao desetak firmi/kompanija mozes da sudis o tzv. "samozvanim GURU menadžerima" ;).

Povrh svega, covek je vrlo kulturan i prijatan i samnom je razgovarao najnormalnije iako sam ja totalno neki "benigan i mali" lik u poslovnom smislu u odnosu na njega, stoga su svi ovi komentari i ismevanje potpuno ne adekvatni jer coveka ne poznajete :).

MrSteel
01. 06. 2007., 08:30
pravopis u ruke ;)

jablan
01. 06. 2007., 09:19
Reći ću samo jedno:

" Svet postaje sve manji. Društvo postaje, društvo znanja. Pobediće samo onaj ko ima veće i šire znanje. Znanje upotrebljeno za nošenje sa sadašnjošću ali naročito, znanje za oblikovanje budućnosti. Poneću deo odgovornosti za oblikovanje budućnosti. "

u Beogradu, 2006.
Živojin Žika Petrović

http://www.zika.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=53

:D

kubit
07. 08. 2007., 00:15
Covek o kome je rec, Zika, je vlasnik E-magazina i Mobilnog magazina tako da sigurno nije platio reklamu. Inace, dok je Miloje Sekulic bio glavni urednik casopis je bio odlican, kupovao sam ga redovno tri godine (sad cu da prestanem). Cim se pojavio oglas otisao sam na sajt budiguru.com posto je autor ocigledno uspesan poslovni covek a i magistar je necega, medjutim cim sam video sajt odustao sam od kupovine. Mislim da je covek nacinio kardinalnu gresku i da nije citao ono sto se objavljuje u njegovom casopisu - bolje bi bilo da nije uopste pravio sajt, nego sto je postavio ovu sprdnju. Tako se prikazao kao pravi amater, a mogao je da angazuje nekog da mu uradi dobar sajt za male pare, eto Miloje mu je bio urednik, covek je jedan od najboljih strucnjaka za Internet u Srbiji. Ne znam da li mu je iko ukazao na ovaj propust, ali ja ga ne bih angazovao za konsultanta.

MorenoArdohain
07. 08. 2007., 00:26
Da ne pominjemo sto je taj domen budiguru.com istekao :)